Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 0 gostiju pregledaju ovu temu.

Napomena: Govor mržnje, uvrede i svako drugo ponašanje za koje moderatori budu smatrali da narušava ugled i red na forumu - biće sankcionisano.
Idi dole
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbalski klub "Hajduk Veljko" Negotin  (Pročitano 2682 puta)
31. Avg 2009, 12:53:03
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Fudbalski klub “Hajduk Veljko” osnovan je davne 1919. godine, avgusta meseca, kada su Francuzi doneli prvu loptu u Krajinu. Od te godine, pa sve do 1941. u Negotinu se oseća snažan razvoj fudbalskog sporta, a do početka Drugog svetskog rata, u Negotinu je radilo još devet fudbalskih klubova. Godine 1948. “Hajduk Veljko” se ponovo organizuje i počinje takmičenje sa mnogobrojnim ekipama u novoj Jugoslaviji. Negotinci su se takmičili u mnogim stepenima , ali je njihov najveći domet bila Jedinstvena srpska liga. U posleratnom takmičarskom periodu, “Hajduk Veljko” je imao mnogo fudbalskih uspona i padova što je i karakteristično za mnoge timočke ekipe.

U periodu između dva rata, postojala je liga Timočki region, kojom su bili obuhvaćeni klubovi iz Zaječara, Bora, Knjaževca, Boljevca i Kladova, kada klub “Hajduk Veljko” postaje u pravom smislu reči rasadnik fubalera u ovom delu Srbije. Pedesetih godina negotinski fudbaleri bili su prvi u ligi  Niškog Fudbalskog podsaveza. Klub je odigrao dosta prijateljskih utakmica sa poznatim klubovima iz zemlje i inostranstva, gostovao i učestvovao na turnirima van zemlje i odigrao 1980. najburnije kvalifikacije u svojoj istoriji postojanja. U tom periodu  mnogo pažnje je posvećeno i radu sa mlađim kategorijama, pioniri i omladinci bili su među prvima u regionu. Klub je imao više od 80 igrača svih uzrasnih kategorija (petlići, pioniri, juniori i seniori). 1985.godine FK “Hajduk Veljko” nastavlja sa pobedama, dobrim igrama i rezultatima, koračajući ka prvom mestu i ulasku u Srpsku ligu. Tih godina, fudbal u opštini Negotin postigao je najveću masovnost po broju klubova u regionu.



Danas, FK “Hajduk Veljko” broji više od 150 članova svih uzrasnih kategorija sa kojima se kvalitetno i stručno svakodnevno trenira. U svojoj devedesetogodišnjoj istoriji “Hajduk Veljko” je dao nekoliko desetina fudbalera koji su ostvarili zapažene karijere u zemlji i inostranstvu.Pomenućemo samo neke od njih: Ilija Ika Zavišić, Goran Drulić, Uroš Milosavljević, Nemanja Jovanović, Vladimir Sandulović, Dragan Spnulović-Pajta i drugi. Predsednik kluba je Bogdan Gugić. Upravni odbor kluba čine Slobodan Vidanović(potpredsednik kluba), Dragan Đokić, Dragan Milošević, Milan Stepanović, Blagoje Predović.

Od sezone 2008/2009 FK “Hajduk Veljko” se posle tri godine ponovi takmiči u srpskoj ligi Istok. Fudbalski klub 'Hajduk Veljko' Negotin osvojio je šampionsku titulu u Pomoravsko-timočkoj zoni. Ovim plasmanom Negotinski klub plasirao se u viši rang i od jeseni igraće u Srpskoj ligi - Istok.



Svi ovi uspesi, ostvareni na zelenom terenu, stvorili su kod Negotinaca veliku ljubav prema klubu, a sam grad Negotin dobrim delom postaje prepoznatljiv u zemlji i inostranstvu po FK “Hajduk Veljko”.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Svedok stvaranja istorije


Blejac u kraju!

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 26936
Zastava Vozdovac
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
mob
Samsung SGH-E590
Ne kapiram koji bi razlog bio za otvaranje teme o treceligaskom klubu! Ko da ce ovde neko nesto da pise!  Smile
IP sačuvana
social share

Realnost je iluzija koja nastaje usled nedostatka alkohola.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Svedok stvaranja istorije


Ne Diraj Tigra Dok Se Igra!

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 23881
Zastava Izgubljena u vremenu i prostoru
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.64
Kakve to veze ima. Taj klub ima svoju istoriju. Druga stvar, "izrodio" je mnoge poznate igrace koji su igrali u poznatim klubovima.
IP sačuvana
social share
Ja sam andjeo sa neba i bezobrazna kad hocu, ja cutim, al` kad treba pevam danju pevam nocu, zahtevna k`o dete, a u dusi sam romantik, ja se klonim svake stete, al` za frkom sam fanatik


Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Zvezda u usponu


Zodijak Virgo
Pol Muškarac
Poruke 1202
Zastava Sirbistan
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.0.13
mob
Nokia 3310
Kakve to veze ima. Taj klub ima svoju istoriju. Druga stvar, "izrodio" je mnoge poznate igrace koji su igrali u poznatim klubovima.

Да да...а има ли нереда у Неготину?  Smile
IP sačuvana
social share
like.
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.068 sec za 17 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.