Ja ocekujem Rad-Smederevo a tu su Semendrinci za klasu jaci...no sacekajmo. Smile

BSK bez trenera pred meč sa Radom

Samo 48 sati pred meč druge runde baraža za popunu Meridijan Superlige Srbije, BSK iz Borče ostao je bez trenera, javio je SOS Kanal.

Zoran Milinković iznenada je otišao iz kluba (razlozi za sada nisu jasni), a uprava BSK-a ima vrlo malo vremena da donese bar neko privremeno rešenje.

BSK i Rad igraju u nedelju meč druge runde baraža za ulazak u MSL. Pobednik tog meča igraće u superfinalu baraža protiv ekipe Smedereva, koja je sezonu u MSL završila kao deseta.

U prvoj rundi baraža i BSK i Rad su prošli dalje zahvaljujući boljem izvođenju penala. BSK je izbacio Metalac iz Gornjeg Milanovca, dok je Rad do pobede u penal-seriji protiv Voždovca odveo golman Branislav Danilović.

Rad i Smederevo za popunu Superlige

Fudbaleri Rad igraće 7. i 11. juna protiv Smedereva u baražu za popunu Meridijan Superlige.

"Gradjevinari" su i u superfinalu doigravanja Prve Telekom lige Srbije, kao i u prvoj rundi baraža, do trijumfa došli sa "kreča". Voždovac su posle penala pobedili sa 3:1, a u nedelju u Borči BSK sa 4:2.

Penale za BSK promašili su Vitomir Nikolin u drugoj i Dejan Bogićević u četvrtoj seriji.

U baražu za popunu Prve lige Srbije igraće Indjija. Sremci su golovima Golića i Kekića u 63. i 73. minutu savladali kraljevačku Slogu 2:0. i u finalu će se nadmetati sa Radničkim iz Niša.

U prvoj utakmici, 7. juna Indjija će biti domaćin. Revanš je četiri dana kasnije u Nišu. Pobednik ovog dvomeča (p)ostaće član Prve lige Srbije.

« Poslednja izmena: 01. Jun 2008, 20:22:34 od Sub_Zero »

Poruke 29583
BARAŽ: Rad blizu Superlige

U prvoj utakmici poslednjeg kola baraža za popunu fudbalske Superlige Srbije, Rad je na Banjici savladao Smederevo - 3:1 (0:0).

"Građevinari" su veliku prednost pred revanš stekli u drugom poluvremenu. Golovima Ilića u 62. minutu, zatim i dvostrukog strelca Jovanovića u 80. i 83. došli su do ubedljivog vođstva.

Činilo se da je Rad overio povratak u društvo najboljih i da će revanš u Smederevu biti formalnost, a onda je tračak nade "oklopnicima" da na svom stadionu mogu da anuliraju beogradski minus doneo Živković.

Đurašković je izveo penal u sudijskoj nadoknadi vremena, golman Danilović je odbranio njegov šut, a na odbijenu loptu natrčao je Živković i postavio konačan rezultat - 3:1.

U prvom meču baraža za popunu Prve lige, Inđija je na svom terenu bila bolja od Radničkog - 2:0. Nišlije su uprkos velikim finansijskim problemima i najavljenom štrajku, izašle na megdan Inđiji, ali se kući vraćaju sa velikim zaostatkom.

Revanši su na programu u sredu, 11. juna, u 17 sati.

Izvor: MTS-Mondo
« Poslednja izmena: 07. Jun 2008, 19:20:30 od trstra »

Moderator

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.26
Nokia 6260 Slide
Pobeda Rada nad Smederevom u baražu

Fudbaleri Rada pobedili su u subotu u Beogradu ekipu Smedereva sa 3:1 u prvoj utakmici baraža za Meridijan Superligu. Rad je bio bolji i uglavnom je napadao, ali u prvom poluvremenu nije uspeo da postigne gol, uprkos dobrim prilikama. Tim sa Banjice pojačao je pritisak u drugom poluvremenu i postigao tri gola, a jedini gol Smederevci su postigli iz penala u nadoknadi vremena.