Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Godišnjica napada na bolnicu (Milanovic II)  (Pročitano 5850 puta)
21. Maj 2007, 23:24:31
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Beograd -- Danas obeleženo osam godina od stradanja sedmorice vojnika i troje pacijenata KBC "Dr Dragiša Mišović".

Sa suzama u očima i gomilom nerazjašnjenih pitanja, porodice nastradalih vojnika i pacijenata položili su vence povodom osmogodišnjice stradanja njihove dece. U noći između 19. i 20. maja 1999. godine, projektili su pogodili kamion u kome su se nalazili pripadnici protivpožarnog odeljenja Gardijske brigade, u neposrednoj blizini bolnice.

Roditelji poginulih su novoizabranom ministru odbrane Draganu Šutanovcu, koji je takođe položio venac, saopštili da se nadaju da će država barem podići spomen nastradalima i da će doprineti da istina izađe na videlo, kao i da se konačno dođe do odgovora zašto su stradala njihova deca.

"Kriv je isključivo komandant garde general-major Milivoje Bojović, koji je 17 dana držao decu dok su oni gađali. Nama niko decu ne može da vrati, ali država može mnogo da olakša roditeljima koji umiru od stresa. Mi smo morali da tužimo državu da bi dobili novčanu nadoknadu za nastradalu decu, to je sramota", rekao je Branislav Pejčinović, iz udruženja Porodice nastradalih i unesrećenih.

Roditelji su u proteklih osam godina podleli tri krivične projave protiv generala Bojovića, ali istraga nije pokrenuta. Oni smatraju da je general odgovoran jer je kasarna gađana u više navrata, ali je 12 vojnika bilo smešteno u kamionima uz ogradu bolnice uprkos zahtevima da budu prebačeni u sklonište.

Sam general Bojović, u dokumentarnom filmu Televizije B92 "Pogrešna procena", izjavio je da nije očekivao da će ta jedinica biti gađana: "To su bile neborbene jedinice, koje su bile dobro sakrivene i mi smo mislili da oni neće to da gađaju".

Za lekare i pacijente KBC-a Dragiša Mišović, bila je to noć koju nikada neće zaboraviti. U napadu je stradalo troje pacijenata, dok su lekari i medicinske sestre pokušavali da evakuišu ostale.
Vozila koja su bila parkirana uz ogradu bolnice, su bila obeležena znakom Crvenog krsta. Prema Ženevskoj konvenciji, u ratovima se takvi objekti ne smeju gađati.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Navikao sam svake godine od 5.oktobra da slusam zalopojke o radnicima RTS, koje je ubio Milanovic nekim projektilima ima tu jos nekih Srba koji su krivi za taj zlocin, ali oni su se izvukli.

Sada me je zbunila ova vest koju sam objavio, rekoh zasto izdajnicke kvislingske vlasti spominju jos jedan nato zlocin ?
Ali ubrzo sam shvatio da su jos neki Srbi krivi za nato bombradovanje i da ce i oni biti liseni slobode.
Posle Milanovica na redu je jedan komandant (ili vise njih), ajde i njega da kaznimo sto nas je bombardovao.
Ma treba sve Srbe kazniti, samo da su nam zivi i zdravi evropejci dosmanlije.
Jadan smo mi narod ... sta smo doziveli ccc
« Poslednja izmena: 21. Maj 2007, 23:33:51 od Гамбино »
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Od NATO-a nista bolje od toga nisam ni mogao da ocekujem, ali da na konto pogibije vojnika, radnika i uopste gradjana koalicija SPS-SRS-JUL gradi svoju popularnost i lazni patriotizam nisam mogao da verujem ni u najcrnjim snovima. U prevodu za mene su identicno krivi i svi oni koji su znali da ce neki objekat biti meta, a nisu hteli da preduzmu da evakuishu svoje ljude. Dakle ako se utvrdi da je taj komandant znao, a nije preduzeo da se vojnici zastite treba ga kao Milanovica u bajbokanu.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Ne bih imao nista protiv da i taj Srbin bude iza resetaka, ali pod uslovom da SVI mediji koje drzite pod kontrolom svakog dana objavljuju i obelezavaju godisnjicu nato bombardovanja, jer tokom tih 78 dana, svakog dana je neko stradao, mnogo njih.
Cak sta vise bilo je i stravicnijih zlocina, a o njima se ne govori, jer ni jedan Srbin nije indirektno kriv u tim slucajevima.

O krivici Nato-ubica necu ni da govorim to je svakako tabu tema, jer su oni prijatelji "demokratskog" bloka.

p.s.A kako cemo saznati da je znao, prikljucicemo mu mozak na usb kabl pa cemo na monitoru da mu iscitamo misli.
Ma daj to bi bio jos jedan politicki zatvorenik zbog cistog inata Nato okupatora i slepe poslusnosti dos kvislinga.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Manijak sa severa

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5136
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Apple Iphone 5
Batice u komandnoj hijerarhiji vojske se sve belezi i zna! A sto se obelezavanja zlocina tice, ja ne znam sta ti hoces? Obelezavaju se kako u elektronskim tako i u stampanim medijima.
A sto se politickih zatvorenika tice, vi radikali bi trebali da se pokrijete usima i cutite. Vas rezim je politicke neistomisljenike ubijao! Tacno, nije bilo pravde posle 5. oktobra. trebalo je ceo C.Z. napuniti onima koji su se proslavili 'patriotskim" ubistvima i progonima.
IP sačuvana
social share
"Srbin sam, rodjen u Hrvatskoj, imam grchki pasosh i gradjanin sam SAD. Mozda sam spijun?" - Predrag Stojakovic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Citat
A sto se obelezavanja zlocina tice, ja ne znam sta ti hoces? Obelezavaju se kako u elektronskim tako i u stampanim medijima.
Jel to sada govori Tadic ili Djilas.
Ajde reci istinu, mucni svojom glavom nekad, nemoj da budes uvek partijski vojnik ispranog mozga, kao sto mene optuzujes.
Nema obelezavanja nato zlocina, ne postoji nato zlocin, samo se obelezava pogibija radnika RTS i od ove godine ce poceti ova nova sa vojsnicima.
A skoro sam doziveo da pojedini moji prijatelji i ne znaju mesec kada je pocelo bombardovanje, a kamoli tacan datum.
Pa ako nas vi informisete ko sto ti tvrdis objektivno, kako se to desava da dozivljavamo kolektivnu amneziju.

Evro- atlantske integracije ne idu zajedno sa prisecanjem na nato-zlocine, evo Ponosh se rukuje sa zlikovcima, to je ocigledno.
Ali lepse je kada se pravimo ludi, jel da ?
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Ma mi smo krivi za sve, od praistorije do današnjih dana....
Nato je samo radio svoj posao, a mi smo baš onda bili na pogrešnom mestu, u pogrešno vreme. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 4858
Zastava negde u srpskim brdima
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
mob
BlackBerry bold
u vojci sam licno imao prilike da vidim ljude poput ovog generala!
boli njih kuraq i za vojnike i za sve sto vredi braniti. oni razmisljaju samo o svom dupetu i unapredjenju.
IP sačuvana
social share
red zivot
nered smrt
nametnuti red, nered
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 21826
Zastava Борча
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Qtek 小米
Sledece godine Tadic i Kostunica ce sa ponosom predstaviti najhrabrijeg srbina koji je postavio rekordan broj lokatora sirom Beograda.
Prvo oni koji su to radili za dzabe.
IP sačuvana
social share
Z
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 13134
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.6
Šta li nas tek čeka sa ovim dvojcem bez kormilara.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.082 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.