Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:09:27
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Procitajte pravilnik foruma! Piraterija je zabranjena i muzicke zelje se ne ispunjavaju!

Idi dole
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gipsy Kings 1. juna u Areni  (Pročitano 4825 puta)
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
Počinje prodaja karata za Gipsy Kings



Prodaja karata za koncert grupe Gipsy Kings 1. juna u Beogradskoj Areni, počinje u četvrtak, 26. aprila, po ceni od 1.200 dinara, saopšteno je iz Arene.

Kako se navodi, prodajna mesta su biletarnica Beogradske Arene, Bilet servis, Tiketlajn, Eventim, knjižare "IPS", bioskopi "Takvud" i "Roda sinepleks", "Roda II" i "Palas Šumadija".

Direktor Arene Djordje Milutinović rekao je agenciji Beta da njegova kuća dovodi Gipsy Kings jer smatra da se posle više od 15 godina od njihovog poslednjeg gostovanja nije izgubila veza beogradske publike i svetski popularnih gitarista, koji izvode specifičnu mešavinu popa i španskog flamenka.

"U većini kafića njihova muzika se još svira, što znači da nisu izgubili aktuelnost, a način na koji koncertriraju u svetu znači da im popularnost nije opala nego da su nastavili istim tempom", kaže Milutinović.

Poreklom španski Romi, petorica braće Rejes i trojica braće Baljardo iz južnofrancuskih gradova Arla i Monpeljea, postigli su svetsku popularnost hitovima "Djobi Djoba", "Un Amor" i "Volare"
krajem osamdesetih godina.

Milutinović naglašava da u Beograd dovodi "prave" Kingse, a ne varijantu koju predvodi Čiko Bućiki, koautor njihovog najvećeg hita "Bamboleo", koji je bend napustio početkom devedesetih godina.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
"Panteri" i Kal zagrevanje za Gipsy Kings



Francuski bend Gipsy Kings, koji će nastupiti u Areni 1. juna, deliće binu sa najvećim domaćim atrakcijama romske muzike, bendovima Kal i Black Panthers.

"Velika je čast nastupiti zajedno sa velikanima kao što su Gipsy Kings. Oni su simbol prave romske muzike, i veoma su doprineli njenom etabliranju u mejnstrim. Atmosfera koju ćemo napraviti u Areni podsećaće na davni RomHep - mnogo muzike, ritma, zabave i plesa" rekao je Dragan Ristić iz grupe Kal.

Direktor Arene Djordje Milutinović potvrdio je da će kraljevi romskog zvuka nastupiti u originalnoj i jedinoj postavi koja postoji.

"Od njihovog nastupa 1991. godine, kada su četiri puta napunili Centar "Sava", mnogi slični bendovi nastupali su ovde pod imenom Gipsy Kings, pokušavajući da se na taj način probiju. Neki od njih bili su bivši članovi grupe sa svojim solo projektima, ali ovog puta publika će dobiti prave, autentične "Kingse" u punom broju. Braća Reis i Baljardo dolaze u Beograd" potvrdio je Milutinović.

Jedinstveni "rumba katalana" zvuk Kigsa dopuniće domaće atrakcije romske tradicionalne i splavarske muzike.

"Svi članovi grupe Black Panthers veoma su ponosni na ovu šansu, i garantujemo publici da ćemo zajedno sa "Kingsima", a ne pre njih, napraviti veliko veselje u Areni" dodali su "panteri" Toma i Slobodan Jovanović.

Karte za koncert Gipsy Kings puštene su u prodaju 2. maja, po ceni od 1.200, 1.600 i 1.800 dinara.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
jedva cekam.... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.3
MT:S vas vodi na Gipsy Kings!

Povodom proslave 10 godina Telekoma Srbija, MT:S vas vodi na koncert Gipsy Kings u Beogradskoj Areni!

Prvih 50 posetilaca, koji su korisnici mreže MT:S i koji odgovore tačno na nagradno pitanje dobiće po dve ulaznice za koncert koji će se održati u Areni 1.juna.

Nagradno pitanje:

Koje godina je izašao prvi album ovog benda?
a) 1982
b) 1992

Vaš odgovor, ime i prezime i broj mobilnog telefona, pošaljite e-mailom.

Spisak dobitnika karata će biti objavljen u utorak u 12 časova na Mondu, a dobitnici će biti mailom obavešteni o načinu i mestu preuzimanja ulaznica.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Jel bio neko na kingsima????

Jako me zanimaju komentari....

Ljudi od 13 hitova koje znam napamet su svirali 3 Smiley 1 Smile...........Nije bilo escucha me,soy,tu quires volver,bem bem maria,baila me,vamos a bailar, a mi manera....pida me la...i nije bila moja omiljena Moorea Smile Smile..........
ni za djobi djoba nisam siguran

jos je predgrupa bila kal..ljudi za koje nisam cuo i koji su propisno izvizdani...ne znam kako se vama svidelo...

 po meni koncert je bio dobar,a ja sam ocekivao vrh tako da sam se  ipak malo razocarao
 Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Gipsy Kings - prava muzika za lepo vreme



Lepo vreme je odavno došlo u Beograd, a sa njim i legendarni Gipsy Kings, koji su u Beogradskoj Areni predstavili svoje vidjenje flamenko muzike i hitove koji su uvek aktuelni u toplim danima, kada "devojke hodaju u letnjim haljinama".

"Bon soir, Belgrade", rekli su članovi grupe publici u Areni i počeli koncert. "Djobi, Djoba", "Bamboleo", "Un Amor", bile su neke od prvih pesama na koncertu u Areni...

Pre "Ciganskih kraljeva", nastupili su domaći, hm, "bendovi" - čuveni "kraljevi splavova" Crni panteri i Kal.

Njihovo muziciranje je toliko zapalilo publiku da se činilo kao da Gipsy Kings i nisu potrebni. Izveštači MONDA, od kojih ćete u subotu čitati izveštaj sa koncerta (i gledati fotografije), javljaju da je raspoloženje u publici naglo splaslo u prvom delu nastupa Gipsy Kingsa.

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol
Poruke 11340
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
k'o da nisam bio na istom koncertu ...Kal je sve uradio samo ne zapalio publiku....u stvari dok su oni svirali svi su cepali pivo tako da mozda su tako zapalili publiku Smile Smile

a da bila je djobi Smile


ah da zaboravio sam nisu bile ni trista pena ni el camino...............pakao Smile
« Poslednja izmena: 02. Jun 2007, 11:43:46 od Sle Jr »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Kraljevi ciganske muzike u Beogradu



Legendarni Gipsy Kings predstavili su u Beogradskoj Areni svoje vidjenje flamenko muzike i hitove koji su uvek aktuelni u toplim danima, kada "devojke hodaju u letnjim haljinama".

Arena je vrvela od devojaka i devojčica u letnjim haljinicama, suknjicama i štiklicama.

Zna se da su najavljena predgrupa Black Panthers "kraljevi splavova", pa je stajling prisutnih priličio "folkerskim" splavovima.



Koncert je kasnio oko 45 minuta, a prepuna Arena je nestrpljivo cupkala.

Iako se očekuje da će na veseloj romskoj muzici biti djuskanja, parter je bio prekriven stolicama!

Kada su Toma i Panteri iskočili na scenu, stolice su uskoro služile samo za odlaganje torbi!

"Idemo deco, emocija, iz kukova, nemoj neko da je seo, jeeeeeeeeees" uzviknuo je Toma uz prve taktove "Djelem, djelem".

Uz "Čaje šukarije" Panteri su čestitali svom prijatelju rodjendan, a publika je najsrdačnije primila "autobiografsku" pesmu "Kakvu ženu imam".

Bend je priredio ubedljivo najveseliji, nažalost i najkraći, deo koncerta.



Na stejdžu su ih odmah zamenili Dragan Ristić i Kal, koji tradicionalne romske melose prezentuju u nešto mirnijoj varijanti.

Većina mahom instrumentalnih pesama mirno bi mogla da se uvrsti u izbor neke od veselijih kompilacija "Buddha bar".

Izlazak Gipsy Kingsa pozdravio je dugi aplauz, a publika umorna od djuskanja ponovo je sela. Nakon "Bon soir, Belgrade", Kingsi su poprilično smirili atmosferu baladama i krotkom pojavom.



Raspoloženje se ipak popravilo nakon okeana piva i poznatijih, veselih "Djobi, djoba" i "Un amor", pa su stolice u parteru ponovo bile prazne.

Kingsi su održali obećanje da će svirati dva sata, a na bis su se vratili pesmom "Bamboleo".

Oni koji ne poznaju tradicionalnu romsku muziku, bez obzira na godine, ne znaju šta su propustili u Areni.

Bilo da se radi o neobuzdanom veselju i lomljenju čaša uz Pantere, mirniji, umetnički nastup Kal (odličan za prvi susret sa takvim zvukom), ili spektakl pravih svetskih "ciganskih kraljeva".

Osnova te muzike, i ono što je čini ljupkom i autentičnom, zaista je ono što Toma Panter ističe – "Emocija, deco".

Izvor: MTS-Mondo
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Pocetnik

Zodijak
Pol
Poruke 8
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4
Taj fazon
Bilo je feeenomenalno!!!

Zna li neko gde mogu da nadjem slike sa koncerta!?
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 187
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ljudi su sedeli dok nisu Kings-i izasli, uopste nije tamo neki Toma zapalio publiku! Meni se vise cini da su se svi smarali i hvatali za glavu dok su bile predgrupe!
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 27. Apr 2024, 00:09:27
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.096 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.