Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:21:38
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Грађанија  (Pročitano 6237 puta)
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
Samsung XYZ1004

Ti, naravno, razumes da nije problem u kritici, i ukazivanju na lose stvari, nego u konstantnom polivanju govnima svoje zemlje na svaku glupost koja se u istoj desi?  Smile
Razumem ja, i nije problem kada se radi o "zenama u crnom" i ostalima koji su tu da samo pljuju i ne urade nista za istu niti planiraju, samo sto je problem sto je i ta kritika nezgodna jer te docekaju sa "Ako ti se ne svidja idi". A realno svako od nas pomisli poneki put da zivi u "banana republici". Zna da ima i gore od toga al zna da ima i bolje i da moze i treba tako.  Smile

Mislim ne branim Serifovicku jer nije bas pitanje od nacionalnog znacaja da se sad nesto provlaci po vestima i dize graja kako je Srbija katastrofa ali ona je pritekla u pomoc osobi koja je dozivela da joj neko pregazi psa i saku i nastavi dalje a da ni ne zastane. A pritom se tu ne pojavi niko drugi od nadleznih organa nego pojedinac intervenise pa odveze povredjene. I onda pljunemo tog pojedinca(koji je u celoj situaciji pomogao pa makar i samo odvezao povredjene kako bi stigli brze) jer se usudio da u toj rezigniranosti kaze kako je nezadovoljan zemljom u kojoj zivi jer se takve stvari desavaju u istoj. I jer se usudio na kritiku i da pomisli kako ce mu mozda negde drugde biti bolje...

Al eto, dosta komplikovan slucaj za razmatranje u globalu. Ada tvrdi da je psima zabranjen uopste ulaz na istu pa otkud pas na njoj i zasto uopste dozvoljavaju iste? Zasto vozic uopste ide po setalistu i ne ume da stane kada vidi takvu situaciju da mu neko istrci ispred? Otkud nekom pravo da zgazi psa i pritom povredi vlasnicu a da ni ne odgovara za to? Milion povreda propisa i bezbednosti a na kraju nece biti ispisana nijedna kazna. A kada bi krenuo mogao bi da kaznis Adu zbog toga sto dozvoljava povredu pravila pa da se psi setaju na istoj, vlasnicu sto seta psa na istoj i na kraju vozaca jer je usmrtio psa i povredio saku . A na kraju se desilo da nadlezni ne snesu nikakvu odgovornost, vozac jos manju pa moze da nastavi da se ponasa bahato a da vlasnica ostane sa povredom i mrtvim psom. I da od silnih povreda zakona dobijes status kvo gde niko ne odgovara za nista i sve moze da se nastavi po starom(sa tim da je deblji kraj izvukla vlasnica psa jer ga je izgubila). A jedino je u svemu "pljunut" upravo pojedinac koji je uradio pravu stvar u trenutku tj. pobrinuo se da neko ko je zgazen dobije adekvatnu pomoc.  Smile

MI se genralno slazemo, samo ti razvijas pricu u jednom pravcu, a ja u drugom  Smile

DakleM, jos jednom da pokusam da pojasnim. Naravno da treba ukazivati na lose stvari u zemlji i uticati na to da se one poprave. Pa ja cu prvi da nesto kritkujem i ispljujem najstrasnije ako treba i pokusati da to promenim, jer zelim da zivim u boljoj i uspesnijoj zemlji, ali necu tom prilikom da ispljujem i zmelju i narod samo zato sto se nesto u okviru drzave i tog naroda negativno dogodilo.
Znaci, svakako da ne zelim da vozaci gaze kucice po ulici, niti da sabani vode kucice na adu iako jasno pise da je to zabranjeno, ali necu zbog toga obeleziti Srbiju kao usranu zemlju, a sve ostale fine i civilizovane jer se to tamo, zaboga, ne desava.
Da se to desilo u Engleskoj, mislis da bi neko reko da je Engleska govnjiva zemlja, a Englezi fasisti?...pa evo ti ovaj slucaj sa golmanom. Jel neko reko da je Engleska zemlja huligana, olosa i patrijota koji zagadjuju Englesku?...a jel mozes da zamislis kakvi bi naslovi i komentari te urbane gradjanije bili da se to dogodilo u Srbiji?

Sve u svemu, treba ukazivati na lose stvari u zemlji i raditi na tome da se izmene, ali ne treba govnima mazati citavu drzavu i narod, vec pojedince koji su sranje napravili!
Ali ta potreba urbane gradjanije da ipak izmazu govnima celu zmelju i narod je jedan psiholoski fenomen koji se ovde razmatra  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.16
Ma OK shvatam ja sta si zeleo reci. Rekoh, ne volim ni ja one "zene u crnom" i ostale koji jedva cekaju da osude Srbiju zbog svega i svacega a nijedanput da kazu da je ta Srbija i uradila nesto kako treba ili da pomognu i/ili da npr. sami urade nesto. Ali eto, zapalo mi za oko da je najvecu pokudu u celoj prici izvukao mozda jedini pojedinac koji je i uradio nesto kako treba. Dok su svi ostali u "statusu kvo" bez ikakve pouke iz cele price(jer je svako u pravu za sebe) niti naznake da ce mozda nesto da se u tom statusu promeni pa da se ne desi da sledeci put mesto kuceta npr. bude neki covek ili dete...

Citat
Da se to desilo u Engleskoj, mislis da bi neko reko da je Engleska govnjiva zemlja, a Englezi fasisti?...pa evo ti ovaj slucaj sa golmanom. Jel neko reko da je Engleska zemlja huligana, olosa i patrijota koji zagadjuju Englesku?...a jel mozes da zamislis kakvi bi naslovi i komentari te urbane gradjanije bili da se to dogodilo u Srbiji?
Pa pazi, prilicno sam siguran da ih ima i tamo . Ali u manjem broju jer su generalno vise zadovoljni zemljom u kojoj zive. Jbg, sto vece nezadovoljstvo to i vise mozes da ocekujes komentare koji se bune da nesto nije kako treba i da treba da se menja. Ali stoji da ne ide na osnovu jedne price "bacati govna" na sve i odgovorne i neodgovorne. Zato stoji i da je ova malko preterala na kraju sa svim tim "necu da zivim u Srbiji vise...".
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Nokia krntija
Citat
Ali ta potreba urbane gradjanije da ipak izmazu govnima celu zmelju i narod je jedan psiholoski fenomen koji se ovde razmatra


А зашто то додатно добија да значају... баш зато што су тешке околности. Мале плате, велике цене, огромна незапосленост... некако ми је логично да се у таквим временима заједница зближава, понајвише у циљу да поправи стање. Јер то није време за свађање. Уосталом сведоци смо  кризног времена у свету и можемо да видимо како национализам у тим условима јача свуда. Али не и у Србији, чак напротив.

Вероватно не велики број људи зна да је најдеструктивнији рат у модерној историји, сразмерно броју популације и броја жртава, био Парагвајски рат. У том рату је више од 60% укупног становништа Парагваја изгинуло. Од преосталог броја, само 10-20% су били мушкарци. Сам Парагвај је на крају рата потпуно окупиран. И сад замислите нас у таквој ситуацији, са грађанијом...
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 22.0
Citat
Али не и у Србији, чак напротив.
Lepo primećeno .... i dodaću: Nažalost ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Qtek 666
Она је певачица са мањком интелигенције. Нема она појма шта је рекла и шта је хтела да каже. Мислим да ти није добар пример, тј. мислим да ово није пример за грађанију. Иначе, увек бирам опцију да будем сељанка. У сваком разговору.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 28351
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Nokia krntija
Изјава дегенерисаног копилета је више него јасна.
IP sačuvana
social share
onaj kome nije do drkanja bolje neka se bavi politikom
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Qtek 666
Јесте. Као што чујем сваког дана на улици то исто, или у кладионици, тамо их има највише  Smile, а кад их питаш ок Србија је срање, а шта би ти радио, нпр, у Немачкој... апсолутно нико не зна одговор...пошто ништа ни не умеју да раде.. То је исто то... она је рекла да је Србија срање зато што је неки возић убио неког пса... а да је питаш шта је тиме хтела рећи, тј. да је питаш да ли у Америци исто возићи убијају псе, она везе нема... то је само шаблон који људи понављају, а већина њих не зна шта значи... фраза обична... у њеном случају, вероватно, ненамерна, пошто колико се сећам подржавала је садашњу власт и певала им на митинзима, па је тек онда глупо да изјави да не воли што живи у држави коју је сама бирала...
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
Pevala je za pare a ne zbog faking ideologije ili ne znam cega vec.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
CQ Moderator
Jet set burekdzija

Ja sam zvezde.

Zodijak Scorpio
Pol Žena
Poruke 5594
Zastava ...
OS
Windows 7
Browser
Chrome 28.0.1500.72
mob
Qtek 666
А је л... ја сам нешто повезала да је због идеологије...пошто јој је менаџер њихов...
IP sačuvana
social share
Ako ništa ne tražiš, ono što ne tražiš, naći će tebe.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

А у к*ц

Zodijak
Pol
Poruke 34613
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 22.0
mob
LG Frizider
A i menadzer je u stranci zbog ideologije isto, 100%.

Inace ima ona neki klub ili diskoteku u Becu koliko znam, tako da ionako verovatno vise bleji tamo nego ovde. Verujem da uredno placa porez austrijskoj drzavi.
« Poslednja izmena: 16. Jul 2013, 20:33:56 od vanyo »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 3 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 19:21:38
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.083 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.