Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:10:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gradi se parking za 12.500 bicikala  (Pročitano 5255 puta)
27. Jul 2015, 20:18:56
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
Browser
Mozilla Firefox 39.0
Gradi se parking za 12.500 bicikala

U gradu Utreht u Holandiji gradi se najveći parking za bicikle sa 12.500 mesta, koji će koštati 50 miliona evra.

U ovom univerzitskom gradu, sa 330.000 stanovnika, svakodnovno se preveze 100.000 biciklista. Parkiranje bicikla na nepropisnim mestima je nemonivnost, jer nema dovoljno mesta na parkingu. Zato su gradske vlasti odlučile da počnu da grade tako grandioznu garažu za bicikle.

Prvi deo parkinga biće završen tokom 2016. a čitava garaža 2018. Kad se završi prvi deo parkinga, Utreht će imati više od 30.000 parking mesta za bicikle, i prestići će Amsterdam koji za sada ima najveći parking za bicikle na svetu.

U Holandiji ima više od 18 miliona bicikala, za milion više nego što ima stanovnika (17 miliona) a "zemlja lala" ima i 34.000 kilometara biciklističkih staza i puteva.

I drugi evropski centri žele da podstaknu vožnju bicikla. U Londonu se trenutno gradi biciklistički put od 30 kilometara, u vrednosti 221 milion evra, koji će prolaziti pored Hajd Parka, Big Bena i Bakingamske palate. Cilj je podsticanje upotrebe bicikla kao prevoznog sredstva u britanskoj prestonci, kojom se svakodnevno preveze 600.000 biciklista, a kojih bi do 2026. prema planu gradsih vlasti trebalo da bude oko 1,5 miliona.

U Parizu se dnevno biciklom preveze 225.000 ljudi, a uprava grada planira da uloži 150 miliona evra u unapređenje biciklizma, kako bi glavni grad Francuske postao svetska prestonica biciklizma.


Izvor http://www.021.rs/Info/Zanimljivosti/Gradi-se-parking-za-12-500-bicikala.html
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Ovda da ga sagrade, za 15 minuta ne bi bilo ni jednog bicikla, ni santimetar kubni metala ne bi ostao, a vwrovatno bi misteriozno nestao i sam parking i nikao novi miskovicev ili pajticev trzni centar  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
sta su ti ljudi....pa cak i od jbn bicikla naprave perverziju....i umobolcinu....

onda ce vremenom da se svi pitaju koji ce im klinac bajs ...ako ce morati da ga parkiraju negdje ..i da idu  pjeske
ili da uzimaju taxi..da se odvezu gdje trebaju...
pa ce onda da protestvuju..
i onda ce da bajs proglase djavoljom tvorevinom....i onda ce svi na lomaci da spale bajsove . Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Linux
Browser
Chrome 43.0.2357.93
Kako je meni ta bajs prica u severozapadnoj evropi fenomenalna. Od malih nogu vozis, imas svoju kolovoznu traku, ucestvujes ravnopravno u saobracaju, nema divljanja na ulicama, taksisti nisu kamikaze, ostali vozaci fino postuju pravila, u crvenoj traci pored automobila i autobusa voze deca od 7-8 godina.. treba ti i vreme da se naviknes, u pocetku vodjen ovim nasim divljacima totalno strahujes i cudis se kako ta silna deca voze u raskrsnicama.. onda skapiras da oni to rade od obdanista na triciklima  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

ja ko ja....

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32096
Zastava pandorina kutija
OS
Windows XP
Browser
Opera 12.11
svi smo mi vozili tricikla..i bicikla sa pomocnim tockicima..pa ponike...i tako dalje...
samo sto kod nas u to neko davno lijepo  vrijeme... nije bilo ovoliko auta....
jer su auta bila skupa...i bilo je skoro nepojmljivo da klnac sa tek polozenom vozackom..dobije od staraca nov auto....

jbt morao si da se zakunes u sve i svasta da bi dobio kola da izadjes malo da se klincis...
eto tek...da i tebe vide u kolima..
da malo bacis rukicu na prozor...i malo s cvidzama kuliras..tu naokolo...  Smile

i normalno je bilo da klinci rade..i rade...bilo sta-  posteno...samo da skupe lovu za neku krntiju - ficka..ili mosakvica...
il iako im se bas posreci...tristaca ili stojadina..a yugica..ili golfa keca...ih to je vec druga prica... Smile

i tada su se djeca nomalno mogla biciklima vozati...po citavom gradu..
pa cak i desetine kilometara od grada..bez bojazni da ce neko pijan da ih zgazi.... Smile

i tako...

ali nadam se i ja...da ce jednog lijepog dana i kod nas kao u normalnom svetu..djeca moci da voze bajs svojom trakom... Smile

Smile
IP sačuvana
social share
odmorit ces oci od moga pogleda na svijet...od svih stvari s kojim zivis ..koje  ne vidis ...a vidis ih sve....
cmokaaaaaaaaaaaa    Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Konacno su skontali....nije im mnogo trebalo...
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Rasut na komade

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 1468
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 43.0.2357.130
mob
Alcatel OT Telenor Smart
Али цивилизована држава брале мој
IP sačuvana
social share
Bibo, ergo non desinimus
И покварен сат два пута дневно покаже тачно времe
Нема горег муслимана од потурченог Србина

Кажеш зло не постоји? Итекако постоји, и рођено је између 20. јануара и 20. фебруара.
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
  Lako je njima, tamo je sve ravno. Da bih došao do svoje vikendice moram da pređem jedan nagib od 10 posto pri dolasku i odlasku. Stalno menjam ili popravljam lanac.

  Drugačiji je i mentalitet, ipak ne kradu toliko kao kod nas. Ono što se tamo ukrade pojavi se na naoj pijaci.
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Americki patriota

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 75692
Zastava
OS
Mac OS X v: 10.10.3
Browser
Safari 600.6.3
mob
I-mate 30 Pro
Dabome... Smile
IP sačuvana
social share
ni bog ne prasta sve...

celavi oces cokoladicu...
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma

Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 87602
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 39.0
  Za 20 evra može da se nađe odličan bicikl. Ako se cenjkaš i za manje.
« Poslednja izmena: 27. Jul 2015, 21:13:56 od zoranjurkovic5@gmail.com »
IP sačuvana
social share
Ako se neko i prepozna u mojim porukama to nije do mene već do njega  Smile
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 10
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 25. Apr 2024, 03:10:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.061 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.