IN < - guess wino - >LO
(1/1) :: Odgovori!
Autor: gedore :
koliko vas moze bez etikete da pogodi koje vino pijete , ili vam je svako vino isto
Autor: Anea :
Pa razlikuju se sortu.. npr. tokajac i kaberne sovinjon se razlikuju... ali regije.. boze, svasta.. ne...
Autor: Odbojkaš :
Узгред, када смо код етикета, произвођач најскупљег вина из Србије је Винарија Матаљ, чији се Cabernet Sauvignon, годиште бербе 2015., Kremen Kamen 2015 на сајтовима још може пронаћи и наручити, веровали или не, по цени од тричавих 12.900 динара...

Друго место заузима етикета Добра година2011, винарије Темет, чија цена је отприлике 9.000 динара, док треће место деле 25 Cabernet Sauvignon Reserve, Подрума Радовановић и Deux Mers Grand Trianon2015, Винарије Ердевик kao и Cabernet Sauvignon једино вино у Србији у amarone стилу, етикета Драга2008, трстеничке Винарије Стемина које коштају отприлике ''само'' 8.000 динара.

 
Autor: Anea :
To je nesto jace od 100e... Sta ja znam, ako je dobro vino...
Autor: Odbojkaš :
Додао сам и цене другог и трећег вина у Србији, али, пази, цена награђиванијег Kremen Kamena из следеће бербе, која је освојило злато на Emozioni dal Mondo: Cabernet e Merlot insieme и на BIWC, Kremen Kamena2016 je 5.000 динара.

А, при томе за округлих 10.000 динара се могу купити врхунска француска, италијанска и шпанска вина у домаћим винотeкама...

Најскупљи Merlot из Србије потиче из смедеревске области, етикета ЗаписТестамент2016, Винарије Јанко износи 4.700 динара, док га прате етикете Merlot још једне винарије из Тимочко-Неготинске крајине, Три Ораха који коштају 40 евра у продаји.

 
> Odgovori
^ Povratak na viši nivo