Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:24:03
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Goribor  (Pročitano 2563 puta)
22. Nov 2007, 22:32:43
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5;M
mob
Samsung Neki shit


Domaca scena je definitivno promenjena za mene od kada sam cuo za ovaj bend...Spominjani su par puta na forumu ali nikada niko nije napisao neshto objektivno o bendu...
Sviraju meshavinu Trip Hop-a i Bluesa..Zvuk je veoma originalan a melodije su veoma zarazne...o rechima pesama da ni ne pricam...od mizantropije,socijalnih problema,Bedi,Psovki,pesimistickog razmisljanja,ljubavnih problema do jedne od glavnih tematika benda teshkog zivota u gradu Bor.

Citat
Njegova tuga, depresija, razočaranje, duševni nemir, neprilagođenost i bol nisu samo njegovi, nego univerzalni i lakorazumljivi svima koji su se barem jednom osjećali poput “vernika bez crkve, građanina bez grada, ljubavnika bez žene, ritma bez bubnjara”, kako to u najpotresnijoj i najtužnijoj pjesmi Goribora, “Bez”, s usana teškom mukom cijedi Stojković koji “voli i kad boli, govori i kad gori, piše i kad jedva diše”. Gitara koja, uz spori loop, jeca u pozadini Stojkovićevih stihova, nagnala me da prvih pet puta ne uspijem bez suza u očima preslušati tu predivnu pjesmu. Baš kao i “Nestajem” ili “Više se ne bojim”, koje kao da su Joy Division pukim nekim slučajem zaboravili uvrstiti na “Closer”.

Bend postoji vec skoro 10 godina...nazalost uslovi su im bili stravicni pa tek sada cujemo za njih...Pocelo je tek da se cuje za njih kada su objavili album za hrvatsku izdavacku kucu Dancing Bear sto je prilicno porazno sto su album prvenac izdali na "stranom" trzistu...takodje se culo za njih josh na ucescu na Art & Music festivalu...kao i na pojavljivanju na kompilaciji "Jutro Ce Promeniti Sve"...to je samo neka bleda popularnost u srbiji...Goribor su održali prilično nezapažen koncert u beogradskom Domu omladine, dok njihova baza fanova u Hrvatskoj ne štedi novac, reči hvale i vreme na njima. Otvorili su im čak i zvanični sajt.
Citat
"U Srbiji, ako ne računamo nekoliko medija, ne postoji način da se dodje do publike ukoliko niste pod ugovorom ili nemate izdavačku kuću," kaže tekstopisac i frontmen Aleksandar Stojković, koji zajedno sa Predragom Markovićem i Željkom Ljubičićem čini ovaj neobični trio.

Imaju valjda 5 albuma...ja imam 3 (Hocu Kuci,Ono što te ne ubije to te osakati i krug u ocima) kao i ovu kolekciju najboljih radova (koji su snimljeni u pravom studiju) pod nazivom Goribor sto se pojavila pre par dana...

Imali su 17.Novembra cert u beogradu...nazalost propustio sam ga zbog obaveza ali definitivno cu pokushati da ih odgledam sledeci put makar se zaputio u unutrsanjost...takodje znam da je par ljudi sa ovog foruma gledao taj koncert pa neka ostavi neki utisak...



Goribor - Bez
(Ovo nije tekst pesme koja se pojavljuje na klipu iznad ali sam morao demonstrirati tekstove benda)

Citat
moja majka brine
zato što mi ne ide penziono osiguranje
kaže o tome bi trebalo da se misli na vreme
al ja nešto slutim da neće biti potrebe
ne zato što primenjujem neke ekstremne mere
nego verujem sili koja mi je sačuvala vene
da će do kraja da bude uz mene

vernik bez crkve
građanin bez grada
ljubavnik bez žene
ritam bez bubnjara

kao vernik bez crkve
građanin bez grada
ljubavnik bez žene

ritam bez bubnjara

a moja majka brine
šta drugo da radi
sin joj sve zna
samo ne zna da se prilagodi
a ja nešto slutim da baš tako treba
da moj život crpi snagu iz nereda
i da volim i kad boli
i da govorim i kad gorim
i da pišem i kad jedva dišem
da skrhan smejem se
da čist iz ovih govana nestanem
i zauvek svoj mir pronađem

ja sam vernik bez crkve
građanin bez grada
ljubavnik bez žene
ritam bez bubnjara

a ja sam, ja sam
vernik
vernik bez crkve
građanin bez grada
ja sam ljubavnik bez žene
ritam bez bubnjara.

vernik bez crkve
ja sam građanin bez grada
ljubavnik bez žene

vernik
vernik
vernik bez crkve
vernik bez crkve
građanin bez grada
ljubavnik bez žene
ritam bez bubnjara

« Poslednja izmena: 22. Nov 2007, 22:33:25 od darthmaul »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 1
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia 6233
Trenutno, jedan od najboljih domaćih bendova.  Žao mi je što nisam bio na svirci 17.  Dalaj Lama - savršenstvo.   :mrgreen:
IP sačuvana
social share
we go blind where we needed to see
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 461
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.9
mob
Nokia N73
Ух, јеботе, Горибор. Бенд те набада право у стомак. Гледао сам их само једном, у ДНК-у прошли викенд (требало је још пре да идем на неку њихову свирку на Демији, али не сећам се што нисам ишао). Овај бубњар што с њима свира им није стални члан (штета, јер момак стварно објашњава), најчешће им иду битови с матрице. Имам и ја та иста три албума ко дарт, добио их пре једно годину дана, и вртео сам их до јутра једно 2 недеље пошто сам их добио. Ст је певач и текстописац, стварно најбољи фронтмен који се појавио на нашој сцени... од Кебре вероватно. Неко је написао да је наш најзначајнији рок песник од Тишме. Ова два момка што свирају гитаре су сјајни, поготово онај са наочарима (јебига, не знам као се зову).

Е, а што се церта тиче:
Дошао сам кад су свирали Ко сам? због јебене гужве, снега и срања. Не знам колико су пре тога свирали, али ценим да нису много. Бенд су њих тројица, Ст на микрофону и ова два лика с гитарама. И много гостију. Доста песама је са њима одсвирао на саксофону онај лик с смешном брадом из Плејбоја и милион других група, свирао је и акустару на Чујем блуз неки лик (нисам сигуран, али мислим да је он из Јарбола) и на пар песама је био с њима DJ Beatanga. Сјајни су, преносе енергију са албума и увећавају је још 5 пута у живом извођењу. Нисам се тако прочистио на неком церту од Тула (можда Дисциплина на Јелен пиву). Завршили су са Хоћу да живим, чини ми се. Таман сам стигао и на ноћну 68ицу.

Јеботе, ал сам се расписао. Заслужује то Горибор. На крају, штета што овакав бенд прво треба да се покаже и докаже у некој земљи поред да би овде почели озбиљно да их схватају. Ово је следећа битна ствар у српском рокенролу.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Bivši učenik osnovne škole

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2344
Zastava Budimpešta
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6610
Kapa dole majstorima, moj drugar je za himnu usvojio "Bez", meni vise odgovara "Ko sam", ali je i "St. Bluz" genijalan...

Ako ko ima prilike (ja sam van zemlje) nek ide u petak na koncert u NS. Bice sigurno odlicno.
IP sačuvana
social share
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


You Scream,I Scream,We all scream for Morphine

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 12305
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.5;M
mob
Samsung Neki shit
Ja sam hteo ali imam neka posla...zao mi strashno mi se gledaju..moracu da sacekam neku svirku u bg-u...

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Bivši učenik osnovne škole

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2344
Zastava Budimpešta
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.21
mob
Nokia 6610
E sad jedino ne baratam dobro NS toponimima, negdje naletih da sviraju u SKC (? ne znam stvarno gdje je to u NS, sram me bilo) dok na drugoj strani vidjeh da je u pitanju Route 66, tu sam bio, odlican lokal, dobra bina, bice super ako su tamo. Ko moze nek ide, evo ja sam dobio potvrdu da necu moci da idem.  Smile
IP sačuvana
social share
Ako želiš pobijediti, ne smiješ izgubiti...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 14:24:03
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.