Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:46:51
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gde cveta limun zut...  (Pročitano 14417 puta)
Krajnje beznadezan


Ушло у крв и довиђења.... ФКЦЗ <3

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 13239
Zastava Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.1,
mob
Alcatel One Touch Idol X
Znam i ja ljude koji su plakali dok su gledali Titanik, i to mi je apsolutno bezveze, zato sto je film patetican, udara pravo u centar, sto se kaze. Ali sa ovim dokumentarcem nije takav slucaj jer ovde pokusavas da saosecas sa svojim narodom, svojom krvi... Bar sam ga ja tako doziveo...
IP sačuvana
social share
 
Edit by chelavi1: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!                                   �
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Nine eleven, oh nine eleven

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 1028
Zastava Srbija
OS
Windows Vista
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
Motorola k1 razr
Film koji bi trebalo da bude obavezna video literatura za svakog Srbina i Srpkinju.
U svakom minutu filma sam se osecao ponosan sto sam Srbin. Moze uci i pod temu "filmovi zbog kojih smo plakali"
IP sačuvana
social share

Remember kids, guns don't kill people. Dangerous minorities do
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Osmeh je kriva koja sve ispravlja.

Zodijak Aries
Pol Žena
Poruke 1689
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
mob
LG viewty
Nazalost gledala sam ga samo jednom i to pre vishe od godinu dana, ali se secam osecaja koji me je prozimao dok sam ga gledala. Neka meshavina ponosa i bola, tuge i uzvishenosti... Na trenutke sam se osecala kao da je to neka istorijska pricha koju sam i ja dozivela, da li u ovom ili nekom predjashnjem zivotu... Chudan osecaj. Inache to je jedan od delova nashe istorije koje najvishe volim. Da, znam, taj I svetski rat je jedna od nashih najvecih, ako ne i najveca, tragedija, ali opet period gde treba da budemo ponosni na nashe pretke. Meni kao velikom ljubitelju istorije, a pre svega nacionalne, je zao shto ima ljudi koji ce za ovaj film reci "Bash je dosadan". Pre nekoliko dana su na RTS prikazivali uchenike neke muzichke shkle iz Bg koji su ishli u posetu Krfu, Vidu i plavoj grobnici i bash je jedan chovek tamo rekao kako ta tura treba da bude deo obavezne "literature" nashim djacima (mada ne samo djacima - to mesto treba svaki Srbin bar jednom u zivotu da poseti). U toj istoj emisiji su prikazali neke starije Grke i jedan od njoih je sa suzni ochima rekao kako ga je otac kad je bio mali doveo tamo i rekao mu: "Ovo je sveta zemlja, tu leze Srbi, nemoj nikad ovde doci da bi ih uznemirio vec samo da im odash pochast i nemoj nikad diati ovu zemlju"...

Nego, odoh ja sa filma ... Meni je lichno jako upechatljiva jedna, pa ako smem da kazem digresija, gde vojnici sede oko vatre a pored sam sedi kralj Petar i jedan od ovih shto su se gurali (inache Lichanin - zato sam ga zapamtila  Smile) pored pridje njemu i kaze "Je li chicha shto ti tu sedish sam a mi se ovde guramo?"
IP sačuvana
social share
Nemojte nikad reci da ste sreli najglupljeg čovijeka; uvijek se može desiti da ga neko pretekne!

      CARPE DIEM!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
У тренуцима када Србија и Београд улажу буквално милионе евра у филмове као што је Чарлстон за Огњенку  Smiley 1, бисери наше историје добијају тако смешне обраде налик жутом лимуну...

Морам само да констатујем да је документарац сра.е, да толико ствари није поменуто, да је продукција очајна...

Све више се бојим да то неко намерно ради... Тј. наменски "троши" теме из наше славне историје... Туга...
Већ сам говорио на политици о томе. Где су филмови о Душану, Светом Сави, прецима који су населили Балкан, хајдуцима, устаницима, Балканским ратовима???

Битно је да држава улаже у квази-културу крвавих тампона и Чарлстон за Огњенку...  Smile
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


☐ worth ☑ not worth

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 23430
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Google Chrome 0.3.154.9
mob
Tel.Me Your.Number
Verovatno produkcija nije imala loše namere. Ja sam ga davno gledao pa se ne sećam nekih detalja.

Zanima me da li je bilo u dokumentarcu nešto o napadima albanaca dok smo prolazili kroz Albaniju
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma


Moje ime je Ozymandias.

Zodijak Cancer
Pol Muškarac
Poruke 38906
Zastava Kragujevac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Bilo je.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1294
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
У тренуцима када Србија и Београд улажу буквално милионе евра у филмове као што је Чарлстон за Огњенку  Smiley 1, бисери наше историје добијају тако смешне обраде налик жутом лимуну...

Smile Smile Smile

Морам само да констатујем да је документарац сра.е, да толико ствари није поменуто, да је продукција очајна...

Smile Smile Smile Smile
Ovo je dokumentarno-igrani film,mada je u vecini dokumentarni......pronadji karakteristike dokumentarnog filma... Smile


Већ сам говорио на политици о томе. Где су филмови о Душану, Светом Сави, прецима који су населили Балкан, хајдуцима, устаницима, Балканским ратовима???


Imas Sveti Georgije ubiva azdahu,uskoro premijera...Polako,bice ih jos...Uostalom,bolje je ne raditi takve filmove,nego ih raditi sa malim budzetom....Filmovi sa srednjovekovnom tematikom moraju da imaju velike budzete...


Битно је да држава улаже у квази-културу крвавих тампона и Чарлстон за Огњенку...  Smile
Raspitaj se o Carlstonu,gde ima sad produkciju i sta je dobio da radi reditelj Carlstona... Smile
IP sačuvana
social share
Nemanja.Rodoljubi
Citat
Ваш став о најваљеној геј паради у Београду заказаној за 10.10.2010. године?

RASMC
Citat
Lock!

Rasim je peder!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Попи ти неке таблете боље! Ниси схватио 10 % од написаног...

Citat
Ovo je dokumentarno-igrani film,mada je u vecini dokumentarni......pronadji karakteristike dokumentarnog filma...

Није поента у форми филма већ у томе што је једна од најбитнијих тема српске историје "потрошена" траљавим и сиромашним документарцем...

Citat
Imas Sveti Georgije ubiva azdahu,uskoro premijera...Polako,bice ih jos...Filmovi sa srednjovekovnom tematikom moraju da imaju velike budzete...

Значи за свих ових 8 године где се милиони евра улажу у "културу" Србије ја треба да будем срећан што се снима Свети Георгије??? Свети Георгије који вероватно на исти перфидни начин заобилази целу тему... Надам се да није тако али знамо шта је главна прича филма - љубавни троугао у "неком тамо рату"...
Понављам, надам се да ме неће разочарати!

Citat
Uostalom,bolje je ne raditi takve filmove,nego ih raditi sa malim budzetom...

Е видиш, тек си овде убо поенту онога што сам хтео да напишем. Боље је не правити онакве јаде од документараца него скупљати паре и људе за нешто боље...

Citat
Raspitaj se o Carlstonu,gde ima sad produkciju i sta je dobio da radi reditelj Carlstona...

Тај "редитељ" је добио 3 милиона евра од државе за свој први филм!!! За тему која може да прође као приватна продукција најлаганије (филм уопште није лош) али за толике паре из буџета?! То је криминал!!!

Можда делујем грубо али стање у нашој култури је такво да извлачи из мене само то...
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Jet set burekdzija


Zodijak Cancer
Pol
Poruke 7773
Zastava Kurcheva Glava
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.3
Citat
Није поента у форми филма већ у томе што је једна од најбитнијих тема српске историје "потрошена" траљавим и сиромашним документарцем...

Kod nas se trose stvari na kompletne idiotarije, tako da mozemo da budemo samo srecni sto je i ovo za sad snimljeno. Svakako da ta tema, ti ljudi, zasluzuju vise od ovakvog dokumentarca, ali za bolje nemamo kesha.

Luk Beson je dobrim delom finansirao Chalston, tako da drzava nije dala sve. U svakom slucaju, takav projekat ne zasluzuje toliki budzet, ni pola.

Sto se tice "Zmaja", ne sumnjam da je dobar jer je Kovacevic ucestvovao u snimanju filma, a ne samo vec napisanom dramom. Pitanje je samo koliko dobar.
« Poslednja izmena: 21. Nov 2008, 22:08:22 od OrpheuS »
IP sačuvana
social share
I got banned for having a common sense.
Common sense... Not as common as you might think.
Sta smo danas naucili? Filmovi se dele na umetnicke i filmove za opustanje. Nema losih filmova, to je laz, plod fikcije.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Capricorn
Pol Muškarac
Poruke 8848
Zastava Србија - Београд
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.4
Citat
Svakako da ta tema, ti ljudi, zasluzuju vise od ovakvog dokumentarca, ali za bolje nemamo kesha.

Али кеша има... Пробајте да сазнате колико је за ових 8 година уложено у културу из републичког и београдског буџета!!! У питању је неколико стотина милиона евра  Smile

Држава и град су финансирали Чарлстона са по 1,5 милиона чини ми се! Значи 3 милиона евра на приватни пројекат...  Smile

1. светски рат као пример највеће храбрости, страдања и пожртвовања српског народа добије онако смешан документарац (не улазим у редитељске способности Шотре)... То је туга и мислим да се то намерно ради!!!

Српски национализам изгледа не сме да се презентује на прави здрав начин!!!
IP sačuvana
social share
Srbe treba staviti van zakona. Tu je sudac i overšitelj svaki onaj koji je i bjesnom paščetu. - Ante Starčević
U slučaju sukoba sa Srbijom nakon aneksije Bosne i Hercegovine Srbe treba masakrirati i proterati iz Hrvatske. - Josip Frank
Srbi u Hrvatskoj su Cigani, Vlasi i bog zna što, koji su s turskog koca utekli nama. Srbi su dakle Vlaški nakot zrio za sikiru. - Stjepan Radić

Tuđmanov cilj je bio rat po svaku cenu. Po tom njegovom konceptu trebalo je da Srbi nestanu iz Hrvatske - Josip Boljkovac, bivši ministar policije Hrvatske
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 24. Apr 2024, 00:46:51
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.078 sec za 15 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.