Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:12:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 78 79 81 82
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Google Fan Club ~ Vesti i novosti  (Pročitano 464097 puta)
Pocetnik


Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 5
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.97
mob
Nokia c8
Šta kazati nego da je Google internetski Bog!
IP sačuvana
social share
izrada web stranica

seo
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows XP
Browser
Chrome 25.0.1364.172
mob
Samsung GT-S7580
Шведска се повукла пред „Гуглом“

Швеђани су одлучили да истакну „белу заставу“ у спору са „Гуглом“. Тамошњи Језички савет је под притиском америчког технолошког гиганта повукао са листе неологизама термин "ungoogable".

Шведско надзорно тело за језик оптужило је амерички веб претраживач „Гугл" за покушај контроле шведског језика у оквиру расправе око дефиниције колоквијалног термина „негугљиво" (ungoogleable).

Шведски Језички савет објавио је да је повукао са листе неологизама термин „ungoogleable", након одређених захтева „Гугла", пренео је АП.

Он је у шведској варијанти био "ogooglebar" и имао дефиницију „оно што није могуће пронаћи на интернету уз помоћ претраживача".

„Гугл" је, међутим, тражио да се у дефиницију унесу измене којима се указује да се ради о изразу који се специјално односи на „Гуглове" претраге и убаци напомена којом се подсећа да се ради о заштићеној марки.

У Савету су навели да немају ни времена ни жеље да улазе у процес који „Гугл" покушава да покрене, нити да праве компромис и модификују дефиницију термина "ogooglebar" на начин који жели та компанија, јер би то било против њихових принципа.

Извор:РТС




ungoogable  Smile
« Poslednja izmena: 26. Mar 2013, 18:39:05 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 6
OS
Windows 7
Browser
Chrome 26.0.1410.43
Ipak Google is my favorite!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6028
OS
Windows 7
Browser
Chrome 25.0.1364.172
Ipak Google is my favorite!
+1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows 7
Browser
Opera 12.16
Društvena mreža kao grad duhova...

Iako se Google trudi, a broj korisnika raste, Google+ društvena mreža ne uspeva da zadrži svoje korisnike na duži period. Registruju se, procunjaju i - odu!



Google+ društvena mreža po broju korisnika nadmašila je Twitter, ali je količina ukupnog sadržaja koji sa na njoj podeli od celokupnog sadržaja podeljenog na društvenim mrežama svega dva odsto! Prema istraživanju američke kompanije Gigya to je manje čak i od LinkedIna, koju u ukpnom podeljenom sadržaju učestvuje sa tri odsto.

I prema istraživanju druge kompanije MarketingLand, Google+ je marginalno prisutan u podeli ukupnog podeljenog sadržaja na društvenim mrežama. Prvi je Facebook, preko kojeg se podeli više od polovine sadržaja, a slede ga Twitter sa oko 24 odsto i Pinterest sa oko 16 odsto ukupnog podeljenog sadržaja.


Da li koristite Google+ ili ste se kao i većina korisnika registrovali samo zato što ste morali za korišćenje neke od usluga?

Izvor: Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Nokia 300
Pozdrav drugari.
Imam problem da našem svoju lokaciju kucanjem u polju za pretragu na google mapama.
Svoju lokaciju sam prvo ispisao ćirilicom u map maker-u i tako sam mogao da je pronađem .Pre par meseci sam promenio u latinični naziv ali još uvek je kucanjem latinicom ne mogu pronaći!
Zna li neko zašto i da li se to može popraviti !

Hvala i pozzzzzz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 31.0.1650.63
mob
Samsung GT-S7580
Коју латиницу си користио, енсглеску ћелаву или српску?

Сад сам покушао, нашао је и на латиници и на ћирилици.

Може он наћи Niš, али не Nis.




Citat
Da li koristite Google+ ili ste se kao i većina korisnika registrovali samo zato što ste morali za korišćenje neke od usluga?

Имам налог, не користим. Ипак су и даље сви на фејсу. Али Гугл+ делује мало нормалније, чак и неких паметних ствари има.

Баш заостајем са овим вестима, сори.
« Poslednja izmena: 14. Jan 2014, 21:58:37 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Nokia 300
Коју латиницу си користио, енсглеску ћелаву или српску?

Сад сам покушао, нашао је и на латиници и на ћирилици.

Може он наћи Niš, али не Nis.




Citat
Da li koristite Google+ ili ste se kao i većina korisnika registrovali samo zato što ste morali za korišćenje neke od usluga?

Имам налог, не користим. Ипак су и даље сви на фејсу. Али Гугл+ делује мало нормалније, чак и неких паметних ствари има.

Баш заостајем са овим вестима, сори.
Koristio sam ćirilicu jer mi je tada naziv lokacije bio pisan ćirilicom! Ali nedavno sam promenio naziv mesta u ćelavu latinicu a još uvek u pretrazi ne mogu da je nađem latinicom već i dalje ćirilicom!? Bruka Smile
Takođe me zanima zašto mi je profil stranice moje lokacije na google mapama različit u odnosu na moju stranicu na google plus-u!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


I have a joke. Women's rights.

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 31126
Zastava Harare
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Samsung GT-S7580

Citat
Koristio sam ćirilicu jer mi je tada naziv lokacije bio pisan ćirilicom! Ali nedavno sam promenio naziv mesta u ćelavu latinicu a još uvek u pretrazi ne mogu da je nađem latinicom već i dalje ćirilicom!? Bruka Smile


Мораш користити или српску латиницу или ћирилицу, друге нема. Није брука, већ је превише места на свету, а користити српску латиницу верујем да није проблем, зар не?

Брука би било да не можеш ћирицом да претражиш мапу, што се мог мишљења тиче.
« Poslednja izmena: 16. Jan 2014, 20:21:23 od Lazar Milic Milic »
IP sačuvana
social share
E ovaj svet je otiso u kurac cim Lazu pitaju kakva je serija  Smile
Pogledaj profil WWW Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 2977
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Chrome 32.0.1700.76
mob
Nokia 300

Citat
Koristio sam ćirilicu jer mi je tada naziv lokacije bio pisan ćirilicom! Ali nedavno sam promenio naziv mesta u ćelavu latinicu a još uvek u pretrazi ne mogu da je nađem latinicom već i dalje ćirilicom!? Bruka Smile


Мораш користити или српску латиницу или ћирилицу, друге нема. Није брука, већ је превише места на свету, а користити српску латиницу верујем да није проблем, зар не?

Брука би било да не можеш ћирицом да претражиш мапу, што се мог мишљења тиче.
Bravo,hvala puno ! Izgleda da im puno vremena treba da od promene jezika to krene da funkcioniše u pretrazi !
Pozdrav  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 78 79 81 82
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Mar 2024, 10:12:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.1 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.