Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Surround efekat na mobilnom telefonu  (Pročitano 324 puta)
25. Maj 2005, 08:10:56
Administrator
Capo di tutti capi


Underpromise; overdeliver.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke Odustao od brojanja
Zastava 44°49′N - 20°29′E
mob
Apple iPhone 6s
Surround efekat na mobilnom telefonu

U savremenoj tehnologiji zvučni stereo efekat je već davno prevaziđen. Hit je surround zvuk koji daje utisak prostornog efekta, pri čemu se ide na primenu sve većeg broja zvučnika (što će reprodukciji zvuka dati pun trodimenzionalan efekat). Novina u uvođenju surround efekta je mogućnost reprodukcije takvog zvuka i na minijaturnim uređajima kao što su PDA računari ili mobilni telefoni. Takvo rešenje ponudila je kompanija Sonaptic iz Velike Britanije. Pri tom se koriste dva Yamaha zvučnika i uz pomoć odgovarajućeg softvera ostvaruje se pravi surround efekat.

Softverske aplikacije za dobijanje ovakvog efekta ponuđene su u četiri varijante. Aplikacija Talk 3D koristi se za prijem telefonskog poziva i obavljanje razgovora. Kada telefon zazvoni, dobija se utisak kao da zvuk dolazi spolja (sa nekog drugog telefona). Ako se dotad slušala muzika, ona će se utišati (prostorno pomeriti), a glas sagovornika će se čuti kao da dolazi sa posebnog zvučnika ispred telefona. Efektnom igranju video-igara namenjena je aplikacija Game 3D. Pri tom se mogu koristiti i slušalice, što je posebno pogodno ako se igrač nalazi u "gužvi". Na taj način će nesmetano moći da se posveti svojoj omiljenoj igri, a pri tom zvučnim efektima neće smetati ostalima.

Music 3D aplikacija namenjena je efektnom slušanju muzike (sa MP3 plejera ugrađenog u PDA uređaj ili mobilni telefon). U tom slučaju pravi surround efekat dolazi do punog izražaja. Kvalitetan zvuk ostvaruje se zahvaljujući 3D audio mikseru, dinamičkoj kontroli basova i procesoru za simulaciju 3D efekta na osnovu reverberacije zvuka. Četvrta aplikacija je Headset 3D. Ona upravo ima zadatak da obezbedi postizanje surround efekta ugradnjom samo dvaju zvučnika u male uređaje poput mobilnih telefona. Zbog malih dimenzija tih uređaja zvučnici su na vrlo malom međusobnom rastojanju. Surround efekat ostvaren je zahvaljujući takozvanim HRTF (Head Releted Transfer Functions) podacima, dobijenim na osnovu prirodnog načina prostiranja zvuka do čovekovog slušnog sistema.

Ova tehnologija kompanije Sonaptic još uvek je u razvojnoj fazi. Praktično će se najverovatnije primeniti najpre u Japanu, mada zasad nije poznato koji od proizvođača mobilnih telefona ili PDA uređaja će se u to uključiti. Povoljna okolnost za primenu ovih aplikacija je u tome što ne zahtevaju mnogo memorijskog prostora niti veliko angažovanje procesora. Potrebno je samo 20 kilobajta RAM-a i oko deset odsto snage standardnih procesora koji se ugrađu u ovu vrstu uređaja. Na taj način će se uz vrlo mala ulaganja ostvariti izuzetno kvalitetna reprodukcija audio i video sadržaja na mobilnim telefonima i PDA uređajima.
IP sačuvana
social share
Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!
Pogledaj profil WWW GTalk Twitter Facebook
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Hronicar svakodnevice


Nokia rulez! (bilo nekad)

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 602
Zastava Krusevac
mob
Apple iPhone 4
Preterivanje...
Sta je sledece ... da mogu da kuvaju rucak?
IP sačuvana
social share
Yesterday is yesterday,
if we try to recapture it
we will only lose tomorrow!
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Zvezda u usponu


Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 2178
mob
Nokia N85
Ne slazem se s tobom jer sve ima svoju primjenu i samim tim svoje kupce.Ne kazem da cu se ja "primiti" na to ali neko sigurno hoce  Smile.A vazno je da se para vrti  .
IP sačuvana
social share




Ne koristi "kaps".Koristi "bold" kada hoćes nešto da naglasis.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Jet set burekdzija


Any fool can use a computer. Many do.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 8510
Zastava Minas Tirith
mob
HTC One X
ne vidim zasto neko nebi ovo zeleo...
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW Twitter
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Nova godina Beograd :: nova godina restorani :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Sudski tumač Novi Beograd

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.115 sec za 18 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.