2  Sve
Tema: Fudbal: Nemački Liga Kup - ''Premiere Ligapokal'' 2007  (Pročitano 7497 puta)
21. Jul 2007, 02:55:06

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.5
Derbi već u četvrtfinalu

Danas počinje 11. zvanični Liga Kup Nemačke ili kako ga nemci zovu ''Ligapokal''.
Generalni sponzor turnira je Nemačka TV kuća Premier.
Ove godine učestvuje 6 ekipa. Štutgart kao šampion nemačke i Nirnberg kao pobednik nacionalnog kupa iz prošle sezone u prvoj rundi su slobodni.
Turnir otvaraju vice-šampion Šalke i najbolji drugoligaški tim iz prošle godine Karlsrue. U drugom četvrtfinalnom meču igraju Verder(branilac trofeja) i Bajern, timovi koji su na kraju prošlog šampionata zauzeli treće odnosno četvrto mesto. Ovaj susret ujedno je i derbi današnjeg dana. I Bajern i Verder su doveli dosta novih igrača i oba tima ulaze znatno jači u novu sezonu u odnosu na prošlu. Biće to prava fudbalska poslastica, kao i prilika da se i jedni i drugi donekle iskupe za prošlogodišnje loše rezultate. Iako Liga kup nemačke ne važi za popularno takmičenje, i prvenstveno služi ekipama da se što bolje uigraju pred napornu sezonu koja je pred nama, dueli između Verdera i Bajerna uvek su privlačili veliku pažnju jer je rivalitet ova dva tima ogroman.

Schalke - Karlsrue

Za Schalke poradi povreda na skocniot zglob so sigurnost nema da igra Rafinha, a isto taka nema da se pojavat i Dario Rodrigez koj se povredi na Copa America i Gustavo Varela, koj pravese operacija na meniskus.

Werder - Bayern

Naldo i Pasanen nema d abidat vo prviot tim na Werder. Bayern najverojatno bez Toni.

Krstajić startovao pobedom, katastrofa Verdera

Šalke - Karlsrue 1:0 (1:0)

U prvoj utakmici nemačkog Liga kupa Šalke je savladao Karlsrue sa 1:0, pogotkom Altintopa u 35. minutu. Hajnal nije uspeo da realizuje jedanaesterac za Karlsrue već u 6. minutu, pošto mu je golman Nojer odbranio šut.

Šampion "cvajte" u prošloj sezoni nije imao previše šanse protiv raspoloženih igrača iz Gelzenkirhena. Dobru priliku imao je i Mladen Krstajić u 30. minutu, ali je njegov pokušaj odbranio golman Miler.

Verder - Bajern 1:4 (1:3)
Borovski 9' - Švajnštajger 24', Altintop 27', Riberi 35', 54'(pen)

Renovirani sastav Bajerna demolirao je Verder na premijernom meču sezone. Ekipa iz Bremena povela je već u 9. minutu susreta pogotkom Borovskog, ali je to bilo sve što je Verder pokazao na ovom susretu.

Bajern je povremeno prikazivao i egzibicioni fudbal, dok trener Otmar Hicfeld svakako može da bude zadovoljan predstavnom Franka Riberija, kojeg su Bavarci platili 25 miliona evra.

U polufinalu Liga kupa u sredu uveče Bajern će se sastati sa aktuelnim šampionom Bundeslige, VfB Štutgartom.

24.07.2007   20:30    Nurnberg vs Schalke 04

25.07.2007   20:30    Stuttgart vs Bayern M.
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Nurnberg 2 - 4 Schalke
20'   [1 - 0]   R. Vittek
38'   [1 - 1]      L. Kobiaschwili
44'   [1 - 2]      F. Ernst
45'   [1 - 3]      P. Løvenkrands
58'   [1 - 4]      H. Westermann
73'   [2 - 4]   R. Vittek

U polufinalu njemačkog Liga kupa Schalke je u gostima pobjedio Nürnberg 4:2. Ivan Rakitić odigrao je izvrsnu partiju. Nakon nešto lošijeg nastupa u službenom debiju, Rakitić je danas bio pravi režiser igre uvjerljivog Schalkea, te je dvaput asistirao svojim suigračima za pogotke...
Početak utakmice nije dao naslutiti pozitivan rasplet za momčad Mirka Slomke. Igrali su vrlo loše, a domaćin je svoju dominaciju naplatio u 20. minuti. Bosanski napadač Zvjezdan Misimović sve je napravio za Roberta Vitteka, kojem je pripao završni udarac za 1:0. "Ludih" sedam minuta odigrali su "plavi" krajem prvog poluvremena. Prvo je u 38. minuti izjednačio Levan Kobiashvili, nakon fenomenalnog proigravanja Kevina Kuranyia. Četiri minute kasnije već je 2:1 za Schalke, zadnji vezni Fabian Ernst izvrsno se ubacio iza obrane domaćina, te u maniri iskusnog strijelca postigao vodeći pogodak. Još jednom je raspoloženi Kuranyi bio asistent.
Tek što su poveli, vodstvo je mogao povećati Rakitić, koji se našao u izglednoj prigodi s lijeve strane, ali njegov prizeman pokušaj brani Klewer. Kevin Kuranyi danas je uistinu bio nadahnut, upravo je njegov odličan pas gurnuo Rakitića u kontru. Naš je igrač predriblao vratara Klewera, te vratio u sredinu za Petera Lovenkrandsa, kojem je preostalo s pola metra loptu gurnuti u gol. S rezultatom 3:1 otišlo se na predah.
Drugo poluvrijeme donijelo je ponovo sadržajan nogomet. U 58. minuti Ivan Rakitić upisao je i drugu asistenciju, iz kornera točnim je centaršutem pronašao glavu Heika Westermanna, koji pogađa mrežu za 4:1. Nürnberg je smanjio na 2:4 u 73. minuti, kada svoj drugi pogodak lijepim udarcem postiže Robert Vittek. Do kraja susreta svjedočili smo pritisku domaćina, koji nije urodio novim pogotkom.
Za razliku od susreta protiv Karlsruhea, Ivan Rakitić danas je odigrao prilično dobro. Orkestrirao je napadima raspoloženog sastava Mirka Slomke, a pozitivna stvar je njegovo sudjelovanje u završnicama akcija. Rakitić igra dobro objema nogama, te je danas pripremio nekoliko prilika svojim suigračima od kojih su dvije urodile plodom. U poluvremenu je sa smješkom razmijenio nekoliko riječi s najboljim pojedincem susreta, Kuranyijem, koji je Ivanovo dovođenje tijekom priprema javno kritizirao.
Sastavi:
1. FC Nürnberg: Klewer - D. Reinhardt, A. Wolf, Glauber (46. Kristiansen), Jacobsen - Galasek - Engelhardt, Misimovic (52. Mintal) - Vittek, Charisteas (63. Kennedy), Saenko.
FC Schalke 04: Neuer - Boenisch (46. Jones), Westermann, Krstajić, Pander - F. Ernst (63. Bajramović), Kobiashvili - Rakitić - Asamoah (Altintop), Kuranyi, Lövenkrands.

Izvor: SportNet

Poruke 1003
Nokia 6300
Veceras ce Stutgart igrati bez Basturka, Taskija, Delipera i  Hiclpergera. Neizvesni su Hedira i Mario Gomez. Za Bajern Sosa i Toni nece igrati.

Ocekujem dobru tekmu Smile

Stuttgart 0 - 2 Bayern Munich
8'   [0 - 1]      F. Ribery
66'   [0 - 2]      S. Wagner

U drugom polufinalnom susretu njemačkog Liga kupa Bayern je potpuno nadigrao aktualnog prvaka Stuttgart te će u subotnjem finalu u Leipzigu odmjeriti snage sa Schalkeom...
Nakon uvjerljive pobjede protiv Werdera u četvrfinalu, Bayern je i u susretu protiv Stuttgarta još jednom pokazao kako će u novoj sezoni teško netko stati na kraj zvjezdanoj momčadi Ottmara Hitzfelda. Iako rezultat od 2:0 to ne govori, Bayern je odigrao odličnu utakmicu te Stuttgart može biti zadovoljan krajnim rezultatom.
Bavarci su u vodstvo došli već u osmoj minuti; Van Bommel je pronašao Wagnera, a član amaterske momčadi Bayerna petom vratio za Riberya, koji sa ruba 16-erca matira nemoćnog Schäfera. I nakon postignutog pogotka Bayern je nastavio jurišati prema golu domaćina, pa su dobre prilike da do odmora povećaju prednost propustili Wagner, Altintop te Ribery.
I u drugom dijelu Bayern je nastavio s dominacijom, a odluka o pobjedniku pala je već u 66. minuti, kada nakon kombinacije Riberya i Jansena Francuz šalje povratnu za Wagnera, a mladi napadač sa pet metara posprema loptu u mrežu. Wagner se mogao proslaviti i u 75. minuti, no njegov udarac pogađa gredu, dok je posljednju prigodu da povisi rezultat imao Ottl pet minuta prije kraja susreta.

Poruke 1003
Nokia 6300

Finale:

28.07.2007   18:00    Schalke 04 vs Bayern M.

Bajern oslabljen u subotu

U finalu nemačkog Liga kupa protiv Šalkea, ekipa Bajerna nastupiće bez Marka Van Bomela i Franka Riberija.

Francuz je povredio koleno na utakmici sa VfB Štutgartom, pa tako neće moći da nastupi na subotnjem finalu u Lajpcigu.

Sa druge strane, Mark Van Bomel je suspendovan na tri utakmice Liga kupa zbog nesportskog ponašanja na polufinalnom susretu sa Štutgartom. On je u 53. minutu uputio "nizak udarac" Fernandu Meiri iz suprotnog tabora. Sudija Babak Rafati nije ovo primetio, ali je posle detaljnog pregleda TV snimka odlučeno da se Van Bomelu izrekne suspenzija.

Da ne bude sve u negativnom tonu za trenera Otmara Hicfelda potrudio se Miroslav Klose, koji bi trebalo da bude spreman za subotnje finale.