Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Gadafi: Demokratija tretira ljude kao magarce  (Pročitano 3387 puta)
08. Okt 2007, 13:15:03
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
Gadafi: Demokratija tretira ljude kao magarce
Autor: Tanjug | 08.10.2007 - 12:29

Libijski lider Moamer Gadafi nazvao je višepartijsku demokratiju izmišljotinom vlada koje svoje građane tretiraju "kao magarce", uskraćujući im stvarnu vlast, prenela je danas zvanična nacionalna novinska agencija Džana.

Gadafi je u prošlonedeljnom govoru naglasio da njegova zemlja nikada neće napustiti svoj model "države masa", odnosno sistem u kojem se odluke donose na velikim skupovima naroda.
"Oni govore o prenošenju vlasti (s jedne na drugu partiju) alternativama vlasti. Šta to znači? To znači da građane jašu kao magarce", prenela je Džana zapažanje harizmatičnog lidera, koji je na čelu Libije već 37 godina.
"Svet je već sit partija i izbora. Čak se i zapadni intelektualci gade višepartijskog sistema i izbornih farsi. Oni su svesni činjenice da to što se događa nije demokratija nego falsifikat", dodao je Gadafi. On je ocenio da svet ide ka "konačnom uzimanju narodnog autoriteta i brisanju svih starih sistema".
Gadafi je vlast osvojio državnim udarom 1969, a osam godina kasnije je, na osnovu njegove "Zelene knjige" uspostavljen društveni sistem koji je kombinacija socijalizma, islama i panarabizma.
Skupovi lokalnih zajednica, poznati kao Osnovni narodni kongresi, kontrolisani od revolucionarnih komiteta, prosleđuju svoje odluke višim komitetima i kongresima, a na vrhu piramide takve vlasti je klasa nacionalnih zvaničnika.
Gadafi kaže da će Libija, koja ima oko šest miliona stanovnika, održati svoj nepartijski sistem, zbog toga što on, prema njegovoj tvrdnji, više afirmiše reč građana, nego zapadni sistem izbora. Kritičari političkog sistema u Libiji kažu da je to "smokvin list" za autoritarnu vladavanu koji drži zemlju u siromaštvu.

Izvor: Blic
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Superstar foruma


Sačuvaj me Bože od onih kojima treba da verujem

Zodijak Virgo
Pol Žena
Poruke 51791
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.4;M
mob
Nokia 
Sad se setih jedne divne SF priče u kojoj postoji društvo na čijem čelu je predsednik koji nosi oko vrata eksplozivnu ogrlicu. Svaki građanin može da pritiskom na dugme ubije tog predsednika ALI posle toga on mora da postane predsednik.   Smile

Ima i ona "Ja robot" gde ljudima vlada humanoid robot na osnovu poštovanja tri zakona robotike i predstavlja najboljeg vladara ikad jer njemu ne treba ništa.

Nije nam Gadafi baš predložio izlaz iz situacije, samo je opravdao svoju diktaturu i represiju.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Jet set burekdzija


Једна стара радост - Зора Новог дана

Zodijak Pisces
Pol Muškarac
Poruke 6599
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
Како видим Гадафи увео атински модел демократије. Изађу грађани на трг, па доносе одлуке Smile

Citat
Sad se setih jedne divne SF priče u kojoj postoji društvo na čijem čelu je predsednik koji nosi oko vrata eksplozivnu ogrlicu. Svaki građanin može da pritiskom na dugme ubije tog predsednika ALI posle toga on mora da postane predsednik.

Много јака фора, али много...
Осећам да је председник на том месту доживотно ( Smile свеједно би био, хоћу рећи да дуго влада  Smile ), а после је тешко наћи новог добровољца. Smile

Citat
Nije nam Gadafi baš predložio izlaz iz situacije, samo je opravdao svoju diktaturu i represiju.

Гадафи од људи прави камиле, ако демократија прави магарце. Кад се сетим Богија кад је крстио принову: "Ова камила ће се зове Богољуб!" Smile Smile Smile
Сингапур је конза!
IP sačuvana
social share
У свом срцу он чува путеве мира, али ипак држи своје оружје у приправности... То је живот самураја, начин на који зарађује своју одећу, храну и заклон; при том се његово срце одмара, а он је спреман да на дуге стазе отплаћује своје обавезе према господару и свој дуг према родитељима...
Наша храброст у рату плашила је странце. Нас странци никада нису поробили, нити су нам одузели земљу.
Јамага Соко
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu

Zodijak
Pol Žena
Poruke 1223
OS
Windows XP
Browser
Internet Explorer 7.0
mob
Apple iPhone 5
Моје писаније би било Калафи, или бар Казафи

Citat
Сингапур је конза!
Баш пре неку недељу размишљам да се преселим у Сингапур (озбиљно).
Елемент предомишљања: они њихови дивљачки закони типа "Ко нема маркицу за превоз, 5 удараца шибом"
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Kamo dalje rodjace

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 635
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.10
mob
Motorola V3
Kod Gadafija mi se jedino sviđa,njegovi čuvari..
Smile Smile Smile
IP sačuvana
social share
Kamo dalje rođaće...
Pogledaj profil Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 44343
Zastava
OS
Windows XP
Browser
Opera 8.0
Kod Gadafija mi se jedino sviđa,njegovi čuvari..
 Smile Smile Smile
Smile Smile Smile Smile :Pdobre cuvarke Smile
IP sačuvana
social share
"Бицикл је за људе који не могу да приуште ауто."
                                               Џереми Кларксон

 Smile
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Krajnje beznadezan


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 12298
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia 6230
Jedna je poginula u zadnjem atentatu.
inace Libija ti je zemlja plemena, a posle toliko godina, najveca masa ga mrzi do besvesti, pripremaju atentate itd.
Udomio je svoje na svim nivoima.
radio sam sa jednim koji je kao fol iz njegovog plemena. Kad mi je trebalo nesto sluzbeno da potpise njihov security, rekli su mi da ni u snu ne mastam o tome. Covek nije znao engleski a nekako sam mu objasnio sta hocu.
Uhvatio me za rukav i kaze: hajde idemo. Uzeo papir i krenuli smo sluzbenim kolima. Prolazio je da nije niko smeo da pita nista.
Kad smo stigli do zgrade, usli unutra i kaze sacekaj: izasao posle dva minuta sa potpisanim papirom.
Posle smo isli na chaj kod jednog obera, pa smo se vratili.
Kaze: gospodine, kad god vam treba obratite se meni. Smile Smile Smile
Inace kad najavljuje posetu nekoj firmi, to najavi u cetiri pet firmi. Svi se usrdno spremaju, ali on ode u jednu samo i to nikada se ne zna koju i nikada u zakazano vreme.

Sve u svemu Libijcima je pun qrac Khadafija. Tako mu izgovaraju ime sa grleno Kh.
« Poslednja izmena: 11. Okt 2007, 21:58:55 od shkorpion »
IP sačuvana
social share
Srbin je lud, Srbin je proklet. Jednom ga ubi, on hoce opet!!! :  Bora Corba.
Ne kradite. Vlast ne voli konkurenciju shkorpi
Trudnice,ja znam kako vam je Toma Nikolic
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice

Zodijak
Pol
Poruke 624
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Kreten Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Krajnje beznadezan


Dolphins are gay Sharks!!!

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 11811
Zastava Vojvodina
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
mob
Nokia E50
A gosn Pukovnik....kako on tretira ljude-svoje podanike...koji lik,video kako su prosli njemu slicni,pa se sad vadi na sve moguce nacine...od "preuzimanja odgovornosti" za pad onog aviona pre 20 godina do oslobadjanja Bugara...
Nije on glup kao oni sto ga sa njim porede...Ipak je to nasa skola... Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW GTalk Skype
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Poznata licnost

Zodijak
Pol
Poruke 3930
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 2.0.0.7
Izuzetno inteligentan, zna da je Uncle Sam krenuo po svetu sa tenkom i kanticom da "pozajmi" malo nafte, a on im izbi svaki argument da upadnu kod njega, jos im dao oruzje za masovno unistenje a da mu nisu ni trazili.
Nasi ce mozda da mu remontuju nase galebove i jastrebove sto smo im prodali jos za vreme Tita, tako sam bar nacuo, videcemo sta ce biti od toga. On je rekao nesto tipa, sto da bacam pare na skupe moderne avione kada mi to ne moze pomoci u slucaju napada amera, a za ove domace indijance dobri su i ovi avioni od pre 30-40 godina.
IP sačuvana
social share

Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2  Sve
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.087 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.