Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Prijavi me trajno:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:

ConQUIZtador
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:09:52
nazadnapred
Korisnici koji su trenutno na forumu 0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.
Idi dole
Stranice:
2 3 ... 95
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: ''Fudbalska inteligencija''  (Pročitano 142158 puta)
07. Mar 2011, 20:00:49
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Na preporuku Crowz-a, otvaram temu predvidjenu  za fudbalsku inteligenciju posto smo jadnu sovu ispamovali. A i otvaram je iz razloga da bih mu odgovorio (jer je trazio odgovore) posto je sova zakljucana. Mislim da moze da se mete u Psihologiju. Ako ne, premestite je gde treba.

Idemo redom:

Citat
Iskljuci na trenutak fudbalsku inteligenciju. Profesionalci pocinju da treniraju od osnovne, zar ne? Kada pocinjes da se bavis profesionalno sportom? Od 17, 18 godina ali si pre toga dosta truda ulozio u to.

Dete u osnovnoj skoli nema predstavu sta ce biti kad poraste a kamoli da ce postati profesionalni sportista.

Citat
Ne znam, voleo bih da mi ti to objasnis, bez da gledam moreiru na yutubu.
Bilo bi lepo i da pogledas, prakticnije je. Ali ajde... posto vecina misli da se fudbal igra samo nogama a ne glavom. Treba znati kad i u kom trenutku sta treba uraditi a da to ispadne kako treba. Isto kao sto lekar umecem, znanjem, spretnoscu i inteligencijom zna sta treba da ukloni coveku na operacionom stolu da bi ovaj ozdravio, isto tako i kvalitetan fudbaler mora znati kad, sta i u kom trenutku treba uraditi... isto spretnoscu, znanjem, umecem i inteligencijom. Igrac sa loptom ce potezom izbaciti cuvara, hteti da doda dugu loptu na stranu... ali ne, u tom trenutku izbacije jos jednog igraca i dodaje loptu kroz sredinu u prostor. Za fudbal ti pre svega treba mozak. Da, i stoperima, koje vecina okarakterise kao one teske balvane.
Nadam se da je pojasnjeno ovo. Ako nije, potrudicu se da vec nekako uprostim jos vise.

Citat
Dovoljno je pogledate nemontirane izjave, decko se zbunjuje na pitanja poput koji je glavni grad drzave gde je rodjen. Inace licno poznajem bivseg zvezdinog defanzivca Popova, koji je posle zvezde otperjo u Poljsku. Bar sam mu 100 puta rekao nisi ti kriv, ti si fudbaler na svaku glupost koju je rekao. Splav, Tarmi Ricmi, to je sav njegov zivot dok je bio ovde. Inace, decko je dobar ko hleb. I sam kaze da je hteo da uci skolu, ucio bi je, i da ga boli uvo sto je glup kad radi stvari koje ga ispunjavaju i to naplacuje prilicno dobro. Nije mi prosipao nauku o fudbalskoj inteligenciji, pricao mi je kako funkcionise na utakmici, ako mu je receno da drzi levu liniju, da ne ide preko polovine i da se zalepi za tog i tog igraca, on to pokusava da odradi maksimalno dobro i to je sve. Znas sta mi je zestoko smesno? To sto je govorio da je Zigic extremno glup decko, pola treninga trener samo njemu govori sta treba da radi i ovaj to ukapira posle nekog vremena, to su njegove reci.

A ti na osnovu Gorana Popova procenjujes inteligenciju fudbalera? I cekaj... mozda nisam lepo shvatio... ti si mu rekao da nije on kriv kad uradi bilo koju glupost jer je fudbaler? Zanimljivo...
A ovo za Zigica... pa vazno je da ukapira... mislim da je ipak to najbitnije. Coveku se govori dok ne ukapira. E, a onaj koji ne moze da ukapira nesto sto bi trebalo... e tad ima manjak inteligencije.

Citat
Ti si bre fudbaler.  Jok, ti si trcao 2 sata. Ranije dok sam trenirao aktivno kosarku, naravno da sam trcao, skakao, jebavao ale, itd. Dan danas igram fudbal subotom u balonu, nekad sat vremena, nekad 2 u zavisnosti da li je sledeci termin slobodan. Pre mesec dana smo ubacili u termin i fudbal cetvrtkom, takodje balon. Kad otopli, najmanje jednom nedeljno se igra odbojka na adi 2-3 sata. Ako posle umora ne mozes usta da kontrolises, mislim da treba da se obratis nekoj medicinskoj ustanovi, provereno imaju terapiju. A poredim to sa pusenjem zato sto posle ovih aktivnosti opusteno pada kafana sa dosta piva i nikotina.

Au brate mili... zlo. Pa ti mene zajebavas. Poredis profesionalno bavljenje fudbalom sa rekreativnom igrom? Ma mora da me zajebavas, ne znam sta moze drugo da bude. Poredis rekreativni mali fudbal, gde moze da te zaboli uvo da se vratis jer ti je igrac pobegao, sa profesionalnim gde to ne smes da radis i gde ti je tempo, pa bar 100x veci... isto kao sto je i spremnost protivnika 100x veca od rekreativaca pa moras isto tako 100x vise da trcis za njim.


Citat
To sa cigarama sam povukao paralelu sa profi sportistom koji ne pusi, koji je profi, kome je sport posao. Ako se meni ne desi da mi usta blokiraju posle dva sata trcanja po terenu, meni kome je taj fudbal hobi, sa kojim se ne bavim profesionalno, a sve govori u prilog da cu se vise umoriti sa tolikim pusackim stazom nego sportista koji se necim bavi profesionalno. Znam da ti teze ide da ukapiras ovo ali polako.

Pa ti mislis da nema sportista koji puse? Varas se... ima ih i te kako.
Jebiga, tesko meni da ukapiram nesto sto nema veze s vezom.

Citat
Milicic je dokaz da je balvan i da ne zna da se ponasa civilizovano pred kamerama. Gledao sam taj mec i jebao majku sudiji, papi i svima na terenu. Pa? Sto mene poredis sa nekulturnim balvanom? Uporedi Bodirogu i Milicica. Bodiroga je za njega gospodin sa 16 fakulteta. Otuda ono za cobane, bez obzira sto je u ameriki poceo, ako nesto onako izjavis pred kamerama, to je dokaz da si idiot. Da li su se drugi iznervirali posle tog meca? Sto nisu svi onako odreagovali? Sportisti su obicno uzor klincima, da li je trebalo ono da cuje svako dete koje je gledalo utakmicu, uzrasta od 7 do 15 godina. To sto je vama dvojici to potpuno ok, ne znaci da to tako treba...

Izvini, koje rekao da tako treba? Rekoh samo da je to plod trenutne nervoze a ne manjka inteligencije. Po takvom tumacenju, onda niko od nas nije inteligentan jer katkad opsujemo nesto. Milicic je takav, impulsivan... a pazi molim te, jos je i patriota... strasno.

A zasto da te ne poredim? Zasto je on nekulturan a ti kulturan? Psujete obojica... obojica ste samim tim nekulturni. Svi smo nekulturni kako god okrenemo. Ti sigurno opsujes neki put pred detetom... sigurno ti se desilo.


P.S. Naravno, moze se pisati i ne vezano za spiku Crowz-a i mene... vecina znate o cemu se radi.

« Poslednja izmena: 08. Mar 2011, 01:16:24 od B@mbin@ »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Veteran foruma
Legenda foruma

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 36621
Zastava
OS
Windows 7
Browser
Mozilla Firefox 3.6
mob
Sony xperia
Nemojte da tema preraste u licni "obracun" i prepucavanje.  Smile
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Iskreno, ne poznajem baš dobro ovu vrstu inteligencije, ako uopšte postoji. Da se sad ja ne pravim pametna kačeći ono što sam našla na netu, verujem da će Bambina ipak bolje objasniti koja je to vrsta inteligencije koja je neoophodna za vrhunskog fudbalera.
Cenim da je osim fizičke i mentalne spremnosti, potrebna i određena dinamika, dobro razvijena motorika, neka vrsta prostorne inteligencije.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 5
Na preporuku Crowza otvori temu gde ces objasniti fenomen zvani fudbalska inteligencija, a ne da mi odgovaras vezano za lokovanu temu. Potrebno je ukljuciti vise ljudi koji ce raspravljati o novom terminu "fudbalska inteligencija".

Tvoj post prebaci gore na temu o sovi, otkljucana je na zahtev sandre80, htede nesto da postavi.

U 19:23 tema lokovana, a otkljucana « Poslednja izmena: danas u 19:28:58 od Crowz » 31 minut pre nastanka ove teme...
« Poslednja izmena: 07. Mar 2011, 20:09:50 od Crowz »
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Citat
Treba znati kad i u kom trenutku sta treba uraditi a da to ispadne kako treba. Isto kao sto lekar umecem, znanjem, spretnoscu i inteligencijom zna sta treba da ukloni coveku na operacionom stolu da bi ovaj ozdravio, isto tako i kvalitetan fudbaler mora znati kad, sta i u kom trenutku treba uraditi... isto spretnoscu, znanjem, umecem i inteligencijom. Igrac sa loptom ce potezom izbaciti cuvara, hteti da doda dugu loptu na stranu... ali ne, u tom trenutku izbacije jos jednog igraca i dodaje loptu kroz sredinu u prostor. Za fudbal ti pre svega treba mozak. Da, i stoperima, koje vecina okarakterise kao one teske balvane.

Napisao sam vec, bez mnogo filozofiranja.

Ali da dodam... po pozicijama, ne racunajuci golmana kojem je potrebno dobro postavljanje, refleksi itd.

Stoperi - trebaju znati kada istrcati da naprave ofsajd, kada istrcati ispred napadaca i pokupiti loptu, kako prozreti i predvideti potez protivnika, kako se postaviti kod skoka, kako "inteligentno" zavaliti lakat protivniku a da sudija ne vidi itd.

Bekovi - pozicija na koju najcesce stavljaju igrace sa "manjkom inteligencije", ako tako mogu nazvati to. Oni imaju samo liniju i nista vise. Ali, to su verovatno i najzahvalniji igraci koji najvise trce. A sto se tice inteligencije... najbitnije je znati kada treba utrcati iza svog krila i protivnickog beka. Maikon je inteligentan bek, recimo. Isto tako treba dobro centrirati u datoj situaciji ali to nije do inteligencije vec vezbe.

Vezni igraci - kod njih inteligencija dolazi najvise do izrazaja. Kao sto sam i napisao gore, uvek i usvakom momentu moras znati sta ces sa loptom i napraviti najbolje resenje. Organizujes igru. Kao u kosarci sto je pleju vise nego potrebna inteligencija. Od veznjaka sve zavisi, cela igra tima. Mozgovi. Ovde i nema puno sta da se objasnjava, napisao sam gore.

Spicevi iliti napadaci - ima svakako vise vrsta napadaca. Od onih koji traze loptu u prostor do onih koji igraju uvek okrenuti ledjima ka golu i cekaju dubinsku loptu - ja ih zovem kiperi. Filipo Inzagi je pravi primer inteligentnog napadaca. A tu treba znati, upravo tom inteligencijom, nadmudriti svog cuvara i pobeci mu. Nije samo do brzine. Raul je isto dobar primer inteligentnog napadaca. On, niti je brz, niti je kiper... sve mu ide na umece i inteligenciju. Isto tako napadac mora znati kako da se nadje na pravom mestu u pravo vreme. Nazovimo to dobrim tajmingom i procenom.

Eto, to je ukratko objasnjenje ove teme.

P.S. U fudbalsku inteligenciju se moze dodati i trenersko umece. Postoji i skola za to ali se vecina nauci kroz praksu. Dosta dokaza je tu da ne moze svako biti trener. Eto, tu ne treba da znas da sutnes lepo loptu.
« Poslednja izmena: 07. Mar 2011, 20:31:17 od Tepachenko »
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Supervizor foruma
Legenda foruma


Violence solves everything

Zodijak Aquarius
Pol Muškarac
Poruke 33826
Zastava Srbija
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
mob
LG Nexus 5

A ti na osnovu Gorana Popova procenjujes inteligenciju fudbalera? I cekaj... mozda nisam lepo shvatio... ti si mu rekao da nije on kriv kad uradi bilo koju glupost jer je fudbaler? Zanimljivo...

Pitao si me da li imam prijatelja koji se profesionalno bavi sportom kome sam saopstio da je glup u lice, rekao sam da imam, i?


Citat
A ovo za Zigica... pa vazno je da ukapira... mislim da je ipak to najbitnije. Coveku se govori dok ne ukapira. E, a onaj koji ne moze da ukapira nesto sto bi trebalo... e tad ima manjak inteligencije.

Procitaj sta si napisao. Procitaj jedno 10 puta. U stvari nemoj. Ako neko ukapira za minut, neko za pola sata, a nekome moras stalno da ponavljas, da li mozes ti razvrstas te ljude po inteligenciji ili ne?


Citat
Au brate mili... zlo. Pa ti mene zajebavas. Poredis profesionalno bavljenje fudbalom sa rekreativnom igrom? Ma mora da me zajebavas, ne znam sta moze drugo da bude. Poredis rekreativni mali fudbal, gde moze da te zaboli uvo da se vratis jer ti je igrac pobegao, sa profesionalnim gde to ne smes da radis i gde ti je tempo, pa bar 100x veci... isto kao sto je i spremnost protivnika 100x veca od rekreativaca pa moras isto tako 100x vise da trcis za njim.

Pronadji na wikipediji sta znaci termin povlacenje paralele.

Citat
Izvini, koje rekao da tako treba? Rekoh samo da je to plod trenutne nervoze a ne manjka inteligencije. Po takvom tumacenju, onda niko od nas nije inteligentan jer katkad opsujemo nesto. Milicic je takav, impulsivan... a pazi molim te, jos je i patriota... strasno.A zasto da te ne poredim? Zasto je on nekulturan a ti kulturan? Psujete obojica... obojica ste samim tim nekulturni. Svi smo nekulturni kako god okrenemo. Ti sigurno opsujes neki put pred detetom... sigurno ti se desilo.

Ajmo sa plasticnim primerima, ocigledno je da se ne razumemo. Ako ja pisam sa terase na parkirana kola u mom naselju, to ce biti trenutna atrakcija za par prolaznika, ako Milicic uradi to isto, bice na televiziji 10 dana. Ako ti ne mozes da ukapiras to, dzaba ceo tekst i objasnjenje. Dzaba prica o manirima, ponasanju, pamecu i inteligenciji.



Stoperi - trebaju znati kada istrcati da naprave ofsajd, kada istrcati ispred napadaca i pokupiti loptu, kako prozreti i predvideti potez protivnika, kako se postaviti kod skoka, kako "inteligentno" zavaliti lakat protivniku a da sudija ne vidi itd.

Bekovi - pozicija na koju najcesce stavljaju igrace sa "manjkom inteligencije", ako tako mogu nazvati to. Oni imaju samo liniju i nista vise. Ali, to su verovatno i najzahvalniji igraci koji najvise trce. A sto se tice inteligencije... najbitnije je znati kada treba utrcati iza svog krila i protivnickog beka. Maikon je inteligentan bek, recimo. Isto tako treba dobro centrirati u datoj situaciji ali to nije do inteligencije vec vezbe.

Vezni igraci - kod njih inteligencija dolazi najvise do izrazaja. Kao sto sam i napisao gore, uvek i usvakom momentu moras znati sta ces sa loptom i napraviti najbolje resenje. Organizujes igru. Kao u kosarci sto je pleju vise nego potrebna inteligencija. Od veznjaka sve zavisi, cela igra tima. Mozgovi. Ovde i nema puno sta da se objasnjava, napisao sam gore.

Spicevi iliti napadaci - ima svakako vise vrsta napadaca. Od onih koji traze loptu u prostor do onih koji igraju uvek okrenuti ledjima ka golu i cekaju dubinsku loptu - ja ih zovem kiperi. Filipo Inzagi je pravi primer inteligentnog napadaca. A tu treba znati, upravo tom inteligencijom, nadmudriti svog cuvara i pobeci mu. Nije samo do brzine. Raul je isto dobar primer inteligentnog napadaca. On, niti je brz, niti je kiper... sve mu ide na umece i inteligenciju. Isto tako napadac mora znati kako da se nadje na pravom mestu u pravo vreme. Nazovimo to dobrim tajmingom i procenom.

Ukratko, sto vise treninga/prakse i to je to. Jer da je kao sto ti pricas, ne bi ronaldinjo igrao losije u Milanu. Bio super inteligentan u Barsi, pa dosao u Milan ali je zaboravio svoju inteligenciju.

Citat
U fudbalsku inteligenciju se moze dodati i trenersko umece. Postoji i skola za to ali se vecina nauci kroz praksu. Dosta dokaza je tu da ne moze svako biti trener. Eto, tu ne treba da znas da sutnes lepo loptu.

Smiley

Ne moze, tu radi mozak i inteligencija, a pre svega strategija.


Na kojoj lestvici "fudbalske" inteligencije se nalazi recimo Curcic?


Iskreno, ne poznajem baš dobro ovu vrstu inteligencije, ako uopšte postoji.

Ja verujem da je to potpuno nova grana nauke. Podela inteligencije se vrsi na obicnu, fudbalsku, kosarkasku, sahovsku i stonotenisersku inteligenciju. Mozda ih ima jos, stvarno ne znam.

Citat
Cenim da je osim fizičke i mentalne spremnosti, potrebna i određena dinamika, dobro razvijena motorika, neka vrsta prostorne inteligencije.

Motoricke sposobnosti, osecaj za prostor, fizicka spremnost i sl. svakako nisu odlika inteligencije.
IP sačuvana
social share
Pogledaj profil WWW
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Moderator
Legenda foruma

Црвене сијају звезде, само једној гаси се сјај...

Zodijak
Pol Muškarac
Poruke 42971
Zastava Краљево
OS
Windows 7
Browser
Chrome 4.0.266.0
Ja cu samo reci Ćavi je um, da se nije bavio fudbalom garant bi se snasao negde drugde. Ali tu dolazimo do one stvari postoje nadprosecni ali samo u pojedinim segmentima, mozda bi on bio prosek u tim nekim stvarima a u neki nadprosek. Sve u svemu nikako se ne moze reci da su fudbaleri u globalu glupi. Smile
IP sačuvana
social share
Како ти се звао отац? -Хусеин. Његов отац? -Кемал. Чији је Кемал? -Шефкин. Даље? -Шефик Ибров, Ибро Рушидов, Рушид Екрем, Муслија, Адем и Алија! Даље? -Нема даље! -Нема даље, последњи је Алија! Ко је родио Алију? -Одкуд знам, опет неки Хусеин, Кемал! -Није. -Него ко? -Њега су родили Цвјета и Спасоје Југовић. А ако кренеш назад сретаћеш само оваква имена: Вељко, Милош, Душан, Видак, Војак...

Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Jet set burekdzija


Earth is full. Go home.

Zodijak Cancer
Pol Žena
Poruke 7755
OS
Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.6.15
Ono što ja znam i čega se sećam, kad sam bila klinka u Doriu su dolazili Siniša Mihajlović, njegov drug Jokanović, ponekad i neki Vorkapić...bome, sva trojica kad se skupe..možda bi znali sva slova.
Elem, ono čega se sećam bio je razgovor Siniše Mihajlovića sa tadašnjom devojkom..zove je da izađe..ona kaže da ne može, sprema kolokvijum...a on joj odgovori...mani se kuvanja, ješćemo ovde.
E, pa jbg.
IP sačuvana
social share
The root of all evil will die if not watered!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Udaljen sa foruma
Legenda foruma

I Templari c'entrano sempre.

Zodijak Sagittarius
Pol Muškarac
Poruke 32002
Zastava Младеновац
OS
Windows XP
Browser
Chrome 7.0.517.450
Citat
Pitao si me da li imam prijatelja koji se profesionalno bavi sportom kome sam saopstio da je glup u lice, rekao sam da imam, i?
Pa nista... to je do tebe. Ja licno nikad ne kazem drugaru da je glup tek tako.

Citat
Procitaj sta si napisao. Procitaj jedno 10 puta. U stvari nemoj. Ako neko ukapira za minut, neko za pola sata, a nekome moras stalno da ponavljas, da li mozes ti razvrstas te ljude po inteligenciji ili ne?
Neko je vise a neko manje inteligentan... a Zigic je mozda ovo drugo. Ne poznajem coveka tako da ne mogu da procenim da li je inteligentan ili ne ali cim shvati neke stvari onda jeste... mozda manje od nekog drugog ali nije neinteligentan kad je vec shvatio to sto treba.

Citat
Pronadji na wikipediji sta znaci termin povlacenje paralele.
Pa losa ti je paralela.

Citat
Ukratko, sto vise treninga/prakse i to je to. Jer da je kao sto ti pricas, ne bi ronaldinjo igrao losije u Milanu. Bio super inteligentan u Barsi, pa dosao u Milan ali je zaboravio svoju inteligenciju.
Pa i ja treniram ceo zivot pa nikad necu igrati u Partizanu... a igram slicnu poziciju ko Moreira. A zasto necu igrati? Pa zato sto nisam inteligentan ko on i nemam umeca.
A Ronaldinjo je u godinama, opet glupa poredjenja pises. Da moze fizicki sve da izdrzi, bilo bi ok... i da se nije nagojio ko stoka. Inace, Ronaldinjo je sasvim solidno odigrao svoju poslednju sezonu u Milanu.

Citat
Ne moze, tu radi mozak i inteligencija, a pre svega strategija.


Na kojoj lestvici "fudbalske" inteligencije se nalazi recimo Curcic?
Djani? Pa bio je vrhunski igrac... pa prema tome, imao je vrlo dobru tu vrstu inteligencije.

Citat
Ja verujem da je to potpuno nova grana nauke. Podela inteligencije se vrsi na obicnu, fudbalsku, kosarkasku, sahovsku i stonotenisersku inteligenciju. Mozda ih ima jos, stvarno ne znam.
Da te pitam... jel si cuo nakada komentatora koji prenosi mec da kaze "inteligentan potez"? Sta to znaci?
Zasto to mora da bude grana nauke?

Citat
Motoricke sposobnosti, osecaj za prostor, fizicka spremnost i sl. svakako nisu odlika inteligencije.
Osecaj za prostor svakako spada u vid inteligencije.
IP sačuvana
social share
Let me tell you something you already know. The world ain't all sunshine and rainbows. It's a very mean and nasty place and I don't care how tough you are it will beat you to your knees and keep you there permanently if you let it. You, me, or nobody is gonna hit as hard as life. But it ain't about how hard ya hit. It's about how hard you can get hit and keep moving forward. How much you can take and keep moving forward. That's how winning is done! Now if you know what you're worth then go out and get what you're worth. But ya gotta be willing to take the hits, and not pointing fingers saying you ain't where you wanna be because of him, or her, or anybody! Cowards do that and that ain't you! You're better than that!
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Prijatelj foruma
Legenda foruma

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Zodijak Gemini
Pol Muškarac
Poruke 45679
OS
Windows XP
Browser
Opera 9.80
Ladno si otvorio temu  Smile

Nego

Nije stvar u tome da je ovo posebna vrsta inteligencije vec T pokusava da kaze nesto drugo a to je da generalizujete. Pokusao sam na onoj temi da objasnim da skola ne znaci toliko kada se prica o glupom coveku kao ni to da su svi sportisti glupi (jerbo ako cete da generalizujete za fudbalere zasto to isto ne bi rekli za kosarkase, odbojkase, pa i tenisere). Jednostavno, to je generalizacija. Postoje, ali daleko od toga da ti za profesionalnog fudbalera treba IQ od 80 i sposobnost da sutnes loptu sto jace. Ipak cak i za to treba malo vijuga

Postoje "balvani" ali postoje i normalni pa i pametni ljudi medju tim fudbalerima. Zato i ne mozete krenuti u generalizaciju o tome
IP sačuvana
social share



"Oni koji su vešti u borbi, ne obuzme ih bes. Oni koji su vešti u pobedi, ne obuzme ih strah.
 Zato mudri pobeđuju pre borbe, dok se neznalice bore da bi pobedili"
Pogledaj profil
 
Prijava na forum:
Ime:
Lozinka:
Zelim biti prijavljen:
Trajanje:
Registruj nalog:
Ime:
Lozinka:
Ponovi Lozinku:
E-mail:
Idi gore
Stranice:
2 3 ... 95
Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Trenutno vreme je: 19. Apr 2024, 10:09:52
nazadnapred
Prebaci se na:  

Poslednji odgovor u temi napisan je pre više od 6 meseci.  

Temu ne bi trebalo "iskopavati" osim u slučaju da imate nešto važno da dodate. Ako ipak želite napisati komentar, kliknite na dugme "Odgovori" u meniju iznad ove poruke. Postoje teme kod kojih su odgovori dobrodošli bez obzira na to koliko je vremena od prošlog prošlo. Npr. teme o određenom piscu, knjizi, muzičaru, glumcu i sl. Nemojte da vas ovaj spisak ograničava, ali nemojte ni pisati na teme koje su završena priča.

web design

Forum Info: Banneri Foruma :: Burek Toolbar :: Burek Prodavnica :: Burek Quiz :: Najcesca pitanja :: Tim Foruma :: Prijava zloupotrebe

Izvori vesti: Blic :: Wikipedia :: Mondo :: Press :: Naša mreža :: Sportska Centrala :: Glas Javnosti :: Kurir :: Mikro :: B92 Sport :: RTS :: Danas

Prijatelji foruma: Triviador :: Domaci :: Morazzia :: TotalCar :: FTW.rs :: MojaPijaca :: Pojacalo :: 011info :: Burgos :: Alfaprevod

Pravne Informacije: Pravilnik Foruma :: Politika privatnosti :: Uslovi koriscenja :: O nama :: Marketing :: Kontakt :: Sitemap

All content on this website is property of "Burek.com" and, as such, they may not be used on other websites without written permission.

Copyright © 2002- "Burek.com", all rights reserved. Performance: 0.103 sec za 16 q. Powered by: SMF. © 2005, Simple Machines LLC.