Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:58:50
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Groblje srpskih tenkova  (Pročitano 47862 puta)
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ја знам само да је тенк без подршке на било ком ратишту обична мета и ништа више, поготово тенк са мање оклопа какав је м 84.
У урбаној борби тенк је скоро неупотребљив осим ако нећеш да сравниш цео град-село! Тенк треба да се користи у сукобу са другим тенком, а не да се возикаш у урбаном насељу где је сваки прозор претња. Чишћење градова је посао пешадије или као што сам рекао равнање истих (артиљерија, тепих бомбардовање...)
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Poznata licnost


Shit happens, rama rama.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4233
Zastava Slovenia
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.1
mob
Nokia 
Добро си то рекао.....поготово што тенк није онако покретљив у градовима може само да служи ко подршка пешадији....или за осигуравање једне зоне......
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
Pa secate se valjda one cele oklopne brigade koja je unistena u Groznom.Dobili su naredjenje da udju u grad potpuno sami,bez podrske pesadije.Sve mladi momci.Tuga ziva.A neki nesposobni komandant koji ih je i poslao u smrt ih je verovatno i izbrisao sa karte i poceo da smislja sta ce sa ostalim jedinicama koji su jos u zivotu...prvo cega sam se setio kad sam video iste ove slike,ali na B92 pre neki dan u jednoj od niza "objektivnih" emisija o ratu u vukovaru- su ovi nesrecnici iz Groznog.Mislim da je u pitanju ista stvar.Nesposobni generali koji su na funkcije dosli svakako, samo ne po strucnosti i neuvezbanost jedinica...Kako li bi smo se sad borili u situaciji kada niko godinama nije pozvan na vojnu vezbu,ne smem ni da zamislim.A kako cemo se tek boriti kad ovi koji sluze u civilistvu postanu"rezervisti"...
« Poslednja izmena: 30. Mar 2006, 16:12:52 od iljushin »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.52
mob
HTC Touch HD, Luna
momci, apsolutno ste upravu. i sve se slazem sa vama... ali izgleda da u nasim slucajevima nije tako bilo ili se pesadija razbezala
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
 Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Pa secate se valjda one cele oklopne brigade koja je unistena u Groznom.Dobili su naredjenje da udju u grad potpuno sami,bez podrske pesadije.Sve mladi momci.Tuga ziva.A neki nesposobni komandant koji ih je i poslao u smrt ih je verovatno i izbrisao sa karte i poceo da smislja sta ce sa ostalim jedinicama koji su jos u zivotu...prvo cega sam se setio kad sam video iste ove slike,ali na B92 pre neki dan u jednoj od niza "objektivnih" emisija o ratu u vukovaru- su ovi nesrecnici iz Groznog.Mislim da je u pitanju ista stvar.Nesposobni generali koji su na funkcije dosli svakako, samo ne po strucnosti i neuvezbanost jedinica...Kako li bi smo se sad borili u situaciji kada niko godinama nije pozvan na vojnu vezbu,ne smem ni da zamislim.A kako cemo se tek boriti kad ovi koji sluze u civilistvu postanu"rezervisti"...

Чуо сам да је у Грозном Т 72 издржао 7-8 погодака из ручних ПО и да се извукао.
Немој ми Б 92, дираш где боли. То је телевизија која отворено ради против државе и српског народа. Али што више они врше своју пропаганду ја сам одлучнији и упорнији у борби против било чега сличног.
Неспособних има свугде па и у великој и јакој Руској армији. Али мени није јасно да буџетска институција као што је војна академија може да школује такве дудуке...како бре?
Код нас је проблем што под изговором неспособног руководства оће да нам угасе војску (како наши политичари тако и међународни "пријатељи"!?). Треба укинути цивилно служење војног рока одмах баш из разлога које си навео. Јер ми правимо војску сада ко да нисмо ратовали 100 година па нам више као не треба. Пре само 7 година имали смо огроман сукоб који мала професионална војска не би издржала.
Да имамо обуку какву треба да имамо, добре старешине и квалитетне тенкове са добрим техничарима и да је тако у свим секторима, то би била друга прича.
То не причам као да је утопија, то може у свакој озбиљнијој држави.
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.52
mob
HTC Touch HD, Luna
da
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Хрїстóсъ воскрéсе! Воистину воскресе!

Zodijak
Pol
Poruke 1619
Zastava Србија
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.52
@feanor11985
Cini mi se da generala koji su bili partizani pa su po prirodi stvari ostali u vojsci i tu napredovali po partijskoj i drugarskoj liniji("secas se druze Crni,kako smo ti i ja nekad jurisali na bunkere..."),vise nema,ali-taman da imamo i najbolje oficire na svetu-koga ce oni predvoditi?Civile sigurno ne...a samo ce civila i biti uskoro...
 :no:
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
@feanor11985
Cini mi se da generala koji su bili partizani pa su po prirodi stvari ostali u vojsci i tu napredovali po partijskoj i drugarskoj liniji("secas se druze Crni,kako smo ti i ja nekad jurisali na bunkere..."),vise nema,ali-taman da imamo i najbolje oficire na svetu-koga ce oni predvoditi?Civile sigurno ne...a samo ce civila i biti uskoro...
 :no:


Разумемо се потпуно зато сам и рекао да цивилно служење треба укинути.
Кад људи схвате да им држава жели добро и да је та држава и њихов народ угрожен у неком будућем сукобу (а биће их сигурно, али их не призивам) неће бити те силе која може да заустави један народ уједињен око таквог циља као што је одбрана земље и народа и живота уопште.
Пут да таквог стања јесте следећи:
-Држава која жели добро свом народу и
-Уједињен народ под истим циљем а то је заједнички бољитак на свим нивоима

Који сам ја утописта, а?

Ода ја ван теме. Извињавам се.
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Da li verujes sebi?

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 24339
Zastava Novi Sad - Srbija
OS
Windows XP
Browser
Opera 7.52
mob
HTC Touch HD, Luna
Prijatelji...

meni je jako zao ljudi koji su izginuli u tim tenkovima.

inace sada upravo traje emisija o Vukovaru na B92 (znate i sami da je kontra karaktera) i pokazali su skoro sve slike koje sam postavio ali u snimcima. U neke su ulazili i pokazivali leseve i izgorele nase momke.

Pokazali su i jednog naseg zarobljenog tenkistu i on je rekao izmedju ostalog da je ipak bilo pesadije pored tenkova i da je taktika bila dobro isplanirana ali da su iz uglavnom zeznuli ustase koje su bili preobuceni u civile.

Znam da nema veze sa temom ovo sledece sto cu reci ... ali ... moram.

Video sam i Vesnu Bosanac, a ja znam da se kupala u kadi sa srpskom krvlji i znam da je licno ona ubijala srpske ranjenike koje su dovozili u bolnicu jos na samom pocetku rata. A sada je direktor te iste bolnice
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 14
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 00:58:50
nazadnapred
Prebaci se na:  
Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.
web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.066 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.