Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbalski savez je leglo mafije koja je uzela na zub naš FK Inđija  (Pročitano 1120 puta)
24. Sep 2006, 12:38:36
Administrator
Capo di tutti capi


I reject your reality and substitute my own!

Zodijak Pisces
Pol Žena
Poruke Odustao od brojanja
Zastava Unutrasnja strana vetra
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 1.5.0.7
mob
Apple iPhone SE 2020
INTERVJU: Goran Ješić predsednik SO Inđija
TUKAO BIH SUDIJU

Fudbalski savez je leglo mafije koja je uzela na zub naš FK Inđija

Sudiju sam gađao flašom, a da nisam na funkciji prebio bih ga

U Srbiji je najveći greh kada nekoga naterate da radi svoj posao

BEOGRAD - Predsednik opštine Inđija Goran Ješić i njegovi saradnici uspeli su da za tri godine tom gradiću u Sremu obezbede 270 miliona evra direktnih investicija! Ješića posećuju predstavnici Svetske banke, radio je na reformi državne uprave u Jordanu, a na listi govornika na jednoj konferenciji u Londonu njegovo ime našlo se tik iza imena Džordža Soroša. Međutim, javnosti je zapao za oko kada je nedavno, kao predsednik Fudbalskog kluba Inđija, napravio incident i na utakmici sa BASK-om sudiju gađao flašom!
- Da nisam na ovoj funkciji, sigurno bih tukao tog sudiju Jeknića! Ovako sam ga samo gađao praznom flašom. Tvrdim da je Fudbalski savez verovatno jedina organizacija u Srbiji koju ni Peti oktobar ni akcija „Sablja“ nisu ni pipnuli! To je skup najgorih ljudi. Mi u Inđiji pokušavamo da od našeg kluba napravimo zdravu priču, ali je to očigledno nemoguće jer su nas ti mafijaši uzeli na zub. Znam o čemu pričam jer sam igrao fudbal petnaest godina. Sada sam predsednik kluba, uložili smo prilična sredstva u dogradnju stadiona, uključili veliki broj klinaca u klub, ali protiv mafije, očigledno, ne možemo da se borimo.
Da li je Inđija zaista deset godina ispred drugih opština u Srbiji?
- Bilo bi neobjektivno da ja to kažem, ali naši gosti iz inostranstva, iz drugih opština i iz međunarodnih organizacija misle da smo na dobrom putu da uradimo odličan posao, ne samo za Inđiju već i za celu Srbiju.
Na šta ste to najviše ponosni?
- Prvi i jedini u Srbiji smo uveli elektronsku administraciju i to je dosta uticalo na investicije. Ova vlada, recimo, ne radi ništa na reformi državne uprave, a baš to je ključni problem zbog kog buja korupcija i nema dovoljno stranih investicija. Ponosan sam i na to da smo puno uložili u obrazovanje. Jednostavno, mi smo od opštine napravili kompaniju koja radi kako treba.
Mislite li da je problem što vlast u Srbiji nikada ne doživljava državu kao kompaniju?
- Naravno. U modernom političkom svetu države se posmatraju kao kompanije. Ako vodite računa o prihodu, smanjivaćete rashode. Ako brinete o svakoj investiciji, vodićete računa o ljudskim resursima. Naša vlada se, međutim, bavi stvarima koje ne donose korist građanima. Pazite, ako želite da obavite neki posao u interesu građana, neminovno najpre dolazite u sukob sa svojom partijom, jer i ona ima svoje interese, pa sa koalicionim partnerom i tako dalje. Stalno imate neki problem! U Srbiji je najveći greh kada nekoga naterate da radi svoj posao.
Da li to što u Inđiji funkcioniše elektronska uprava znači da je kod vas najmanja korupcija?
- Što se tiče lokalne samouprave, daleko najmanja u Srbiji! To najbolje potvrđuje broj stranih investitora. Ako jednom prevarite stranog partnera, on svojoj vladi i drugim privrednicima kaže: „Nemojte investirati tamo“. Nas sada promovišu naši investitori! E, to je ono što treba da radi Srbija.
Da li bi neko od sadašnjih ministara bio u vladi koju biste vi sastavili?
- Ivana Dulić bi bila potpredsednica, to je sigurno. Mislim da bi Dinkić bio ministar finansija.
Da li to znači da ćete postati član G 17 Plus?
- Ne, jer nisam spomenuo Tomicu Milosavljevića.
Dobro, postajete li član neke stranke?
- Sigurno sam najbliži DS-u, ali trenutno nemam potrebe da se opredeljujem. GSS sam napustio jer to nije ista stranka kao nekad. Isto je jedino ime. Ljudi koji su danas na funkcijama u toj stranci nisu ni postojali u partiji pre nekoliko godina.
Mnogo se priča o investiranju u Inđiju. Koliko je novca definitivno ušlo u opštinu?
- Od 2004. godine do danas, radi se o 270 miliona evra direktnih investicija. Od toga je 40 odsto domaćeg kapitala, a svakako najveći domaći investitor je kompanija „Monus“ koja je kod nas napravila najsavremeniju fabriku duvana u ovom delu Evrope. Tu su i „MK Komerc“, „Univerzal“... Stranih kompanija je mnogo više, ali njihove investicije nisu toliko velike.
Šta se desilo sa „Merkatorom“?
- „Merkator“ je kupio zemljište, uradio projekat, dobio našu dozvolu i za dvadesetak dana počinje izgradnja njihovog objekta u centru Inđije.
n Kako poslujete sa Predragom Rankovićem Peconijem? On je, ipak, najveći investitor u vašoj opštini...
- Nisam ni policajac, ni poreski inspektor da bih kontrolisao poreklo bilo čijeg kapitala. Za mene je ključna stvar odnos poslodavca prema radnicima i poštovanje dogovora koji smo postigli. Sa Peconijem sam pregovarao jednom, a sa njegovim menadžerima smo imali više nego dobar odnos. To je bila prva i najveća investicija od 65 miliona evra. Ne mogu ja da proveravam ni nemačke, ni slovenačke, pa ni naše firme. Na drugima je da otkrivaju neko pranje novca ili bilo šta drugo. Peconi je hteo da napravi fabriku duvana u Staroj Pazovi. Onda smo se sreli ovde u opštini i tada sam mu rekao da će mnogo bolje proći u Inđiji. On je sumnjičavo vrteo glavom, ali je ipak napravio fabriku kod nas. I ne samo to. U Inđiji sada gradi i veliku konditorsku fabriku.
OZREN RADULOVIĆ

Marijan Rističević, Peconi i ja

Da li je tačno da je Predraga Rankovića u Inđiju doveo Marijan Rističević?
- Mislim da jeste. Rističević je tada bio poslanik i čini mi se da je imao kontakte sa Rankovićevim ljudima. On je preporučio Inđiju, ali smo mi odradili logistički deo bez koga investicija ne bi mogla da dođe.
n Kako sarađujete sa Rističevićem s obzirom na političke razlike?
- Odlično! On je moj prijatelj iz opozicionog delovanja i radi svoj posao kako treba. Postigli smo politički dogovor sa svima nekoliko dana posle izbora i od tada više ne pričamo o politici. On ima svoj specifični politički nastup, ali na lokalu nemamo nikakvih problema.

Izvor: Press

(02. May 2007, 21:46:03)
IP sačuvana
social share
“Pronašli smo se
na zlatnoj visoravni
daleko u nama.”
- Vasko Popa
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.085 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.