Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: FX 5200 pitanje......  (Pročitano 4206 puta)
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol
Poruke 820
Zastava Kotor
mob
HTC One X
Kupis cooler neznam kolko kosta i ugradnju naplatis sam sebi kolko oces

Odličan odgovor je dao lazacar cooler kupiš, preporučujem ti Zalmanov jer je baš jak a ugradnju možeš i sam odraditi veoma je jednostavno ali u slučaju da to ne možeš sam ko god ti to uradi ne bi trebalo biti više od 3 eura ugradnja plus trošak koštanja ventilatora.

Iako bi na tvom mjestu se odrekao te kartice jer je imam na jednom kompjuteru: veoma je spora, očajne performanse i još košta oko 50 evra, preporučujem ti radije ATI Radeon 9250 koji košta negdje oko 35 evra a mnogo je jači te ima svoj hladnjak, ne ventilator i više je nego troduplo jači od nVidia FX 5200. A evo ti i dokaz:

nVidia FX 5200                 14,4 MTri/S
ATI Radeon 9250             44   MTri/S

Pa ti sad vidi da li se isplati ulagati u karticu koja sa Omega driverima možda mogne dati recimo 25 MTri/s ali će zato ATI Radeon sa Omega driverima dati blizu 60 MTri/s





na koju 9250 tacno mislis??? gledao sam po internetu i naso sam neku SE, neku TD,......
na koju verziju si tacno mislio?????????
IP sačuvana
social share
BU!
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol
Poruke 820
Zastava Kotor
mob
HTC One X
naso sam nedje na neki strani sajt da ati radeon 9250 ne podrzava directx. je li to tacno?????
IP sačuvana
social share
BU!
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
mob
SonyEricsson K800i
Naravno da podržava DirectX, ali ja i dalje tvrdim da je to glupost uzimati. Ali ako se ipak odlučiš za nju, SE verziju nemoj uzimati, nego samo običnu (TD).
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Zodijak Leo
Pol
Poruke 820
Zastava Kotor
mob
HTC One X
ali svakako se isplati ako uspijem prodati ovu za 35e barem.....a?
tvoje misljenje: da li je ona bolja od FX 5200???
koju da uzmem, je li dovoljno ona 128 DDR i 64-Bit, ili da doplatim malo vise pa da uzmem 128DDR i 128 bit (govorim o ati-jevoj kartici radeon 9250). je li ova sto sam je prvo naveo bolja od FX 5200????
IP sačuvana
social share
BU!
Pogledaj profil Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
mob
SonyEricsson K800i
Stavio sam ti na prošloj strani (pri dnu) jedan test, evo vidi i ovaj http://www.benchmark.co.yu/vidito.php?oliver=1054&sid=3168&pop=DoP&form22=+Idi%21+. Razlike su minimalne. 9200 je ustvari 9250, radi se o istom čipu. Sam zaključi da li da menjaš ili ne.
Sve 9250 koje nemaju SE su 128-bitne, SE su 64-bitne i njih zaobiđi. A što se tiče 5200 neke imaju 64-bitnu, a neke 128-bitnu.
9250 podržavaju DirectX 8.1, možda si to pročitao, da ustvari nemaju punu podršku za 9.0 A što se tiče 5200 oni imaju 9.0 podršku.
Ja na tvom mestu ne bih menjao 5200, jer je sasvim dobar i zamenom ne bi ništa dobio, jer su u istom rangu.
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Pa lično sam testirao i nVidia GeForce FX5200 je osjetno slabija od ATI RADEON 9250 TD.
A i kartica GeCube ATI Radeon 9200 SE je takođe brža od FX5200.
Osim toga ako kartici FX5200 instaliraš nove drivere kako bi dobio boljen performanse dolazi do smetnji i treperenja u gornjem dijelu ekrana.

Preporučio bih ti i karticu STlab ATI Radeon 9550 TD ona košta oko 50 eura i ta je najisplativija kartica po mišljenju nekoliko magazina a i mene jer za najmanje para donosi mnogo performansi.

Što se tiče FX5200 nije da ne valja kartica ali je kartica nVidia GeForce II sa 64 mb memorije i AGP4X skoro pa isto brza kao i FX5200. Na FX5200 je štopala igra Colin McRae Rally 3 dok je na GeForce II išla bez ikakvih problema i to sa starim driverima 44.03. Isto štopanje sam primjetio na igri EA SPORTS F1 2002.

Dakle ipak je ATI jeftiniji od nVidia te je bolji izbor za kućnog korisnika koji će se ili igrati ili obrađivati grafiku
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Svakodnevni prolaznik


Balkan IT magazin

Zodijak Scorpio
Pol Muškarac
Poruke 498
Zastava Tuzla
mob
LG Cookie
Što se tiče ATI Radeon 9200 SE i ATI Radeon 9250 TD obje funkcionišu savršeno sa DirectX v9.0c i nisam ih nikada overklokirao iako se i to može. Da napomen da ne uzimate ASUS ATI Radeon 9250 i sl jer ta radi samo sa ASUS pločama te nefunkciniše kako treba na drugim pločama a osim toga nije certificirana.
Dakle certificirane kartice ATI-ja su: STlab, Saphire, GeCube i još neke dok ASUS nema na spisku certficiranih prema tome nemoj kupovati ASUS jer su slabe lično sam i to provjerio tako da nema greške. A ko nevjeruje u ovo nek pogleda na stranici ATI Certfied Partners
i
IP sačuvana
social share
Edit by Anea: Linkovi i bilo kakvi drugi reklamni elementi nisu dozvoljeni u potpisima korisnika!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ovo je dosta star test i upoređivan je sa 9000Pro koji je ekvivalent 9200

Nije bas ekvivalent Ati9000/9000pro je AGP4x kompatibilna a Ati9200 AGP8x kompatibilna.I Ati 9000/9000pro mislim da imaju max 64MB.
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
mob
SonyEricsson K800i
A i kartica GeCube ATI Radeon 9200 SE je takođe brža od FX5200.
Ovo ne može da bude!!! Ne znam u čemu si ti testirao gr. karte, ali pogledaj i sam link koji sam stavio, pa se uveri i sam.
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Poznata licnost


Zodijak Libra
Pol Muškarac
Poruke 3470
Zastava BG
mob
SonyEricsson K800i
Što se tiče FX5200 nije da ne valja kartica ali je kartica nVidia GeForce II sa 64 mb memorije i AGP4X skoro pa isto brza kao i FX5200. Na FX5200 je štopala igra Colin McRae Rally 3 dok je na GeForce II išla bez ikakvih problema i to sa starim driverima 44.03. Isto štopanje sam primjetio na igri EA SPORTS F1 2002.
Kada testiraš, ne možeš testirati igrice koje su stare nekoliko godina. Evo sada npr. sve kartice od 6600GT, pa do 7800GTX (uključujući i ATI X700PRO do X1800GT) u Quake3 daju isto frejmova. Ali to ne znači da su sve kartice potpuno iste. Nego igrica, jednostavno nije više merilo za gr. karte.
Pokušaj igricu koja traži DirectX9.0 i videćeš razliku između GF 2 i GF FX.
A i ovo što si rekao za treperenje ekrana, usled instaliranja novih drajvera, nema veze sa mozgom!
IP sačuvana
social share
Ja volim samo sebe
Svog predivnog sebe
Ja volim samo sebe
Svog jedinog sebe
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
1 3
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.106 sec za 19 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.