Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavobolje i migrene – hrana kao krivac  (Pročitano 816 puta)
26. Jul 2010, 09:39:43
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64


Postoji hrana koja može prouzrokovati nikad poželjne glavobolje i migrene. I ne samo da hrana može biti glavni krivac već tu velikog udela ima i način svakodnevne ishrane. Post, dehidratacija ili jednostavno preskakanje obroka, mogu takođe biti glavni uzroci glavobolja. Uprkos tome što je malo zahtevnije, rešenja svakako ima. Jedno od njih jeste i vođenje neke vrste dnevnika, u koji ćete beležiti trenutke u kojima je do glavobolje došlo, i na taj način biti u mogućnosti da precizno odredite određenu vrstu hrane koja je glavni krivac.

Ipak, kako bismo vam potragu za glavnim uzrokom učinili lakšom, navodimo koja se to hrana, pića ili aditivi najčešće dovode u vezu sa glavoboljama.

Stari (zreo) sir i druge vrste hrane koje u sebi sadrže tiramin

Tiramin je supstanca koja se prirodno može naći u određenoj vrsti hrane. Kako hrana sve više stari, dolazi do raspadanja proteina, kao i do nastanka ove supstance. Uopšteno govoreći, što više hrana bogata proteinima stari, to se povećava i količina tiramina. Kada je reč o siru, njegova zastupljenost izuzetno se razlikuje nego kada je u pitanju neka druga vrsta hrane, i to pre svega zbog varijacija u procesu obrade, fermentiranju, starenju, razlaganju, pa čak i načinu kvarenja pod uticajem bakterija. Za osobe koje za lečenje glavobolje uzimaju inhibitore, veoma je bitno da izbegavaju sve vrste hrane koja u sebi sadrži tiramin. Misli se pre svega na stari sir, crno vino i alkoholne napitke, kao i na neke vrste prerađenog mesa.

Alkohol

U trenucima kada konsumirate alkoholne napitke, dolazi do povećanog priliva krvi u mozak. Neki naučnici najveću krivicu svaljuju na nečistoću alkoholnih napitaka i sporedne proizvode koji nastaju za vreme prerađivanja alkohola u našem organizmu. Crno vino, pivo, viski i šampanjac spadaju u grupu najozloglašenijih.

Aditivi

Konzervans ili aditivi, sastavni deo nekih vrsta hrane, mogu takođe prouzrokovati glavobolje. Neki od njih, poput nitrata, izazivaju širenje krvnih sudova, što kod nekih ljudi izaziva glavobolju.

Hladna hrana

Nije redak slučaj da i hladna hrana izazove glavobolju. Verovatnoća se povećava ukoliko ste se previše zagrejali, bilo od neke fizičke aktivnosti ili jednostavno usled previše toplog vremena. Intenzivan bol, u predelu čela, obično je najintenzivniji prvih 25-60 sekundi, a traje od nekoliko sekundi do nekoliko minuta. Više od 90% osoba koje pate od migrene žali se i na preveliku osetljivost kada je reč o sladoledu i drugim hladnim supstancama.

Vrste sira koje u sebi sadrže veću koncentraciju tiramina:

bri
kedar sir
feta
gorgonzola
mocarela
parmezan
švajcarski sir
prerađeni sir

Vrste hrane sa najvećom koncentracijom aditiva:

hot-dogovi
šunka
kobasica
mesne prerađevine

Glavni simptomi glavobolja prouzrokovani aditivima:

pritisak u grudnom košu
pritisak u glavi
gorući osećaj u grudima, vratu i ramenima
preplavljenost lica crvenilom
vrtoglavica
jaka glavobolja i bol u prednjem delu i po stranama glave
nelagodnost u stomaku



Izvor: Krstarica
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Legenda foruma


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 42576
Zastava BG, Savski Venac
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.6.2
Citat
Vrste hrane sa najvećom koncentracijom aditiva:

hot-dogovi
šunka
kobasica
mesne prerađevine

i ja se cudim odakle mene glava boli kad se vreme menja ..  Smile Smile Smile

hvala oblacak na ovim informacijama  Smile
IP sačuvana
social share
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.069 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.