Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 13. Jun 2024, 05:13:20
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Baletan bio Staljinov dvojnik u ratu  (Pročitano 748 puta)
14. Apr 2008, 12:56:03
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Bio sam mlad zelen, ponekad i zut

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 24688
Zastava Lausanne
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Motorola V3i
„Iako sam imao tek nešto više od 20 godina, lako sam uspevao da izgiravam 60-godišnjeg Staljina, jer sam zbog teškog života izgledao stariji nego što sam bio”, priča Feliks Dadajev...
Posle više od pola veka od smrti Josifa Visarionoviča Staljina, rusku i svetsku javnost potresla je ispovest Feliksa Dadajeva, čuvenog sovjetskog baletana, koji je priznao da je od ruskih tajnih službi bio angažovan kao jedan od četiri dvojnika predsednika SSSR-a za vreme Drugog svetskog rata.


BALETAN - U svojoj biografiji, 88-godišnji Dadajev piše da se umesto Staljina pojavljivao na velikim skupovima, paradama, slikanjima za novine, ali i na skupu u Jalti gde se sovjetski vođa sastao sa Čerčilom i Ruzveltom.
- Još kao dečaka, drugari su me zavitlavali da ličim na Staljina. I zaista, kasnije uz šminku, brkove i godine treninga, u svakom pogledu sam postao isti on. Doduše, imao sam manje uši nego predsednik - uz osmeh objašnjava Dadajev.
Feliks Dadajev je rođen u kavkaskim visoravnima Dagestana. Ubrzo se njegova porodica preselila u Grozni, u Čečeniji, pa je mali Feliks počeo s časovima baleta. Do rata je radio i u Državnom pevačkom i plesačkom bendu Ukrajine, da bi s početkom rata bio premešten u koncertnu brigadu. Kasnije je aktivno učestvovao na ratištu na kom je bio ozbiljno ranjen, pa je njegovoj porodici saopšteno da je mrtav.
- „Smrt” je značila početak mog drugog života. Negde 1943. godine je odlučeno da postanem predsednikov dvojnik, zbog čega sam bio presrećan. Iako sam imao tek nešto više od 20 godina, lako sam uspevao da izgiravam 60-godišnjeg Staljina jer sam zbog teškog života izgledao starije nego što sam bio - objašnjava Dadajev.
Njegova uloga je, kaže, bila naročito velika u periodima dok TV nije uzela maha. Najvažnije Feliksovo pojavljivanje bilo je na konferenciji na Jalti, kada je trebao da odvuče pažnju stranih obaveštajnih službi.
- Nažalost, naša tajna policija je omanula. Dvaput su pokušali da ubiju pravog Staljina, pa su po povratku u Moskvu neki od oficira najvišeg ranga izgubili položaj. Treba da budu srećni što se na tome završilo - zaključio je Dadajev.

Vežbe pod budnim okom tajne policije
Dani žestokog treniranja i uvežbavanja čiji cilj je bio da Feliks što više liči na Staljina, odvijali su se pod budnim okom Lavrentija Berije, šefa Staljinove tajne policije. Uz Dadajeva je često išao profesionalni šminker, ali je za hitne situacije sam ovladao neophodnim veštinama. „Prvo moje pojavljivanje je bilo u Kremlju pred najvišim partijskim zvaničnicima. Bio sam uplašen da ne prepoznaju lažne sede vlasi. Takođe, preporučeno mi je da mnogo ne pričam”, piše Dadajev u autobiografiji „Variety land”.



Izvor: 24sata

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

svt1.jpg
(16.7 KB, 370x172)
IP sačuvana
social share



And I will strike down upon thee with great vengeance and furious anger those who would attempt to poison and destroy my brothers. And you will know my name is the Lord when I lay my vengeance upon thee.

Neke price koje kruze forumom ne moraju biti istinite. Mogu biti samo tracevi zlih jezika.

I'm gonna make him an offer he can't refuse.

Pogledaj profil GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 13. Jun 2024, 05:13:20
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.125 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.