Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:54:13
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Glasanje
Pitanje: Po vama,koji grad treba da bude glavni grad Srbije?
Beograd
56.6%  (30)
Novi Sad
11.3%  (6)
Nis
5.7%  (3)
Kragujevac
7.5%  (4)
Pristina
1.9%  (1)
Subotica
1.9%  (1)
Neki drugi
15.1%  (8)
Ukupno glasova: 53
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Glavni grad  (Pročitano 8106 puta)
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Pravo da vam kazem jebe mi se bas za glavni grad i koji bi ljudi hteli ili ne bi da bude umesto njega, ono sto je zaista bitno svakom ko ima razuma i bar malo patriotizma je da u najmanju ruku Beograd bude u Srbiji a ne Srbija u Beogradu, ja ne znam nijednu drugu zemlju u Evropi osim Hrvatske i Grcke gde je toliki procenat stanovnistva u glavnom gradu i gde je tolika razlika po razvijenosti regiona kao u Srbiji, da me ne shvatite pogresno nemam ja nista protiv Beograda i Beogradjana ali ne znam sta ce nam glavni grad u kome samom i u njegovoj okolini zivi oko 30% stanovnistva Srbije, jebiga jeste da je to posledica nase nerazvijenosti i skrog sjebanog koncepta u zadnjih 60 god ali cini mi se da se nista ne radi na tome

Slažem se i zato lepo odredite sebi poreze na gradove, parking mesta, kafanske bašte, pa svoje gradove učinite mestima za život sa dragstorom, dežurnim lekarom i zubarom, apotekom 0-24, onako lepo kako to rade u drugim zemljama. Što večito tražite od Beograda da vam sve plati. A kad dođe porez niko ne broji svoje piliće, prasiće, krompiriće,...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 159
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Simijon, ja sam inace iz Novog Sada, ne iz neke selendre gde su misaone imenice sve to sto si nabrojao, i nisam za kukanje provincije kako Beograd nista ne valja i sve otima, cak naprotiv gadi mi se to, nego sam samo zabrinut kuda ide ova, ovolicna zemlja sa tolikim glavnim gradom, u svim normalnim, stabilnim zemljama gl grad je privredni, administrativni, kulturni i svaki drugi centar dok kod nas ima status metropole, metropola... u zemlji od 7-8 miliona stanovnika, smesno, a sem toga kad ti se tolika masa iz ruralnih krajeva doseli u grad i jos uvek se doseljava slozices se da taj grad ima vise stanovnika, i samo tako i moze da ima vise stanovnika posto kod nas o bilo kakvom povecanju populacije prirodnim prirastajem ne moze biti reci, dok citavi krajevi ostaju pusti, a i ne zaboravimo kulrurnu sliku grada u koji se ruralna masa doseljava gotovo neprekidno vec citav niz decenija (znam na primeru NS-a, pa mogu tek zamisliti kako je u Beogradu), sve u svemu strasno zajebana situacija po meni, ja bi bio najsrecniji kad bi mi jednog dana dostigli nivo razvijenosti jedne Holandije npr, jest znam da je utopija ali tog primera sam se prvog setio, tamo imam osecaj da bi mi svejedno bilo u kom od 10 najvecih gradova bi ziveo posto kontam da uopste nema bitne razlike u kvalitetu zivota u Amsterdamu i npr Groningenu ili Nijmegenu, a da sam farmer-seljak verovatno se uopste ne bi ni selio u grad imajuci u vidu njihovu koliko je njihova poljoprivreda razvijena, eh jebiga...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Simijon, ja sam inace iz Novog Sada, ne iz neke selendre gde su misaone imenice sve to sto si nabrojao, i nisam za kukanje provincije kako Beograd nista ne valja i sve otima, cak naprotiv gadi mi se to, nego sam samo zabrinut kuda ide ova, ovolicna zemlja sa tolikim glavnim gradom, u svim normalnim, stabilnim zemljama gl grad je privredni, administrativni, kulturni i svaki drugi centar dok kod nas ima status metropole, metropola... u zemlji od 7-8 miliona stanovnika, smesno, a sem toga kad ti se tolika masa iz ruralnih krajeva doseli u grad i jos uvek se doseljava slozices se da taj grad ima vise stanovnika, i samo tako i moze da ima vise stanovnika posto kod nas o bilo kakvom povecanju populacije prirodnim prirastajem ne moze biti reci, dok citavi krajevi ostaju pusti, a i ne zaboravimo kulrurnu sliku grada u koji se ruralna masa doseljava gotovo neprekidno vec citav niz decenija (znam na primeru NS-a, pa mogu tek zamisliti kako je u Beogradu), sve u svemu strasno zajebana situacija po meni, ja bi bio najsrecniji kad bi mi jednog dana dostigli nivo razvijenosti jedne Holandije npr, jest znam da je utopija ali tog primera sam se prvog setio, tamo imam osecaj da bi mi svejedno bilo u kom od 10 najvecih gradova bi ziveo posto kontam da uopste nema bitne razlike u kvalitetu zivota u Amsterdamu i npr Groningenu ili Nijmegenu, a da sam farmer-seljak verovatno se uopste ne bi ni selio u grad imajuci u vidu njihovu koliko je njihova poljoprivreda razvijena, eh jebiga...

Slažem se i moje mišljenje da rešenje tog problema nije u premeštanju administracije. Kao što reče mi smo mala zemlja, a samo objekti i infrastrukture potrebni za seobu glavnog grada koštali bi više nego što naš budžet može da podnese. Mislim da je rešenje ravnomernijeg razvoja u decentralizaciji i direktnim izborima za poslanike. Trena se u dobrim rešenjima ugledati recimo na Britance čiji poslanici moraju 2 dana u nedelji da primaju stranke u svojoj izbornoj jedinici (a to ne smeju biti dva susedna dana) pa zato moraju tamo i da žive.

Drugo u većini zemalja stariji ljudi vrlo rado napuštaju velike gradove i prelaze da žive u sela gde mnogi zarađuju brinući o tim starcima i pružajući im razne vrste usluga.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Taurus
Pol Muškarac
Poruke 1029
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Motorola V3X
Broj stanovnika Beograda je dobrim delom uvećan dolasko izbeglica iz bivših republika i sa kosova. Niko od njih neće da ide da živi na selu, nego svi hiće u Beograd. Posle priča, izumiranje sela, mnogo neobrađene zemlje, nedostatak radne snage na selu. Dali Beograđani treba negde da odu i da ustupe mesto ovim drugima, ili da idu da brane Kosovo i da se nevrate?
IP sačuvana
social share
Misli svojom glavom.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 08:54:13
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.