Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Godišnjica "Oluje": Srbi u Hrvatskoj žive kao Jevreji u Varšavskom getu  (Pročitano 7082 puta)
03. Avg 2018, 12:46:59
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
GODIŠNJICA "OLUJE" Analitičari: Srbi u Hrvatskoj žive kao Jevreji u Varšavskom getu
03.08.2018. 11:15
Oluja 1995.

Srbi u Hrvatskoj 23 godine nakon pogroma u vojno-policijskoj akciji "Oluja" žive kao Jevreji u Varšavskom getu, a nastavljen je kontinuitet hrvatske politike ekstremnog šovinizma, nacionalizma i rehabilitacije ustaštva, ocenjuje politički analitičar Branko Radun.

On navodi da je ono što se sesilo 1995. godine "bilo etničko čišćenje sa elementima genocida, a nikako "briljantna vojna akcija i trijumf hrvatske odbrane".

- To nije bio rat. To je bilo etničko čišćenje Srba iz Hrvatske i grešimo kada prihvatamo njihove termine poput "Oluje", jer je ona bila njihova propaganda koja treba da jednu brutalnu političku akciju progona, etničkog čišćenja i genocida prikaže kao neku besprekornu vojnu pobedu, pa da to asocira na "pustinjsku oluju" kada je Amerika porazila vojsku iračkog predsednika Sadama Huseina. To uopšte nema veze jedno sa drugim - istakao je Radun.

On je rekao da jak antisrpski naboj u Hrvatskoj nikad nije stvarno prestao i da samo bude "plimu ili oseka" toga.

Prema njegovim rečima, relativizacija zločina, rehabilitacija ustaštva ili promocija preko kontroverznog pevača Marka Perkovića Tompsona, koji je državni projekat, a ne privatna stvar, već nešto iza čega stoji elita i gotovo niko se ne buni protiv toga.

- Znači od Hrvata ništa novo. Mislim to što se dešavalo u Drugom svetskom ratu i devedesetih se nastavlja u sferi medija, propagande i kulture. Kažem to se nastavlja. Evo, vidimo zapaljene kuće povratnika - rekao je Radun.

On je naglasio da Srbi duguju zahvalnost poznatom lovcu na naciste Efraimu Zurofu i izraelskom predsedniku što je svetska javnost sad prektično upoznata o Jasenovcu i onom šta su Hrvati činili tamo.

- Jasenovac je nepoznat svetskoj javnosti. Znaju za Aušvic, ali za Jasenovac? Kada kaže predsednik Izraela da je Jasenovac balkanski Aušvic, to nije mala stvar. To ima težinu i odjek u celom svetu i tu moramo da budemo zahvalni onim koji se time bave i zbog svojih interesa, ali bi trebalo i naši političari više o tome da govore - zaključio je Radun.

Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta ocijenio je da najavljeni odlazak fudbalera Hrvatske u Knin na obeležavanje godišnjice "Oluje" predstavlja još jednu u nizu antisrpskih provokacija.

Linta je ocenio da hrvatski fudbaleri, predvođeni Lukom Modrićem, nisu samo sportisti već i promoteri ustaštva i širenja mržnje prema Srbima što su, kako je naglasio, već više puta potvrdili pevajući srbomrzačke pesme proustaškog pevača Tompsona i pozivajući jedino njega od javnih ličnosti na proslavu osvajanja drugog mesta na Svetskom prvenstvu u Rusiji.

- Predsednik Hrvatske seljačke stranke Krešo Beljak je na svom tviter nalogu za Tompsona ispravno napisao da je fašističko smeće i da patriotizam nije vređanje drugih naroda. Tragično je što ovakav Tompson ima otvorenu ili prećutnu podršku hrvatske vlasti, Katoličke crkve, političkih stranaka desne orijentacije, pola miliona hrvatskih veterana i značajnog dela hrvatske intelektualne elite - dodao je Linta.

U hrvatskoj vojno-policijskoj akciji "Oluja", prema podacima srpskog Komesarijata za izbeglice, proterano je 250.000 krajiških Srba, 1.856 je ubijeno, a 836 vode se kao nestali. Ta akcija počela je 4. avgusta 1995. godine ofanzivom hrvatske vojske i policije i jedinica HVO-a na područja Banije, Like, Korduna i severne Dalmacije, odnosno na Republiku Srpsku Krajinu.

Dan kasnije, 5. avgusta, hrvatska vojska je ušla u gotovo napušten Knin i istakla hrvatsku zastavu, dok su kolone izbeglica na traktorima i drugim poljoprivrednim vozilima ulazile u Srbiju.

Akcija "Oluja" je najveće i jedno od najsurovijih etničkih čišćenja na području bivše Jugoslavije tokom devedesetih godina prošlog veka.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
mob
Apple iPhone SE 2020
Narodna stranka o akciji "Oluja": Vreme za suđenja za zločine u Hrvatskoj
03.08.2018. 11:19

Narodna stranka saopštila je danas povodom 23. godišnjice "Oluje" da je vreme za raskid sa prošlošću i za suđenja "brojnim neprocesuiranim žločincima iz reda hrvatskog naroda".

- Verujemo i da ne može biti pomirenja dok hrvatsko društvo traži identitet i jedinstvo na konsenzualnom stavu mržnje i šovinizma prema Srbima i Srbiji - navodi se u saopštenju, i dodaje da Narodna stranka traži pravdu za 1.952 srpske žrtve pale tokom „"Oluje".

Narodna stranka zahteva da Hrvatska ostvari obećanja, vrati na snagu svoje zakone i obnovi autonomne kotare Knin i Glinu.

pročitajte i...
Dodaju da je vreme da u punoj meri bude primenjen i Erdutski sporazum i da Zajedničko veće opština u Vukovaru dobije puna prava i postane deo Ustava Republike Hrvatske. Apeluju na puno obeštećenje stradalih, vraćanje stanarskih prava i izjednačenje prava srpskih povratnika i hrvatskih kolonista.

Navodi se da Hrvatska nije srpskom narodu omogućila da se čak ni kao manjina u punoj meri integriše u društvo Hrvatske, pošto do sada nisu u punoj meri ostvarena njegova prava predviđena Erdutskim sporazumom i hrvatskim zakonima.

- Posle gotovo četvrt veka ostala je činjenica da je srpski narod najbrojnija evropska prognanička zajednica, da je iz Srpske Krajine proterano četvrt miliona građana, a čak 300.000 od 600.000 Srba bilo je silom prinuđeno da ode iz Hrvatske. I danas se svake godine u Srbiju preseli više od hiljadu Srba iz Hrvatske - piše u saopštenju.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
23 godine kasnije, ista prica
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ne daj Boze da je kao u varsavskom getu.

Kako bi se onda ovdasnji nacionalisti pravdali sto nece da brane Srbe?
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Pa zive tako.

Da ih nisu proterali danas bi se izivljavali nad 200 ili 300 hiljada Srba vise..uz pomoc EU i USA.

Mozda je bolje sto Srba vise nema u tom broju tamo. A kad dodje vreme osveta.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Ko da se sveti?

Haha pa ni od proterivanja nismo mogli da ih spasimo.

IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
dabisha - zasto imam sve veci i veci osecaj da si ti iz "lijepe nase" i da si toliki ustasa da bi ti i Ante Pavelic dao orden ?

Ljudi koji zive u Hrvatskoj ne zive kako treba - iz licnih izvora mogu da potvrdim
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Nisam Ja ni rekao da zive dobro. Ja sam rekao da smo nesposobni da se osvetimo hrvatima I da Srbi tamo ne zive kao u varsavskom getu
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Ne ostavljajte nista nedovrse

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 34745
mob
Samsung 111111
Nisam Ja ni rekao da zive dobro. Ja sam rekao da smo nesposobni da se osvetimo hrvatima I da Srbi tamo ne zive kao u varsavskom getu

Je l si ti retardiran ?
Jel citas sta pisem ?

Da, zive tako.
I da, osveta kada dodje vreme. Znaci ne sutra ili u ponedeljak.


Kakve sve dijabole ima jebote...covek u svojoj glavi stavio tacku na buduce vreme  Smile
Mozda nismo bili u situaciji da se odbranimo, mozda ni sad ne bi mogli..ali ko kaze da necemo u buducnosti  Smile
Ne razumem kako si ti to zakljucio da necemo moci da se osvetimo jer nismo mogli da se odbranimo ? Kakva je ovo misao ? Jel pijes lekove ? Jel ima mrvica logike u ovoj recenici ?

Bitno je odrzavati tenziju sto je moguce duze..i prenositi je na buduce generacije.
Kako bi te generacije mogle da prepoznaju momenat.
A to ce imati svoju cenu. Podrucje na balkanu bice trajno nestabilno zbog toga.
IP sačuvana
social share
“Držite se svog osećanja ispravnosti, svoje unutrašnje etike, čak i kada je teško ili opasno, ili kada ljudi smatraju da ste čudni. Ta čudnovatost vas izdvaja!"

„Budite čovek po svaku cenu. Ako treba, platite koliko košta. Neka to bude najskuplja stvar u vašoj kući. Niko nema veće obaveze prema sebi nego da bude i ostane čovek."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 23083
Necemo moci jer cemo izumreti kao narodi
IP sačuvana
social share
Prebrodićemo mi sve jade,
više se nećemo jadati,
ostvarićemo mi sve nade,
više se nećemo nadati.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.104 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.