Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:21:40
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Godzilla (2014)  (Pročitano 8311 puta)
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak Aquarius
Pol
Poruke 4146
OS
Windows
Browser
Mozilla Firefox 29.0
Odgledao.

Iskreno nisam imao nikakva ocekivanja od filma, tako da je ocjena 6/10

Prvo cu mane filma:

Glavni lik (onaj iz kickassa) je ovde bas bledunjav. Niti je njegova prica o povratku ka porodici nesto posebno i uvjerljivo odradjena niti je gluma njegova ovde nesto dobra. Olsenka kao njegova zena i njegov sin su krajnje beskorisni i postoje da bi pricu pokrenuli.

Drugi likovi su isto povrsni. Imamo Watanabea koji je prakticno narator filma i to mu je jedina stvar koja radi ovde, ostali su tu samo da popune ekran. Izuzetak je Walter White koji je stvarno razvalio svoju ulogu i jedini koji je unjeo emocije u sve to. O vojnicima necu ni da pricam jer niko nema nista kokretno da radi sa svojom ulogom. SPOJLER steta sto je Walter White u filmu samo 20ak minuta, a mogao je da opusteno vodi ceo film, jer nje njegova prica jaka i on ima super energiju. Ovako ga na brzinu ubiju i rese se najboljeg ljudskog lika. KRAJ SPOJLERA

Film je spor, izuzetno se sporo vuce. Traje dva sata, od tog Godzila se pojavljuje tek nakon 1h15min.

Reziser je kreten, misli da je pametan sto se tice akcije ali neka njegova resenja nisu jasna. Primer ima sjajne build upove za nadolazecu brutalnu borbu i taman kada borba treba da krene, kamera sasjece na ili par sati kasnije ili na neku drugu osobu koja nam uopste nije bitna. I to uradi ne jednom, nego jedno 3-4 puta u toku filma.

Ajde sada nesto pozitivno o filmu:

-Vizualno je mnogo dobar, kadrovi neke scene i cinematografija u kombinaciji sa muzikom stvarno rade svoj posao.

-Bryan Cranston - sve sam rekao o njemu vec gore.

-Dizajn godzile - neki ce reci da je debel i trapav, ali to se meni svidja. Nije savrsen i stvor sa takvom masom treba da bude spor i trom, a ne da bude jebeni nindza. ALi kada te zato zvekne, ima da te nema  Smile

-Ozbiljnost - uspjeli su da nadju neki balans izmedju opicene premise Godzila filmova i pretvore je u nesto sto nije toliko sasavo

-MUTO x 2 - ovo je mozda mali spojler tako da cu belim tekstom, s obzirom da nisam gledao trejlere filma [SPOILER] Ne znam koliko trailer pokazuju ali uglavnom, Godzila nije negativac u filmu, nego su dva dzinovska parazitska insekta razlicitih polova, koje ljudi zovu Muto. Oba insekta su kul, imaju brutalnu pojavu i njihove price ( biologija i reprodukcija) su stvarno solidno odradjeni). I sposobnosti su im kul.) [/KRAJ SPOJLERA]

-Borba - vec sam rekao da je borba uglavnom odsjecena ali kada je ima izgleda dosta dobro. Problem s borbom je sto se svodi na tu zadnju i koja se desava u mraku, tako da ne vidi se najbolje neki aspekti, ali da ima svoje momente  - ima (dva su mi narocito bacila osmeh na lice i ukljucuju vatru). Ali recimo, debilni Pacific Rim ima bolje i zanimljivije borbe.

Eto to onako otprilike. Nije lo[ film, ali nije ni pretjerano dobar. Prosjek u pravom smislu te rjeci. I definitivno bolji od one nebuloze iz 1998 godine.

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1683
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 34.0.1847.137
takodje 6/10 ... film je uzasno spor, likovi nula, najvise me iznervirao japanac sa svojom zbunjenom facom kroz citav film .. moglo je ovo puno bolje, a film se mogao zvati i drugacije jer od 2 sata koliko traje film godzilla nije na ekranu ni 10 minuta
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Passionate Gamer

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1260
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 27.0
mob
HTC ONE
takodje 6/10 ... film je uzasno spor, likovi nula, najvise me iznervirao japanac sa svojom zbunjenom facom kroz citav film .. moglo je ovo puno bolje, a film se mogao zvati i drugacije jer od 2 sata koliko traje film godzilla nije na ekranu ni 10 minuta

Jesi li gledao u bioskopu ili skinuo, ja ne mogu jos da nadjem dobar snimak..
IP sačuvana
social share
"Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.   "
    — Winston Churchill
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1683
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 34.0.1847.137
takodje 6/10 ... film je uzasno spor, likovi nula, najvise me iznervirao japanac sa svojom zbunjenom facom kroz citav film .. moglo je ovo puno bolje, a film se mogao zvati i drugacije jer od 2 sata koliko traje film godzilla nije na ekranu ni 10 minuta

Jesi li gledao u bioskopu ili skinuo, ja ne mogu jos da nadjem dobar snimak..

u bioskopu , obavezno gledati 3D i na velikom ekranu , jer film vade samo efekti
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol
Poruke 29182
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Opera 10.62
zato je i pravljen sigurno nije isao na pricu  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1683
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Chrome 34.0.1847.137
cuj nisu na pricu isli , prica se razvija kroz citav film , zato i kazem da je spor film
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Ako treba bit ću i sam Montgomery Clift.

Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 2425
Zastava Beograd
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 31.0
Izašao rip.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Often Wrong, Never In Doubt

Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 18420
Zastava Обреж
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
The Impossible Anatomy of Godzilla

This summer Godzilla is back in theaters, and he's big. Since his first awakening, the radioactive, fire-spewing kaiju has grown 200 feet and put on more than 150,000 tons. Godzilla is now 30 stories tall and weighs as much as a cruise ship. No actual animal could take the pressure of being so massive: It would overheat, its organs would implode, and it would need to mainline butter to get enough calories. For fun, we surveyed scientists to help us break down the beast's biology. If Godzilla were real, he would be an incredible specimen.



Weight Problems

Godzilla would weigh 164,000 tons, according to our keen analysis of the 2014 Godzilla toy and a formula developed by paleontologists to work out the mass of bipedal dinosaurs.* We found out he would surpass the theoretical weight limit for land animals—110 to 1100 tons. The heaviest dinosaur, the 100-ton Argentinosaurus, stood 70 feet tall, was 115 feet long, and had four limbs to distribute its enormous heft.

Powerhouse

At rest, Godzilla's metabolism would generate 1.4 megawatts, or about as much power as that of a large wind turbine. On a rampage—smashing helicopters, knocking over buildings, fighting Mothra—he'd generate about 37 megawatts. That's enough energy to fuel a town of 3000 people.

Bad to the Bone

The force on Godzilla's bones is roughly 20 times greater than the force on a T. rex's, so his bones would need to be phenomenally strong—about twice as tough as some titanium alloys. Normal bone has a tensile strength of 150 megapascals, but Godzilla's bones can handle 3000 MPa—the same pressure found at the base of earth's lithosphere, 60 miles below the surface. Godzilla's cartilage would be about 12 times stronger than a human's, preventing his knees from exploding like overripe tomatoes—and making him the envy of basketball players everywhere.

Thick Skin

Godzilla's exterior is tough. (Soldiers with rifles, really?) His crocodile-like hide would be embedded with osteoderms, or bony deposits akin to chain mail. Protruding osteoderms on his back and tail vent excess heat.
IP sačuvana
social share
Nismo višestruke ličnosti. Mi smo mnogo ličnosti.
A jedna od mojih ličnosti je slučajno višestruka ličnost,
ali me to ne čini višestrukom ličnošću. Primeti nijansu.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 35.0
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Записи из подземља

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 15651
Zastava Београд
OS
Windows 7
Browser
Chrome 40.0.2214.93
mob
Samsung S8
Gledao sam film i iskreno mogu reci da nije ispunio moja ocekivanja...gluma je ocajna, to prvo mogu da kazem. Godzila se pojavljuje u filmu koliko i u trejleru...
IP sačuvana
social share
Ako je nesto ocigledno, ne mora biti istinito.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 2 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 18:21:40
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.