« Poslednja izmena: 28. Avg 2007, 16:32:46 od kaskader$ »

Nokia 6300
PRVA CRNOGORSKA LIGA (4. KOLO)

Rezultati

MOGREN - BUDUĆNOST 1:1

Budva - Stadion Lugovi. Gledalaca: 1.000. Sudija: Željko Radunović (Cetinje). Strijelci: Bojić u 45. minutu za Mogren, N. Vuković u 10. minutu za Budućnost. Žuti kartoni: Damjanović, Begović, Matović, Međedović (Mogren), Perišić, Raičević, P.Vukčević, Sekulić, Vlahović, Šćepanović (Budućnost). Crveni kartoni: Damjanović (Mogren), P.Vukčević (Budućnost).

Mogren: Šuškavčević 6,5, Damjanović 5,5, Begović 6, Mikijelj 6,5, Bojić 7, Matović 6, Jovanović 6, Radović 7, R.Zec 6 (Đukić 6), Međedović 5,5 (M. Zec), Tiodorović 6,5 (Vukašinović).

Budućnost: M.Božović 6,5, N.Vukčević 6,5, Lakić 6,5, Perišić 7, Raičević 6 (D. Božović 5,5), Đurišić 5 (I. Vuković 6), P. Vukčević 6,5, N.Vuković 6, Sekulić 5,5 (Milić 5,5), Vlahović 6, Šćepanović 5.

LOVĆEN - RUDAR 1:0

Cetinje - Stadion na Obilića poljani. Gledalaca: 800. Sudija: Duško Globarević (Podgorica). Strijelci: Jablan 82 minut iz jedanaesterca. Žuti kartoni: Kato, Tatar (Lovćen), Vuković (Rudar).

Lovćen: Kato 7, Ćetković 6 (Lipovina 6), Borilović 6, A. Mirković 6, Adžić 6,5, Tatar 6,5, Perutović 6, Jablan 7, Mešter 6 (Laličić 6), I. Mirković 6, Marić 6 (Lopičić 6).

Rudar: Mijatović 7, Bašić 6 (Damjanović 6),
Čelebić - (Petrović 6), Vuković 6,5, Sekulić 6 (Lujinović), Vraneš 6,5, Karadžić 6, Minić 6,5, Reljić 6, Bojović 6, Nestorović 6,5.

PETROVAC - GRBALJ 4:2

Petrovac - Stadion pod Malim brodom. Gledalaca: 500. Sudija: Željko Mićović (Podgorica). Strijelci: Zvicer u 18, Marčić u 27, Stanišić u 70. i Lakić u 90. minutu za Petrovac, Đalac u 7. i Milić u 63. minutu za Grbalj. Žuti kartoni: Nenezić, Ševaljević, Dragićević (Petrovac), Đalac, Popović (Grbalj). Crveni karton: Nenezić (Petrovac).

Petrovac: Ševaljević 7, Radulović 7, Stanišić 7,5, Mihailović 7, Lakić 7,5, Nenezić 6, Sarić 7 (Obradović 7), Burzanović 8 (Nelević), Zvicer 7 (Nikezić 7), Dragićević 7,5, Marčić 7,5.

Grbalj: Knežević 6, Mazić 5,5 (Pavićević 5,5), Pejović 6,5, Savić 5,5 (Magazin), Popović 5,5, Ivanović 5,5, Ajković 6,5, Milić 6,5, Đalac 6,5, Nedović 6,5, Bošković 6,5.

KOM - ZETA 2:1

Podgorica - Igralište na Zlatici. Gledalaca: 500. Sudija: Nikola Dabanović (Podgorica). Strijelci: Ljumić u 3. i 54.minutu za Kom, a Knežević u 63. minutu za Zetu. Žuti kartoni: Rogošić, Kljajević, Brnović, V.Popović, Tomić, Ljumić (Kom), Radulović (Zeta).

Kom (4-2-3-1): Lubarda 7,5 - Rogošić 6 (Petrović), Kljajević 7, R. Dragićević 7, I.Dragićević 6,5 - Golubović 6,5, Brnović 6 - Jovanović 6 (M. Popović), V. Popović 6, Tomić 6 - Ljumić 7,5 (Milonjić).

Zeta (4-4-1-1): Jović 6,5 - Đurović 5, M.Kaluđerović 6,5, Radulović 6, Čolaković 5 - Ćulafić 5 (Novović 6,5), B. Ivanović 5,5, Marković 5,5, Z.Peličić 5 (Knežević 6,5) - Stjepanović 5,5 - Korać 5,5.

BOKELJ - SUTJESKA 0:1

Kotor - Gradski stadion. Gledalaca: 500. Sudija: Jovan Kaluđerović (Cetinje). Strijelci: Đikanović u 35. minutu. Žuti kartoni: Radusinović, Vujović, Stanojević (Bokelj), Z. Adrović, Kalezić (Sutjeska).

Bokelj: Lenac 6,5, Đuković 6 (Čindrak 6), Fetahović 6, Stanojević 6,5, Pejović 6, Radusinović 6,5, Babača 6,5, Lasić 6,5, Jovanović 5,5 (Vukotić 6), Vujović 5,5 (Usanović 5,5), Vemić 6,5.

Sutjeska: Janjušević 7, Čolaković 6,5, Kasalica 6 (A. Adrović), Bulatović 6, Radović 6,5, Đukanović 7, Ćiraković 6,5, Z. Adrović 6, Todorović 6,5, Dubljević 6, Kalezić 6,5 (Bulajić).

MLADOST - DEČIĆ 0:3

Podgorica - Stadion na Cvijetinom brijegu. Gledalaca: 300. Sudija: Ranko Spasojević (Podgorica). Strijelci: Kajošević u 63, A. Camaj u 90. i Ljumović u 90+2. minutu. Žuti kartoni: Pavlović, Krstović (Mladost), Ljumović, Kajošević (Dečić).

Mladost: Radulović 6,5, Ljumović 6, Kovačević 5, Vukićević 5,5, Grbović 5,5 (Krstović 5,5), Rovčanin 5,5, Čađenović 5 (Mugoša), Radović 5, Bukilić 5 (Alković 5), Đukić 5,5, Pavlović 5,5.

Dečić: Drešević 6,5, Ljumović 7, Hadžiburić 6, V. Camaj 6,5, Gutić 6, Kajošević 7,5, Lekić 7, Radović 6,5, A. Camaj 7,5 (E. Đoković), H. Đoković 6,5, Jovanović 6,5

ZETA - MOGREN 1:0

Golubovci - Stadion "Trešnjica". Gledalaca: oko 1.000. Sudija: Ranko Spasojević (Podgorica). Strijelac: Boljević u 49.minutu. Žuti kartoni: Vučković, Boljević, Marković, Knežević (Zeta), Vujović (Mogren). Crveni karton: Marković (Zeta).

Zeta (4-2-3-1): Jović 6,5 - Vučković 6,5 (Ćulafić), M.Kaluđerović 6,5, A.Kaluđerović 6,5, Igumanović 6,5 - Boljević 7 (V.Peličić), Marković 6 - B.Ivanović 6,5, Čolaković 6,5, Đurović 5,5 (Novović 7) - Knežević 6,5.

Mogren (4-1-4-1): Šuškavčević 6,5 - Đukić 6, Drakulović 6,5, Bojić 7, Begović 6 - Jovanović 6 - Matović 6 (Vukašinović), Radović 6,5 (M.Zec), Međedović 6 (Vujović), Tiodorović 6,5 - R.Zec 5,5.

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.6
Mogren se pojačao

Mogren nije završio prelazni rok - novi član budvanskog kluba narednih dana postaće crnogorski reprezentativac Vladimir Vujović.
Vujović je odigrao prva tri meča za "hrabre sokole", a sa spiska za Sloveniju i Švedsku, jer nije imao klub. On je u junu napustio Saudijsku Arabiju i klub Al-Vahda, a zatim pokušao da pronađe angažman u Njemačkoj (bio na probi u Kelnu).
Prije Vujovića, koji će biti registrovan kada iz Arabije dođe sertifikat, u Mogren su stigli Nikola Vujović, Luka Pejović, Damir Čakar, Ivan Janjušević, Bojan Kalezić, Vlado Gluščević i Žarko Belada.

Brazilci u Zeti

Brazilci Kadu i Savio prije dva dana počeli su da treniraju sa Zetom, dok su Danilo i Bajano još na čekanju zbog problema oko transporta koji su ih zadesili na Kipru.
Iz uprave šampiona najavljuju da neće biti nikakvih problema, te da je samo pitanje dana kada će stići i preostala dva pojačanja, te da će Bajano i Danilo najvjerovatnije doletjeti drugom linijom, a ne preko Beograda...
U međuvremenu su pristigli međunarodni sertifikati za Kadua, Savia i Danila, a još se čeka potvrda da može da se registruje Bajano.
Danas zasjeda disciplinska komisija Uefe, nakon koje će biti poznato kako će proći crnogorski šampion, koji je pod istragom zbog rasističkih ispada na revanšu sa Glazgov Rendžersima na stadionu pod Goricom. Rudar je iz istog razloga kažnjen sa 12.000 eura

Petrovac - Budućnost 1:1

Petrovac - I minijaturni teren u Petrovcu bio je proklet za Budućnost. Na četvrtom meču na strani ove sezone četa Saše Petrovića opet je ostala bez bodova, ponovo razočarala igrom i pala na osmu poziciju prvoligaške tabele.
Ponovila se priča sa ranijih gostovanja - "plavi" su poveli, zatim primili gol, onda se trkali sa vremenom, a na kraju se hvatali za glavu. Razlika u odnosu na posljedne gostovanje protiv Mogrena je u tome što je Budućnost ovog puta napravila pritisak u finišu, stvorila čak četiri "mrtva" zicera u po-sljednjih deset minuta, ali je ostalo 1:1 za veliko slavlje domaćih fudbalera i navijača.
Pod Malim brdom je, inače, gledana borbena i samo na momente kvalitetna fudbalska predstava. Podgoričani prvi put šutirali u 30. sekundi (Nemanja Vukovića), priprijetili i u desetom minutu (Nikola Vukčević), ali je već u 15. trener Petrović raširio ruke pored klupe i viknuo na fudbalere "dajte da igramo onako kako smo se dogovorili".
Vlahović je u 22. minutu dobro zaprijetio iz slobodnog udarca, a revanširao mu se Zvicer šutem na pas Burzanovića četiri minuta kasnije. U 26. minutu domaćin je bio blizu vođstva (Nenezić sa peterca pogodio prečku) a u 41. i gost - Raičević je na pas Petra Vukčevića utrčao iz drugog plana, ali je izblokiran u posljednjem trenutku. Budućnost je, ipak, postigla gol u prvom poluvremenu. Sudija Gerina se praktično dohvatio pištaljke da odsvira kraj kada je Lakić probio po desnoj strani, a Šofranac glavom realizovao sjajan centaršut. Petrovac je žestoko krenuo u nastavaku, pa je nakon prilika Zvicera i Lakića izjednačene stiglo već u 54. minutu - Nenezić je iskoristio fantastičan centaršut Obradovića i glavom, gotovo na isti način kao Šofranac, vratio stvari na početak.
Petrović je potom bacio sve karte na napad, uveo Sekulića, Šćepanovića i Đurišića, zaigrao praktično sa četiri napadača (Perišić je u finišu bio i peti), ali nije bilo pomoći. Polušanse su imali Milić i Nikola Vukčević, a kolosalne šanse Đurišić (dva puta), Sekulić i Šćepanović. Prava drama gledana je u četvrtom minutu sudijske nadoknade, kada je Đurišić nakon katastrofalne greške Mihailovića izašao sam na gol, Ševaljević odbranio njegov udarac, a Šćepanović u nastavku akcije promašio još jednu priliku.

Mladost - Sutjeska 0:0

Podgorica - Mladost je ponovo razočarala, ni u četvrtom meču na Cvijetinom brijegu nije postigli pogodak, ali je makar osvojila prvi bod u prvenstvu. Ipak, duel na Draču obilježili su incidenti.
Vrhunac je viđen nakon utakmice. Igrač Sutjeske Đorđije Đikanović ispred svlačionice sa leđa je nogom krvnički udario napadača Mladosti Ivana Bukilića koji je nekoliko minuta ostao da leži. Opštu tuču spriječila je policija i stručni štab obje ekipe, a u gužvi je udaren i fizioterapeut Nikšićana, Ivan Matović.
Bio je to epilog konstantnih ispada tokom meča. U glavnoj ulozi gotovo uvijek su bili upravo Bukilić i Đikanović, koji su imali bezbroj duela, a prvi na utakmici je okončan pesnicama - Bukilić je koristio lakat, a kada je pao Đukanović ga je "umirio" pesnicom. Međutim, na sve to glavni sudija Globarević i pomoćnik Dević su ostali nijemi.
Vezista Nikšićana, Dubljević, zaradio je crveni karton već u 30. minutu, nakon udaranja bez lopte Kovačevića, da bi mu se samo osam minuta kasnije revanširao igrač Mladosti, Radulović koji je nakon što je izgubio duel na isti način udario Todorovića.
Igra je, opravdano, bila u drugom planu. Mladost je stihijski napadala, gosti bili konkretniji. Najbolju priliku na utakmici prokockao je napadač Sutjeske Ivan Čolaković, kada je njegov udarac sa desetak metara odbranio Radulović.
- I jednoj i drugoj ekipi bodovi su bili neohodni u ovom duelu, pa je vjerovatno i to opterećenje prouzrokovalo ovako lošu igru. Mi smo na početku, osvojili smo prvi bod u sezoni i nadam se da ćemo napokon krenuti. Imamo težak raspored, protiv Budućnosti, Zete i Mogrena, ali se nadam da i tu možemo uzeti neki bod. Ono što se desilo nakon meča ne želim da komentarišem, ali se nadam da su ljudi koji su zaduženi za to, sve vidjeli - kazao je strateg Mladosti, Vojo Pejović.
- Bili smo blizi pobjede, imali smo bolje prilike nego domaćin. Nikako da riješimo pitanje realizacije, ali valjda ćemo vremenom i to popraviti - istakao je Pero Giljen, trener Sutjeske, koji nije želio da komentariše scene nakon utakmice.

Lovćen - Grbalj 3:2

Cetinje - Bio je ovo evropski meč - konstatovao je prezadovoljni junak susreta punog preokreta Baćo Nikolić na konferenciji za novinare i time sažeo 95 minuta atraktivnog nadmetanja Lovćena i Grblja.
Agilni desnokrilni napadač je u sudijskoj nadoknadi sa 30 metara postigao sjajan gol i time svom timu donio zasluženu pobjedu.
Do vođstva prvi su stigli gosti - Nedović je iz naizgled bezazlene situacije, gotovo sa -centra, iz slobodnog udarca poslužio Ajkovića, koji je primio loptu i pored usnulih štopera Lovćena zatresao mrežu.
Nalet Cetinjana na početku drugog poluvremena donio je rezultatski preokret - u 48. minutu Nikolić je asistirao Mešteru koji je glavom proslijedio loptu u mrežu. Deset minuta kasnije Mešter se našao u ulozi asistenta, a strijelac je bio Perutović.
Cetinjani su se povukli, gosti preuzeli sredinu terena i u 88. minutu preko Milića došli do izjednačenja. Ipak, fudbalsku pravdu i 800 navijača Lovćena zadovoljio je Nikolić u posljednjim trenucima.

Rudar - Dečić 2:1

Pljevlja - Teško, ali zasluženo Pljevljaci su stigli do drugog uzastopnog trijumfa i poslije Koma još jednog lidera skinuli sa trona.
"Rudari" su furiozno počeli susret i već u drugom minutu bili u prilici da povedu, ali je Minić izgubio duel sa odbranom Dečića. Međutim, mreža gostiju se zatresla već u 8. minutu. Korner je izveo Karadžić, a na njegov idealan centaršut najbolje je reagovao Vuković i udarcem glavom sa osam metara pogodio desni gornji ugao nemoćnog Dreševića. Najbliži izjednačenju Tuzani su bili u 30. minutu kada je Lekić neometan ušao u šesnaesterac, ali je njegov šut izvanrednom intervencijom zaustavio Mijatović. Sve što je dobro uradio u tom trenutku golman Rudara je uprskao pet minuta kasnije. Nepotrebno se poigravao ispred kaznenog prostora, Jovanović mu je oduzeo loptu, Mijatović ga srušio, a sudija Rašović opravdano pokazao crveni karton.
Prvih pola sata u drugom poluvremenu domaći su koristili da rutinski čuvaju minimalnu prednost, a gosti da većim posjedom lopte i jalovom inicijativom eventualno izjednače. U tom nadmudrivanju više sreće su imali domaći, pa se u 80. minutu Minić izborio za loptu, potom nesebično uposlio Nestorovića kome nije bilo teško da sa šest metara pogodi praznu mrežu. Da finiš ipak bude uzbudljiv pobrinuo se napadač Dečića Jovanović golom u 86. minutu.

Bokelj - Zeta 0:1

Kotor - Zećani nijesu igrali u ritmu sambe, ali su ispunili cilj - golom Bojana Ivanovića, iz jedinog šuta u okvir gola, tek u 86. minutu crnogorski šampion osvojio je tri boda.
- Više srećno nego zasluženo osvojili smo sva tri boda, a igra koju smo prikazali nikako ne odgovara renomeu Zete - priznao je trener Zete Mladen Vukićević.- Igralo se na sredini terena, bez pravog ritma, ali zahvaljujući prvoj pravoj akciji uspjeli smo da dođemo do gola i važne pobjede.
U tom odlučujućem momentu Zarija Peličić asistirao je Ivanoviću koji je, iskosa, sa deset metara, snažno šutirao i savladao slabo postavljenog golmana Lenca.
Tokom cijelog meča vodila se ravnopravna i nedinamična borba na sredini terena. I sudija Radunović je pomogao da bude tako, čestim sjeckanjem igre nije dozvolio da se borba rasplamsa. Brazilski internacionalnci u Zeti nijesu oduševili, nijesu odskočili od Crnogoraca, a Danilo je ostavio bolji utisak od svojih Bajana i Savija.
Domaći fudbaleri, već po tradiciji, bili su solidni u odbrani, a katastrofalni u napadu. Kotorani su najbolju priliku imali u 17. minutu kada je Lasićev odličan šut velikim naporom zaustavio golman Ivanović, dok su gosti deset minuta prije kraja izveli najljepšu akciju na utakmici - Bajano je odlično centrirao, Bojan Ivanović još bolje skočio, ali njegov udarac glavom bio je neprecizan.
- Iako smo napustili bez dvojice standardnih prvotimaca, mislim da smo odigrali bolje. Nemam što da zamjerim mojim igračima, jer su pružili požrtvovanu i borbenu partiju, ali kako je Zeta nakon jedinog šuta trijumfovala, jasno je da nijesmo imali sreće - rekao je strateg domaće ekipe Aleksandar Miljenović.

Kom - Mogren 1:3

Podgorica - Silno pojačani Mogren ostvario je juče prvu pobjedu, na terenu na kome su već pali Budućnost i Zeta.
Budvani su ubjedljivo slavili, ali igrom nijesu oduševili. Do sigurne prednosti od 2:0 "pogurao" ih je sudijski tandem - pomoćnik Vujadinović, koji je previdio ofsajd kod vodećeg, i glavni Marković, prestrogo dosuđenim penalom za drugi pogodak.
Marković je, zatim, častio i domaćina za najstrožu kaznu, tako da su od četiri pogotka na Zlatici tri bila - neregularna. Zanimljivo da su do 60. minuta pala tri gola, a da je stvorena samo jedna šansa!
Nakon prvih pola sata, koji su protekli u nekonkretnoj dominaciji gostiju, Zec je iz ofsajd pozicije, iz drugog pokušaja, savladao Lubardu. Kom nije odgovorio bezglavom jurnjavom u pokušaju da poravna rezultat, pa je taktičko nadmudrivanje i čekanje na grešku rivala karakterisalo igru oba tima i u narednih 30 minuta.
Opet su je, prema mišljenju gla-vnog arbitra, napravili domaći igrači, odnosno bek Koma Radisav Dragićević, čiji je start nad Zecom okarakterisao kao najstrožu kaznu. Bunio se iskusni bek Zlatičana, dobio žuti karton, a Milić pogodio cilj.
Kom je od strpljive igre morao da pređe u ofanzivu. Napadi Koma odmah su urodili plodom, ali je Marković ponovo bio u glavnoj ulozi - duel Pejovića i Brnovića bio je, po njegovom mišljenju, faul gostujućeg defanzivca. Ljumić je sa bijele tačke postigao peti gol u sezoni.
Taj gol, dao je krila Komu, koji je nekoliko puta opasno zaprijetio. Najprije je Ljumić bio kratak na centaršut Milonjića, a potom je Šuškavčević zaustavio šut Jovanovića. Ipak, imao je Mogren džokera za igru iz kontre - Kalezić je unio brzinu po lijevoj strani, dva puta sjajno centrirao, Matović na prvi slabo zahvatio loptu, a Tiodorović drugo ubacivanje vihornog ljevaka pretvorio u gol...
- Smatram da su nijanse odlučile ovaj meč. Igralo se ravnopravno bez pravih prilika na obje strane, a onda smo primili gol iz sumnjive pozicije, iako ne bih da komentarišem suđenje. Ipak, primljeni gol je podigao tenziju u mojoj ekipi, čak i određenu dozu nervoze, što je olakšalo posao odličnom timu Mogrena da dođe do pobjede - rekao je trener Koma Goran Đurović.
Puno više razloga za zadovoljstvo imao je trener gostiju.
- Moja ekipa je odlično odigrala samo u prvih 60 minuta, a onda je uslijedio desetominutni pad. Ipak, Kalezić je uspio da presiječe loptu i organizuje napad za treći gol, koji je odlučio pobjednika. Moram da budem zadovoljan igrom i da čestitam igračima, jer su savladali ekipu koja je dobila Budućnost i Zetu. Ipak, ima još puno prostora za napredak u našoj igri, jer neki igrači nijesu prošli adekvatne pripreme i fizički su nedovoljno pripremljeni - kazao je Dejan Vukićević, trener Koma.