Trenutno vreme je: 29. Apr 2024, 11:06:28

Tema: Glasgow Rangers  (Pročitano 33403 puta)
Poznata licnost

Zodijak Sagittarius
Poruke 3660
Internet Explorer 7.0
da...igrate sramotan fudbal,to ne dolikuje klubu sa takvom tradicijom. Pun stadion vasih navijaca se smorio, nisu videli dve sanse pred golom Zenita.

Jedan jedini Ronaldo, jedna jedina neponovljiva karijera, igrac koji  je uvek odusevljavao, covek koji je vecito bio uporan ali stavio je tacku na nesto fenomenalno. Neka mu je sa srecom u penziji. =D>

Zvezda u usponu

Poruke 1214
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Nokia 3200
Znaci, od kada gledam fudbal, (a ima duuuuuuuuuuuuuuuugo vremena) nisam video da neka ekipa igra ruzniji fudbal... Znaci igrati sa 4 odbrambena, i 5 zadnjih veznih igraca... Katastrofa... Kako sam znao da ce ih pregaziti prva ekipa koja im ugura gol... Bravo za majstora Arsavina...  Smile Smile Smile

A da,cisto da napomenem,voleo bih da Inter ne osvoji titulu u italiji, ovo pisem zbog prevelikih zahteva za ponavljanjem... Smile
« Poslednja izmena: 16. Maj 2008, 02:05:20 od mrvica »

Škotski FA Cup: Naslov Glasgow Rangersima

Nogometaši Glasgow Rangersa pobjednici su škotskog FA Cupa. U finalu na Hampden Parku Rangersi su slavili protiv drugoligaša Queen of the Southa 3-2...

Rangersi su na poluvremenu vodili 2-0 pogocima Krisa Boyda i DaMarcusa Beasleyja i činilo se da će lako doći do pobjede. Međutim u nastavku momčad Queen of the Southa u samo tri minute dolazi do izjednačenja pogocima Stevea Tosha i Jima Thomsona.

Pobjednički pogodak na utakmici u 73. minuti i svoj drugi na utakmici postigao je Boyd.

Nastup u finalu škotskog FA Cupa prvi je za Queen of the South u klupskoj povijesti, dok su Rangersi pobjedom došli do svojeg 32. titule.

Škotski FA Cup, finale:

Queen of the South – Glasgow Rangers 2-3 (Tosh 50, Thomson 53 / Boyd 33, 72, Beasley 43).

Moderator

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.50
Nokia 6260 Slide
Edu potpisao za Rendžers

Fudbaler sredine terena iz SAD Moris Edu potpisao je petogodišnji ugovor sa Glazgov Rendžersom.

Gazgov je 22-godišnjeg Edua, koji je do sada igrao za Toronto, platio pet miliona dolara (3,4 miliona evra). Škotski tim u svojim redovima već ima jednog Amerikanca - Damarkusa Bizlija.

Rendžers na -2 od Seltika

Aberdin je sa dva gola u finišu utakmice savladao na svom stadion aktuelnog šampiona Seltik sa 4:2 u 22. kolu Premijer lige Škotske

Junak utakmice bio je defanzivac Aberdina Zander Dajmond koji je postigao golove u 75. i 78. minutu utakmice. Seltik se sada nalazi na samo dva poena prednosti nad rivalom Rendžersom koji je u subotu savladao Falkirk sa 3:1. Ovom je bila prva pobeda Aberdina nad Seltikom u poslednjih osam godina.

Domaćini su poveli u 24. minutu golom Garija MekDonalda posle centaršuta Stjuarta Dafa. Ipak, njihovo vođstvo trajalo je nepun minut, pošto je Seltik uzvratio preko Skota Brauna, na asistenciju Ejdana MekGidija. Do nove prednosti, Aberdin dolazi posle pola sata igre pogotkom Stjuarta Dafa.

Seltik je čekao do 73. minuta za novo izjednačenje ,kada je Bari Robsom centrirao, a Skot MekDonald glavom postigao drugi pogodak za aktuelnog šampiona Škotske.

Ipak, pobedu domaćinima donosi Zander Dajmond sa dva gola glavom u 75. i 78. minutu.

Aberdin se ovom pobedom našao na trećem mestu sa 13 poena zaostatka za drugoplasiranim Rendžersom. Dandi Junajted je pao na četvrto mesto posle teškog poraza kod kuće od Madervela rezultatom 4:0.

Izvor: B92
Pogledaj profil Twitter

Moderator

Opera 9.63
Ferguson suspendovan i bez trake

Standardnom članu i kapitenu škotskog prvoligaša Glazgov Rendžersa Beriju Fergusonu oduzeta je kapitenska traka zbog kršenja klupske discipline.

On je zajedno sa golmanom Alenom Mekgregorom udaljen sa treninga. Ferguson i Mekgregor nisu igrali ni za selekciju Škotske protiv Islanda (2:1) u sredu zato što su cele prethodne noći bili budni i pili sa navijačima, pa ih je selektor Džordž Barli ostavio na klupi.

Njih dvojca su, takođe, tokom te utakmice fotografisani kako nepristojno gestikuliraju rukama dok sede na klupi za rezerve.

Trener Rendžersa Valter Smit istakao je da dvojca fudbalera sigurno neće igrati na prvenstvenom meču protiv ekipe Falkirka.

Fudbalski klub Rendžers tek sprema saopštenje za javnost, a za sada su igrači samo suspendovani na dve nedelje od strane trenera Smita, koji je zamerio selektoru škotske što nije kaznio dvojcu fudbalera.

"Nismo bili zadovoljni celom situacijom, međutim realno to je bio Džordžov posao", rekao je Smit, koji je za novog kapitena izabrao veterana Dejvida Vira. On će tu funkciju obavljati do kraja sezone.

"Najveće razočaranje za nas bilo je njihovo ponašanje u sredu, na klupi reprezentacije. Takvim ponašanjem oni brukaju i klub", istakao je Smit.

Zanimljivo je da je Ferguson već jednom ostao bez kapitenske trake. Njemu je 2007. godine traku oduzeo tadašnji trener Pol Le Guen, a sadašnji trener Smit mu je vratio kada je preuzeo ekipu.