Windows 7
Opera 9.80
Primera: Neosvojiva Maljorka

Fudbaleri Maljorke zabeležili su novu, sedmu pobedu na svom terenu i posle 13. odigranih kola nalaze se na šesto mestu španske Primere.

Maljorka je u nedelju sa ubedljivih 4:1 savladala Saragusu pa i dalje ima maksimalan učinak na Balearima. Ubedljiv je bio i Santander koji je sa 4:0 slavio u Barseloni kod Espanjola. Tenerife i Sporting su igrali bez pobednika, 2:2, a nerešeno je bilo i u Malagi gde je gostovala Osasuna (1:1). Viljareal je sa igračem manje preokrenuo i savladao Hetafe sa 3:2.

U novoj velikoj pobedi Maljorke istakao se Aduriz sa dva gola, u 38. i 68, minutu. Suarez i Keita su doveli domaći tim do 4:0, a u 86. minutu Erera je postigao počasni gol za Saragosu u čijem timu i dalje nema Ivana Obradovića.

Četvrti vezani poraz zabeležio je Espanjol koji je pred svojim navijačima ponižen od Rasinga. Enrike i Čite su postigli po jedan, a Kanales dva gola za sjajni tim iz Santandera koji je prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza i ukupno devet mečeva bez pobede. Rasing je i dalje u zoni ispadanja sa deset bodova, ali je zadržao priključak za ekipama koji se nalaze iznad ’crte’ među kojima je i Espanjol sa 13 bodova.

Meč pun preokreta odigrali su Viljareal i Hetafe. Gosti iz predgrađa Madrida poveli su već u trećem minutu preko Leona, ali je u 'Žuta podmornica' izjednačila golom Kapdevile. Međutim, u šestom minutu drugog poluvremena igrač Viljareala Cani je dobio crveni karton, a gosti odmah koristi brojčanu prednost te iz penala koji je realizovao Soladado ponovo dolaze do prednosti. Ipak, u nastavku meča, iako sa igračem manje Viljareal uspeva da stigne i prestigne rivala te golovima Kazorle u 67 i Kapdevile u 87. osvaja tri boda za mesto u sredini tabele. Domaći tim je meč završio sa devet igrača jer je Anhel isključen u završnici.

U poslednjem meču kola Valensija je preokranula rezultat i pobedila Atletik u Bilbau 2:1. Munian je u 58. minutu doneo prednost Baskijcima, ali je samo tri minute kasnije David Vilja izjednačio. U 74. minutu Koikili je isključen zbog drugog žutog kartona, što je olakšalo posao gositma koji su preko Metjea u 83. minutu došli do nove, šeste pobede u gostima gde imaju samo jedan poraz. Valensija je treća na tabeli sa 28 bodova, tri manje od drugoplasiranog Reala i osam od Barse koja ima i meč više. Nikola Žigić igrao je za ’Slepe miševe’ od 79 minuta kada je zamenio Hoakina, a u 88. je dobio žuti karton.

Real deklasirao Saragosu

Fudbaleri Real Madrida deklasirali su Saragosau sa 6:0, u 15. kolu španske Primere.

U preostala dva duela odigrana u subotu Hetafe je napravio iznenađenje pobedivši Sevilju na ’Sančes Pishuanu’ sa 2:1, dok je Bilbao na svom ’San Mamesu’ bio bolji od Osasune rezultatom 2:0.

Real Madrid se ubedljivim trijumfom nad Saragosom primakao vodećoj Barseloni na samo dva boda zaostatka. Tim Manuela Pelegrinija sav posao je završio već posle prvih 45 minuta kada je bilo velikih 4:0. Gonzalo Iguain je već u trećem minutu doveo 'kraljevski klub' do prednosti, a onda su usledila i dva gola pomalo zaboravljenog Rafaela van der Varta.

Sjajno prvo poluvreme zaokružio je Iguain svojim drugim golom u 34. minutu. U drugom periodu Real je postigao još dva gola. Prvo je Kristijano Ronaldo povećao na 5:0, a konačan rezultat postavio je Francuz Karim Benzema 20 minuta pre kraja.

Oba gola za tim iz predgrađa Madrida na gostovanju Sevilji postigao je nekadašnji fudbaler Reala Roberto Soldado koji je bio strelac u 12. i 33. minutu. Sevilja je pogotkom Negreda smanjila u 51. minutu, ali do kraja nije uspela da izjednači.

Hetafe nakon ovog trijumfa ima 24 boda i osmi je na tabeli, dok je Sevilja ostala na trećoj poziciji sa 30 bodova.

Na utakmici u Baskiji, Bilbao je nastavio sa odličnim rezultatima u španskom šampionatu. Domaći sastav bez problema je savladao Osasunu sa 2:0, a golove su postigli Francisko Jeste u prvom i Ljorente u 12. minutu utakmice.

Nokia 5230
Javier Saviola je odlican igrac.I ako se nije bas istakao prosle sezone mislim da Real nije trebao da ga proda Benfici.

Žigić igrač odluke, Barsi bod, poraz Sevilje

Valensija je bila na pragu da po peti put ove sezone pred svojom publikom osvoji samo bod, ali je u poslednjem minutu sudijske nadoknade vremena reprezentativac Srbije Nikola Žigić zatresao mrežu Espanjola i tako svojoj ekipi omogućio da na trećoj poziciji prestigne Sevilju. Barselona je, u drugom meču dana, odigrala samo 1:1 sa Viljarealom i tako omogućila Realu da je sustigne u slučaju pobede na gostovanji Osasuni u nedelju, a autogol Ivice Dragutinovića omogućio je Atletiko Madridu da započne preokret i savlada sa 2:1 Sevilju.

....

« Poslednja izmena: 03. Jan 2010, 09:51:12 od bojan.c »
Bolje da me mrze zbog onog što jesam, nego da me vole zbog onog što nisam

Pogledaj profil WWW Twitter

Moderator

Windows 7
Opera 9.80
Primera: gostima samo tri boda

Fudbaleri Almerije i Rasinga zabeležili su u 16. kolu Primere važne pobede u borbi za opstanak, dok je Real Madrid propustio šansu da se izjednači sa Barsom.

Almerija je na svom terenu savladala ekipu Heresa sa 1:0, Rasing je sa 2:0 nadigrao ekipu Tenerifa, a identičnim rezultatom Maljorka je savladala Atletik Bilbao. Minimalnu pobedu na svom terenu zabeležio je i Hetafe nad Valjadolidom, dok su Saragosa i Deportivo, te Osasuna i Real igrali bez golova.

Almerija je do pobede nad Heresom stigla u 89. minutu golom Hose Ortisa, a domaćem timu ovo je bila četvrta pobeda u šampionatu. Rasing je u Santanderu takođe stigao do četvrtog prvenstvenog trijumfa. Pogotke za domaćina postigli su Gonsalo Kolsa u 72. i Ćisko u 75. minutu. Hetafea je do tri boda na svom stadionu stigao golom Havijera Kaskera šest minuta pre kraja meča sa Valjadolidom.

Malaga je dva puta vodila u Hihonu ali je Sporting upak uspeo da osvoji bod. Duda je u desetom minutu postigao prvi gol za goste ali je Gregori izjednačio krajem poluvremena. U 60. minutu Malaga ponovo vodi, golom Veligtona, ali samo deset minuta kasnije Kanelja donosi poravnanje. Posle prvih 45 minuta bez golova, Maljorka je u nastavku meča ipak probila odbranu Bilbaa i slavila sa 2:0. Prvi gol postigao je Alvarez u 49. minutu, a Baskijce je dokrajčio Aduriz u 66.

U poslednjem meču kola Real Madrid gostuje Osasuni u Pamploni.

Valensija stiže Real Madrid

Lokalni derbi između "urbane" Valensije i "prigradskog" Viljareala dobio je stariji, trofejniji i popularniji klub: Valensija - Viljareal 4:1 (2:0).

"Slepi miševi" na prepunoj "Mestalji" ostvarili su devetu pobedu u poslednjih 13 kola, uz tri remija i jedan poraz, pa tako sada zaostaju samo tri boda za drugoplasiranim Realom iz Madrida, koji je dan ranije izgubio meč 18. kola Primere u Bilbau.

"Žutu podmornicu" načeo je Argentinac Ever Banega u šestom minutu, a onda je mladi Fransisko Hoze Olivas Alba aka Kiko, član Viljareala B na "prinudnom" radu u prvom timu, napravio duplu glupost: napravio je penal i zbog toga dobio crveni karton, a sve je dodatno sa bele tačke kaznio David Vilja.

Kapiten Valensije poljubio je traku na levoj ruci, što su navijači na "Mestalji" razumeli kao gest vernosti svom klubu, u trenutku kada ga tokom zimskog prelaznog roka juri "pola Evrope".

Brojčano inferiorne goste ponovo je povredio David Silva, golom u 56. minutu za 3:0, a pogodak za čast i ponos gostiju postigao je Brazilac Nilmar u 61. minutu. Da sve bude efektnije, pobrinuo se ponovo Vilja, golom u nadoknadi vremena za 4:1.

Dešavanja na ovom meču, reprezentativac Srbije Nikola Žigić pratio je sa klupe za rezervne igrače.

Ovo je treće kolo u kojem Viljareal ne zna za pobedu (dva remija, poraz). Godinu 2009, žuti su završili sa serijom od šest pobeda u osam mečeva.

Na ONO Stadionu nema "ovo-ono" ove sezone. Ima samo da pobedi Majorka!

Devetu pobedu u devet mečeva na Balearskim ostrvima, fudbaleri Majorke ostvarili su u nedelju popodne i zauzeli četvrto mesto u Primeri, koje bi ih u ovom trenutku odvelo u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Poslednji u nizu timova koji su poraženi napustili ONO Stadion je Deportivo - 2:0 (0:0). Upravo ovu ekipu, Majorka je i preskočila na tabeli La Lige, posle 18. kola.

Posle 0:0 u prvih 45 minuta, goste je načeo Suarez u prvom minutu nadoknade, a novi trijumf potvrdio je Kastro u 53. minutu.

Tinejdžer Serhio Kanales ponovo je bio strelac za Rasing, nakon što je u prošlom kolu sa dva pogotka potopio Sevilju na njenom terenu (1:2). Ovog vikenda, gol 19-godišnjeg veziste bio je dovoljan samo za remi Rasinga kod kuće, jer je prethodno defanzivac Piniljoz zabrljao stvar i postigao autogol.

Zahvaljujući tome, Valjadolid je odneo bod.

Pretposlednja Saragosa nije uspela da pobedi poslednji Herez, uprkos činjenici da je gost ove sezone, do meča na La Romaredi, imao samo dva remija van svog grada i postigao jedan jedini gol.

Treći remi Herez je izborio sa igračem manje od 55. minuta - 0:0.

Pre ovog duela, iz Španije je stigla informacija da se levi bek reprezentacije Srbije Ivan Obradović oporavio od povrede i da će biti u sastavu, ali to nije bio slučaj.

Fudbaleri Atletiko Madrida ostvarili su i treću uzastopnu pobedu u Primeri, a računajući i revanš meč osmine finala Kupa Kralja, crveno-beli su od 1. januara postigli 16 golova na četiri meča. U nedelju su sa 3:2, na svom Visente Kalderonu, pobedili Sporting iz Hihona.

Na prvi pogled, deluje da je to bio neizvestan meč, ali Atletiko je do nadoknade vremena vodio sa 3:1.

Saragosa - Herez 0:0

Majorka - Deportivo La Korunja 2:0 (0:0)
/Suarez 46, Kastro 53/

Atletiko Madrid - Sporting Hihon 3:2 (1:1)

/Eskide augotol 49, Pedro 70, Mesi 85, 90/

TABELA: Barselona 46, Real Madrid 41, Valensija 38, Majorka 33, Deportivo 31, Sevilja 30, Atletik Bilbao 30, Hetafe 27, Sporting 24, Viljareal 23, Atletiko Madrid 23, Osasuna 20, Rasing 20, Espanjol 19, Almerija 18, Malaga 17, Valjadolid 17, Tenerife 16, Saragosa 14, Herez 8.

A sad "El klasiko", Real i Barsa izjednačeni

Real pobedio u gostima Rasing (2:0) i opet se izjednačio sa Barselonom. Najveći derbi sledeće nedelje u Madridu.

"El klasiko", najveći derbi španskog fudbala, Real i Barselona dočekaće izjednačeni, sa po 77 bodova.

Rasing - Real 0:2 (0:1).

Za razliku od prethodnih utakmica koje je igrao Real, na "El Sardineru" nije bilo puno golova, "samo" dva. Prvi je postigao Kristijano Ronaldo. Portugalac je u 23. minutu iskoristio penal, a to mu je bio 18 gol, treći sa 11 metara.

Sve je odlučeno u 76. minutu, kada je rezervista Guti dugom loptom pronašao usamljenog Gonzala Iguaina, koji sa lakoćom vara protivničkog golmana Fabija Koltorija i postže svoj 24 gol u ovoj sezoni Primere.

Pritisak je u nedelju bio na "kraljevskom klubu". Barsa je svoj posao lagano završila dan ranije protiv Atletik Bilbaa (4:1), dok je Real, meč 30. kola protiv Rasinga, dočekao sa tri boda zaostatka.

Pobeda Madriđana, pred "sudar svetova", pred 160. "El klasiko" na "Bernabeu", bila je obaveza.

Protiv sebe su imali i neugodnu tradiciju vezanu za gostovanja u Santanderu. "Beli" su samo jednom pobedili na poslednjih šest utakmica kada su gostovali Rasingu.

Real je potvrdio veliku formu i nastavio fantastičnu seriju od 12 uzastopnih pobeda, dok je Rasing na poslednjih 11 utakmica osvojio samo jedan bod i zabeležio čak pet poraza.

Najskuplji fudbaler planete, Kristijano Ronaldo pamtiće duel protiv Rasinga po jednom od najvećih promašaja u svojoj karijeri. Napadač Reala je posle asistencije iguaina sa svega pet metara promašio prazan gol, tačnije šutirao je preko prečke.

Real i Barselona sastaće se 10. aprila u 22 sata. Katalonci se bore za novu titulu, a Madriđani, posle ispadanja iz Kupa kralja i Lige šampiona, za spas sezone...