Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Generalštab znao da će RTS biti bombardovan  (Pročitano 8687 puta)
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
mob
LG Nexus 5
inače VJ je uspela da presretne komunikaciju između F-16 i avaksa kada su gađani albanski traktori.

Nije tacna informacija. To je dostavljeno VJ od strane drugih obavestajnih sluzbi. Tokom 1999-te je NATO veoma uspesno ometao sve sto se moglo ometati  na prostoru tadasnje Jugoslavije, tako da je neukusno uopste tvrditi da smo mi "presreli" bilo kakav razgovor. Pa nisu dzaba radio amateri pomagali vojsci....


Jos jedan paradoks:

Tvrde da je Sloba to sakrivao, tvrde da je to tadasnji vojni vrh sakrivao, tvrde da je ministarstvo odbrane takodje to sakrivalo. Postavlja se pitanje zasto to i Sutanovac krije? Pa on sigurno nema nikakve krivice u vezi bombardovanje zgrade RTS-a....

Zaista verujem da bi jedva docekao da optuzi bilo koga iz Slobine strukture.

Ne bi me cudilo da neka nevladina organizacija dokaze da je Sutanovac Slobin covek....Smile
« Poslednja izmena: 16. Sep 2007, 07:05:19 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zodijak
Pol
Poruke 1
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Da li postoje informacije o tome da je na RTS bacena bomba koja je sadrzala osiromaseni uranijum?
Pitam to jel se secam da te 99god sam dan posle bombardovanja RTS nasao gelere na kojima je bila fina prasina slicna barutu ali srebrnkaste boje bez mirisa a kolko znam tako izgleda osiromaseni uranijum? Tad sam bio klinac od 12 god koji nema mozak,bilo mi je zanimljivo da "istrazujem" takve gluposti,,anyway da li iko zna nesto o tome?
Predpostavljam da ce odgovor biti da li si ti normalan ko bi bacio u centar Beograda uranijum etc.   .   al sve jedno morao sam da pitam jel kad god se setim tog dana kao npr dok sam citao ovu temu prodje mi jeza na samu pomisao sta sam mozda drzao u rukama i mirisao. . mislim da cak mozda imam traume od toga.
« Poslednja izmena: 16. Sep 2007, 07:56:04 od pikii »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Da li postoje informacije o tome da je na RTS bacena bomba koja je sadrzala osiromaseni uranijum?
Pitam to jel se secam da te 99god sam dan posle bombardovanja RTS nasao gelere na kojima je bila fina prasina slicna barutu ali srebrnkaste boje bez mirisa a kolko znam tako izgleda osiromaseni uranijum? Tad sam bio klinac od 12 god koji nema mozak,bilo mi je zanimljivo da "istrazujem" takve gluposti,,anyway da li iko zna nesto o tome?
Predpostavljam da ce odgovor biti da li si ti normalan ko bi bacio u centar Beograda uranijum etc.   .   al sve jedno morao sam da pitam jel kad god se setim tog dana kao npr dok sam citao ovu temu prodje mi jeza na samu pomisao sta sam mozda drzao u rukama i mirisao. . mislim da cak mozda imam traume od toga.


Osiromašeni uranium izaziva požare sa visokom temperaturom gorenja koji pale gvožđe. Na RTS-u nije bilo takvog požara.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Ne bi me cudilo da neka nevladina organizacija dokaze da je Sutanovac Slobin covek....

mislim da ozbiljno razmišljaju otome da je slobin Smile
potpuno si u pravu Crowz
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Krajnje beznadezan

Zodijak
Pol
Poruke 11457
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
Породице страдалих су претрпеле велики бол и срамотно је да их узнемиравају и злоупотребљавају сваки час. А НВО-исти имају ђон-образ и ништа не поштују.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 27614
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
zato ih treba zabraniti jer njih neinteresuje ništa drugo do onog za šta su dobili nalog i naravno pare Smiley 1
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Uskoro moguć novi proces zbog pogibije radnika RTS-a
Potraga za svedocima iz Vojske
Autor: Vuk Z. Cvijić | 26.09.2007 - 08:49

Ministarstvo odbrane Srbije spremno je da učini sve da se otkrije puna istina o stradanju 16 radnika RTS-a u noći između 22. i 23 aprila 1999. tokom NATO bombardovanja, a to se, pre svega, odnosi na obezbeđivanje svedoka koji rade ili su radili za Vojsku. U tom slučaju, kako je obećao ministar odbrane Dragan Šutanovac, oni će biti oslobođeni čuvanja tajne.

Porodice nastradalih se nadaju da će u saradnji sa Ministarstvom odbrane doći do dokaza na osnovu kojih će biti pokrenut novi postupak protiv onih za koje smatraju da su svesno žrtvovali zaposlene.
Međutim, novi pisani dokazi za sada nisu pronađeni, pa ostaje nada u svedoke. Žanka Stojanović, majka poginulog Nebojše Stojanovića, kaže za „Blic“ da su porodicama u Ministarstvu odbrane obećali da će otvoriti svoja dokumenta i da će sve svedoke osloboditi čuvanja vojne tajne.
- Mi smo sve vreme tvrdili da nije samo Milanović znao, već su bili obavešteni i njegov zamenik Jovan Ristić, Milorad Komrakov, Dušan Vojvodić, kao i dopisnica RTS Tatjana Lenard, predsednik Upravnog odbora Vukašin Jokanović, tehnički direktor Milan Topalović, generalni sekretar Dušan Jakovljević, kao i šef obezbeđenja Milan Perišić. Mi smo protiv svih njih još ranije podneli krivične prijave. Dug proces je pred nama, ali nisam veliki optimista. Nadam se da ćemo doći do istine, mada ne znam da li ću ja to doživeti - kaže Žanka Stojanović.
Ministar Šutanovac je posle prekjučerašnjeg sastanka sa porodicama poginulih izjavio da postoje indicije da određeni dokazi nisu izvedeni na suđenju Milanoviću i da pojedini svedoci nisu rekli potpunu istinu jer su imali obavezu da čuvaju vojne tajne.
- Sve što bude inicirano od strane porodica, mi ćemo podržati. Postoje indicije da je sud neke stvari izostavio. Nemamo želju da bilo šta prikrivamo - kazao je Šutanovac.
Ministarstvo odbrane je još ranije utvrdilo da ne postoji transkript presretnutog razgovora pilota i komande NATO u noći tragedije.
Međutim, Nenad Nikolić, koji je bio član tima za otkrivanje pronevera u RTS-u, ispričao je članovima porodica da su mu neki oficiri rekli da je vojna služba dan pred bombardovanje dešifrovala presretnute razgovore, te da se iz njih mogla znati namera NATO.
Osim toga, porodice navode da je Dušan Vojvodić nepsredno pred bombardovanje sklonio ćerku. On se na suđenju Milanoviću pojavio kao svedok i pozvao se na čuvanje službene tajne jer je „bio mobilisan kao major u rezervi“.
Kao dokaz da se unapred znalo za bombardovanje navode se i izjave čelnika NATO i predstavnika EU i SAD da su poslali poruku da će RTS biti bombardovan. To su potvrdili i strani novinari, koji su unapred obavešteni da ne odlaze u tu zgradu.
Od odgovornih u RTS-u, za sada je osuđen bivši direktor ove kuće Dragoljub Milanović, i to na deset godina zatvora.

Novi postupak samo sa novim dokazima
Goran Ilić, profesor sa Pravnog fakulteta u Beogradu, kaže za „Blic“ da se novi postupak za bombardovanje RTS-a može pokrenuti samo na osnovu novih dokaza, i to samo protiv novoosumnjičenih.
- Nove dokaze mora da proceni tužilac. On mora da uvidi da li ima elemenata za osnovanu sumnju i u tom slučaju da podnese zahtev sudu koji donosi konačnu odluku - objašnjava profesor Ilić.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Say hello to my "little" friend!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 5337
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.0
ma jes...osveta se servira hladna  Smiley 1

Inace porodice poginulih su prezivele veliku bol pa nije ni cudo sto su neki od njih popustili sa zivcima i ucestvuju u ovakvim intrigama.
IP sačuvana
social share
I danas kad dođe do poslednjeg boja,.
neozaren starog oreola sjajem,.
ja ću dati život, otadžbino moja,                                                                 
znajući šta dajem i zašto ga dajem!
   

 
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Safari 3.0.3
mob
Apple iPhone SE 2020
Kastro optužio Asnara za bombardovanje RTS
Autor: (Tanjug) | 01.10.2007 - 08:00


Fidel Kastro, kubanski predsednik, pozvao je bivšeg španskog premijera Hoze Mariju Asara da odgovori da li je 13. aprila 1999. u Vašingtonu savetovao američkog predsednika Bila Klintona da bombarduje Radio-televiziju Srbije.

Kastro kaže da raspolaže „javnim i poverljivim materijalima koji „nikada ranije nisu bili objavljivani, kao i da će neke od njih objaviti.
U NATO bombardovanju RTS 23. aprila 1999. poginulo je 16 zaposlenih.
Kastro je u redovnim obraćanjima domaćoj javnosti naslovljenim „Razmišljanja glavnokomandujućeg“ podsetio da je on još 25. aprila 2003. na kubanskoj televiziji ukazao da je Asnar prilikom susreta sa Klintonom poručio:
„Ukoliko smo u ratu, onda neka to bude sveopšti rat kako bismo pobedili, a ne ostvarili samo delimičnu pobedu. Čak i ukoliko rat mora da traje mesec, tri meseca, hajde da ga vodimo. Ne mogu da shvatim zašto još nismo bombardovali srpsku radio-televiziju“.
Prema Kastru, tadašnji španski premijer je dalje rekao kako, radi pobede NATO u ratu, „linije komuniciranja između beogradske vlade i naroda moraju biti presečene. Sve srpske linije komuniciranja, njeni radio i televizija, telefoni, moraju biti isključeni“.
Dalje je Asnar navodno kazao da će biti „veoma teško za Srbe i Albance da ponovo žive zajedno“.
„Mi moramo nastaviti da činimo ono što smo počeli, ali mi smo u Bosni do sada već mnogo godina i ne znamo kada ćemo biti u stanju da je napustimo. Albanci će možda prihvatiti ideju konfederacije, ali to neće biti moguće ukoliko Milošević ostane na vlasti“, navodno je kazao Aznar.


CIA među teroristima zbog bombardovanja
Iranski parlament je izglasao predlog da se CIA i američka vojska proglase „terorističkim organizacijama“. To je simboličan odgovor na rezoluciju američkog Senata, koja na veoma sličan način kvalifikuje Revolucinarnu gardu Irana. U parlamentu je rečeno da su američka vojska i CIA teroristi zbog bacanja atomske bombe na Japan i primene municije sa osiromašenim uranijumom na Balkanu za vreme bombardovanja, kao i u Avganistanu i Iraku.
CDC/JS

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 5 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.