Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gastarbajter blues  (Pročitano 12935 puta)
27. Jan 2004, 01:52:52
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
Masni pramen dobro razredjene kose ofarbane zeninom farbom za kosu je padao preko pozutelog i izboranog cela. Zivadin ga je, medjutim, vestim pokretom ruke i uglancanim cesljem, masnim od briljantina, ponovo zalizao preko celavog temena. Nekadasnji sarmer i osvajac zenskih srca na seoskim vasarima u rodnim Mrcajevcima, jos je odrzavao nekadasnji stil i izgled. Dugi, ofarbani i zamasceni zulufi, brcici "ala Clark Gable", dugacki mali nokat na desnoj ruci, koji je sluzio i kao srafciger, ali i cackalica, ako se zadesi koji komad mesa za zubima, ili ne daj boze kukuruz, a do kojeg je momacki prsten ogromnog crnog kamena. Braonkasti sako krupnih kocki sa sirokim reverima, uz to rozikasta kosulja "skojevske kragne" (koja, kad se rasiri ide od ramena do ramena) i zelena kravata sirine plucnog krila vezana u cvor "govedje srce". Dole, dal' lister, il' uglancane od nosenja, prugaste drap pantalone - zvoncarice, a na nogama bele cipele sa zlatnim lancicem. Lice sveze izbrijano i namirisano "Pokosenim senom". Otkako mu je umrla zena Milojka, redovno je poceo da dolazi u crkvu - pogotovo na nedeljnu sluzbu, koja je davala prilike da upozna druge ljude - a zene pogotovo.
Od pre par nedelja, za oko mu je zapala Grdana, jedra udovica pokojnog Jove mehanicara i koristio je svaki momenat da joj se nadje pri ruci. Sirio se osmeh i svetlucala je pozlacena gornja dvojka, a ona mu je na sve stidljivo uzvracala polu-osmehom koji je skrivao nedostatak kutnjaka. Parcijalna proteza je bila na opravci vec duze vremena pa nije htela da se osmehne kako treba.
"Pomoz' Bog, Grdana - kako'j ste?"
"Fala lepo - dobro & a kako'j ste vi?"
"Pa i mi smo dobro - nego jeste za jednu & bas sad gazda Mile izneo u svecarsku salu u crkveni dom"
"Jao, pa ne znadem...A moze...samo da nije jaka..."
"Ma & brlja, Sreten peko na njegovo imanje, pa nije ispeko suvise"
"Dobro"
"A jel' moze i porcija cevapi"
"Pa ne znam...ajd"
"Sas lukac ili brez?"
"Brez"
"E, idem sacu ja - samo da gi skoknem"
"U bas su vruci - sve se pusu kako su vruci"
"Uf, uf, cu prste da osurim..."
"Pa nemojte Grdana, sacu gi ja rascepim - eve gi - ce sas nokat da gi & tako..."
"I, bas ste zlatni Zivadine"
"A bas bila lepa sluzba danaske, pop Milorad lepo govorio. Ja uvek volem da gi slusam - tako lepo & jedino ne razumem puno sta gi & al' nije bitno"
"Jes, & ja bas stojo tamo u hol sa neki, prodavadu svece i oni drugi stvari - pa slusamo sta pop govori - bas lepo...da, (njam, njam)"
"(njam, njam)...a ocete negdi da idemo posle ovi cevapi...Ima gi neki film u bijoskop, kaze mi bas moj unuk Rodni - kaze: "Ded, imash good movie in & idi da watch - zove se "Matrix" - pa ko velim, da odemo..."
"Jao, pa ne znam...(njam, njam)...a jel' to neka komedija, ljubavni...ja znate jako volem da gledam komedije i ljubavni filmovi...mlogu sam romaticna, znate...jos otkako se moj Jova preselio na onaj svet, Bog da mu dusu prosti...ja sam jos nekako vise - romaticna..."
"Pa ima da gi je romatican - nego sta...Nis vi ne brinite, Grdana, ako treba... ja cem da vas romatisem..."
"Jao, gosn. Zivadine (njam, njam), pa vi ste jedan zlatan covek - sas veliko srce"
"(njam, njam), ajd pojedite jos taj & eve gi salveta..."
"Pa...da ondak idemo da gi gledamo taj "Matriks"?"
"Idemo...bice sigurno romaticno...obecajem..."
"Tu kards for "Matriks" pliz"
"Tenkju veri mach"
"Jao, Zivorade, kako vi govorite engleski - ki pravi Englez"
"Pa jes, govorim...a znam ja i da pisem na engleski...kazem Mister Zivorad Svilajndzevik, pensioner..jes"
"Jao, pa vi imate kapacitet sas reci...a i izgledate ko onaj Djems Bond...tako crn, visok, s brcici...vi mora da ste bili velik zavodnik kao mlad?"
"He, he...Pa ja sam bio i bolji od taj Dzejm Bond...kad gi se ja upicanim...pa stavim djozluci na oci...pa sednem u onaj moj kar...pa kad stanem na papucicu za gas..i'..."
"Jao, pa vi ste strasni, Zivorade"
"Nego, jes"
"Jao, evo sad ce da bidne film, ajd da udjemo"
"Ajd"
"Uuu - mrak - nis' ne vidim...Zivorade, dajte mi ruku..."
"Eve gi"
"Tu smo"
"Kupio sam bomboni pa cemo da nesto slatko i pojedemo dok ide film"
"Jao, bas sta zlatni"
"E, eve gi"
"Jao, a sta je ovooo...i, bre, sve neka golotinja..."
"Nis' vi ne brinite Grdana, samo vi uz mene - pa ce bidne lakse"
"Jao, kaki je onaj crnac - tako velik i & a ...vidi...ju, naopako...pa kako gi onaj skace..., jao, ne, sace ga...ju, ne mogu vise da gledam..."
"Privite se uz mene - Grdana, tako..."
"Jao...Zivorade? A jel to lampa u vas dzep od caksire?"
"Jeste, jeste...nis' ne brinite...nece da vas udari - nema baterije unutra"
"...Zivorade...a sta vasa ruka radi na moje grudi?"
"Pa to da vas bolje sacuvam od strasne scene"
"A..."
"...A Zivorade...a sta vasa ruka radi na moje noge?"
"Malo mi ladno, pa da gi ugrejem ruke"
"A..."
"...A Zivorade...a sta vi radite oko moj donji ves?"
"Pssst! Sace da ga razvali..uf...."
"...A Zivorade...a...a...a...lakse malo...nesto me grebe"
"A to, nis' nis...to'j moj nokat..."
"Nego...Grdana? Sta'j to tako veliko i tvrdo? Da Vi niste musko?"
"Ma, jok...Samo oni cevapi proradili..."
"E, Ded? Kako'j bilo u cinema? Jesi gledo "Matrix"?"
"More, mrs' u tri lepe! Daj da operem ruke! Brzo! Lonac s kljucalu vodu!"
"Sto'j bre? Sta se desilo?"
"Cuti i ne pitaj, samo sipaj vodu!"
"E, Tatko! Dodji da jes' sas & ja bas napravila cokoladni kuglice..."
"More kakve kuglice! Vise nis' braon ne jedem! Fuj!"
"Nego sta ima za veceru?"
"Jao, Stiv ce da te iznenadi puno! Ene gi pece cevapi na rostilj!"
"Cevapi?!?..."
"Tatko, tatko...jesi ti dobro?"
"Rodni, sine, sta je to s Tatkom?"
"Ma bio Ded u cinema da gleda "Matrix", pa mora da se uplasio..."
"Tatko, telefon! Gospodja Grdana! Pita kad cete opet u bijoskop!"
"More nosi je u p......."
"Sta?"
"Aaaa ugh ugh..."
"Tatko, Tatko!...Jesi budan? Sto'j to bilo sinoc? Stiv te iz klozet & glava ti upala u solju - mislili smo da si mrtav!
Pomislila sam da si jopet pokuso samoubistvo!"
"A...gde...sta...necu cevapi!"
"Tatko, Tatko! Cekaj, kosa ti pala preko celo - sacem da ti ge dam cesalj - tako - cekaj malo, da olizem prsti i zalepim..."
"E, Tatko, Tatko - nemo vise da ides i gledas ti strasni filmovi u bijoskop! Jesi cuo?!?"
"A...ma nije film..."
"Pa sto'j Tatko ako nije film. A Tetka Grdana sinocke zvala tri puta - zena se puno zabrinula za Tebi"
"Ma, goni je..."
"A sta...?"
"Nego T& stiglo ti pismo iz Penzijski F& kazu dugujes neki pari - kazu primijo si vecu penziju pre dva meseci"
"A - sta?!? Daj bre ovamo da vidim..."
"Sta je ovo? Daj bre djozluci da vidim..."
"Ja ovdi nis' ne razumem..."
"Tatko? Drzis pismo naopacki..."
"A, da... Da vidimo: Mister Svilajndzevik, a..a...a...a...a mani...a...a...a Deder procitaj mi ti jos jednom - nesto mi djozluci ne radu - a i glavudza mi velika od sinocke..."
"Daj...Pa kazu ti da dodjes u Ured pa da tamo razgovaras s njima"
"A...dobro. Sacu ja - bezi da se ustanem iz krevet...i...gde su mi moje papuce sto sam i' dono iz Svilajnac pre 30 godina?"
"A... mislis one stare, sto se raspale...Pa ja bacila..."
"Sta?!? Jao moj maturski rad!"
"Sta Tatko? Kakav maturski?"
"Pa s te papuce sam maturiro papucarski zanat, bre!"
"Gde si ih bacila?"
"Pa u smece"
"Brzo da si sve pretrazila - dok nisu dosli ovi smetljari - papuce ima da se nadju - razumes? To'j bre istorija! Razumes?!?"
"Dobro Tatko, cem da ih nadjem"
"Daj mi & ne te drap - to ce da se & daj te & da te - sas plavi & i onu kosulju - ne tu - najlon - sas cvetici, poslovnu...i onu kravatu - braon - ne - ne tu - sas gumu..."
"Daj mi parfem..."
"Pa Tatko, nisi se ni umio..."
"Kakvo umivanje, bre! Cist sam ja! Jesam se kupo prosle Subote?"
"Tako..."
"Tatko, oces nesto da pregrizes?"
"Necem & idem da sednem na kar i da idem u Penzioni - da gi vidim sta ocu"
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol
Poruke 1717
mnooogo dobro Smile  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 2268
mob
LG 
odusevljen sam mlogo doVro Smile
IP sačuvana
social share
Edit by canelane: Maksimalna dozvoljena velicina slika u potpisu je visina: 60pix, sirina: 468pix i velicina 20KB
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Stvarno buba maro, gde iskopa ovo, ovo ce uci u legendu Wink
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Mudrijas Burek Foruma
Svedok stvaranja istorije


kad porastem, 'ocu bRe da budem tu-ri-STA!!

Zodijak
Pol
Poruke 26315

maturski rad!! cc..    
IP sačuvana
social share
imam nešuntave dlanove Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
sasvim slucajno pronadjoh na nekom forumu, neko je bas bio nadahnut pisuci ove redove Smiley
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Taj neko je genije, treba ga odlikovati nekim ordenom ili medaljom definitivno Smiley
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
Kh..kh...kh....kh...
"Ajde bre! Pali gi se jednom!"...kh..."Pu, serpenjo...!"
Vruuuuum...
"Bem ti i kola i Pemzioni...A mogo sam danaske u park - ona Slavka uvek tamo dolazi u utorak da gi rani oni golubovi i 'ticici..."
"Eeee, pazi majmune! Fakju idijote! Eve ti ga odmerim od lakat!"
"Sto'j sad?!? Ovi gi pokazuje da gi parkiram?!?"
"Jaooo - Crnac!!! Crncuga - vidi ga koliki je!!! Ima glavu ki volan!
L& kad mi ge ovaj zaturi - ima gi kakim retko ko vrabac!...E, daj gas crni Zivadine, ima gi ti jednom najebes sas ti tvoji kratki zivci..."
"E, sad samo da gi nadjem parking... E, eve gi jedno mesto...Sace gi uparkiram..."
Duum!!!
"E, bre bem ti kolica - ko'j i' tu ostavi!"
"A dobro je - samo levi far - ce to zalepim kuci sas selotejp - nece nis' da se vidi"
"Auuu, bre, koliki narod u Socijalno...Cem da sednem i sacekam..."
"Jao, Zivadine! Jeste to vi? Nesto ste ubledeli - ko i kile da ste izgubili od sinoc...A ja vas zvala par puta - kaze vasi cerka: "Tatko j u toalet, nazovite kasnije", i ja onda zovem jedno za jedno 3-4 sati, a ona opet isto: "Tatko j u toalet. Pa to i kod vas mora da su oni cevapi..."
"Ajoj...Grdana?!?"
"A neka - ce vam pravim drustvo dok ste tu. Ja gi ovde cesto navratim - ima gi puno nasi - sednemo tako - ispricamo se - popijemo koji sok il' kafu iz automat..."
"A...da, da..."
"A sta gi fali?"
"Sta?"
"Pa s pemziju?"
"Ma nista. Ce to sredim - nema problema"
"Mister Svilajndzevic! Mister Svilajndzevik?!? To the room number 5 (U sobu broj 5)"
"Tu'j sam! Camiiing - doolaziiim!"

"Mister Svilajn-dzevik?!? Good morning! How are You? Have a seat. (Dobro jutro, kako ste, izvolite sesti)"
" Gud morninG - Mi - Zivadin - Helo - Mi gud, gud (Ja Tarzan - ti Dzejn - ja Zivadin - dobar, dobar)"
"Mister Svilajn-dzevik, we found some errors in you payments. It seems we overpayed You by & so we have to settle these & do you understand what I'm saying? (Gospodine, nasli smo gresku u isplati vase penzije, dobili ste vise nego sto & sad to treba da & da li ste me razumeli?)"
" Mi fajn - no kofi - stomak - uf - uf..." (Ja Tarzan - Ti Dzejn - ja pojma nemam sta ti kazes - a necu da pijem kafu")
"I'm sorry, Mr. Svilajn-dzevik, did you understand what I said? (Izvinjavam se, Mr. Svilajncevic, da li ste razumeli sta sam rekao?)"
"Its about Y O U R P E N S I O N!!! (Rec je o vasoj penziji)"
"A.. Penzija? Pension - uf - jes - & mi - vork - ol lajf - mejk - okivci za vrata - dum - dum - cekic - dum - dum - u Fabriku...(Ja Tarzan - Ti - stagod - ja raditi - praviti okivci za vrata - dum - dum - cekicem)"
"I'm sorry, Mr. Svilajn-dzevik, you have to return some money to us.. (Zao mi je, vi morate da vratite pare koje dugujete..)"
"OK, we will organize something, Mr. S. (ok, nesto cemo organizovati, u redu)"
"Okej, okej. Mi - go - okej - mi - no mani - sori - gudbaj - zdravo (Ja Tarzan - ti...- ja - ici - nema - pari - izvini - cao)"
"Good Bye, Mr. S. We'll get in touch soon... (Cucemo se Mr. S, uskoro)"
"Jao Zivadine, pa vi to brzo obaviste... A ja bas kazem Gosn. Spasoje, sace nas Zivadim to da sredi..."
"Ma sredio ja to - samo tako...he, he"
"Jao Zivadine, pa vi ste ki onaj Peri Mejsn - advokat"
"A i to sam radio davno. Branio sam jedan nas na sud"
"Pa sto'j bilo s njega?"
"Pa dobio 25 godini zatvor"
"A zasta ste ga branili?"
"Imo previse parking & a jadnik, toliko bio srecan kako sam ga branio - imo je suze u oci dok su ga iznosili iz sudnicu. Reko je da me nikad nece zaboraviti, i da jedva ceka da izadje iz zatvor - mene ce prvi da poseti"
"Jao...Pa vi ste & a tek vas engleski jezik..."
"A jes, jes. Pa i to sam predavo u vecernju skolu pre 10 godini"
"Vi?!? Pa kako?!?"
"Pa na prvi cas, pita onaj nastavnik - "Ko'j zna nesto engleski? - niko ne dize ruku - ja gi se dignem - reko: "Mi! Fak! @!#$! Maderfaker!" Kaze on: "Stop, stop. Tenkju, mister Svilajndzevik, we had enough for today" (Ja Tarzan - ti Dzejn - jebiga! sranje! mamin jebacu!" - "Hvala lepo, dosta za danas!"
"Jao, Zivadine - pa vi ste jako obrazovan covek..."
"Nego"

"Jao, bas lep dan danaske... A bas bi mogli negdi da idemo, a Zivadine?"
"...hm, da - ne znam, hm...."
"Jaoo, pa 'ajde da idemo malko u oni Zooloski Vrt - da gledamo & jao - ja bas volem da gledam te & ti lavovi, medvedi, slonovi...Jao - ajmo u Zooloski?!?"
"Pa dobro...Sedi na kar, pa ce idemo..."
"Jao sto sam uzbudjena!"
"Nemo se samo uzbudis ko u bijoskop"
"A?!? Sta gi kazete, Zivadin?"
"Nis, nis - kazem - nemo se uzbudjujete JAKO"
"Jao, sacu stavim ovaj moj slamnati & bas sam ga kupila u proslu nedelju na & idem tako - i vidim - slamnati sesir - jao, lele - pa s ti cvetici i mashne - reko - mora gi kupim...Jao, jel da da je sladak?"
"A?...di?...A...Jes...samo gi nesto...odstoji...na vr' glave?!?"
"A, da...Nisu imali moj broj, pa sam uzela najveci sto je bio"
"Sramota! Ni sesiri ne znaju da pravu! Sve nesto malo, tesno...Eve, ja bas kazem moju cerku - bacila mi moji papuce sto sam doneo iz Svilajnac pre tries & kaze ona:"Tatko, pa stare su..."; "Ma sta stare? To'j bre najbolji stof za papuce - a i ja ih pravijo za maturski rad kod gazda Milojka..."
"Jao...pa kako je mogla..."
"A Gazda Milojko najcuveniji papucar u Svilajnacki okrug! Svi nosu njegove papuce...Ja dok sam gi radio kod njega - nis drugo nisam ni nosio - kakvi opanci, kake cipele - samo papuce..."
"A..."
"Privezite se, sace da krenemo..." (kh, kh, kh...u mamicu ti...Vruuum, vruuum...)
"Sacekajte - sacu da vezem sesir sas pantljiku... Da gi ne odleti sas glavu od vetar..."
"Tu cards pliz (Dve karte, molim)"
"AAA? Trti dolars?!?" (A 30 dolara?)
"Jao, Zivadine - jedva cekam da & jeste uzeli karti?"
"Karte trijes dolari?!? Za Zoloski Vrt?!? Mogo sam dzabe da odem u nas penzijonerski dom kod crkvenu opstinu i da se nagledam tamo majmuni do milu volju...Trijes dolari?!? Ce me slog strefi!"
"Jao Zivadine, vidi - medvedi...Jao sto su lepi - a bas se - vole...
A sta ono rade...?"
"Pa ja bi reko da se j...."
"Ju! Ju! Pa kako i' nije sramota pred ovoliki svet?"
"Pa to su medvedi, Grdana..."
"Dobro, cemo dalje... Jao, Zivadine - majmuni..."
"Jao - vidi gi onog - jede bananu i gleda u nas...E, eve gi prilazi...Jao, Zivadine...vidi ge - daje mi bananu...Da gi uzmem?"
"A sta se ovaj bekelji tu na mene?!?"
"E, majmun - i ja tebe - bllllllllll"
"Pardon me, Sir - please, don't distrub the animals... (Gospodine, molim vas da ne uznemiravate zivotinje)".
"Pa on je prvi poceo da se bekelji!...(u mamicu mu majmunsku!)"
"Zivadine - dodjite!"
"Vidite - slonovi!"
"A..."
"Jao, sto je ovaj slon divan - baca vi kikiriki, Zivadine...bas je zlatan - on vami baca kikiriki..."
"He... ni on ne moz da odoli moj sarm, he, he..."
"Jao Zivadine - spasite - jao - nesto mi grize sesir!?!"
"Sacekaj Grdana, sacu, sacu..."
"Jao - moj sesir..."
"Ajde..idemo! Cu vise da trpim njihova ne kultura!"
"Jao Zivadine...Zirafa mi pojela sesir... Moj sesir...(smrc, smrc)"
"...gh, gh...Pa to gi govori da je bio napravljen od prirodan materijal - slamu...A zirafi volu slamu...gh, gh...i cvece..."
"Idemo Zivadine, (smrc, smrc)"
"Idemo Grdana, idemo..."
kh,kh,kh...mamicu ti...vruum, vruuum...

" (njam, njam) Dodaj mi tu sniclu!...(njam, njam)...Ne tu - onu drugu - veliku...(njam, njam)..."
"Tatko?! Nemo tolko da jedes - znas da ti lekar reko da ne jedes tolko masno..."
"Ma (njam, njam)...sta on zna..."
"(njam, njam) A sto'j kazes na meso? A? Nabavio sam ga preko "vezu"..(njam, njam)..."
"Tatko?!? A sto'j ta snicla tako velika?"
"(njam, njam) Cuti bre i jedi...(njam, njam)...To'j bre govedo - ne oni nasi stakori tamo...Ne rani ga Krle dzabe u Nevadu sas vestacki 'ormoni...ummm, njam, njam...A dobili smo i ekstra papci...Njegova goveda imaju po ses' nogu...ummmm, njam, njam...Alal mu vera, kako gi gaji - i ekstra noge imaju...umm, njam, njam..."
"Jao Tatko! Pa ti opet svetlis - ki sijalica..."
"Mmmm, njam, njam...Svaki put kad pojedem Krletovo meso - zasvetlim...od slas'...(njam, njam)"
"Mmmmm, Krle, Krle...Svaka cas'...Cero? A gde su kolaci?"
"Evo Tatko, samo nemo' da preteras..."
"A jesi videla sto ti Krle poslao krompir s njegov ranch - svaki ima 15 kila...A? To'j bre krompir...Ta Nevada mlogu plodna zemlja...Mogli bi mozda i mi tamo da se preselimo..."
"Auuuuu!!!!"
"Sto'j Tatko?!? Sto'j bilo? Jesi se prejeo?!?"
"Jao, zub!"
"Da ti zakazem kod zubar?"
"Kakav crni zubar?!? Ti znas kolko to kosta?!? Ce da idem kod Zile Mesar - on mi gi opravlja vec godinama..."
"Jao Tatko, zar se ne bojis vise da ides kod njega...Prosli put si dobio sepsu od njegov tretman..."
"Ma cuti bre. Kakva & vidis kako sam ja jak! Pogledaj ovi misici! Jos kad pojedem ove Krletove snicle iz Nevadu...Osecam se ki oni...Supermen!"
"Alo?!? Jel to Zika? A ti si Mladenka - daj mi bre Ziku...Ziko? A sto'j - zub...Dobro...Vidimo se za dva sati...Da gi ponesem anestetik...Dobro."
"Cero, dodaj mi onu flasu sas sljivovicu...Idem kod Zike da mi sredi zub..."
"Eve gi Tatko...Pazi se molim te..."
kh, kh, kh....(mamicu ti)...vruuum....
"De si bre Zivadine...Nisam te vido... vec godinama..."
"Tu'j sam Zile, tu'j sam...Pa nisam imo problemi sas zubi...Znas kako'j"
"Dobro...ajd u garazu...pardon...ordinacija..."
"Ajd' sad...jedan dobar gutljaj rakije...Daj i meni malo...Uuuuu...Doobra...Daj gi jos malo...Uuuuu..."
"Nemo bre da se opijes pre operaciju - pa mi izvadis pogresan zub...Se secas prosli put? Izvadio si mi dva..."
"A...pa svaki ki radi i gresi...Zini...(AAAAAA!)...A...Koj' boli?...Ovaj?...Nema problema...Cek da uzmem kljesti...Hm...cvikcangli ili letvarski...Hm...Letvarski..."
"Zini..."
"AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA...TO BOLI!!!!!...AAAAAAAAAAAAAAAA...."
"Sacekaj...jos malo...uf bre sto imas zubi...ki konj...Aughhh...Jos malku...Augh...Se zalomio...Sacu da uzmem srafciger....Augh...Zivadine? Zivadine?...Vidi, onesvestio se....Neka, bar nece vise da se rita...Ne ide...Sacu sas dleto...E, eve gi...Gotovo Zivadine...Izvadio sam zub...Zivadine?...Jos je onesvescen..."
"Alo, Lepa? Da, ja sam...Zika mesar...Jel mozes da dodjes po Zivadin?...Da...Izvadijo sam mu zub...Ne...Onesvescen je, pa ne moz' da vozi...Ajd' dodji...Atresa znas...Da...da...cekamo te..."
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Being number two sucks.

Zodijak Leo
Pol Muškarac
Poruke 2057
Zastava Prague, Cz
mob
Nokia 6500 + iPhone
text je super, svaka čast autoru(ima)!
IP sačuvana
social share
WARNING: The post above may contain content unsuitable for ignorant posters.
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svakodnevni prolaznik


Zodijak
Pol
Poruke 302
"E...Tatko? Dobijo si pismo..."
"Pogledaj samo da nije jopet neki racun...Znas de da gi stavis...
"Ne, Tatko - pravo pismo...Malku je necitko, al' vidim po pecat - iz Nevadu..."
"Jao, pa to je Krstivoje...Krle...daj brzo djozluci i citaj, bre, sto'j cekas?"
"Dobro Tatko, ...tesko se cita...

"Dragi Zivadin,

Ja sam - Krstivoj - iz Nevadu - tvoj drug. Kako'j si?
Mi smo dobro. Meni pre neki dan otpao prs', al' doktor kaze da se ne brinem - s obzir na to gde zivim - ce izraste drugi - kaze - i veci od ovog prethodnog. Moja Draginja kaze da je moglo i nesto drugo da mi otpadne - pa da gi naraste vece - al' ja kazem da ima da priceka prvo na prs'.
Ovde je sve lepo, nikad ne bi reko da su ovdi bacali oni bombi - taka je tisina - ni ptice ne cujes. Ne moram cak ni goveda da trazim po pasnjaci - razbacim gi samo oni koncentrat - i oni gi jedu u pesak. A izdrzljivi su - ni vodu ne piju.
I Draginja je dobro - pozdravlja te - jedino se ponekad oduzme kad popije vodu sas slavinu - al' doktor kaze da je to u granicu normale - tako'j mu bar kaze njegov gajger brojac.
Nocu ne koristimo svetlo - nema potrebe - sve svetli - pa i ja i moja Draginja. Svetlimo ki sitni sveci. A dobro je - ustedimo puno na struju.
Ne koristimo cak ni sporet - ja gi obicno opalim sniclu na kamen - pa gi ono Sunce ispece. Mlogu ekonomicno - a i Draginja pere manje sudovi.
Eto, toliko za sad. Siljem ti jedna fotografija - za uspomena.
Tvoj Krstivoje - Krle.
Nadam se da su snicle i krompir dobri."
"Daj bre fotografiju, da vidim..."
"A...ne vidim ga...vidim neka silna goveda...a cekaj...eve ga...sad ge vidim...cak je i strelicu stavijo, da znam da je on...a dobar je...malko mu glava otekla..."
"A, sto'j kazes Cero? Mozda i mi odemo u tu Nevadu. Vidis kako Krle dobro zivi tamo - a i od Government je dobijo zemlju dzabe..."
"Pa ne znam Tatko...kazu da su tamo neki probe radili...da nije bas zdravo..."
"Ma sta oni znau...Vidi bre Krle i Draginja...Jos mu i novi prsti izrastau..."
"Tatko? Telefon...Tetka Grdana..."
"Aalooo!...Grdana!...Tu'j sam...Dobro...Ocem - sto da ne...A gde...Adresa...A...Znam ja gde je to...Dobro...Dobro...Ma ne - ne pisem...Ja to pamtim...A-a, A-a, A-a...dobro...zadjem u taj ulica...pa desno...malo gori...levo...pa skrenem...Dobro...Upamtio...E! Napravi kafu...Sacu dodjem...Samo gi sednem na kar i dolazim..."
"Tatko? Ides ti negde?"
"Idem kod Grdane na kafu i kolaci"
"Imas adresu?"
"Imam"
"Jesi zapisao?"
"Jok bre - ja to pamtim sas glavu..."
"A jesi pogledo u mapu?"
"A ko'j ce mi - ja gi znam sve - kaka mapa..."
"Dobro Tatko - lepo se provedite..."
"Ocu...(kh,kh,kh (u mamicu ti!)...vruuumm...
Posle tri sata...
"Alo? Lepa? Grdana...Lepa? Jel' Zivadin kreno? Ja skuvala kafu...ona se oladila..."
Posle sest sati...
"Alo? Ko je?...Tatko?...Slabo te cujem...Pricaj glasnije...Gde si? Na granicu sas Kanadu?!? Pa kako si doso tamo...Zaluto? ...Grdana nije dobro objasnila...Pa Tatko - kako gi nisi svatio nakon 400 kilometri da si zaluto? A? ...Sta da gi ponesem? Kaput? Ladno ti? Dobro...Cem dodjem odma...Sedi tamo na kar i cekaj...Sacem ja..."
IP sačuvana
social share
There is nothing “paranormal” in the Universe, except our limited understanding of Nature.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.079 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.