Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gledanjem u sunce riješio je sve zdravstvene probleme  (Pročitano 6541 puta)
06. Nov 2011, 11:37:40
Prijatelj foruma
Legenda foruma


pĆelica

Zodijak
Pol Žena
Poruke 49554
Browser
Opera 11.52
mob
Nokia 
Čim se negativno osjećate, organizam proizvodi otrove i ti otrovi razbolijevaju naše tijelo, mi slabimo



Kada mu je, prije oko tri godine, prijateljica donijela članak o solarnoj jogi, Stojan Batrićević je počeo intenzivno da je proučava, a ubrzo nakon toga i da primjenjuje principe te vrste joge u svakodnevici.

Imao je problema sa zdravljem, prostata, bubrezi, okoštavanjem kičme, nekoliko operacija i kaže kako se nakon primjene solarne joge osjetio “preporođenim, drugim čovjekom”.

“Nakon toga, nikada više nisam otišao kod ljekara, na rendgene, skenere, kontrole, nikad više.Nikad više, jer sam znao, na sebi sam osjetio da sam zdrav kao kad sam bio osnovac”, priča Batrićević.

I duhovno je, kaže, doživio, svojevrsni preporod.

“Nema nezdravosti koja ne može da se izliječi. Sljedeća stvar je ono što je meni najvažnije: ljudi prevazilaze sve ono što ih je blokiralo. Blokade, emocionalne i mentalne polako ih napuštaju, postaju prirodni, spontani i zdravi ljudi. Ljudi koji su bili u nervozama, napetostima, ljudi koji su mrzjeli, ljudi koji su bili zavisni, ljubomorni, jednostavno postaju drugačiji. Oslobađaju se tamnica koje im ne daju da žive lijepo, ne daju im da žive zdravo, ne daju im da se raduju životu”, kaže Stojan, pričajući o iscjeljujućim dejstvima solarne joge.

Osjeti životnu radost

Oduševila ga je, napominje, i radovala “sama mogućnost da mi možemo da se oslobađamo od toga”.

“To se toliko odrazi na život da odmah osjetite životnu radost. Počećete životu mnogo više da se radujete nego prije toga, vrati vam se neka vitalnost života, ljepota, dobijate neku unutrašnju snagu, jednostavno to osjećate”, priča Stojan.

Tehnika solarne joge, kaže Stojan, podrazumijeva gledanje u sunce.

“U horizontu, kad dejstvo sunca nije jako, na samom izlasku ili zalasku, počinje se sa deset sekundi gledanja u sunce, bos na zemlji, vrlo je jednostavno. Sljedećeg dana 20 sekundi, pa sljedećeg 30 i tako se ide do 45 minuta. Onda se po minut vraća taj proces i za nekih mjesec dana vraćajući se na 15 minuta i time to prođe, samo se gleda u sunce. Važno je da se oči povežu sa suncem i da se dešava to spajanje”, objašnjava Batrićević.

Nastavio je da uživa u “plodovima hrane”, ali, ne kao ranije, mnogo umjerenije i u manjim obrocima.
Dešavalo se, kaže, da po tri, četiri dana ne osjeti bilo kakvu potrebu za hranom.

Uglavnom se sve sve svelo na jedan obrok dnevno.

Nastavio je da uživa u “plodovima hrane”, ali, ne kao ranije, mnogo umjerenije i u manjim obrocima.

Posebno ga zanimaju i teme samorazvoja.

Smatra kako danas čovjek živi otuđeno, te da su ljudi pobjegli od prirode.

“Ne boravimo u prirodi koja nas pročisti na nevidljivom nivou. Jednostavno, ne živimo iz srca, počeli smo da živimo od interesa”, smatra Stojan.

Distanca znači zakidanje života

Stojan smatra kako je današnjem društvu potrebno svojevrsno pročišćenje.

Čim se negativno osjećate, organizam proizvodi otrove i ti otrovi razbolijevaju naše tijelo, mi slabimo.
“Što su ljudi prirodniji, mogu jedni drugima da daju više i mogu da se dešavaju lijepe stvari. Ljudi su povrijeđeni i prošli su kroz neke situacije, drugi ljudi su ih povrijedili i izgubili su povjerenje i zbog toga što im se desilo da drže distancu i ta distanca smeta", kaže on i dodaje da "ako imaš bilo kakve distance, ne možeš to drugo da osjetiš i da doživiš vrhunski to, baš snažno."

"Postoji mnogo puteva da se vratimo našoj prirodnosti, spontanosti, otvorenosti. Suština je života po meni biti otvoren, po cijenu da budeš i povrijeđen. Bolje je i to nego propuštati život. Kad god imamo distancu, zakinuli smo život. Nismo doživjeli u potpunosti nešto. Život je pravi kad se u potpunosti doživljava”, smatra Stojan.

Misli razbolijevaju, ali i ozdravljuju

Kaže kako puno vremena provodi u prirodi.

“Ponekad sam po čitav dan u prirodi. Znam da postoje misli koje nijesu prijateljske, koje nam ne daju da opustimo tijelo. To mi je bio veoma važan momenat: osvijestiti da nam neke misli nisu prijatelji. Vidio sam kod ljudi oko sebe. Gledam, ljudi dobijaju šećer, razne neke bolesti i onda ja im ukažem na to i kažem “To vam misli rade”, oni ne mogu da vjeruju", priča Batrićević.

"Dolaze im misli. Ja pozivam danas sve ljude da provjere sebe, neka pođu u prirodu i neka pogledaju na sat koliko mogu da šetaju, a da im nijedna misao ne dođe koja bi im narušavala mir. Neka provjere. Pogledaj samo koliko je ljudi u bolnicama. U njih niko nije pucao, njih niko nije razrezao nožem ili mačem, njih su misli razboljele, bubrežne bolesti, i štitna žlijezda, i moždani udari i karcinomi i srce, to su sve bolesti misli. Čim se negativno osjećate, organizam proizvodi otrove i ti otrovi razbolijevaju naše tijelo, mi slabimo. Postoje misli koje nam nisu prijatelji. Kad god dođu misli koje zabrinjavaju, koje zastrašuju, nisu prijateljske misli”, objašnjava pobornik solarne energije.



.......................................



 Smile
« Poslednja izmena: 06. Nov 2011, 11:39:04 od Sofija 753 »
IP sačuvana
social share
Najbolje se osjećam među jednostavnim ljudima pred kojima mogu da odbacim svoje oklope, da zaboravim komplekse i opreznost, s kojima mogu da se smijem, da kažem sve što mislim, ne plašeći se da će me pogrešno razumjeti
Pogledaj profil Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Leo
Pol
Poruke 7732
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
Čuh već nešto o tome, i to davno .....
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 21103
Zastava Ту негде...
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
Био је један на форуму који је слично лупетао.
« Poslednja izmena: 06. Nov 2011, 18:43:53 od Ghost »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Superstar foruma


Same rules apply

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 74299
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 7.0.1
zanimljivo  Smile
IP sačuvana
social share
Jeka je moj drug 
And I won't show or feel any pain even though all my armor might rust in the rain!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supermoderator
Legenda foruma


Always outnumbered, never outgunned.

Zodijak
Pol
Poruke 47481
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
sungazing je popularan u svetu .. samo ne znam kako se izuvaju bosi na zemlji zimi ili po snegu..  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan


"During your life never stop dreaming..."

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 10233
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.23
mob
SonyEricsson W800i
Pricao je nama u srednjoj profesor filozofije o gledanju u Sunce...
Svako jutro i svako vece je gledao u Sunce,u pocetku valjda pola minuta,a kasnije i po 10,15,ali obicno u ranu zoru ili kasno pred zalazak,kada kao nema zracenja,i to mu je davalo energiju,kaze da je spavao po par sati dnevno a bio je pun energije...
Sad,ne znam da li je pametno verovati filozofu,posto je i ovaj nas znao cesto da izbaronise  Smile
IP sačuvana
social share
O Partizane,o sampione,uz Tebe uvek smo mi,zato pobedi!Pesme se ore,i baklje gore,jer mi smo tvoji GROBARI!
GNP!
2pac R.I.P.
Pile,brate,pocivaj u miru!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

You'll never see me fall from grace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 48490
OS
Windows 7
Browser
Opera 11.52
пази ти професори филозофије су маало вреднији веровања од професора психологије ил социологије ... ал опет свима ђутуре не бих веровао ни колико оној Гањанки што ми чита линије с длана ...  Smile

Иначе кад смо већ код тог гледања у сонце ... беше неки Индијац ... каже нит једе, нит пије већ живи само од сунчеве енергије. Закачих једном на тевеју вест да је био две недеље у некој болници на испитивању и под присмотром и да за то време није ни јео ни пио а последично није имао ни потребе за тоалетом ... јбте уштеда на уштеду. И колико се сећам једини захтев му је био за неколико сати сунчања дневно.

едит ... ево фаце  Smile

http://news.nationalpost.com/2010/05/10/indian-man-survives-without-food-and-water-baffles-doctors/
« Poslednja izmena: 06. Nov 2011, 20:55:04 od 3maj001 »
IP sačuvana
social share

It's all a fucking joke anyway


       Tim: You never say please. You never say thank you.
Frank: Please don't be an idiot. Thank you.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 9.0a2
mob
Sony xperia
Kako moze da gleda 10-15 minuta? Pa uzmite lupu, koncentrisite sunceve zrake na neku povrsinu i vidite sta ce se desiti. A oci su izuzete od toga ?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 1473
OS
Windows XP
Browser
Opera 11.52
Kako moze da gleda 10-15 minuta? Pa uzmite lupu, koncentrisite sunceve zrake na neku povrsinu i vidite sta ce se desiti. A oci su izuzete od toga ?

Zato gledaju prvi sat po izlasku i poslednji pre zalaska sunca. da bi doslo do tih 10-15 min vezbaju mesecima tako sto pocinju sa po par sekundi pa postepeno povecavaju. Tako se valjda naviknu ili sta vec... Licno sam skeptican sto se toga tice ali ko zna.

PAzite ova dva tipa sto su razvili sposobnost fotosinteze  Smile  Smile mozda je u tome fora  Smile



Al me naj ozbiljnije boli Ku...k  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.