Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:59:48
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hajka zbog borbe za istinu  (Pročitano 815 puta)
12. Jun 2009, 23:38:04
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol Žena
Poruke 523
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
РАТНИ РЕПОРТЕР МИЛИЈАНА БАЛЕТИЋ О НАЈАВИ ИСТРАГЕ ПРОТИВ „РАТНИХ ХУШКАЧА“
Хајка због борбе за истину

Новинарка објашњава да је суштина целе приче у томе да се докаже да је држава Србија поражена а српски народ крив
Цео државни и војни врх Србије су изручили Хагу а сад фокус враћају на новинаре, академике, и све оне који су покушали да открију истину


Милијана Балетић, новинарка која је деведесетих година за РТС извештавала са ратишта на просторима бивше СФРЈ, у интервјуу за Правду тврди да је најављени атак на новинаре само наставак процеса сатанизације српског народа.

Како тумачите речи портпарола Тужилаштва Бруна Векарића да су успели да „повежу узрок и последицу" што је елементарна иницијатива за покретање кривичног поступка?
- Ако је господин Векарић мислио на узрок рата на тлу бивше СФРЈ и последицу коју сада имамо, онда би он морао да врши истрагу у многим другим центрима који су далеко од овог што су сад покренули.

Како сте реаговали када сте чули да се покреће таква истрага?
- Већ сам навикла на ту хајку коју воде против мене. Али то сам доживљавала као нешто што раде у другим земљама зато што разобличавате њихову прљаву намеру, а да вас држава у којој живите штити управо због тога што сте частан човек и професионалац, и стављате свој живот на коцку доносећи истину о страдању сопственог народа. Страшно је осећање када се суочите с тим да вас сопствена држава прогони и то на правди Бога.

Да ли сте у време када сте стављали главу у торбу извештавајући са ратишта могли и да претпоставите да ће вас, кроз 10-15 година, Ваша земља ставити на тапет?
- Извештавала сам са свих ратишта, од Вуковара до Дубровника и садашње БиХ, све док ме 1994. по одлуци тадашњег специјалног изасланика УН нису ставили на лед. Када идете на ратиште немате времена да размишљате шта ће бити за 10 или 20 година. Новинари нису у рововима него на првој линији фронта јер никог не занима шта се дешава негде далеко од те прве линије. Трудите се да часно донесете податке које ћете презентовати јавности.
Од 1991. године, када сам постала ратни репортер за РТС, сви они медији који су тада били опозициони а данас су блиски власти, радили су исто што и сад. У емисији, у којој сам гостовала недавно, у лице су ми сасули бескрупулозну лаж да сам у маскирној униформи, са шлемом на глави изнад Дубровника говорила „а сад још једну ракету за Милијану". Ја ни у лудилу не бих тако нешто изговорила, а када је реч о ратној униформи, увек сам била у фармеркама и патикама.

Зар су очекивали да се појавите на штиклама?
- Ратиште није филмски фестивал нити коктел на којима су они били за то време по Београду када сам ја била на фронту.

Да ли иницијатива коју је Тужилаштво покренуло може да се тумачи и као део наставка притиска на нашу земљу, односно као условљавања која долазе споља?

- Суштина целе приче је да се коначно донесе одлука да је држава Србија поражена а српски народ крив! Да би то доказали, цео државни и војни врх су из Србије изручили Хагу и прогласили га кривим. Сад фокус враћају у државу и друге друштвене структуре па иду до новинара академика, саветника, научника и свих људи који су покушали да открију истину и забране да се она заташка лажима. То је наставак оне приче у којој желе да закаче етикету Србима да су вршили геноцид. А, нигде се не помиње злочин против мира који су они починили из ког је све проистекло.


Да ли Вас је неко из Тужилаштва већ контактирао?
- Не, рекли су да због истраге неће откривати имена. Међутим исто тако су рекли да имају групу новинара која даноноћно прегледа материјал како би дошла до података потребних за подизање тужбе. Ко су ти убачени „новинари" у служби тужилаштва и морални критеријуми које ће они поставити као мерило за рад других новинара. Све док међу нама буду доушници уместо новинара наше друштво ће бити болесно.

Зашто је, по Вама, затајило реаговање новинарских удружења на најављену хајку?
- Пре две године су се из Независног удружења новинара Војводине хвалили по сајтовима и новинама да је у току сакупљање потписа за процесуирање новинара „ратних хушкача" међу којима је било и моје име. Из удружења чији сам члан још нико није стао у моју заштиту, па се питам да ли ми то имамо само једно удружење са два имена. УНС се није огласио ни када је образложење пресуде у процесу који сам водила са Дневником за повреду угледа и части, гласила да не могу бити обештећена јер ја угледа немам.

http://www.pravda.rs/srbija/9722/khaka-zbog-borbe-za-istinu
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Qtek 小米
Срамота за државу !!!
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol
Poruke 2747
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.02
Kenja Milijana. Da su huškali, huškali su, samo što se kod nas ne razlikuje huškanje na rat i huškanje na ratne zločine. Ovo prvo nije nikakav greh, to naši lokalpacifisti kenjaju. Problem je kad državna televizija huška na ratne zločine i opravdava ih. To je opasno i za to svi treba da odgovaraju. Ne sme država da protežira bespotrebno ubijanje ljudi van direktnih ratnih okršaja. Ono vojnik protiv vojnika, to nije nikakav greh. Međutim pravdanje ubistava civila je dokaz da Srbija u to vreme i nije bila država, kao što to nisu bile ni Hrvatska, RSK, FBiH i RS. Država uvek mora da brani civile ili nije država. Kad je protivnička vojska u pitanju, naravno, uvek je poželjno što više ih eliminisati uz što manje žrtve na svojoj strani. Hajka na tu ekipu novinara zbog ratne propagande je i dokaz koliko mi imamo pomereno poimanje svih stvari vezanih za državu i društvo. Ja bi ih ganjao zbog opravdavanja ratnih zločina, zbog ratne propagande svakako ne, to je glupost i govori u prilog tome da taj drugosrbijanski blok ovde želi da sprovede totalitarni sistem. Nema demokratije koja nije duvala u jedra vojsci i militarizmu, a boljeg dokaza od SAD nema. Što demokratskiji sistem, to i veća sklonost ka vojnom rešavanju problema. Tako to ide, jbge. Znači pacifizam i demokratija nikad nisu išli zajedno. Imali ste velikog gazdu Broza, i druge velike gazde u istočnom bloku i nije bilo ratova. Hteli ste demokratiju, sad uživajte u ratovima. Jbde. Mada ... ja i dalje podržavam demokratiju, samo što sam ja svestan da ona znači i povećanje šanse za ratove, dok gospođe iz NV sektora i cela ta drugosrbijanska bulumenta ili nije svesna toga, ili pod firmom demokratije ovde žele da nam sprovedu totalitarizam.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
Apple iPhone SE 2020
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 23:59:48
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.077 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.