Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:10:41
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Hagakure - al na engleskom  (Pročitano 4871 puta)
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
sinko , znash shta tebi i dekiju najvishe smeta da postanete samuraji - mnogo prichate Smile

xaxaaaaaaaa , zaebo si nas  Smile  , tj. zaebali smo sami sebe   Smile Smiley 1   Smile

mada mozda i ne zelimo da budemo samuraji , nego nesto drugo .... a sta to ? ebem li ga ako znam  Smile
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
A ti BF nisi cuoo za ono cuveno da rec moze da bude ostrija od macha - slabo si citao lektiru jebiga  Smile
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
A ti BF nisi cuoo za ono cuveno da rec moze da bude ostrija od macha - slabo si citao lektiru jebiga  Smile

jedna rech - oshtra strana macha

mnogo rechi - tupa strana macha  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Da bas tako  Smile

Tao koji se recima moze opisati nije pravi Tao....ostalo je istorija ljudske (ne)komunikacije
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
uuuuu ovo vase prepucavanje je zanimljivo, jos kad bi mogli da vam nabavimo nekakve bokene ili sta vec, pa da se uzivo nadmecete...ja bi to platio da vidim, mada ako ste "brzi" koliko tvrdite da jeste , tesko da bi bilo sta video... Smile

no salu na stranu , malo pre sam provalio da mi nedostaje u onom PDF-u 5. chapter , sto je naravno smor , ali odem na net i provalim da je namerno ili slucajnio izostavljen (ili sam ja samo bilde, pa ne mogu da ga nadjem)
ta kod aako ga neko od vas dvojce(ili vise) nadje, neka ga postuje ako moze , a ako nemoze - brate, **cka si  Smile

no slusam pre neki dan na slavi(Sv.Arandjel), da ne je neki moj teca , bio na aikidu neko vreme (nekih 70. godina proslog veka)pa odusatao zbog faxa ili cega vec, no da je posle nekog vremena sreo neke njegove drugove sa kojima je isao na treninge, koji su bas bas bili zagrejani za ideju visokog morala , ispravnosti , svega onoga sto jedna borilacka vestina nosi sa sobom , i , oni su ,ovaj....pratili neki Do (bez maca, no DO je DO):

jedan nema zube
jedan je invalid
jednog su upucali
...
sve u svemu nadovezivajuci se na moj prethodni post, na*ebase ko mala djeca....

i sada kada bi ljudi krenuli sa slicnim poletima , ja pretpostavaljam da bi slicno prosli, sto je opet jos jedna u nizu stvari koja nabija strah...ili ego ...ili sta vec...

a steta, misim ljudi zaista imaju potrebu da iskazu svoju individualnost, sada cu dati banalan primer ali reko bih da je to ta potreba koja opet oslobadja:
-u prevozu ujutru, lik dodje na sred autobusa na sav glas: HAHA NISU DOBRI ONI KOJI GOVORE DA TREBAMO U EVROPU, JER SU ONI SAMI POKVARENI , I SAMO UNISTAVAJU,A NISTA NE STVARAJU HAHAAAAAAAAAAA 
SAMO IDU NA TELEVIZOR I GOVORE KAKO LOSE ZIVIMO, A ONI SU TI KOJI PUCAJU OD EGA I KOJI SU NAJPOKVARENIJI HAHAAAAAAAAAAA, AKO ZELIS NESTO DA NAPRAVIS ... NAPRAVI STO (komad namestaja) ,JA SAM U RAJU , VIDECEOMO SE ......  i izadje likna njegovu stanicu , nakon njegove "apsolutne na glas besede u autobusu"
-posle nekoliko dana , opet se vozim prevozom i opet neki drugi lik(malo krupniji ako se nevaram) poce da peva onu staru rok baladicu ,misim da se zvase - Džuli, znate ono sa refrenom - DŽUUUUUUUUuuuuuuuli, DŽUUUUUuuuuli....

prvo sto sam pomislio jeste -  Smile braco slatka koj vam je, e ali nakon nekoliko dana provalim da njih dvojca imaju neke slobode , koje prosto MORAJU DA ISPOLJE.....i ljubomoran sam na njih......jbg  Smile
« Poslednja izmena: 23. Nov 2010, 21:15:09 od jukensha »
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Ako postoji bilo sta sto MORAS da ispoljis onda postajes rob toga necega sto te tera u moranje. Samim tim gubis jasnu sliku sopstva i preuzimas identitet toga sto moras da uradis. Istinskog sebe upoznajes samo kada svo moranje stane i nemas vishe poriva da  radis bilo sta - ostaje samo tishina i to je ono sto je uek tu kao nepromenljiva istina.
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


zovite me na sarme .)

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 15
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Opera 10.63
mob
SonyEricsson T110
Ako postoji bilo sta sto MORAS da ispoljis onda postajes rob toga necega sto te tera u moranje. Samim tim gubis jasnu sliku sopstva i preuzimas identitet toga sto moras da uradis. Istinskog sebe upoznajes samo kada svo moranje stane i nemas vishe poriva da  radis bilo sta - ostaje samo tishina i to je ono sto je uek tu kao nepromenljiva istina.


hm... za sada nisam dovoljno "bistar" da bi na ovo odgovorio , tako da cete sacekati neko vreme za odgovor , mozda nadjem tu tisinu ili tj. - je ne nadjem , samo je pustim da nastupi.... kao sto rekoh jos malo vremena da se pravi probije...
IP sačuvana
social share
edit by chelavi1: Postavljanje linkova u potpisima clanova nije dozvoljeno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


The true method is no method.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 6103
Zastava Starship Enterprize
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6.12
mob
Bosch ima centrifugu
Sve si sam rekao - odgovor lezi u tisini. Pamet nema nikakve veze sa time, cak sta vishe - samo te sprecava da spoznas tu tisinu....
IP sačuvana
social share


"I mourn the loss of thousands of precious lives, but I will not rejoice in the death of one, not even an enemy. Returning hate for hate multiplies hate, adding deeper darkness to a night already devoid of stars. Darkness cannot drive out darkness: only light can do that. Hate cannot drive out hate: Only love can do that."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik


Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 9
OS
Nepoznat
Browser
Chrome 11.0.696.71
Narode, izvinite što se ovako ubacujem na temu, ali s obzirom da ste već pročitali, zanima me da li je ovo što nađoh prevod te knjige:

http://www.babun.net/images/stories/pdf/hagakure.pdf

Zove se "Knjiga o samurajima", a ja razumeh da je ova knjiga "Put samuraja", no rekoh da nije možda samo naslov preveden drugačije.

Hvala.  Smile

p.s. tek sad videh da je to samo deo knjige. idem još tragati.  Smile
« Poslednja izmena: 29. Maj 2011, 12:44:35 od branchester »
IP sačuvana
social share
"Da li ćeš ikada odrasti mali veseljače?"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:10:41
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.081 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.