Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde nastaviti skolovanje? Vojska ili informatika?  (Pročitano 8254 puta)
Zvezda u usponu


Better Call Saul !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1433
Zastava Novi Sad
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
mob
Nokia c5
U stvari zhivece kao pas u nekoj vukojebini gde ga niko nece jebati 2% i imace manju platu od ostalih fakultetski obrzovanih ljudi. Postoji varijanta da pobegne u civilnu sluzhbu shto povlachi za sobom otplatu od nekih 15.000 evra i bachenu mladost gde ce provesti pet ili devet najlepshih godina zatvoren sa gomilom idiota gde ce mu neki kompleksashi ispirati mozak, morace do 23:00 da bude u okviru akademije dok drugi idu u zezanje, dok drugi idu na more on na peskove u Branichevo. Najtragichnije shto ce postati socijalni invalid najverovatnije. To ti je realna slika vojnih shkola i akademija.
Slazem se,lepo receno.  Smile Informatika,definitivno.
« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 15:44:22 od stevanNS »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
U stvari zhivece kao pas u nekoj vukojebini gde ga niko nece jebati 2% i imace manju platu od ostalih fakultetski obrzovanih ljudi. Postoji varijanta da pobegne u civilnu sluzhbu shto povlachi za sobom otplatu od nekih 15.000 evra i bachenu mladost gde ce provesti pet ili devet najlepshih godina zatvoren sa gomilom idiota gde ce mu neki kompleksashi ispirati mozak, morace do 23:00 da bude u okviru akademije dok drugi idu u zezanje, dok drugi idu na more on na peskove u Branichevo. Najtragichnije shto ce postati socijalni invalid najverovatnije. To ti je realna slika vojnih shkola i akademija. Dva jako bliska druga su mi stidrala tamo i oni sami kazhu, ni najgorem neprijatelju ne bi rekli da to studira. Obojica zavrshili u roku, i sada rade u civilstvu bash u Informacionoj branshi i imaju jako lepe plate.
Opa, neko je uradio domaći. Polovično. Smile
Manje - više, se slažem.

Sad ću ti reći gde manje, gde više. Smiley

Nije sve tako crno, odnosno nije za svakoga.
Prvo, možda ja pričam o vremenu pre 5 godina, možda živim u prošlosti i ne shvatam da se u međuvremenu nešto izmenilo s tom školom, ALI... daju ti odlično znanje, a s obzirom da ulažu u tebe... i odličan posao na kraju.
Poznajem ih dovoljno, ja sam trebao umesto ove moje bivše srednje u vojnu. Bio i tri dana u internatu povodom upisa, od 400 njih, bio sam 40 i neki. Ili 50 i neki. Jebem li ga. Ne sećam se više, imam tamo negde u kući papire još uvek.
U suštini, ima svoje prednosti i svoje mane.
Ali sve zavisi od pojedinaca.
Moj drug se uspeo prilagoditi, dobro uči i sjajno mu je. Dobija vikende redovno. Posećivale ga tamo i devojke... i u suštini, kad spojiš "navika je čudo" i "dajem sve od sebe, da bih dobio nagradu" može se reći da je prilično srećan zbog cele te opcije. Ne kaje se nimalo.
Opet, postoje oni koji se nisu uspeli prilagoditi (različiti su razlozi) ali nemaju pare koje se moraju isplatiti (ne znam kolika je sad suma, posle 5 godina) kad se odustane...  i onda pričaju svima da je sranje.

Moraju se ljudi dobro edukovati i raspitati šta ih tamo čeka i koje su posledice odustajanja, pre nego što odu.

---
@Ne znam nista
Rizikujem da ispadnem retard kako si naveo, jer nisam u potpunosti shvatio, ali dobro.
Koji su tvoji razlozi za upisivanje?
Daj malo opširinije... stvarno mislim da "obožavam vojsku!!!" "volim informatiku!!!" nije dovoljno.
I ja volim prava, sviđa mi se i filozofija... pa ne studiram 3 fakulteta.

U suštini možeš da spojiš ta dva, informatiku imaš i na vojnoj. Smiley
Samo ne znam da l' voliš vojsku samo izdaleka ili...  Smile
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1981
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.52
Jedino ako si siroče idi u srednju vojnu školu, u ostalim slučajevima bježi odatle. To što ti se sa 14 svidja vojska ne znači da ćeš i sa 22 imati isti stav, a moraćeš raditi u vojsci.

Ako se dvoumiš između fakulteta, onda znaj da Vojno-Tehnička škola daje dobre kadrove, ali mnogo i zahtjeva u pogledu znanja. Dok informatika kao fakultet zavisi od toga gdje je studiraš (Ekonomija, FON, Matematički fakultet, ETF, BARN, Singidunum, Megatrend...)

Informatika je zanat - ili znaš pa možeš da radiš ili ne znaš pa ne možeš koji god fakultet završio. Znanje koje dobiješ na fakultetu neće ti biti dovoljno koji god fakultet završio, ako se ti sam ne angažuješ i ne naučiš više.

Ne postoji razlog da biraš između vojske i informatike, može i jedno i drugo, ali moraš da budeš svjestan da ti i za jedno i za drugo treba dobra osnova iz matematike.


IP sačuvana
social share
'If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe." - Carl Sagan


I may be lazy, unmotivated and arrogant, but at least I'm good at it.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia N97
Ma svi se pale na vojsku dokne osete njene chari. 100 nadobudnih klinaca dodju u zhelji da budu kao "opasni". Ok, razumem ja to. I ja kad odgledam Tropa de Elita napalim se a duplo sam stariji. Ali od tih 100 klinaca otpdaju sledecim tempom:
- prvih 10 kad okuse prvi obrok u kantini
- sledecih 20 kad se posle 7 dana "usmrdljivanja" istushiraju hladnom vodom u sred Decembra
- sledecih 5 kad im se skurchi budjenje u 6 svako jutro i brijanje i tako te sitnice
- njih 5 na prvom gadjanju kad shvate da nemaju herca da opale iz vatrenog oruzhja
- sledecih 20 kad shvate da nemaju zhivot (jer bede se spasu uglavnom oni koji imaju vezu od ranije)
- od preostalih 40 njih 38 se po prvom odlasku na peskove pita "zashto nisam pobegao posle onog prvog odvratnog obroka ?"
- preostala dvojica se pitaju shta je ovde kenjam, kad je vojska do jaja ?
« Poslednja izmena: 21. Jul 2009, 18:07:13 od Fahrenheit »
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
Ma odakle ti to za obrok?  Smile
Hrana je sjajna, kao i svi ostali uslovi.  Smile
Većina bolje jede nego kad je jela u svojoj kući, posebno ako uzmemo savremene majke u obzir.

Nemoj pogrešno da me shvatiš, nisam ja neki Rambo niti sam se ikad ložio na te fazone, ali ... em što se čovek na sve brzo navikne, posebno ako je mlad...  a s druge strane, traženje sto jednog izgovora samo pokazuje koja je pizda od čoveka.

Definitivno gajiš predrasude prema toj školi... al' ajde.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Krajnje beznadezan


Tako, tako, tako ... samo plivaj !

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 10648
Zastava Leva strana kreveta
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
mob
Nokia N97
Goa, to nisu predrasude, vec preprichavam shta su moji prijatelji tamo dozhiveli. Ja pricham o akademiji. Za gimnaziju je dovoljno reci da nije zdravo da jedan mlad momak odrasta u jednopolnoj sredini.
IP sačuvana
social share
"Brian: You're drunk.
Stewie: You're sexy."
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Svedok stvaranja istorije

Izgledas mi kao lutkica iz Trsta ;)

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 15222
Zastava Puerto Pollo
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.10
mob
HTC Wildfire S
E za akademiju nisam upoznat detaljno... samo znam kad su se pojavili akademci da su 95% njih imali razvijena leđa široka ko vrata i svi iznad metar 80.
Znaš kak'i su šmekeri. Smiley

Za gimnaziju je dovoljno reci da nije zdravo da jedan mlad momak odrasta u jednopolnoj sredini.
Pa većina njih ima devojke. Nije to baš tako rigorozno.

Mislim, ja sam odustao od te opcije, nisam licemeran... nije da sad branim nešto posebno sve to... a prvi bi pobegao odande jer to prosto nije za mene...  samo napominjem da nije tako loše. Čak naprotiv, za nekoga može biti izuzetno dobro.
Ipak oni ulažu u tebe.

Inače ovaj dečko upisuje gimnaziju.
IP sačuvana
social share

You sharpen the human appetite to the point where it can split atoms with its desire; you build egos the size of cathedrals; fiber-optically connect the world to every eager impulse; grease even the dullest dreams with these dollar-green, gold-plated fantasies, until every human becomes an aspiring emperor, becomes his own God...
...and where can you go from there? 

OPERATION: Smile
12 MAR 2012 | 16 MAR 2012
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Monkey see, monkey do.

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 25164
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.63
mob
Samsung 
Ma svi se pale na vojsku dokne osete njene chari. 100 nadobudnih klinaca dodju u zhelji da budu kao "opasni". Ok, razumem ja to. I ja kad odgledam Tropa de Elita napalim se a duplo sam stariji. Ali od tih 100 klinaca otpdaju sledecim tempom:
- prvih 10 kad okuse prvi obrok u kantini
- sledecih 20 kad se posle 7 dana "usmrdljivanja" istushiraju hladnom vodom u sred Decembra
- sledecih 5 kad im se skurchi budjenje u 6 svako jutro i brijanje i tako te sitnice
- njih 5 na prvom gadjanju kad shvate da nemaju herca da opale iz vatrenog oruzhja
- sledecih 20 kad shvate da nemaju zhivot (jer bede se spasu uglavnom oni koji imaju vezu od ranije)
- od preostalih 40 njih 38 se po prvom odlasku na peskove pita "zashto nisam pobegao posle onog prvog odvratnog obroka ?"
- preostala dvojica se pitaju shta je ovde kenjam, kad je vojska do jaja ?

 Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 15472
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.11
ako mozesh da izdrzish vojsku (a valjda mozesh ako si mushko  Smile ) ,nije ti losha opcija da se tamo shkolujesh u nekom tehnichkom smeru ,posebno zato shto danas kad zavrshish VA dobijesh diplomu nekog civilnog fakulteta .

dobre strane : u VA skoro svi zavrshe fax u roku i to na troshku budzeta ,ili ih izbace  Smile

loshe strane : pa necesh biti toliko slobodan kao civilni studenti ,ako ti toliko smeta onda ne idi u vojsku .


inache , sa vojskom se potpisuje ugovor koliko dugo morash da ostanesh posle shkolovanja pre nego shto je napustish.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 1661
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.12
mob
Motorola 
Imas informatike i na vojnoj akademiji na smeru logistika. Zavisi da li volis vojsku ili samo racunare.
Ako volis uniformu onda upisi vojnu gimnaziju. Sa nekim komentarima se ne bih slozio,jer
postoje ljudi koji su dovoljno psihicki i fizicki jaki da mogu da podnesu sav teret i napor vojske.
Ne samo vojske nego i bilo kog drugog posla. Kako su sportisti uspeli? Sve je stvar volje i ljubavi.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4 ... 6
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.093 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.