Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:48:57
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Govor Medvedeva odslikava stanje u Rusiji  (Pročitano 12226 puta)
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 6230
Pa valutu definise roba, a ne papir. Svakako da moze rublja biti jaka, ali ne da prodaje naftu i gas i uvozi robu pravljenu od tog resursa. Roba je kad obradi zemlju, poseje kukuruz, napravi kokice i jedu provlace kroz guzicu.
A ne prodaje naftu, balavi o sili i uvozi od svabe kokice.
Ruska p*cka menja boju ociju, kontaktnim socivima koje se prave od njenog carbon-proplilena ali u Italiji i Nemackoj. I koje je verovatno napravio neki diplomirani rus, koji nije imao mesta da radi u svojoj drzavi jer mora da slusa komsomolsku kopilad da su sila. Sila koja ne moze da mu obezbedi normalnu platu. sikter bre.
« Poslednja izmena: 15. Nov 2009, 22:02:30 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 
"Још увек смо у процесу изградње модерног грађанског друштва"

Шпигл: Осамнаест година од пада Берлинског зида на овамо заправо представљају релативно кратак временски период. У скорашњем чланку, стање руског друштва описали сте као стање које карактеришу економска заосталост, дубоко укорењена корупција, беспоговорно поверење људи у ауторитете, и склоност да се за све проблеме криве друге земље. Можда Русија не би увек требало оптужујући да показује прстом на друге?

Медведев: Ми смо још увек у процесу изградње модерног грађанског друштва. Пре осамнаест година, били смо наивни и многа очекивања показала су се илузорним. Од политичког врха па наниже до локалних администрација, паралисани смо корупцијом и гломазном бирократијом. Али данас смо зрелији, и боље знамо како би наша земља требало да изгледа и које место јој припада.

Шпигл: Али, да ли је Русија заиста зрелија? Ваш министар унутрашњих послова Рашид Нургаљијев изјавио је у старом добром совјетском стилу да намерава да елиминише корупцију у року од месец дана.

Медведев: Надам се да министар унутрашњих послова има јасну представу о томе како да се бори са корупцијом. То се сигурно не може постићи за месец дана. Такође, мислим да је он имао на уму само најдрастичније прекршаје у свом министарству. За искорењивање корупције биће нам потребне године. Она постоји свугде, али у нашој земљи узела је нарочито грозан облик. Корупција је већ постојала у време царева и током совјетске ере – само је била мање видљива. Стаљин ју је свео на минимум. Већ смо разговарали о методама које је он користио. Када су 1991. почеле политичке и економске промене, корупција је процветала. Веће слободе увек подразумевају и добре и лоше стране. Државни службеници добили су прилику да успоставе контролу над протоком готовине – они узимају мито и лично се убацују у послове.

Шпигл: како намеравате да се ефикасно борите против ове пошасти?

Медведев: Сада смо донели законе који никада нису постојали током хиљадугодишње руске историје. Установили смо председнички савет за борбу против корупције, а ја сам позвао наше државне службенике да открију своје приходе као и приходе својих чланова породица. Они се тренутно томе покоравају, мада тиме нису превише задовољни.

Шпигл: Демократија и владавина закона такође су мерило зрелости једног друштва. Колико је ваша земља напредовала у том погледу, имајући у виду да је током локалних избора у октобру опет било врло очигледних случајева преваре? Такође, имајмо у виду и све нерешене случајеве убистава, као што је убиство новинарке Ане Политковскаје?

Медведев: Постављате погрешно питање. Случај Политковскаје био је темељно истражен. О томе сам пре неколико дана разговарао са директором истражне агенције.

Шпигл: Оптужени су ослобођени на суду.

Медведев: Истражитељи су потпуно сигурни да је њихово тумачење догађаја тачно и да су учинили све што је било у њиховој моћи да разјасне овај злочин. Случај ће опет ићи на суд. То је уобичајено у кривичном гоњењу. То не значи да никаква истрага није била спроведена. Суд је само одлучио да су аргументи одбране убедљивији. То је његово право. Једноставно, није тачно када кажу да тај случај није истражен.

Шпигл: Поновимо још једном: Није донесена ни једна осуђујућа пресуда у вези са многим спектакуларним убиствима која су почињена у скорије време.

Медведев: Дајте ми друге случајеве. Nullum crimen sine lege, нема злочина без закона: могу само да коментаришем конкретне случајеве.

Шпигл: Шта је са новинарком Анастасјом Бабуровом, која је убијена на московским улицама у јануару заједно са браниоцем људских права Станиславом Маркеловим? Или са активисткињом за људска права Наталијом Естемировом, која је у јулу отета у Чеченији и погубљена истог дана бројним хицима у главу?

Медведев: Истрага о случају Естемирове је у току. Истрага о убиству Маркелова и Бабурове је довела до хапшења двоје осумњичених.

Шпигл: А избори у октобру? У многим московским општинама, до краја изборног дана, одзив се попео на 90%, што је значајно више од московског просека.

Медведев: По мом мишљењу, избори су спроведени по прописима, што не значи да су били савршени. У Москви и другим градовима било је бројних жалби. Разговарао сам са челницима странака. Сложили смо се да ће све жалбе бити прослеђене суду. Важно је, међутим, да се све парламентарне странке слажу да коначни резултати избора генерално добро одражавају односе моћи у држави. Све парламентарне странке су истакле да би изборне процедуре требало побољшати. Ја ћу то размотрити и поднети моје предлоге за побољшање изборног система у облику поруке нацији у скоријој будућности.

Шпигл: То је можда охрабрујуће, али више смо забринути због климе у којој је потребно да званичници уопште дају подршку изборним резултатима. Пре свега мислимо на резултате владајуће партије, Уједињене Русије.

Медведев: Она је водећа политичка снага у нашој земљи, али је такође била незадовољна резултатима. Када званичник из симпатија према политичкој странци покушава да јој помогне током избора, он чини криминални прекршај који је кажњив на основу нашег закона. Мислим да ће значајан број процеса који странке сада иницирају, завршити административним или судским казнама. 

Шпигл: У скорашњем чланку који сте насловили "Напред Русијо", говорили сте о "понижавајућој" економској "назадности" ваше земље. Због чега Русија није успела да превазиђе своју зависност од природних ресурса у периоду након краја Совјетског Савеза?

Медведев: Због тога што се људи брзо навуку на дроге. Трговина нафтом и гасом је наша дрога. Људи се тога не могу заситити, чак и када цене скачу до плафона. Ко би пре пет година могао да замисли цену нафте од 150$ за барел? Трговати природним ресурсима је лако, и води илузији о економској стабилности. Новац се прилива – и то озбиљне количине новца. Хитни проблеми се њиме лако решавају. Нису вам потребне економске реформе; не морате да размишљате о уношењу разноврсности у производњу. Ове летаргије бисмо се могли решити само кад бисмо извукли праве лекције из кризе.

Шпигл: Изгледа да се то не дешава, што је управо разлог зашто се многи Руси подсмевају критикама које њихов председник износи на рачун стања у држави. Они виде да је јаз између очекивања и реалности превелик.

Медведев: Ја заиста имам утисак да многи опет седе и чекају на још мега-профита. То за неко време може успевати. Али, без новца за инвестиције у индустрији и пољопривреди наша земља никуда неће стићи. А све то упркос чињеници да енергетски сектор доживљава циклусе и редовне интервале и да ни ко не зна да ли ће нам исте количине нафте и гаса које нам требају данас бити потребне и 2050.

Шпигл: Пошто ваша земља није напредовала у модернизацији економије, њу је криза нарочито тешко погодила. По правилу се за то криви влада. У таквим ситуацијама, бивши руски председници Владимир Путин и Борис Јељцин увек су отпуштали премијере.

Медведев: Наша економска зависност од природних ресурса није настала током Путиновог председничког мандата, већ пре 40 година. Биће потребно много времена да се то промени. Погледајте мапу Русије, информишите се о нашем трговинском балансу и нашем извозном суфициту, узмите у обзир и социјалне обавезе које имамо – а онда погледајте колико новца од пореза скупимо кроз нафту и гас. Тако ћете разумети све. Коначно, током последњих 10 година, влада ниједном није распуштена због тога што није успела да испуни своје обавезе.

Цео чланак можете наћи овде...
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Pa brate, vreme je da ukapiraju kako funkcioniše sve to . . . nadam se da su se prizvali malo pameti ...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Rusija sve više postaje slična Saudijskoj Arabiji, demagoške parole o vele sili, fiktivno kontriranje i junačenje, a realno provincija Zapada.

Uvek je vladaru lakše da kontrološe jednu veliku sisu od koje svi žive, nego da se upušta u neizvesnost sa malim i srednjim gazdama. Sirotinji besplatno brašno i pasulj, vojsci i policiji malo šarene robe sa sa Yapada iz Azije, i eto države. Onaj Gadafi tako fura već pola veka i niko se ne buni. (ko je pomenuo Tita?)
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Јер, Они нису Ми.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 16345
Zastava Sirte
OS
Windows XP
Browser
Safari 0.3.154.9
mob
Nokia 


Да ли је Медведев(Мендељ) заиста нови Керенски? Smile
IP sačuvana
social share
Вуковар је коштао хиљаде српских живота – добрим делом управо оних наочитих момака који су 10. марта 1991. у колонама пристигли на Теразијску чесму са Звездаре, Карабурме, Чубуре, Чукарице, и из разних приграђа.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Јер, све до слома „Шездесет осме“ у Београду би се и пролазници на улици умешали у тучу, јачему вичући: „Шта си навалио на слабијега!“
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3140
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k850i
pazi ovo na sta naletix na facebooku  Smile

Rado bih popušio/la PUTINU kurac !

http://www.facebook.com/group.php?gid=95509387930
IP sačuvana
social share
Sarajevo je jedan od najvećih gradova svijeta, gdje se susreću istok i zapad, staro i novo. Posljednjih nekoliko godina grad je već postojećoj mješavini povijesnih i kulturnih znamenitosti pridodao butik-hotele, uber-trendy barove i gurmanske restorane. Već je jasno da ovaj grad postaje Europska prijestolnica kulture u 2010.


Leonardo je mrtav, Mikelandjela vise nema, Ajnstajn nije vise medju nama... a ni ja se ne osjecam bas najbolje.

"Spasi me bože i secesionista i unitarista...isti mentalni sklop, ista vjersko - ideološka osnova, isti kriminalni nagon...secesionista je unitarista, samo na manjem komadu tla..."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Подавите либерале

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 3937
Zastava Србија,Београд,Звездара
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
SonyEricsson k530i
Rado bih popušio/la PUTINU kurac !

Ово ти није требало  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 32981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Sunce te jebalo  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4404
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
Па дошло је време да ми из Русије увозимо храну. Погледајте где се праве оне орбит жваке или пециво 7 дана итд... Јесте да је по лиценци али већина тога је и код нас по лиценци на пример  Јафа кекс.

Ове године ће Русија извести 19 милиона тона вишка пшенице.. а некда смо ми њима извозили пшеницу... Планирају да повећају извоз на 45 милиона тона и сигурно ће тако и бити у будућности...

http://www.agrimarket.info/showart.php?id=76966

Полако али сигурно они значајно напредују. Производња меса је невероватно већа у односу на совјетска времена, и даље увозе али тренд увоза је у опадању...

Наши тајкуни са друге стране уништавају домаћег сељака и изгладњују потрошаче тј. грађане.
Сељацима ефективно "откупљују" пшеницу за 4-5 динара а онда продају грађанима по 30 динара.

Колико сам ја чуо биће проблема са пшеницом у Србији следеће године, јер сељаци неће да сеју, тако да ћемо можда бити принуђени да увозимо пшеницу. Ко зна, можда баш из Русије.

« Poslednja izmena: 25. Nov 2009, 23:42:47 od aleksa »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


lepim plakate po gradu

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 5550
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
Pa uvek kada se u Rusiji promeni vladar Rusija "naglo krene na svim poljima" nije to Dmitr izmislio.
IP sačuvana
social share
Izreci, pa se ispeci
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6 8
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 12:48:57
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.