Browser
Opera 8.50
mob
Ceska Republika - Srbija 1:3 (1:1)

Od trećeg minuta Česi su vodili 1:0 golom napadača Hanovera 96 Jiržija Štajnera, ali je izjednačio Danko Lazović u 42. minutu. Srbija do preokreta dolazi posle duplog pâsa strelca Pantelića i asistenta Žigića u 11. minutu drugog poluvremena.

U 71. minutu Ljuboja je asistirao Trišoviću, a debitant povećao prednost selekcije Srbije. U poslednjih četvrt sata naša selekcija ima igrača manje zbog isključenja Stepanova.

20:15   Liechtenstein   :   Switzerland   0:1   0:3   Final

20:30   Austria   :   Hungary   0:2   1:2   GOAL!!!
20:30   Rep. of Ireland   :   Holland   0:2   0:4   GOAL!!!

Istorijska pobeda Srbije u Češkoj

Nova oprema u bojama srpske trobojke i himna “Bože pravde” bili su talični fudbalskoj reprezentaciji koja je na debiju pod imenom Srbija zabeležila pobedu. “Orlovi” su u Uherskom Hradištu savladali Češku sa 3:1.

Istorijske golove za Srbiju postigli su Danko Lazović u 42, Marko Pantelić u 54. i Aleksandar Trišović u 70. minutu. Strelac za Čehe bio je Jirži Štajner u trećem minutu.

Posle dugo, dugo vremena nije se čuo nijedan jedini zvižduk dok su igrači pred početak susreta stajali mirno i slušali taktove himne. Ipak, bilo je očigledno da uprkos obećanju nisu puno truda uložili da nauče tekst. Samo nekolicina njih je primetno micala usnama, dok su ostali gledali u prazno.

Uvodni minuti meča nisu obećavali da će Havijer Klemente po lepom pamtiti debi na klupi Srbije.

Domaći u poveli već u trećem minutu, posle katastrofalne greške Milana Biševca. Štoper Crvene zvezde je kao poslednji čovek odbrane promašio čitav fudbal, a njegov poklon iskoristio je Štajner i rutinski loptu plasirao pored nemoćnog Stojkovića.

Četiri minuta kasnije Srbija je propustila prvu priliku da stigne do izjednačenja. Marko Pantelić je proigrao na desnom boku Ognjena Koromana, ovaj je dobro centrirao, ali ali je šut glavom Dejana Stankovića sa sedam metara bio za malo neprecizan i lopta je prošla tik uz levu stativu.

Posle 15-ak minuta igre Pavel Nedved je pokušao iz daljine, ali je bio neprecizan, a zatim mu se na isti način par minuta kasnije revanširao Dejan Stanković.

Sredinom poluvremena Česi umalo nisu udvostručili prednost, kada je posle prodora i centaršuta Nedveda, Koler dobro “tukao” glavom, medjutim, Stojković je odlično odbranio.

Nakon toga izabranici “Malog Napoleona” su zaigrali nešto bolje, preuzeli su inicijativu, koja im se konačno isplatila u finišu poluvremena.

Srbija je izjednačila u 42. minutu. Aleksandar Luković je na levom krilu “promešao” Zdenjeka Grigeru, a zatim uputio gotovo idealan centaršut na drugu stativu, gde je loptu sačekao Lazović i zakucao je u rašlje.

U nastavku susreta selektori oba tima izvršili su nekoliko izmena, a ispostavilo se na kraju da je mnogo bolje menjao “Mali Napoleon”.

Srbija je iskoristila već prvu priliku u nastavku. Nekadašnji napadački tandem Zvezde Nikola Žigić - Marko Pantelić “duplim pasom” izbacio je iz igre gotovo celu odbranu Čeha, a zatim je Pantelić sam izbio ispred golmana Blažeka i sa pet metara iskosa pogodio mrežu.

Posle vodećeg gola Srbije Česi su preuzeli inicijativu, ali je naša reprezentacija opasno pretila iz kontranapada i uporavo iz jedne takve akcije postigli su treći pogodak Danijel Ljuboja samo što je ušao u igru, praktično u svom prvom kontaktu sa loptom odlično je u šesnaestercu proigrao još jednog rezervistu Aleksandra Trišovića koji je u maniru rasnog strelca prebacio Blažeka za konačnih 3:1

Poslednjih 15-ak minuta susrta Srbija je odigrala sa deset igrača, pošto je nakon starta na Liboru Sionku Milan Stepanov zbog druge javne opomene morao ranije u svlačionicu.

IP sačuvana

"Dobar deo svojih para potrošio sam na piće, žene i brza kola.Ostalo sam proćerdao. Džordž Best"

Reuters

Sreda je bila posvećena prijateljskim međunarodnim mečevima, a širom sveta igrano je čak 25 utakmica.

Svetski šampion Italija igrala je sa Hrvatskom bez igrača koji su u Nemačkoj osvojili titulu, pa su zbog toga kažnjeni porazom 2:0. Strelci sa tim debitanta Slavena Bilića bili su Dinamovi igrači Eduardo da Silva u 27. i Luka Modrić u 42. minutu.

Bosna i Hercegovina je krenula dobro ka još većem iznenađenju, kada je Sergej Barbarez dao gol Francuzima. Ipak, Galas je izjednačio u finišu prvog poluvremena, a pobedu vicešampionu sveta obezbedio je Fober u nadoknadi vremena.

Nije se proslavila ni selekcija Brazila, koja se u Oslu takođe pojavila u mešovitom izdanju. Norvežani su vodili golom Mortena Gamsta Pedersena, izjednačio je Karvaljo.

Reuters

Ako su latinske selekcije podbacile, germanske su silovito ušle u novu sezonu. Engleska je u Mančesteru deklasirala šampiona Evrope Grčku 4:0. Svi golovi su pali do poluvremena, a strelci su bili Teri, lampard i dva puta Krauč.

Holanđani su sa druge strane Irskog mora iskoristili probleme sa povredama koje je imao tim Stiva Stontona. Dva gola za trijumf 4:0 dao je Huntelar, po jednom su precizni bili Londonci Roben i van Persi.

Nemci su u reprizi osmine finala Svetskog prvenstva još jednom deklasirali Šveđane. Kao i tada, i ove srede u Gelzenkirhenu je Nemačka brzo srušila žuto-plave (2:0 u osmom minutu), a već do poluvremena je bilo konačnih 3:0.

U ostalim atraktivnim mečevima Danska je bila bolja od Poljske (rival Srbije u kvalifikacijama) rezultatom 2:0, Mađarska je u gostima savladala Austriju 2:1, a Severna Irska u Finskoj (takođe rival Srbije u kvalifikacijama) slavila istim rezultatom.

Azerbejdžan je u utorak deklasiran u Ukrajini (0:6), dok Jermenija i Portugal nisu nastupali. Priredio: Vladimir Novaković

Izvor: B92-Sport
IP sačuvana
Ne radim brzo, al' zato radim nekvalitetno
Život nas uči su ljudi mnogo manje rđavi nego što se misli, ali i da su mnogo gluplji nego što je moguće i uobraziti.

Cetvrtak, 17. avgust 2006. 11:36

Praški mediji oštro su kritikovali fudbalsku reprezentaciju Češke, ocenjujući da su umesto da prirede veličanstven oproštaj Pavelu Nedvedu, u duelu sa Srbijom pretrpeli sramotan poraz.

"Aplauz za Pavela Nedveda, inače jad i beda", piše češki dnevnik "Mlada fronta Dnes" o prijateljskoj utakmici u kojoj su fudbaleri Srbije u sredu pobedili Česku sa 3:1.

"Tako ne igraju ni dede", razočaran je i selektor češke reprezentacije Karel Brikner, za koga je, kao i za selektora Srbije Havijera Klementea meč bio pre svega prilika da isproba nove igrače pred kvalifikacije za Evropske prvenstvo 2008.

"Hteli smo da igramo u čast Pavela, ali eto, nije nam pošlo za rukom", požalio se češki reprezentativac Jan Koler.

Sportski komentator dnevnika "Pravo" ističe da je Srbija imala brži i tehnički bolji tim koji je uspeo da izbaci češku odbranu, a da novi tim selektora Briknera nije uspeo Srbe ničim da iznenadi.

"Na svojoj medjunarodnoj premijeri Srbi su češku reprezentaciju rastavili na sastavne delove i potukli", piše "Pravo" i zaključuje da je bio gorak poslednji nastup evropske zvezde Pavela Nedveda u nacionalnom dresu.

Češki mediji zameraju redarima na stadionu u Uherskom Hradištu da su skrštenih ruku posmatrali kako medju 8.000 navijača slavi bučna grupica Srba, skandirajući imena Ratka Mladića i Radovana Karadžića, optuženih za ratne zločine.