Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:46:49
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Google Chrome OS  (Pročitano 11380 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 864
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.1
mob
Apple IPhone 3GS,
Ja ne znam o cemu ti pricas, ja u zanje vrijeme ne sjecam se da neko da ima ms server ,sve linux niko nice da se bakce sa winom oko zabrana dodjela virusa.... na linuxu je u startu sve zakljucano, odrade prava a virusa skoro da nema, jes da se kaze da je linux tezi ali sa malo iskustva sve je lako Smiley
A googlu nije cilj da ide na servere i oko toga razbija glavu... on ce doci do firmi tako sto ce im ponuditi google apps koji je jako doba i efikasan, sto je po meni mnogo dragocijenija stvar nego servere i to
Google OS po nekom mom vidjenju namjenjen je upravo grupi korisnika koji koriste iternet kao mjesto informisanja svakodnevno i za prenos "podataka" (Mislim na licne i poslovne podatek ... slike, text, prezentacije ...) e to je jako mudero. Time dje povecati posjecenost svojih web aplikacija a to znaci da ce biti vise para... google navise para zaradjuje sistemom za marketing
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil GTalk
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Zna se ko koristi winserver nemoj tako...negovorim o grupi poslovnih korisnika  Smile...za ostalo si u pravu mada taj ChromeOS je samo istrazivanje Googla...pa sada se vec digla velika prasina oko ovog OS a sta ce biti kada bude bio izbacen za download  Smile
IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 625
Zastava Крагујевац
OS
Windows XP
Browser
Safari 2.0.172.37
mob
Nokia 950
Unapred se izvinjavam administratorima za 2 posta zaredom ali samo da demantujem sebe...

Chrome nece izaci pre Win 7 kao sto sam ja rekao....

Win 7 ciji je izlazak bio najavljen za 1. septembar demantovan je i izlazi do kraja ove nedelje i to samo kao prva verzija Win7HomePremium...

Gledao sam snimke i citao malo i zapanjujuc je mogu reci...pocnimo od interfejsa,oni koji vole lep a nezahtevan i lak za koriscenje interfejsa dobice ga u Win 7 i takodje sam zapazio da su pokrali neke Googl proizvode kao sto su viseci meni,info datoteka...nije previse zahtevan jer po recima testera,Win7os ce solidno raditi i na konfiguracijama kao sto je npr. stariji model pentium 4 konfiguracije,sto je cool posto ja ima azdaju od compa  Smile...
Win 7 radice i na dosta WinXP aplikacija,ovo je vazno za korisnike XP-a,Win7 je najpametnije install preko trenutnog XP da bi kasnije sa opcijom koju nudi Win7 sve aplikacije prebacio u svoju bazu a zatim reinstal XP,znaci ko je radio redovan WinUpdate imace jak i cvrst Win 7 os...
Testeri jos kazu i da Win7 nece imati probleme sa pokretanjem programa i bugova kao sto je imala Vista i XP...znaci da necete morati da klikcete na Debug taster kao na XP  Smile
I malo radosti za nas gamere...win7 po testerima bice odlicna Gaming platforma i bukvalno ce podrzavati i one old pltform igrice,znaci gejmeri nemaju frke Smile
Microsoft je i mislio na one programe i i gre koje nece raditi na Win7 os tako sto je postavio program koji reagovati na svaku gresku u pokretanju neke aplikacije i dirktno sa neta skidati neophpdne fajlove za pokretanje istog,program se zove WinBetaDebuger...
Lose vesti su sledece....
Win 7 nema svoj defoult WebBrowser kao sto je u Xp-u bio InternetExplorer vec je kao brpwser ponudjen verovali ili ne GoogleChrome  Smile
Win 7 HomePemium nije full upgrade-ovan sto znaci da ce morati da radi WinUpdate duze vreme Smile
WinMediaPlayer ne sto je komplikovan nego nema ni cdriper i izgled mu vise pristaje uz Win95 ima samo jedno veliko lepo plavo dugme za play  Smile
Verovatno ce i ove gloopost Microsoft tim prepraviti u novijim verzijama tacnije u najavljenom Win7 PP...

A sto se tice ChromeOS-a danas su i za njega izasle novije vesti...chrome je definitvno javno rekao ciljnu grupu korisnika a to su korisnici netbuka,cak i nepreporucuje ChOS desktop racunarima...
Sve price oko Chroma su tacne,radice na bazi Linux-a sto znaci da ce biti dosta bezbedan od spareware-va i virusa ..
Surfovanje ce biti idealno jer kako kazu na Googlovom blogu ovaj OS ocitavace net stranicu za 5 sekundi u proseku  Smile
Googl ce obrati paznju iskljucivo na one koje svoje netbukove koriste poslovno i za surfovanje i kako kazu nece mu biti premca u ovim oblastima,a nas gejmere ce google ovog puta zapostaviti kao i krackere  Smile
Podznak ChOS bice Apple,nagovestava se da ce svi Apple netbukovi nositi ovaj sistem a ne stadardni XP7 sto je za nevericu jer ovako Microsoft mnogo gubi i nije ni cudo sto je pozurio sa izbacivanjem Win7...
I konacno Chrome OS mozete ocekivati prvom polovinom 2010.godine i to je to,evo i linka za Google blog...
GooglBlog

I jos nesto Smile Smile Smile...nisam slucajno onoliko pisao o Win7 posto cim posaljem ovaj post pocinjem download Win7 Smile Smile Smile....
Verujte mi da ovo necete naci na nekom drugom forumu...imam warez download za Win7 x64(za 64bitne ploce i jace) i Win7 x86 (za 32bitase Smile)...ko zeli da oproba neka spremi bootabilan disc i neka me kontaktira preko PM
Eto toliko pozdrav odo da download  Smile Smile Smile Smile

IP sačuvana
social share
Wink
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 375
Zastava Srbija
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
mob
Nokia 
Google Chrome OS vs. Windows, and So It Begins



http://www.chromium.org/chromium-os
« Poslednja izmena: 20. Nov 2009, 10:34:43 od slaks »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Evo malo Chrome-a Smiley

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

Chrome1.png
(12.74 KB, 800x600)
Chrome2.png
(9.97 KB, 800x600)
Chrome3.png
(103.47 KB, 800x600)
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 31625
Zastava Beograd
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
mob
Nokia 6120
Utisci? Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


The truth is out there...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 8945
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Pa gledao sam i live prenos (gore je postavljen na YT), i to je ustvari to (samo je potrebno da se sve to doradi)...
U sustini ceo OS je ustvari browser, i ne bih ga nazvao OS nego webOS, jer bez interneta bukvalno nema nista, nije moguce ni da se logujete i udjete u OS bez interneta (logovanje ide preko Google acc).

Za sad u ovoj verziji (ovo je neka alfa verzija), dostupan je samo browser, aplikacije (koje bi trebalo da se pokrecu iz levog ugla ekrana, klikom na chrome logo) koje ce isto biti na webu trenutno nisu dostupne, tj. jesu ali je potreban poseban Google nalog (verovatno samo zaposleni imaju takav).
U desnom uglu se nalazi informacija za bateriju, internet vezu(moguce je uklj/isklj wifi, kao i ethernet), i podesavanja (podesavanje touchpada, sata, bookmarks...).
IP sačuvana
social share
“Design is not just what it looks like and feels like. Design is how it works.”
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Superstar foruma


Life iz simple, make choices and don't look back

Zodijak
Pol
Poruke 50236
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.5.3
Iako je u IT krugovima prisutna izvesna doza skepticizma kada je Chrome operativni sistem u pitanju, kompanija Google je predočila kako će on evoluirati zajedno sa Androidom.

"Došli smo do trenutka kada se kompjuteri sve više ponašaju kao mobilni uređaji, a telefoni kao mali kompjuteri. Raspolaganje sa dva operativna sistema, koji dolaze iz Googla, korisnicima i proizvođačima pružiće više izbora u radu sa aplikacijama otvorenog koda", izjavio je suosnivač kompanije Google Sergej Brin.

Ovo vodi do zaključka da će se dve platforme na kraju spojiti u jednu univerzalnu, koja će se koristiti i na kompjuterima i na mobilnim telefonima.

Koji od ova dva operativna sistema će prevladati pokazaće vreme. Ali kako telefoni sve više postaju mali personalni kompjuteri realno je da to bude Android.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Od kada su fenicani izmislili novac pitanje zahvalnosti je za mene reseno
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik

Zodijak
Pol
Poruke 484
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.5
dodajmo da se ovde pod kompjuterom misli na "uredjaj koji mi treba za youtube i facebook" a ne na uredjaj koji neko koristi za neki rad ili za (prave, ne browserske) igrice.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 23. Apr 2024, 10:46:49
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.225 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.