Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gotovo bezbolna depilacija: Recept za uklanjanje dlačica kod kuće  (Pročitano 1926 puta)
01. Jul 2013, 09:42:44
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia 
Ako niste zadovoljni načinom uklanjanja dlačica koji trenutno koristite možda je vrijeme da isprobate najefikasniju i najbezboljniju egipatsku depilaciju. Jednostavan način uklanjanja dlačica možete napraviti sami kod kuće s pastom za koju su vam potrebna tek tri sastojka.




Depilacija šećernom pastom ili egipatska depilacija vjerovatno je najbliža onoj voskom, ali je njena prednost ta da za nanošenje nisu potrebne trake za čupanje, a što je još bitnije, nema dijela tijela koji je nedostupan.

Posebno se preporučuje za osjetljivu kožu jer ne izaziva crvenilo, prištiće i iritaciju, a djeluje antialergijski i protuupalno.Ovu potpuno prirodnu, lako primjenjivu i najbezbolniju vrstu depilacije praktikovala je i sama kraljica Kleopatra. Pastu za egipatsku depilaciju lako možete napraviti sami.

Sastojci za pastu:
-2 šoljice šećera
- ¼ šoljice vode
- ¼ šoljice limunovog soka

Priprema i korišćenje:

1. Korak
Iscijedite limun i procijedite ga uz pomoć gaze kako ne bi ostali sitni komadići. U lonac naspite šećer i stavite na laganu vatru da se rastapa uz neprestano miješanje.

2. Korak
U rastopljeni šećer dodajte vodu i sok od limuna, pa na laganoj vatri kuvajte oko pet minuta dok smjesa ne dobije zlatnu, pomalo crvenkastu boju. Tako pripremljenu pastu stavite u keramičku posudu te ostavite da se ohladi, ali ne previše nego tek na mjeru da je možete uzeti rukama.

3. Korak
Kada se šećerna pasta ohladila uzmite veličinu manjeg oraha i rukama oblikujte kuglicu. Pastu razvlačite rukama dok ne postane svijetla i podatna pod prstima. Rukom je nanosite na područje sa kojeg želite odstraniti dlačice i to prstima u smjeru suprotnom od rasta dlačica dok je važno da pastu otklanjate energičnim pokretima u smjeru rasta dlačica.

Savjet: Kako bi održali temperaturu paste držite je u posudi s toplom vodom.

Izvor: Zadovoljna


Ovo cu sasvim sigurno da probam!
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Ja sam pokusala... mislim... sa tom homemade... ispekla se za sve pare... plus ako zakasnis samo 2sec.. posto se prohladi dobijas jednu... am... ciglu secera...Eno, jedna cuci u nekoj teglici Smile
Pa sam pazarila onu u parfimeriji... koja je basnoslovno skupa... i zaista.. ne boli toliko... i podlivi nisu bili strasni (meni od svakog oblika depilacije izlaze, nema boga)... doduse.. ja sam cupala kao sivonja... ali stvarno moraju da budu idealni uslovi... tako da je najbolje na pocetku da se uzme obicna pasta, koja je poprilicno cvrsta...i mora da se pripazi da se kuglica ne mesi puno.. da napolju nije previse toplo... da koza bude ekstra suva... da mozes dovoljno brzo da cimnes... i tako... i spatula koja se dobija je mislim neophodna u pocetku..

Takodje, na netu mogu da se nadju video tutorijali kako se pasta mesi, nanosi.... i sl...

Inace, za polovinu cene sada moze da se kupi u onim "veleprodajama" kozmetickih proizvoda... Smiley

« Poslednja izmena: 01. Jul 2013, 09:49:37 od Anea »
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia 
Sta da kupis u veleprodajama? Ovaj ovakav preparata ili vosak?
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Secernu pastu... Smiley

Ovako nesto

http://www.depilshop.rs/kategorije/secerna_pasta_130
http://www.saloninfo.rs/prodaja-kozmetike/product.php?productid=4702&cat=0&page=1

E, sad.. uzmi da sam ja u Liliju pre godinu dana ovu najmanju teglicu od 120dinara platila 1000 dinara...
Mislim da je dovoljna za depilaciju od glave do pete... Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia 
Svasta, nisam znala da prodaju secernu pastu!
Ja sam alergicna na vosak, a ovo je stvarno ekstra. Moracu to da pogledam imam blizu i Lili i DM. Hvala Niki Smile
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Mac OS X v: 10.8.4
Browser
Safari 536.30.1
mob
Apple iPhone SE 2020
Nista.. nista... Prijatnije jeste od voska... samo je potrebno malo vezbanja...  Smile

Ne znam koliko ti je blizu, ali i ovi se bave distribucijom:

http://www.alexandar-cosmetics.com/sr/home
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Why do me ?

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 55904
Zastava novi sad
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 21.0
mob
Nokia 
tamo nabavljam sve za nokte, idem uskoro
IP sačuvana
social share



Wake Up - 2012 - The Revolution Has Begun
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.092 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.