Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:40:16
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Garfild  (Pročitano 10242 puta)
30. Jul 2004, 23:01:09
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Žanr: porodična komedija, animirani
Trajanje: 90 min.
Premisa: "Pa nije mačka u džaku!"

Glavne uloge:   

Bil Marej (Bill Murray), Brekin Mejer (Breckin Meyer), Dženifer Lav Hjuit (Jennifer Love Hewitt), Debra Mesing (Debra Messing), Evan Arnold (Evan Arnold)
Scenario:   Džim Dejvis (Jim Davis - strip), Džoel Koen (Joel Cohen)   
Producenti:   Džon Dejvis (John Davis), Brajan Menis (Brian Manis)   
Režija:   Piter Hjuit (Peter Hewitt)    

SINOPSIS

Garfild je dugo očekivani film o američkom najomiljenijem, u svetu najpoznatijem, lenjom mačku. Život za Garfilda ne može biti slađi. Ugodno zavaljen u svojoj fotelji ispred televizora, on jede svoje omiljeno jelo - lazanje, i zadirkuje svog vlasnika Džona (Brekin Mejer). Garfild je gospodar sveta.

Kada Džon bude odveo Garfilda prelepoj veterinarki Liz Vilson (Dženifer Lav Hjuit), ona će Džonu dati stvorenje koje podseća na lenjog Garfilda. Tako je Garfild upoznao Odija, umiljatog psića. Mačak je prvi put, i pored svojih devet života, ostao bez reči. Odi je prevrnuo naglavačke Garfildov savršeni svet. Garfildov izbor je: napolje, zakrpo!

U iznenadnom prilivu energije Garfild je odlučio da prekine sa svojim lenjim životom. Krenuo je u nemoguću misiju: da spase Odija. Ova avantura spojiće Džona i Liz, kao i Garfildove prijatelje, Nermala i Arlin. Međutim, što je najvažnije, sprijateljiće Garfilda i Odija; oni možda neće to priznati, ali postaće najbolji prijatelji.

O FILMU

Garfild, najpopularniji lik iz stripova, postao je velika filmska zvezda. On je mačak koga smo zavoleli zbog njegove rečenice: "Voleo bih jutra kada bi počinjala kasnije." Sada je lik iz stripova oživljen kompjuterskom animacijom, a 260 miliona ljudi širom zemaljske kugle čitalo je taj strip. Garfild je konačno dobio epsku priču veliku kao njegov ego.

Producentu Džonu Dejvisu, poznatom po brojnim hitovima ("Doktor Dulitl", "Tatino obdanište"), bilo je sasvim prirodno i lako da oživi Garfilda na velikom platnu. "Bilo je vreme da Garfild postane velika filmska zvezda", kaže Dejvis. "Njegova lenjost, duhovitost i njegov stav. Nije bitno da li imate pet godina ili 50 - svi mogu da mu se prilagode." Dejvis je nekoliko godina razgovarao sa producentom o oživljavanju Garfilda.

Posle nekoliko godina crtanja stripa, Džim Dejvis je odlučio da je vreme da ga prenese na veliki ekran. "Uvek sam Garfilda smatrao živom mačkom", kaže Dejvis. "On kao takav postoji u mojoj glavi, a nova tehnologija najzad može da ga predstavi u pravom svetlu." Džim Dejvis i Džon Dejvis želeli su da u potpunosti ostanu verni Garfildu. Džim Dejvis kaže: "Mislim da je Garfild omiljen ljudima svih doba, i to iz nekoliko razloga: deca vole njegove pokrete, tinejdžeri se identifikuju sa njegovim odbijanjem autoriteta, a na nivou odraslih on obelodanjuje osećaj krivice zbog stvari kao što su prejedanje, spavanje, nedostatak fizičke aktivnosti, manjak motivacije. On ima hrabrosti da kaže i da uradi mnoge stvari koje mi ne bismo nikada uradili niti rekli." U osnovi, Dejvid priznaje: "Ja sam 30% Garfild - ne džogiram, jedem lazanje i volim da se odmaram, a ostalih 70% sebe projektovao sam u Garfildovog vlasnika, Džona. Takođe, podario sam mu i svoja iskustva sa ljubavnih sastanaka."

Scenario su uradili Džoel Koen i Alek Sokolov. Koen kaže da je za Garfilda karakteristična njegova nervoza. "Alek i ja volimo da pričamo priču kroz emocionalne potrebe lika, ili mačke, u ovom slučaju", objašnjava Koen. Sokolov dodaje: "Garfild je klasičan lik iz stripa. On želi da zadovolji svoje potrebe". "Garfild je gospodar sveta - dok Odi ne uđe u njegov život i uništi njegov savršeni svet", kaže Džon Dejvis. "Kao novi mali brat, Odi privlači pažnju na sebe."

O REŽISERU

Piter Hjuit (reditelj)
Rođen je 1965. godine. Njegova filmska ostvarenja su: "Putovanje Bila i Teda, "Borrowed", "Candy Show", "Tom and Huck".

O GLUMCIMA

Bil Marej (Garfild - glas)
Za ulogu u filmu "Izgubljeni u prevodu" Sofije Kopole dobio je deset nagrada Udruženja kritičara za najbolju glavnu ulogu i nominaciju za Zlatni globus, i to treći po redu ("Rushmore" i "Ghost Busters"). Za istu ulogu nominovan je ove godine i za Oskara. Počeo je karijeru sa improvizovanom trupom "Second City". Ubrzo se priključio ekipi emisije "Uživo subotom uveče" ("Saturday Night Live") i dobio nagradu Emi kao jedan od scenarista. Nakon što je započeo filmsku karijeru ulogom u filmu "Meatballs" Ivana Rajtmana, sa ovim rediteljem snimio je i "Isterivače duhova" i film "Stripes". Igrao je u filmovima: "Čovek koji je premalo znao", "Where the Buffalo Roam", "Tutsi", "The Razor's Edge", "What About Bob", "Mad Dog and Glory", "Wild Things", "Kingpin", "Cradle Will Tenenbaums".

Oficijelni sajt:
http://www.garfieldmovie.com/

Pretpremijera: 29. jul 2004. godine;
Premijera: 5. avgust 2004. godine; stadion "Partizan" ("Mobtel Open Air Cinema")
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Imam cd, takodje, i jedva cekam da odgledam ali nemam kad, prenecu vam utiske...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 3592
Ja obozavam Garfilda uzimam ga u nedelju  Smile  Koji lik od macke   Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
Jedva cekam da ga pogledam..
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Zesce mi je nerealno bilo iscekivanje 2d likova u 3d svetu, uvek sam se razocarao izgledom pa i sad, bolje bi bilo da je ostao onaj stari jer ovo je slatka macka, detinjaska, a garfild to nije bio.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
On je bio true smeker Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Siempre contra la corriente ;)

Zodijak Sagittarius
Pol Žena
Poruke 2634
Zastava na izvoristu informacija!
mob
Samsung e730
Kakogod, ovaj film moram odgledati!
(Bas iznenadjujuce,a?  Smile )
IP sačuvana
social share
Credidi me felem vidisse!!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Ucesnik diskusija


Zodijak
Pol
Poruke 167
Osecam da ce od filma napraviti neki holivudski shit-jednostavno tesko ce dostici smek stripa
IP sačuvana
social share
Da li je to zaista vazno?
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


What doesn't kill you will make you stronger

Zodijak Capricorn
Pol Žena
Poruke 4499
Zastava Beograd
sladak je i blesav

Fajlovi prikačeni uz poruku (kliknite na slike za punu veličinu)

mali.jpg
(57.83 KB, 450x667)
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Zodijak Aries
Pol Muškarac
Poruke 6095
mob
Apple iPhone
Evo veceras gledam obecavam, ovi sto su gledali kazu da je super Smiley
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 4
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 28. Apr 2024, 05:40:16
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.198 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.