Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:27:15
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: gde sluzite vojsku  (Pročitano 26730 puta)
Zvezda u usponu


Са Партизаном до смрти!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2413
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
veciti guster  Smile
IP sačuvana
social share
Balkan Special Forces CoD4 mod
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1053
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung GS3
tokom obuke na hrastovaci kod Subotice, vidim ja neke tipove, sunjaju se, a preko lica crna boja, onako ko oni sabani u americkim filmovima sto se mazu onim kremama, dolazi jedan kapetan kod nas i u fazonu da se mi namazemo po licu. Ja sad cekam da podeli neke kreme kad on pokaza na neku limenu tacnicu, sipa na nju malo vode i poce da pali upaljacem toalet papir-listice. E to je bio show, kad se time namazes, tom smesom (ostaci izgorelog guz papira pomesani sa vodom) ne mozes da se operes posle toga 3 dana...
Xaxaxa to su sigurno bile moje staresine. Ja sam 3 meseca mazao izgoretine od papira na lice. Prebacen sam iz NS (BSD Paragovo) u SU (36.oklopna) na 2,5 meseca,pa direktnom linijom za VR (78.motorizovana). Sve se to desavalo 04' i 05' inace sam bio izvidjac  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija

Zodijak
Pol
Poruke 75
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.24
Ko je sluzio vojsku u Pozarevcu u kasarni Sopot zna sta je milina.Tu kasarnu jos zovu VOKS(Vojnicko Odmaraliste Kasarna Sopot) pa vi vidite Smile.......nazalost ukinuli su je...... Smile

Zavisi kod koga si bio...
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.12
mob
Samsung XYZ1004
2003\2004 Backa Topola, zaboravio vp, komandno izvidjacka baterija, pa kurs za snajper na hrastovaci-Subotica, pa u Zrenjanin.
Izmedju ovih seljakanja:
-7 terena (ukljucujuci pesadijski), najcrnji teren - Pasuljanske Livade (bio dva puta, od toga jednom kao ispomoc vezistima 155mm haubickom divizionu, tj linijaskom odeljenju, pa pici 17 km preko brda i dolina)
-tacno 100 dana straze-Zrenjaninska kasarka straza.... (a tako sam mastao o strazi na izdvojenom objektu, gde je uvek bila najjaca bleja...)
-ipak priceless utisak=tokom obuke na hrastovaci kod Subotice, vidim ja neke tipove, sunjaju se, a preko lica crna boja, onako ko oni sabani u americkim filmovima sto se mazu onim kremama, dolazi jedan kapetan kod nas i u fazonu da se mi namazemo po licu. Ja sad cekam da podeli neke kreme kad on pokaza na neku limenu tacnicu, sipa na nju malo vode i poce da pali upaljacem toalet papir-listice. E to je bio show, kad se time namazes, tom smesom (ostaci izgorelog guz papira pomesani sa vodom) ne mozes da se operes posle toga 3 dana...

Klasic!  Smile
Ja sam bio u vodu veze u Backoj topoli, pa posle u otkomandu..komandni vod u bateriji 155mm..ludi kapetan Siljegovic! Smile
Pesadijski teren je stvarno bio smrt, ali nas je posle za sve terene sluzilo vreme pa smo se proveli ko u banji  Smile
Mada mi je najveca smrt bilo svakondnevno postrojavanje da bi pukovnik drzao neku svoju govoranciju...ufff Zivojin Misic i Radomir Putnik zajedno nisu tolko puta postrojavali vojsku! Smile

Citat
Pasuljanske Livade (bio dva puta, od toga jednom kao ispomoc vezistima 155mm haubickom divizionu, tj linijaskom odeljenju, pa pici 17 km preko brda i dolina
To smo onda zajedno radili!!!!!...secam se da sam upao u neki potok od onih silnih kalemova koje smo nosili Smile ...pa naidjemo na nekog seljaka koji nas posluzio cvarcima i rakijom i povadi nas od sigurne smrti  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Nexus 5
Klasic!  Smile
Ja sam bio u vodu veze u Backoj topoli, pa posle u otkomandu..komandni vod u bateriji 155mm..ludi kapetan Siljegovic! Smile
Pesadijski teren je stvarno bio smrt, ali nas je posle za sve terene sluzilo vreme pa smo se proveli ko u banji  Smile
Mada mi je najveca smrt bilo svakondnevno postrojavanje da bi pukovnik drzao neku svoju govoranciju...ufff Zivojin Misic i Radomir Putnik zajedno nisu tolko puta postrojavali vojsku! Smile

Citat
Pasuljanske Livade (bio dva puta, od toga jednom kao ispomoc vezistima 155mm haubickom divizionu, tj linijaskom odeljenju, pa pici 17 km preko brda i dolina
To smo onda zajedno radili!!!!!...secam se da sam upao u neki potok od onih silnih kalemova koje smo nosili Smile ...pa naidjemo na nekog seljaka koji nas posluzio cvarcima i rakijom i povadi nas od sigurne smrti  Smile

Izvinjavam se moderatorima sto dizem temu ali nisam video poslednji post.

Gde si klasoooo? Smile

Nas je neka baba posluzila nekim kompotom, jbg, nismo naleteli na rakiju, to smo tek posle onog zdruzenog gadjanja. Dok sam bio u Backoj Topoli, prvo sam bio u komandno-izvidjackoj brigadi pri top-haubickom divizionu 152mm, pa smo posle dosli kod ppor Alimpica u haubickom 155mm.

Siljegovic je lik, haha ali je ipak maskota cele kasarne bio vodnik Piket. Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Violence solves everything!!!

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 7616
Zastava Niš
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.16
mob
Samsung XYZ1004
  Smile  Smile  Smile

Secam se Alimpica - mali plav, na mene se stalno nesto drao, posto sam se uvek nesto pravio pametan  Smile pa onda kad krene da se dere, pa zaplete jezikom bio je smesan ko bioskop  Smile
A Piket 30kila sa sve krevetom  Smile komedija od coveka  Smile
Ti si imao nesrecu da budes u 152 sa onim ogromnim majorom (zaboravih kako se zove) od 2 metra, sto je govorio kao da je progutao pojacala  Smile brate od njega sam se u pocetku bas plasio   Smile  Smile
Gledam sad slike sa Burek okupljanja i mislim, da smo mi prvo vece bili zajedno u sobi...ti si doso mrtav prebijen od alkohola i delio si ljudima pakle cigareta  Smile ....ali moguce da gresim - davno je bilo, a i nisam mnogo poznavao ljude iz 152  Smile

IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

S=T=O=P=======✈ =C=H=E=M=T=R=­A=I=L=S ===========✈

Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 17945
Zastava
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
 Ne volem vojsku,bre!  Smile
IP sačuvana
social share
The Arrivals

Радио Снага Народа
Инфоратници Против Новог Светског Поретка
Гнев Србије
Окупациона Хроника
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Са Партизаном до смрти!!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 2413
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
Ja sam bio na bazi u kzb-u u zimu 2004.Kad sam se vratio iz askare posle 2 meseca stize postar sa dnevnicama.Jbt ja vec zaboravio na vojsku i sve,kad je ovaj poceo da broji crvene,mojoj sreci nikad kraja  Smile
IP sačuvana
social share
Balkan Special Forces CoD4 mod
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1
mob
LG Nexus 5
  Smile  Smile  Smile

Secam se Alimpica - mali plav, na mene se stalno nesto drao, posto sam se uvek nesto pravio pametan  Smile pa onda kad krene da se dere, pa zaplete jezikom bio je smesan ko bioskop  Smile
A Piket 30kila sa sve krevetom  Smile komedija od coveka  Smile
Ti si imao nesrecu da budes u 152 sa onim ogromnim majorom (zaboravih kako se zove) od 2 metra, sto je govorio kao da je progutao pojacala  Smile brate od njega sam se u pocetku bas plasio   Smile  Smile
Gledam sad slike sa Burek okupljanja i mislim, da smo mi prvo vece bili zajedno u sobi...ti si doso mrtav prebijen od alkohola i delio si ljudima pakle cigareta  Smile ....ali moguce da gresim - davno je bilo, a i nisam mnogo poznavao ljude iz 152  Smile



Ma Alimpic je bio lik u odnosu na druge staresine. Imam sliku sa Piketom. Smile  U 152 sam bio do pesadijske obuke, posle u 155. Inace, onaj major sto ga spominjes, major Trajanov, zvali su ga "trajson" Smile Ovo za alkoholisano stanje si u pravu ali sumnjam da sam delio cigare. (cigara je keva u vojsci Smiley )

Vodnik Piket i ja: Smile (pogledajte taj struk, haha)




Inace, clan poslednjeg zastavnog voda koji je gazio u Backoj Topoli, zakletva decembaraca:




Teren "Velker", uzbuna, oko 5:30, nakon prespavane noci u zemunici:




Zeleznicka stanica u Cupriji, sledi pakleni teren "Pasuljanske livade". Na slici Komandno-izvidjacka baterija pri haubickom divizionu 155mm.




Osmatracnica na Pasuljanama:



Dva kalema od po 13-15kg na ledja, borbeni ranac, ispitni telefon m53, puska, zastitna maska, pa pici. Posto smo odmah nakon dorucka krenuli i razvlacili liniju cca 13-14 sati, dorucak je bio jedini obrok tog dana koji smo pojeli ali smo uspeli da se okrepimo u prodavnici u Senjskom Rudniku i kod baka Slavke koja nas je ponudila kompotom. Smiley 
Ovo sam ja nakon 17 km razvlacenja zicne veze od vatrenog polozaja do osmatracnice.




Posle straze od 14 dana, 24h odmora za mene i ekipu, pa nazad na strazu:





Bleja u spavaoni:





Nakon redovnog odsustva, vratio se na 00 noc da prespavam i ujutru se skidam iz vojske sa klasom. Ovo smo moj drug(koji ima vise ociju nego zuba) i ja:




« Poslednja izmena: 11. Sep 2008, 22:28:10 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost


Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 4152
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 6.0
mob
Nokia 6120
у руми топовска јединица тзв. ТАД септембар2002/јун2003 било је супер Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 ... 4 5 7
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 18. Apr 2024, 05:27:15
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.07 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.