Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:24:43
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 75
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Guns N' Roses  (Pročitano 241585 puta)
24. Avg 2003, 00:38:06
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Bez njihove muzike moj zivot ni najmanje ne bi imao smisla...
Zato zelim da im posvetim jednu temu... kao malo hvala za sve sto su uradili za mene.
Bili ste jedinstveni... ostacete to uvek




Po cemu ih pamtimo:

Live like suicide 1986

Reckless Life
Nice Boys
Move To The City
Mama Kin

Appetite For Destruction (1987)


Welcome To The Jungle
It' s So Easy
Nightrain
Out Ta Get Me
Mr.Brownstone
Paradise City
My Michelle
Think About You
Sweet Child O' Mine
You' re Crazy
Anything Goes
Rocket Queen


Lies 1988


Reckless Life
Nice Boys
Move To The City
Mama Kin
Patience
Used To Love Her
You' re Crazy
One In A Million

Use your illusion I 1991

Right Next Door To Hell
Dust N' Bones
Live And Let Die
Don' t Cry (original)
Perfect Crime
You Ain' t The First
Bad Obsession
Back Off Bitch
Double Talkin' Jive
November Rain
The Garden
Garden Of Eden
Don' t Damn Me
Bad Apples
Dead Horses
Coma

Use Your Illusion II (1991)


Civil War
14 years
Yesterday
Knockin' On Heaven' s Door
Get In The Ring
Shotgun Blues
Breakdown
Pretty Tied Up
Locomotive
So Fine
Estranged
You Could Be Mine
Don' t Cry (alt. lyrics)
My World


The Spaghetti Incident (1993)

Since I Don' t Have You
New Rose
Down On The Farm
Human Being
Raw Power
Ain' t It Fun
Buick Makane
Hair Of A Dog
Attitdue
Black Leather
You Can' t Put Your Arms Around A Memory
I Don' t Care About You
Look At Your Game, Girl

Use Your Illusion (1998)

Live And Let Die
Don' t Cry (original)
You Ain' t The First
November Rain
The Garden
Dead Horse
Civil War
14 Years
Yesterday
Knockin' On Heaven' s Door
Estranged
Don' t Cry (alt. lyrics)

Live Era '87 - '93 (1993)  - skromno misljenje... ovo cuti uzivo i shvatiti da nakon toga zivot zaista nema smisla.


Cd 1

Nightrain
Mr. Brownstone
It' s So Easy
Welcome To The Jungle
Dust N' Bones
My Michelle
You' re Crazy
Used To Love Her
Patience
It' s Alright
November Rain
Cd 2

Out Ta Get Me
Pretty Tied Up
Yesterday
Move To The City
You Could Be Mine
Rocket Queen
Sweet Child O' Mine
Knockin' On Heaven' s Door
Don' t Cry
Estranged
Paradise City

Chinese Democracy (2002)

Madagascar
The Blues
Silk Worms
Oh My God
Chinese Democracy


Kako je sve to zaista bilo:

Guns N' Roses
 


Prica pocinje 1985, kada je bend pokrenuo Jeff Isbell, kasnije poznat kao Izzy Stradlin, koji je htio napraviti najbolji bend na planeti, za vokalom je vidio svog dugogodišnjeg prijatelja Willian Bailey-a, koji ce se preimenovati u W. Axl Rose saznavši prezime svog pravog oca, dok je ostatak benda sacinjen na brzinu od lokalnih mladica: Tracii Guns gitara, Rob Gardner bubnjevi i Michael "Duff" McKagan bas. Takva Motlijeva ekipa nije izdržala dugo, svirala je neuvježbana pod raznim imenima, i Gardner i Tracii ubrzo napuštaju grupu ,a Tracii ce potom re-formirati danas poznate L.A. Guns, a Duff pronalazi zamjenu u Road Crew, jednom od bezbroj lokalnih LA bendova u kojima je svirao: Steven Adler je na bubnjevima i Saul "Slash" Hudson na gitari. I tako su rodeni Guns N' Roses. Axl ce svoj prvobitni styling ukrasti sa zidova Izzy-eve sobe gdje su visili posteri Micheal Monroe-a i Hanoi Rocks, što je posredno uticalo i na sam zvuk: glam-rock je dobro izgledao i zvucao. Velika izdavacka kuca Geffen je u G N' R videla glam/sleaze povratnike i bila brza da ponudi ugovor za oko $75,000 marta '86., ne sluteci da ce oni sav novac potrošiti u roku od mjesec dana na vracanje dugova i neizbježnu drogu. Iste godine izdat je u limitiranom tiražu samoproducirani EP "Live Like A Suicide" na maloj etiketi Uzi Suicide Records, koji je rasprodat u rekordnom roku. EP je imao dvije obrade: Aerosmith "Mama Kin", i "Nice Boys" od kultnih australijskih rockera Rose Tattoo, kao i dvije autorske pjesme "Reckless Life" i "Move To The City" koje su opisivale haoticno stanje u kojem se nalazio život svakog od njih. Zanimljivo je da je tek par godina kasnije otkrivena mala "prevara" vezana za ovo izdanje - naime, sve cetiri pjesme su snimljene u studiju da bi se naknadno dodao zvuk publike i time stvorila koncertna atmosfera. Reputacija Guns N' Roses je polako rasla, no uspjeh je bio još daleko. Zadnjeg dana jula 1987. izlazi "Appetite For Destruction" koji je jedan od deset najboljih albuma ikad snimljenih.Trinaest godina kasnije, ovaj LP i dalje ne otkriva ni jednu jedinu manu, ni jedan pogrešan ton, sve je neprikosnoveno - od "Welcome To The Jungle" do "Rocket Queen", sve je konacno bilo na jednom mestu, jednostavno i savršeno. Uprkos svom potencijalu, album nije u startu zabilježio veliku prodaju. "Nikada nisam mario za uspjeh", rekao je Slash. "I kad se dogodio,veoma me je iznenadio. Bili smo na turneji cijelu godinu, znali smo da se album prodaje dobro i odjednom je masa pocela pristizati na koncerte. Izdavacka kuca bi nas nekad nazvala i rekli bi nam do koje smo pozicije stigli na Top Listi, i koliko smo kopija albuma prodali, ali ja to nisam puno cijenio sve dok me, nakon jedne turneje, neko nije zamolio za autogram.". Bila je potrebna citava godina da "Appetite For Destruction" stigne na prvo mjesto US Billboard liste i konacno se pocne prodavati.Medjutim prvi skandal je uslijedio odmah po objavljivanju albuma koji je imao "nepristojan" omot. U pitanju je bila ilustracija "Apetite For Destruction" Robert Williams-a iz 1978. godine gdje je prikazana scena silovanja. Ubrzo su mnoge prodavnice odbile da prodaju ovaj album. Kompletan tiraž je vracen izdavackoj kuci, koja je potom izbacila izdanje sa novim omotom - logo krst Guns N' Roses na crnoj pozadini.Dogadjaj koji je ispunio tabloide širom svijeta sa naslovima o Guns N' Roses, bio je nesretni slucaj na Monster Of Rock festivalu na Castle Donnington-u u Britaniji, kad su dva fana poginula u gužvi na koncertu. Ko je imao priliku da presluša snimak sa tog koncerta, cuo je napore Axl-a da smiri publiku, da utiša strasti, ali ništa nije pomoglo - štampa je pronašla krivca. Zatrpani skandaloznim clancima, uz dobru koncertnu promociju i nekoliko aktuelnih spotova na vodecim muzickim TV-stanicama poput MTV-a, Guns N' Roses su polako dolazili u centar pažnje - i album je sa jednogodišnjim zakašnjenjem stigao na prvo mjesto Billboard liste.
Ako za neke ekscese i nisu bili krivi, to se nikako nije moglo reci za kontraverznu pjesmu "One In A Million" sa albuma "G N' R Lies - the Sex, the Drugs, the Violence, the Shocking Truth" objavljenog u decembru 1988. Axl tu napada crnce nazivajuci ih pogrdnim izrazom "niggers" , kao i imigrante i homoseksualce optužujuci ih sa "immigrants and fagets. Stih o "crncima" zategao je odnose u bendu. Slashova majka je crnkinja. "Nisam bio za tu pjesmu, i odbijam da je sviram uživo", kaže Slash. Na prodaju albuma ovi dogadjaji nisu imali uticaja, i G N' R postaju prvi bend, nakon deceniju i po, kome su se dva albuma našla u Top 5 najprodavanijih izdanja. Slijedeca 1989. godina zatekla je bend u totalnom haosu - Izzy, Slash i Adler se bore sa narkomanskim krizama, i tek ih poziv za cetiri koncerta u LA-u kao predgrupa Rolling Stonesima, vraca u pokret.Steven Adlera,ce avgusta 1990. zamjeniti Matt Sorum. Iako je bend ponovo bio u top formi, "pojacan" klavijaturistom Dizzy Reed-om, iako je droga nestala sa liste dnevnih potreba, i rad na novom album je uveliko trajao, odnosi su poceli da se komplikuju. Kasniji intervju ce pokazati da je Axl-ov egoizam bio glavni problem. Izzy je prvi odlucio da napusti bend, i to neposredno pred izdavanje dva albuma "Use Your Illusion I & II", sto ce biti ozvaniceno tek par mjeseci nakon što su se albumi pojavili u prodaji. Neobieno je da je Axl-ova sujeta prema dobrom drugu išla tako daleko da su sve dionice koje je Izzy snimio za ova dva albuma - "utišane" i malo izmjenjene. Ova dva albuma su donijela malo mekši zvuk Guns N' Roses, balade poput "Don't Cry", "Estranged", "Novembar Rain. Albumima skoro da se nije moglo ništa zamjeriti, otišli su pravo na vrh najprodavanijih izdanja, Guns N' Roses su postali najpopularniji bend na svijetu - ali ujedno,upravo tu je i bio pocetak njihovog kraja.Uslijedila je svijetska turneja, Guns N' Roses su bili glavni bend na svakom koncertu,na svakom festivalu,izbaceni video spotovi stizali su u sam vrh, novac je pristizao sa svih strana - ali ipak, u bendu su mnogi bili nezadovoljni.
Pravi kuriozitet u muzickoj industriji predstavlja traženje zamjene za Stradlina - naime, cak dvojica gitarista su odbili da zauzmu mjesto ritam gitariste u tad najpopularnijem bendu na svijetu. Prvi je bio Peter Wells iz tada rasformljene grupe Rose Tattoo, koji je po prici mnogih rekao jednostavno "ne interesuje me ovo što sada radite", dok je David Navarro tražio više od ponudenih $2,000,000. Nekadašnji gitarista Kills For Thrills, Gilby Clarke, zauzeo je na kraju Izzy-evu poziciju naucivsi kompletan koncertni opus grupe za nekoliko dana. "The Spaghetti Incident"(1993) je album obrada, koji je Duff prvobitno zamislio kao album posvecen punk bendovima, a na albumu se našla i jedna "stvar" ozloglašenog ubice Charles Manson-a koja je takode napravila skandal..Duff je izbacio 1993. solidan solo album ("Believe In Me"), Stradlin je vec uveliko radio sa svojim pratecim bendom Izzy and The Ju Ju Hounds s kojim je 1992. objavio odlican album, Slash je u medjuvremu svirao sa svakim ko bi ga pozvao, a vijesti o Guns N' Roses nije bilo. U takvoj atmosferi, izdavaci su pokušali primorati bend na povratak - ostavljeno je slobodno mjesto na soundtrack-u za film "Intervju Sa Vampirom"(1994), i ostalo je još samo da dobiju pjesmu. "Simpathy For The Devil" (obrada Rolling Stones-a) je poslednja stvar snimljena u djelimicno staroj postavi: umjesto Gilby-a, Axl je bez predhodne saglasnosti ostalih doveo gitaristu Paul Tobias-a. Teško je reci kad se bend u potpunosti raspao - Rose je, ponovo bez icije saglasnosti, izbacio Matt Sorum-a, Slash je saznao preko novina da više nije u bendu, Duff je preslušavši Axl-ove demo snimke rekao da ne želi to da svira, i u grupi je ostao Axl, koji j sudskim putem dobio pravo da dalje koristi ime Guns N' Roses.Iz Guns N' Roses, u periodu 1994-1999., nije stizalo puno informacija. Postava za koju se vjeruje da je radila sa Axl-om zadnje dvije godine je sledeca: Robin Finck (glavna gitara), Paul Huge (gitara), Tommy Stinson (bass gitara), Josh Freese (bubnjevi), i Dizzy Reed (klavijature) - i po Rose-ovoj prici, nastalo je oko 70 pjesama, od kojih bi se na novom albumu trebalo naci 16-17. Kako ce to možda zvucati, možete saznati ako preslušate soundtrack za film "End Of Days". Govoreci o novom albumu, Axl kaže: "Htio sam da napravim tradicionalnu plocu ili da se vratim nazad na Appetite For Destruction, ali nisam uspio. Slash je razlog. Jednostavno, niko se nije pojavio ko bi ga mogao zamjeniti na pravi nacin". Novi stil zahtjevao je temeljno prearanžiranje bogatog G N' R naslijedja, te su Axl i ekipa u studiju ponovo snimili skoro sav "Appetite For Destruction", kao i pjesme "You Could Be Mine" i "Patience", koje ce, tako aranžirane, biti izvodjene na koncertima. Novi album se trebao pojaviti u prodavnicama u nekoliko navrata, ali iz mnogo razloga je bio prolongiran. Ipak 2002. godine izlazi novi Guns N' Roses album koji je nazvan Chinese Democracy, na ovom albumu su se nasle slijedec pjeme: Madagascar,The Blues,Silk Worms,Oh My God i kao posljednja Chinese Democracy. U grupi kao sto je Guns N' Roses bilo je dovoljno slave za svakoga ne samo za frontmena. Nikada nije planirano da Guns N' Roses postanu toliko veliki. Slava je rasturila ovaj bend, uostalom to se kad-tad desava svim velikim bendovima.

Najveci rnr vokal:
Axl ROSE

Axl Rose je rodjen kao William Bruce Rose, ali se njegovo ime kasnije mijenjalo u William ili Bill Bailey (njegova majka se preudala) a onda William Rose (kada je imao 17 godina saznao je da je prezime njegovog pravog oca bilo Rose) zatim W. Rose (zato sto je mislio da je William odvratno ime) zatim "Babe" na njegov zahtjev za sto kracim imenom i najzad u W. Axl Rose (Axl je bio njegov,Izzy-jev i Chris Weber-ov bend prije G N' R -a) i tako ga dan danas znamo!
Axl je rodjen 6. februara 1962. u Lafayette Indiana, gdje je i odrastao. Ime njegove majke je Sharon E. Bailey. Ime oca je L.Stephen Bailey. Axl-ova majka je uvijek birala nekog drugog preko Axl-a tako da je to ostavilo na Axl-a osjecaj odbacenosti. Axl-ov pravi otac takodje nije bio uzoran gradjanin. "Sjecam se kako sam zlostavljan od strane ovog covjeka i takodje sam gledao kako se nesto strasno desava mojoj majci kada je dosla da me spasi.Dobijao sam dosta nasilnih pomisli gledajuci moju majku sa tim covjekom." "Uvjek sam osjecao tu potrebu da se vratim nazad i pomognem majci. Osjecao sam to kao obavezu ali sada ne vise, ona me je oblacila i hranila ali nije bila tu kada mi je bila potrebna." Axl nije totalno zaboravio svoju porodicu, sto je dokazao slanjem limuzine svojoj porodici da ih doveze na koncert u Indiapolisu maja 1992. godine. Njegova baba je ocigledno zenska verzija njega jer je tokom cijelog koncerta pjevala zajedno sa publikom. Porodicno re-ujedinjenje je uslijedilo poslije koncerta ali je nesto, ocigledno, poslo naopako jer je Axl polomio sav inventar u hotelskoj sobi te noci, sto nije skoro nikada ranije radio. Na kraju krajeva bar je pokusao!Cim se kako on kaze skotrljao u L.A istorija je pocela da se pise. Nije utrosio mnogo vremena ispunjavjuci svoje snove, ali nije mu bilo lako. "Kada sam bio u Indiani bio sam Labeled Punk...Punk Rocker. Kada sam se preselio u L.A punkeri su me zvali hippy i nisu zeljeli da imaju nista zajednicko sa mnom. Hollywood rock scena je bila ratna zona tada. Pokusao sam sa punk bendom i nisam uspio jer su rekli da previse zvucim na Robert Plant-a". On je ustvari trazio Izzy-a (koji je prvi napustio Indianu) dva dana ali ga nije odmah nasao. Slucajno se sreo sa njim. Uostalom svi clanovi su se selili iz benda u bend svek dok se nisu sastavili u najboljoj kombinaciji. A to je bio Guns N' Roses. Axl je bio clan L.A Gunsa poslije Holliwood Rose a tek onda prelazi u Guns n'Roses. "Napustio sam Holliwood Rose i pridruzio sam se L.A Guns-ima, zbog basiste i bubnjara koji su se zgrozili i mi smo se na neki nacin raspali. U medjuvremenu Izzy je rezervisao nastup za Holliwood Rose, a ustvari ta grupa nije vise postojala. Takodje je Tracii rezervisao nastup za L.A Guns-e, a ni tu nije postojao bend. Pomjesali smo ono sto je ostalo od dva benda i dobili smo Guns N' Roses. Tada nas je Tracii napustio i vratio se u L.A Guns-e, a umjesto njega stigao je Duff. Prava postava bila je napravljena 6-tog juna 1985 ". Axl Rose je i danas clan Guns N' Roses-a. Jedan je od onih koji su podigli Guns-e na vrh svjetske slave, a za uspjeh Guns-a je jedan od najzasluznijih.

Steven Adler

Steven Adler rodjen je 22. Januara 1965. godine u Cleveland, Ohio. Bubnjeve pocinje svirati tek sa 17. godina. Velikog srca i jednostavnog ukusa Steven-a su jednom pitali da kaze svoju najvecu zelju, odgovorio je "Malo mira" (Peace of mind). On Slash i Duff su svirali u Road Crew i kako on kaze bili su "kao Metallica bez pjevaca". Uvjek je zelio da bude na turneji i nikada nije bio iskreno srecan dok Guns N' Roses ne naprave novi album i dok se ne nadju na turneji. Nije on bio bas andjeo kao ni svi oni. Nikada nije zelio toliku slavu, popularnost i mozda je zbog toga konstantno uzimao droge. To je prouzrokovalo da bude izbacen iz Guns N' Roses-a. Kasnije je tuzio Guns N' Roses, ali je tuzba prosla bezuspjesno za njega.

Izzy Stradlin

Izzy Stradlin je rodjen kao Jeff Isabelle 8. aprila 1962. godine u Lafayette-u Indiana.Bio je osnivac Guns N' Roses-a i tada je htio da napravi najbolji bend na planeti i u tome je i uspio. Bio je ko-autor velikog broja pjesama i pisac nekih (You ain't the first...). Izzy je jedini clan Guns N' Roses-a koji ima fakultetsku diplomu. Raniji novinarski naslovi opisuju Izzy-ja kao "konstantnog cinika". Opisan je kao najsamostalniji i onaj koji je volio da ima svoju privatnost i da bude ono sto jeste. Izzy ima osobinu da bude nevidljiv, trom i povucen u sebe, ziveci uvijek na svojim nervima. Mnogi su ga poredili sa Keith Richards-om iz Rolling Stones-a. Apsolutno je posvecen sviranju na svojoj ritam gitari. Izzy je prvi odlucio da napusti bend, i to neposredno pred izdavanje dva albuma "Use Your Illusion I & II", sto ce biti ozvaniceno tek par mjeseci nakon što su se albumi pojavili u prodaji.
Nakon sto je napustio Guns N' Roses-e Izzy je osnovao novi bend koji je nazvao Izzy and The Ju Ju Hounds s kojim je 1992. objavio odlican album. Guns N' Roses se tesko zamislja bez njegovog uticaja.

Tommy Stinson

Tommy Stinson je rodjen 6. oktobra 1966. godine. Bendovi u kojima je Tommy Stinson svirao prije Guns N' Roses su sljedeci: prvi znacajniji bend je bio Dogbreath, The Replacements u kojem je Stinson svirao do 1991. godine. Tu su jos bili bendovi poput Bash & Pop i Perfect. Kada je pristupio Guns N' Roses-ima Stinson je zauzeo mjesto bas gitare na kojem je ostao i do danas.

Duff Mckagan

Duff je rodjen kao Michael McKagan 5. februara 1964. u Siettle kao jedno od osmero djece u porodici.
U Guns N' Roses vazio je dugo vremena za glavnog "pijanicu". Tokom skolovanja muzika je uzela prioritet poslije njegovog sviranja bubnjeva i gitare u, kako se on sjeca, preko 31. lokalnih rock bendova, ukljucujuci tu i "Ten Minute Warning" koja je objavila svoj EP. Sa svojih 19. preselio se na obalu Los Angelosa, ali prije toga presao je sa el.gitare na bas gitaru jer je cuo da je L.A prepun talentovanih mladih gitarista. Udruzio se sa buducim glavnim gitaristom Guns N' Roses-a, Slash-om i buducim formerom Steven Adler-om (bubnjevi) u bendu kojeg su nazvali Road Crew, kasnije preimenovanom u Hollywood Rose. Ovaj bend se ujedinio sa L.A Guns-ima da bi postali Guns N' Roses. Duff se ozenio sa Mandy Brixx, restoranskom pjevacicom L.A benda "Lame Flames".Razveli su se 1. Aprila 1990.
Duff McKagan 1993. objavljuje svoj prvi solo album "Belive In Me" povodom koga je imao i turneju. Takodje radi sa strane u "Neurotic Outsiders-ima" grupi u kojoj su i Matt Sorum (G N' R bubnjarem koji je zamjenio Steven-a), Steve Jones (Ex - Sex Pistols) i John Taylor (Duran Duran).

Dizzy Reed

Darren (Dizzy) Reed je rodjen 18. juna 1963. godine u Hinsdale-u, Illinois. Guns N' Roses-ima se pridruzio u proljece 1990, i zauzeo mjesto klavijaturiste i na tom mjestu je ostao sve do danas. Prije Guns N' Roses-a Reed je svirao u mnogim bendovima kao sto su The Wild, Hairy Bananas, Bootleg and Johnny i Jaguars. O njegovom privatnom zivotu se ne zna mnogo, ali moze se reci da ima kcerku Skye, rodjenu godinu dana poslije njegovog pristupanja Guns-ima za koju je u nedavnom intervju rekao da mu je najvaznija u zivotu i da je ona "ono" sto ga tjera naprijed. Bez njega bi se "danasnji" Guns N' Roses mogli tesko zamisliti.  

Matt Sorum

Matt Sorum je rodjen 19. novembra 1960. godine u Venice Beach, California. Jos od malih nogu Matt se interesuje za muziku, uz svoju stariju bracu on slusa velike svjetske bendove kao sto su Led Zeppelin, Queen, Black Sabbath i mnoge druge. U svojim tinejdzerskim godinama on svira u mnogim bendovima sa svojim prijateljima, jos dok je bio u Mission Viejo srednjoj skoli, njega je zanimalo sve sto se moglo nauciti o muzici, ukljucujuci sudjelovanje u skolskom bandu i jazz ansamblu. Nakon zavrsetka srednje skole Matt je odlucio da se preseli u Los Angeles i nastavi kao profesionalni bubnjar. Nakon dolaskaa u Los Angeles on pocinje da svira u mnogim bendovima kao sto su Population, Five, Y Kant With Tori Reed, The Cult. 1990. godine Matt je svirao u bendu The Cult kada je dobio poziv Slasha da se pridruzi Guns N' Roses-ima, na sta je Matt pristao. Matt je zauzeo mjesto Stevena Adlera na bubnjevima. Nakon sto ga je Axl izbacio iz benda 1994. bez saglasnosti drugih clanova benda, Matt se ponovo vraca bendu u kojem je svirao prije Guns N' Roses, vraca se u bend The Cult.

Gilby Clarke

Gilbert (Gilby) Clarke je rodjen 17. augusta 1962. godine u Cleveland-u. Guns N' Roses-ima se pridruzio 1991. godine nakon sto je Izzy Stradlin napustio bend, po dolasku u Guns N' Roses-e on je zauzeo Izzy-evo mjesto gitariste. Prije Guns N' Rosesa Gilby je svirao u bendovima kao sto su: Candy, Kill for Thrills, a poslije napustanja Guns N' Roses-a Gilby je svirao u Slash' s Snakepit. 1995. godine Gilby je izdao svoj prvi solo album Pawnshop Guitars, a u januaru 2002. godine je snimio svoj novi solo album nazvan Swag.

Hvala sajtu: GNRSITE za za info

Neki sajtovi o njima:
http://www.mygnr.com

http://www.lostrose.com

http://www.critical-solution.com

http://www.gnr.org.uk

http://www.gunsnroses.de

http://www.paradise-city.com

http://www.rock-planet.com

http://www.rnr-online.net

http://www.gnrhr.150m.com
« Poslednja izmena: 10. Jan 2006, 01:29:26 od puppykin »
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Revolution in their minds!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
mob
Nokia 3650
Sve napisao a zaboravio najvecu facu medju njima...
IP sačuvana
social share
Life is ours, We live it our way!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Vid stvarno... koji sam ja konj Wink

SLASH:


Slash je rodjen kao Saul Hudson 23. jula 1965. godine u Stoke-On-Trent (England). Kao djetetu Slash-u su uvjek bile odrjesene ruke i on se tada zanimao BMX takmicenjima. Njegovi roditelji su zaista bili uspjesni. Majka je kreirala kostime za nastupe David Bowie-a, a otac je radio na grafickim resenjima za mnoge albume ukljucujuci tu i album Neil Young-a. Slash je rastao sa najrazlicitijim muzickim ukusima. Kada se seli u L.A (sa 12 godina) nastavlja da koristi slobodu koja mu je data. Malo kasnije pocinje da se zanima za gitaru. Ubrzo provodi dane svirajuci, a ne u skoli, na gitari koja je imala samo 5 zica. On i Steven Adler su vjezbali danima zajedno. Slash je uglavnom bio zbunjen instrumentima, ali je gledajuci Stevena koji se naporno trudio odlucio da i on pokusa. Ubrzo Slash je prevazisao Adlerov talenat, a Adler je presao na novi instrument, bubnjeve. Zajedno su oformili bend "Road Crew". Road Crew je funkcionisao zajedno kao izgovor za svirke i protraceno vrijeme. Razni muzicari su prosli kroz bend, ali je bend uvjek zadrzavao tu crtu Slash-a i Steven-a...ustvari vecinu vremena bend su cinjeli samo njih dvojica. Ubrzo Road Crew-u se pridruzio Michael "Duff" McKagan, koji je dosao u L.A iz Sietla (Siettle). Duff je svirao bas i uprkos cinjenici da je Slash "metalski " nastrojen pridruzio se bendu. Duff nije ostao mnogo, shvatio je da Road Crew nece daleko i presao je u buducu grupu Guns N'Roses. Tada je doslo do velikog raspada Road Crew-a jer su i oni pozvani da se pridruze Guns N'Roses-ima. Posto ostala dva clana nisu htjela da imaju nista s tim Adler-u i Slash-u nije ostalo nista drugo. 48. sati kasnije Guns N' Roses su bili na turneji nazvanoj Hell Tour. Slash je ostao u Guns N' Roses-ima do kraja 1996.godine. Kada je otisao, kao glavni razlog je naveo "ogranicavanje kreativnosti". On je htio jos jedan melodic metal album dok je Axl zelio da eksperimentise sa novim zvucima. Poslije odlaska iz Guns N' Roses-a on se zanima gomilom drugih projekata. Radio je sa mnogim izvodjacima od Alice Cooper-a i Motorhead-a do Michael Jackson-a i cak Blackstreet Boys-a (rep grupe.Pjesma se zove Fix i on se pojavljuje u spotu za tu pjesmu). 1995. godinu je docekao sa svojim debi albumom "Slash's snekepit". Bio je gitarista koji je znao sta mu je posao, jedan je od najzasluznijih za uspjeh Guns N' Roses-a. Bio je i bice nezamjenjiv na svom mjestu, mjestu solo - gitariste. Sama izjava Axl-a nam to potvrdjuje, govoreci o novom albumu, Axl kaže: "Htio sam da napravim tradicionalnu plocu ili da se vratim nazad na Appetite For Destruction, ali nisam uspio. Slash je razlog. Jednostavno, niko se nije pojavio ko bi ga mogao zamjeniti na pravi nacin". Bio je i uvijek ce biti clan slavnih Guns N' Roses-a.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Revolution in their minds!

Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 769
mob
Nokia 3650
Pa ovako je vec bolje...Jednostavno Slash je samo jedan u univerzumu....
IP sačuvana
social share
Life is ours, We live it our way!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Malo gnr wallpapera:
http://rockkings.tripod.com/freebies.htm
http://www.critical-solution.com/html/wallpapers.html
http://gnr.dobrej.net/wallpapers.html
http://www.mygnr.com/wallpaper/wallpaper.html

Nazalost wallpaperi nisu preterano dobro uradjeni, ali porudicu se da ja doprinesem na tu temu, samo ako negde uspem naci slike barem prosecnog kvaliteta.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
Jesam li ti nocas rekla da slucajno Slasha ne zaboravis!! Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Khm... avgust... khm... avgust...
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
au... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Mada mi i danas nije jasno kako sam to uspeo zaboraviti jer sam imao komplet post spreman off pa se nakacio i objavio, znaci znam da sam sve pregledao garant... al eto... sudbina
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 75
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Mar 2024, 09:24:43
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.114 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.