Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde vise nikad ne biste isli na odmor (letovanje, zimovanje, vikend)?  (Pročitano 13147 puta)
21. Jun 2008, 12:09:12
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows Vista
Browser
Opera 9.50
mob
Apple iPhone SE 2020

Svako od nas je bar jednom doziveo neprijatno iskustvo na odmoru... neodgovarajuci smestaj, previsoke cene, bahate gazde, neukusna hrana, teranje sa plaze zato sto nosite svoj suncobran, preskup parking...
Podelite sa nama vasa nimalo prijatna iskustva, kako se i drugi ne bi zeznuli.. Smiley




Ja cu da krenem prva...

Budva - hod po mukama i kanalizaciji...

Budva je jedno od najomiljenijih mesta za letovanje srpskih turista, a posebno Beogradjana... Upravo zbog cinjenice da na tih 3km obale mozete sresti sve one komsije, prijatelje i rodjake koje odavno niste videli ili ne zelite da vidite, ja je zovem mali Beograd...
Budva je smestena na samoj sredini Crnogorske obale...do nje se stize preko Cetinja (noviji, brzi put - citaj: pun obesnih CG koji jurcaju kao da im je ostalo jos 5 minuta zivota) i preko Petrovca /na moru/ (stari, krivudavi put... sada uglavnom pust)...
Na samom ulazu u Budvu, docekuju vas divlji agenti sa tablama "Sobe"... ne prezu od toga da vam bukvalno upadnu u kola ako ih pitate za pravac...
Ako se odvazite i prihvatite ponudu da vam pronadju smestaj, ocekuje vas vrtoglava voznja po okolnim krivudavim ulicicama i brdima... jer novi deo Budve je u brdima... jel' te.. Smiley
Ako odbijete "primamljivu" ponudu oznojenog dekice, ocekuje vas vrtoglava voznja po oklonim krivudavim ulicama...
Sto se tice smestaja... on je uglavnom pristojan... ali da bi izvukli pristojnu cenu, morate zestoko da se cenjkate sa gazdama... obicno krecu da trube kako su ulozili u objekat (citaj: nelegalno izgredjenu zgradurinu koja je nasadjena uz drugu nelegalno izgradjenu zgradurinu u ulici kojom prosecna kola jedva mogu da prodju, bez pogleda na more, bez pogleda na bastu... bez pogleda uposte), kako ima onih koji bi platili toliko, da je to "de lux" i da tako nesto neces naci u okolini, da je na ivici bankrota, a ako ga pritegnete, krenuce cak i sa pretnjama u opstepoznatom duhu crnogorskog primorja "ako ti neces, ima ko hoce... ajd idi"... Crnogorci su verovatno jedina nacija koja rasteruje svoje goste...
Pa, ipak... ako se malo vise upustite u avanturu po brdima, mozete da pronadjete malcice losiji smestaj (npr. zajednicko kupatilo na spratu) po znatno povoljnijim cenama... obicno se kaze da u brdima zive divlji ljudi... u Budvi je obrnuto...
Znaci.. kada se napokon smestite u svom paprenom "de luhe" sobicnku, predstoji vam raspakivanje i odlazak na plazu... Tu vecina gostiju koji prvi put dolaze u Budvu naprave najvecu gresku - odlaze na Slovensku plazu...
Slovenska plaze je jedno veliko "NE!"... ona je kombinacija baba u toplesu, dece koja kake u pesku, naguranih lezaljki i otvorene kanalizacije...
Posto se ionako neuredjena kanalizaciona mreza Budve sliva u more, kupanje je gotovo nemoguce posle 9h ujutro...
Ako se ipak odlucite za ovu varijantu, preporucujem vam da u povratku sa plaze svratite do apoteke i kupite tetanus i nesto protiv kolere...
Zbog tog problema, najbolje je da se uputite na neku od okolnih plaza... ako nemate kola... moze da posluzi i Mogren... ako imate kola, stvar se znacajno menja na bolje... Meni su se najvise dopale plaze Trsteno (pescana, mala plaza na kojoj je snimana reklama za Grand kafu sa Deda Mrazovima), Kamenovo i Drobni pijesak... Jaz je takodje veoma prijatna plaza, a postoji deo za golace... Na svim plazama se placa papreni parking, ali ako se uvucete pre 7 ili posle 19, mozete da prodjete fraj... ako dolazite u uobicajno vreme srpskih turista (podne), mozete da parkirate i van ogradjenog prostora na magistrali i brdu, ali tada je velika sansa da cete biti opljackani... Smiley

Kada ste se iskupali i vratili u sobu, verovatno ste osetili i glad... Hrana nije nikakav problem... Budva je poznata po tome sto ima jednu pekaru po glavi stanovnika i prodavnicu na pet... Cene su znacajnije vise nego u Beogradu i Srbiji... sta vise... skuplje je nego u Grckoj... poceli su da otvaraju i velike supermarkete u kojima se snabdevaju lokalci, ali i tamo je dosta skupo...
Sto se tice klope za poneti... na svakom cosku su pice, pljeskavice i palacinke za 2-3e... Kakav je kvalitet... hm.. ne bih mogla da kazem..
Restorani su ili kafane (na obali Slovenske plaze) ili fensi... tako da su cene odgovarajuce... zajednicko im je da vas deru...

Sto se tice nacnog provoda, ako zelite da se odmorite... zaobidjite Budvu u siiiiirokom uglu... to je pravo Grand selo kada padne noc... diskoteke i folkoteke na otvorenom koje se takmice u glasnosti i kolicini drecavog svetla... zbog toga sto se njihova teritorija cesto prosiruje i na pesacku stazu, gotovo je nemoguce prosetati se uz more... Ah... da.. tu je i Mek u kamioncetu i luna park...  Smile
Sve u svemu... idealno mesto za nas narod...

I na kraju... jedina pozitivna stvar u Budvi - stari grad... moram da priznam da su zaista poceli da ga sredjuju... ovih godina su izbacivali kafane, restorane i poslasticarnice iz starog rada, pa je cak i bilo moguce proci njime... sta vise... vodi se malo vise racuna o higijeni, tako da zidine vise ne mirisu...

Da zakljucim - Budva je idealno mesto za turistu koji zeli da se muci, pece i "provede"... ja volim mirna mesta, cisto more i idem da se odmorim... tako da je Budva jedna prekrizena stranica u mojoj turistickoj knjizi utisaka.. Smiley
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Impossible Is Nothing

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2917
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
Ja sam prosle godine,bio u Budvi,i kupao sam se u onom delu gde je Bungee Jumping i extra je voda,cista i tamo retko dolazi voda iz kanalizacija...Inace za mene je Budva bila bas extra,i verujem da cu tamo da idem i ove godine.
Medjutim u Sutomore ne verujem da cu idem jos neki put,posto je voda tamo katastrofalna,prljava,a o kanalizaciji koju izbacuju u more da ne pricamo...
IP sačuvana
social share
Na svetu nista lepse,ne moze da postoji,nego sto je nasa ljubav prema Crno-beloj boji !!!
Ponos Srbije
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
Svecano sam se zarekla da me bugarsko i crnogorsko primorje vise nece gledati..

Ali, posto ove godine ne mogu da odem ama bas nigde, kriterijumi su mi opali i otisla bih bilo gde, samo da je more...  Smile
« Poslednja izmena: 21. Jun 2008, 14:22:37 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 6212
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.20
Sve zavisi od toga sta osoba voli i ocekuje. Neko voli bas tu ludnicu u Budvi. Letovao sam dva puta u Budvi i nisam stekao utisak o prljavoj vodi (kupao sam se u delu kod bandzija) cak naprotiv, voda je bila uglavnom cista i bistra kao i plaza (ne racunam vecernje sate kad turisti ostave za sobom deponiju iako imaju korpe na svakom koraku). Takodje nisam naleteo ni na neljubazne crnogorce o kojima se toliko prica, a hranio sam se svakodnevno po raznim restoranima. Medjutim, zadnjih par godina "obilazim" Grcku tako da mi je svejedno kako je u Budvi. Posto je pitanje "gde nikad vise" to su sva mesta u kojima sam bio ili nisam bio juznije od Petrovca (Canj, Sutomore, Ulcinj...) mada sam bio pre desetak dana (u prolazu) u Baru i iznenadio se kako su sredili plazu, setaliste, trgove...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zivot nema reprizu

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3955
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14

Definitivno Budva.  :evil:Grozno mesto za odmor.Prljavo za medalju,kanalizacija se uliva na par metara pored ljudi koji se kupaju,cene naduvane kao da ste na bahamima,stalne nestasice vode,guzve hronicne,o neljubaznosti glupo je i pricati.Mesto ko stvoreno za izbegavanje.
IP sačuvana
social share
A nekad su proizvodili čelik, je li ? Iz dimnjaka se dimi, ali unutra. . .   Spiros 'Vondas' Vondopoulos

»Bogu hvala, vek i po poživeh, u zdravlju i radu. Slutim da mi je vreme umirati, te ove reči u pero govorim advokatu Nikoli Novakoviću, jer u vas, deco moja, sve zajedno, nemam ni malo poverenja ...« Dalje: »Žao mi je što ste moji, a ne deca nekog mog neprijatelja. Ko je vas poznavao, ne mora se bojati pakla; sa đavolima će mu biti lepše i prijatnije. Sto se tiče moje imovine, a to vas jedino zanima, mogu vam saopštiti sledeće: sve što imam OSTAVLJAM SAMOM SEBI, jer verujem u drugi život. Znači, neka sve ostane kako je bilo za moga života, dok se ne vratim. Vaš otac — Pantelija Topalović.«
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 20016
Zastava Novi Beograd
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.11
mob
Apple iPhone
U Crnu Goru nikad vise  Smile
IP sačuvana
social share
Preporuka za clanove: Srpski pravopis 

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.27
mob
Apple iPhone SE 2020
Hm... ja bih na spisak dodala i Vrdnik... tamo su nas vukli u prvom razrednju srednje skole... ne znam kako je sad, ali secam se da su po bazenu plivale zabice... kre... kre... kre.. kre..  Smile
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 1366
Zastava south of heaven
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Samsung 
u crnoj gori,a privatan smeshtaj kod nekih drkosha-penzionera,gde ne smesh da napravish gram buke posle 10 sati,psuju ti srpsko poreklo u svojoj sobi(a ti ih sluchajno chujesh)neprestano nervozni i nadrkani,stoga chim otvorish ochi idesh na plazu i ne vracash se do pola 5 ujutru(naravno i tad psuju jer si ih probudio)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Jet set burekdzija


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 9126
Zastava Srem
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.50
mob
Samsung i5700 + D880
Hm... ja bih na spisak dodala i Vrdnik... tamo su nas vukli u prvom razrednju srednje skole... ne znam kako je sad, ali secam se da su po bazenu plivale zabice... kre... kre... kre.. kre..  Smile

Ja sam isao tamo do pre par godina (sad ima bazen i u SM, mada i dalje ne znam da plivam) i bilo je fino sredjeno Smiley Neko je pomenuo i Sutomore - tamo sam bio pre 10-ak godina i bilo mi je ekstra, mada meni i ne treba mnogo da bih bio zadovoljan.
IP sačuvana
social share



I sta sad mi nindze da radimo?
Pogledaj profil WWW Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Iščeznuće problema kroz poricanje stvarnosti.

Zodijak Taurus
Pol Žena
Poruke 30885
Zastava Tatooine
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.14
I ja sam pre par godina bila u Vrdniku i bilo je bas fino... Smiley
IP sačuvana
social share
"I find your lack of faith disturbing". Darth Vader
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 5
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.