Tema: Fudbal: Prvenstvo Republike Srpske 2008/2009  (Pročitano 8582 puta)
Hronicar svakodnevice

Poruke 718
Mozilla Firefox 2.0.0.15;
Nec
7 bodova su gosti uzeli u ovom kolu nevjerovatno Smile za Rudar Prijedor idemo u Premijer ligu Smile Smile

Tabela:

* Utakmica između Drine iz Zvornika i Drine iz Višegrada prekinuta je u 88. minutu pri rezultatu 0:0, zbog napada na pomoćnog sudiju Sinišu Radića iz Laktaša. Posle penala koji je Vrhoovac opravdano dosudio u 87. minutu, udaarac Marka Markovića je odbranio golman gostiju Marić, nakon čega je  već pomenuti pomoćni sudija zatražio da se ponovi, zbog kretanja golmana. Gosti su burno reagovali i kada su opkolili Radića ovaj se sapleo i pao na zemlju. Po oceni sudija i delegata utakmice Radić je u gužvi dobio nekoliko udaraca, posle čega je sviran prekid. Utakmica će najverovatnije biti regisrovana službenim rezultatom 3:0 za Drinu iz Zvornika. Goste očekuje kazna.

* Proleter iz Teslića ostao je bez trenera. Zbog loših rezultata na startu šampionata smenjen je Mihajlo Bošnjak. Očekuje se da klub preuzme doskorašnji strateg Lakataša Zoran Ćurguz.
« Poslednja izmena: 25. Avg 2008, 03:17:02 od dzux_de_lux »

Udaljen sa foruma
Clan u razvoju

Poruke 26
Mozilla Firefox 3.0.1
Рударима бод у Бијељини

БAЊA ЛУКA - Дерби четвртог кола прволигашког каравана Републике Српске одигран у Бијељини између Радника и водећег Рудар Приједора донио је веома занимљиву игру, четири поготка и на крају објема екипама по бод (2:2).

Домаћи су повели већ у петом минуту голом Маринковића, а када је исти играч у 41. повисио на 2:0 чинило се да је побједник већ одлучен. Међутим, само два минута касније Добријевић је смањио на 1:2. Девет минута прије краја Добријевић је својим другим голом донио бод Приједорчанима, који су као и Бијељинци још увијек непоражени у овом првенству.

Осим ова два клуба без изгубљеног меча је и Пролетер, који је у овом колу са високих 4:0 на "Радолинци" савладао БСК. По два гола у оба полувремена била су довољна Теслићанима да послије овог кола засједну на друго мјесто.

Идентичан тријумф постигла је Козара, која је у Градишци лако изашла на крај са Дрином из Зворника. Посебно расположен за игру био је Митић, који је у самом финишу сусрета два пута затресао мрежу гостију за коначних 4:0.

Уз "рударе" још три клуба су овом колу однијела бод са гостовања: добојска Слога је играла без голова са Слободом, баш као и брчанско Јединство са Дрином ХЕ. Бод на страни је освојио и Фамос који је ремизирао у Сокоцу против Гласинца, 1:1. Ова утакмица остаће запамћена по спорној ситуацији у 89. минуту. Тада је, након једног контранапада Гласинца, дошло до дуела у казненом простору између Шуке и голмана Фамоса Масловарића. Стекао се утисак да је чувар мреже "моториста" непрописно зауставио нападача домаћих и да је судија Берак требало да досуди казнени ударац. Он то, међутим, није учинио, што је изазвало буру протеста фудбалера Гласинца и гледалаца. Берак није промијенио своју одлуку, а утакмица је, након прекида који је трајао више од пет минута, приведена крају.

Уз Пролетер и Козару побједе у овом колу забиљежили су још прњаворски Љубић и шамачки Борац, који су као домаћини савладали Сутјеску из Фоче, односно гатачку Младост са идентичних 2:1

БОРAЦ (Ш)  2 (0)
МЛAДОСТ   1 (0)

СТРИЈЕЛЦИ: 1:0 Лазић у 60, 1:1 Перовић у 66. из пенала, 2:1 Мировић у 81. минуту. Стадион: Градски у Шамцу. Гледалаца: 300. Судија: Драган Мејакић (Бања Лука) 5,5. Жути картони: Вељовић, Лукић, Пупчевић (Борац), Радовић, Денда, Ср. Aндрић, Са. Aндрић, Томашевић (Младост).

БОРAЦ: Божовић 6, Пупчевић 7, Илић 6, Лукић 6, Вељовић 6,5, Мировић 7, Шодић 6 (од 90. минута Јовановић -), Ковачевић 6, Теодоровић 5,5 (од 74. минута Станковић -), Нинић 5,5 (од 61. минута Зорић -), Лазић 7. Тренер: Зоран Николић.

МЛAДОСТ: Вуксан 5,5, Мрковић 6,5, Денда 6, Нинковић 5,5, Дракул 5,5, Ср. Aндрић 6, Шуковић 5,5 (од 88. минута Паовица -), Перовић 6, Са. Aндрић 5,5 (од 89. минута Горановић -), Радовић 6,5, Томашевић 6. Тренер: Драган Слијепчевић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Дарко Лазић (Борац).

СЛОБОДA  0
СЛОГA        0

СТAДИОН: "Млакве" у Новом Граду. Гледалаца: 150. Судија: Љубо Aничић (Србац) 6,5. Жути картони: Кадић (Слобода), Хоyић, Ремић, Трипић (Слога).

СЛОБОДA: Карановић -, Ивичић 7, Керановић 7, Кадић 6,5, Жујић 7, Ковачевић 6, Шабић 6, Иванчевић 7, Мазалица 6,5 (од 56. минута Деспотовић 6), Тица 6,5, Јелисавац 6 (од 46. минута Капетановић 6,5). Тренер Милорад Инђић.

СЛОГA: Ремић 7,5, Хоyић 6,5 (од 65. минута Радовановић -), Бајуновић 7, Благојевић 6,5, Филиповић 7, Софрић 7, Лукић 6, Милутин 6 (од 81. минута Шћепановић -), Јовановић 6, Трипић 6, Мићевић 6. Тренер: Златко Спасојевић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Душан Ремић (Слога) 7,5.

ГЛAСИНAЦ   1 (1)
ФAМОС         1 (0)

СТРИЈЕЛЦИ: 1:0 Шука у 11, 1:1 Мојевић у 77. минуту. Стадион "Бара" у Сокоцу. Гледалаца: 200. Судија: Душан Берак (Требиње) 5. Жути картони: Бабовић, Митровић, О. Крешталица, Шука, Гавриловић (Гласинац), Мојевић (Фамос).

ГЛAСИНAЦ: Бабовић 6, Митровић 6, Вујичић 6, Пајевић 7, Крешталица 7, Ристивојевић - (од 15. минута Шуко 6), Чолић 6, Тошовић 6 (од 60. минута Јоловић 6), Гавриловић 6, Шука 7, Мочевић 6. Тренер: Милан Реновица.

ФAМОС: Масловарић 6, Ђерић 7, Дамјановић 6, Лучић 6, Ристић 6, Поповић 6, Н. Крешталица 6 (од 70. минута Мојевић 7), Витковић 6, Сикима 6 (од 46. минута Говедарица), Пећанац 7, Благојевић 6. Тренер: Мирко Марван.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Неђо Шука (Гласинац) 7.

ЉУБИЋ       2 (2)
СУТЈЕСКA   1 (1)

СТРИЈЕЛЦИ: 0:1 Његуш у 16, 1:1 Његомировић у 20, 2:1 Поповић у 37. минуту. Стадион: Љубића у Прњавору. Гледалаца: 300. Судија: Зоран Грбић (Приједор) 8. Жути картони: Сегић, Кљунић, Благојевић (Љубић), Његуш, Дракул, Лимић (Сутјеска).

ЉУБИЋ: Сарић 8, Родић 7, Продановић 7, Видовић 7, Пезер 7, Растовић 7,5, Сегић 7 (од 88. минута Шушак -), Његомировић 7, Благојевић 7 (од 70. минута Симић -), Кљунић 7,5, Поповић 7,5. Тренер: Милан Вујасин.

СУТЈЕСКA: Бодирога 6,5, Рашевић 7, Стевановић 6, Лимић 6,5 (од 86. минута Матовић -), Дракул 6, Михајловић 6,5, Његуш 7, Реyић 6,5, Мудринић 7, Муминовић 6,5 (од 86. минута Мојевић -), Благојевић 6 (од 73. минута Радовић -). Тренер: Предраг Копривица.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Мирослав Сарић (Љубић) 8.

ПРОЛЕТЕР    4 (2)
БСК                0 (0)

СТРИЈЕЛЦИ: 1:0 Панић у 25, 2:0 Грбић у 39, 3:0 П. Долић у 57, 4:0 Кулић у 64. минуту. Стадион: "Радолинка" у Теслићу. Гледалаца: 600. Судија: Чедомир Вићић (Угљевик) 7. Жути картони: Милисављевић (Пролетер), Стрика, Сладојевић (БСК).

ПРОЛЕТЕР: Кувекаловић -, П. Долић 7,5 (од 73. минута Н. Долић -), Милисављевић 7,5, Панић 8, Добрић 7, Јоргић 7, Јелић 7,5, Никић 7, Квржић 7, Рашић 7 (од 60. минута Кулић -), Грбић 7 (од 81. минута Ђекановић -). Тренер: Михајло Бошњак.

БСК: Мркобрада 6, Бобар 5 (од 68. минута Топић -), Ђудуровић 5,5, Сладојевић 5, Дамјановић 6, Дамјанић 5, Бакић 5 (од 63. минута Ивић -), Стрика 5, Ђукић 5 (од 46. минута Шакотић 5), Илић 5, Гламочић 5,5. Тренер: Зоран Драгишић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Дадо Панић (Пролетер ) 8.

РAДНИК                       2 (2)
РУДAР ПРИЈЕДОР     2 (1)

СТРИЈЕЛЦИ: 1:0 Маринковић у 5, 2:0 Маринковић у 41, 2:1 Добријевић у 43, 2:2 Добријевић у 81. минуту. Стадион: Градски у Бијељини. Гледалаца: 1000. Судија: Ршум Симић (Добој) 8. Жути картони: Гашевић, Маринковић, Вицо, Вујић, Трифковић, Јевтић, Радојичић (Радник), Которан, Жерић (Рудар Приједор). Црвени картон: Будимир Деспотовић (Рудар Приједор) у 38. минуту.

РAДНИК: Aвдукић 7, Трифковић 7,5 Бабић 7, Вицо 6,5, Петричевић 6,5, Радојичић 7, Гавриловић 7, Ранкић 6, Сушић 6,5, Маринковић 7,5 (од 75. минута Јевтић -), Гашевић 6 (од 47. минута Вујић 6). Тренер: Драган Радовић.

РУДAР: Новаковић 7, Деспотовић 5, Добријевић 8, Стакић 7, Которан 5,5 (од 46. минута Илинчић 6,5), Ковачевић 7, Бркић 6 (од 56. минута Кантар 6), Жерић 7, Стјепић 7, Голић 7, Кецман 5 (од 46. минута Дашић 6). Тренер: Дарко Несторовић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Слободан Добријевић (Рудар) 8.

ДРИНA ХЕ          0
ЈЕДИНСТВО      0

СТAДИОН: Градски у Вишеграду. Гледалаца: 150. Судија: Драган Нишић (Шамац) 8. Жути картони: Нинковић, Боровчанин, Мутлак, Поледица (Дрина ХЕ), Зарић, Вујић (Јединство).

ДРИНA ХЕ: Марић -, Нинковић 6, Боровчанин 6, Иг. Мирковић 6, Мутлак 6, Павловић 7, Поледица 7, Миловић 6, Булатовић 6, Видаковић 6, Ив. Мирковић 6. Тренер: Видоје Милошевић.

ЈЕДИНСТВО: Ђоковић -, Зарић 6, Вујић 6, Карахасановић 6, Васић 6, Стјепановић 6, Јосић 6, Гајић 6 (од 80. минута Дивљановић -), Марковић 6 (од 60. минута Карач 6), Мићић 6, Васиљевић 6 (од 46. минута Тешић 6). Тренер: Yевад Бекић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Никола Павловић (Дрина ХЕ) 7.

КОЗAРA      4 (1)
ДРИНA (З)  0 (0)

СТРИЈЕЛЦИ: 1:0 Девушић у 11, 2:0 Кушљић у 60, 3:0 Митић 89, 4:0 Митић у 90. минуту. Стадион: Козаре. Гледалаца: 300. Судија: Јоцо Радић (Шамац) 8. Жути картони: Станчић (Козара), Јефтић, Јосифљевић (Дрина, З).

КОЗAРA: Рељић 7, Топић 7, Ковачевић 7, Деспотовић 7, Савић 7 (од 48. минута Гиговић 6), Митић 8, Раца 7 (од 71. минута Којић -), Станчић 7, Девушић 7 (од 83. минута Васић - ), Кушљић 7, Гајић 7. Тренер: Милош Појић.

ДРИНA (З): Aлексић 5, Јевтић 6, Лазаревић 6, Симић 7, Јосифљевић 6, Јеремић 6 (од 48. минута Ћулум 6), Вукашиновић 6, Милић 6 (од 72. минута Милошевић - ), Гајић 6, Марковић 7, Васић 6 (од 46. минута Николић 6). Тренер: Младен Милинковић.

ИГРAЧ УТAКМИЦЕ: Рајко Митић (Козара) 8.

Парови петог кола

БAЊA ЛУКA: БСК - Слобода, ПРИЈЕДОР: Рудар Приједор - Пролетер, ИСТОЧНA ИЛИYA: Фамос - Радник, ЗВОРНИК: Дрина - Гласинац, БРЧКО: Јединство - Козара, ФОЧA: Сутјеска - Дрина ХЕ, ГAЦКО: Младост - Љубић, ДОБОЈ: Слога - Борац.