Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Grci odbili pomoc Makedonaca u gasenju pozara!  (Pročitano 14347 puta)
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 1804
Zastava Zemun
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6;M
Ja mislim da vam Tači nikada ne bi poslao pomoć, dok su Makedonci to uradili što je za pohvalu

Ne budi naivan, Makedonci su ovim potezom htjeli da dokazu da su kao drzava jednaki sa Grckom, da uberu koji jeftini politicki poen.

Pa šta ako su hteli da poentiraju? Po čemu to Makedonija nije jednaka država sa Grčkom? I jedni i drugi imaju pretenzije prema tuđoj teritoriji.
Makedonci maštaju o teritoriji antičke Makedonije, a Grci maštaju o teritoriji nekadašnje Vizantije. Grčke zamlate još uvek maštaju da će
"osloboditi" Konstantinopolis (Istanbul) i oblast Smirna (Izmir) u Turskoj.

i neka, ja ih podrzavam u tome, Carigrad grcki grad!

Ja podržavam Makedonce, Solun je makedonski grad.


Није. Уствари јесте македонски јер се налази у покрајини Македонији, али свакако ниси мислио на то. Његова околина је била насељена разним словенским народима, чије остатке измешане са ко зна чим, данас називамо Скопјанцима (неки их називају и Македонцима, нажалост), док је град увек био грчки. На крају крајева и та околина је била грчка до досељавања Словена.

Solun nije bio grčki, okolina Soluna još manje. Još u XVI veku proterani Jevreji iz Španije i zap. Evrope, su se masovno naseljavali u Solunu, uz vrlo tolerantan odnos Otomanskih vlasti, pa turski defteri (popisi) iz tog vremena beleže da je u samom gradu Solunu čak 2/3 domaćinstava bilo jevrejskih, a ostatak (1/3) svi ostali (Turci, Grci, Vlasi, Sloveni).

Takođe, kada je Grčka osvojila Solun i Egejsku Makedoniju, u I balkanskom ratu (1912. g)
većina stanovništva Solunskog zaleđa su bili Sloveni i razna vlaška plemena (Cincari, Mavrovlaki, Ašani itd.), a u samom gradu Solunu Grci su bili samo 30% stanovništva.

Prema tome, Grčka je početkom XX veka osvojila i pripojila Makedoniju isključivo na osnovu istorijskog prava, iako je demografska situacija na terenu bila drastično promenjena u odnosu na ranovizantijski period.

Još nešto, pre doseljavanja Slovena, Beograd, Niš, Šumadija, Pomoravlje, sve je to bilo grčko (vizantijsko). Pa šta, bilo, sad više nije njihovo nego je naše.
« Poslednja izmena: 30. Avg 2007, 23:07:10 od zemunac2 »
IP sačuvana
social share


Dok je budala, biće i radikala
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
Nokia E50
A...da vi otvorite novu temu,gde cete o tome da raspravljate...Kvalitetna diskusija,nemam reci,ali na ovoj temi nema nikakvog smisla.
Zemunac2...nadam se da ces da nadjes nacin,da eventualnu novu temu zapocnes kvalitetno...a, ja sam tu da  off-ove i provokacije brisem... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 8 9
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.