Tema: Fudbal: Nemačka Bundesliga 2007/2008  (Pročitano 43475 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Bajern na bod do 21. titule

Bajern je sa ubedljivih 4:1 savladao još uvek aktuelnog šampiona Štutgart i sa 12 poena prednosti nad Verderom ulazi u poslednja četiri kola Bundes lige.

Bavarcima je za teoretsko osvajanje ukupno 21. titule dovoljan bod do kraja prvenstva. Luka Toni je otvorio seriju svojim 36. golom u 42 meča, a prednost domaćih je anulirao Da Silva devet minuta kasnije.
Slom Štutgarta usledio je u drugom poluvremenu tačnije između 55. i 76. minuta. Prvo je Mark van Bomel snažnom «niskim» udarcem iz slobodnog udarca ponovo doveo Bajern u vođstvo, a zatim je rezervista Frank Riberi koji je ušao u 57. minutu sa dva gola zaključio priču na Alijanc areni. Svoj prvi, a timski treći pogodak Riberi je postigao iz daljine, da bi samo minut kasnije predriblovao dvojicu defanzivca Štutgarta a zatim oštrim udarcem pogodio mrežu.
U drugom meču dana Bajer i Volfsburg su na Baj areni podelili bodove 2:2. Pobedi je bila bliža gostujuća ekipa koja je vodila dva puta. Remijem su «pilule» otežale sebi borbu za mesto koje vodi sledeće godine u kvalfikaciju za Ligu šampiona. Osim trećeplasiranog Bajera po 48 bodova imaju još Hamburg i Štutgart.

Bajer – Volfsburg 2:2
(Gekas 33, Kosta 73 - Džeko 13, Hasebe 43)
Bajern – Štutgart 4:1
(Toni 9, Bomel 55, Riveri 75, 76 – Da Silva 19)

Izvor: Blic

Moderator
Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

10.   M. Klose   (Bayern München)   10
« Poslednja izmena: 27. Apr 2008, 22:07:20 od Enis - Mafija »

Titula se vratila u Minhen

Titula se vraća u Minhen. Simbolično primopredaja je izvršena u nedelju na Alijanc Areni, gde je prošlogodišnji šampion Štutgart savladan rezultatom 4:1.

Bajern četiri kola pre kraja Bundeslige ima 12 bodova više od prvih pratilaca na tabeli, ekipa Verdera i Šalkea. Teorijski Bavarci još mogu da ostanu bez titule, medjutim, praktično je sve gotovo, pošto osim ogromnog bodovnog deficita "zeleni" i "kraljevsko plavi" u poslednje četiri runde morali bi da nadoknade i dvadeset i kusur golova (gol-razlika Bajern +41, Verder +21, Šalke +17).

Luka Toni svojim 36. golom u sezoni doveo je domaćine u vodjstvo, da bi u 19. minutu Antonio da Silva vratio rezultat u ravnotežu.

U drugom poluvremenu usledila je rapsodija Bavaraca. Holandjanin Mark van Bomel u 56. minutu pogodio je iz slobodnjaka za 2:1, zatim je petnaestak minuta pre kraja fenomenalni Frank Riberi udarcem sa više od 25 metara povisio na 3:1, da bi samo šezdesetak sekundi kasnije francuski internacionalac svojim drugim golom na utakmici postavio konačan rezultat.

U drugom nedeljnom susretu Bajera i Volfsburg su podelili bodove u Leverkuzenu -2:2. Gosti su poveli golom Edina Džeka u 13. minutu, ali je u 33. minutu izjednačio Trajanos Gekas. Volfsburg je do novog vodjstva stigao preko Makotoa Hasebea u 44. minutu, a Leverkuzenu je do bod poklonio Košta autogolom u 73. minutu.

Ajntraht Frankfurt - Borusija Dortmund 1:1

Tabela: Bajern 66, Šalke 54, Verder 54, Hamburg 48, Štutgart 48, Leverkuzen 48 ...Kotbus 32, Arminija 30, Hanza 27, Nirnberg 27, Duizburg 26.

Izvor: Mondo
Гостовања су кева!!! Инострана гостовања су две кеве!!!

Moderator

Opera 9.26
Robert Kovač najbolji Borussijin branič u remiju s Nurnbergom

U PRVOJ utakmici 31. kola njemačkog nogometnog prvenstva, pred 70.000 gledatelja u Dortmundu su Borussija i Nurnberg odigrali bez pogodaka.

Nogometaši Nürnberga su čak bili bliže pobjedi i tri boda koja bi im jako značila u borbi za opstanak. No, u 4. minuti je Koller glavom pogodio gredu, a isto mjesto je naciljao i Mintal na početku drugog dijela.

Borussia je najbolju priliku imala u 52. minuti, ali i tada je gostujući nogometaš Jan Koller, inače bivši igrač Borussije, bio u glavnoj ulozi. Izbacio je loptu s gol linije.

Mladen Petrić je igrao do 63. minute, ali niti jednom nije bio u prilici za pogodak. Robert Kovač je odigrao cijelu utakmicu za domaćina i bio najbolji obrambeni igrač Borussije.

Bundesliga, 31. kolo:

Borussia - Nurnberg 0:0

Redoslijed: 1. Bayern 66, 2. Werder 54, 3. Schalke 54, 4. Bayer 48, 5. Hamburg 48, 6. Stuttgart 48..., 12. Borussia 36..., 16. Nürnberg 28...

Izvor: Index

Moderator

Opera 9.26
Dva pogotka i asistencija Olića za HSV-ov trijumf u Rostocku

IVICA OLIĆ režirao je pobjedu HSV-a u Rostocku (3:1), Andre Mijatović zabio je za Arminiju, a Ivan Rakitić asistirao za Schalke.

Olić će svakako biti jedan od kandidata za igrača 31. kola Bundeslige. HSV je nakon šest prvenstvenih utakmica bez pobjede napokon slavio: Hansa je pala u Rostocku rezultatom 3-1. Olić je zabio prvi gol na asistenciju Guerrera lijevom nogom, asistirao Van der Vaartu za drugi, te desnom nogom, oduzevši prethodno loptu suparničkom igraču, povisio na 3-0 u 51. minuti. Pogodio je s ruba 16-erca, malo s lijeve strane, nakon lijepog "bicikla".

HSV-ovu je napadaču to bio 12. gol i peta asistencija u Bundesligi ove godine. Van der Vaart je drugi najbolji strijelac Stevensove momčadi s 11 golova.

Od hrvatskih nogometaša strijelac je u 31. kolu bio i Andre Mijatović. Zabio je 29-godišnji Riječanin možda i ključni gol za opstanak sastava iz Bielefelda (2:0 protiv Bochuma), koji tri kola prije kraja od zone ispadanja bježi četiri boda.

Mijatović je u 70. minuti na ubacivanje Kampera zabio glavom s ruba peterca sprovevši loptu gostujućem golmanu kroz noge. Asistent Mijatoviću potvrdio je pobjedu golom u 90. minuti.

Ivan Rakitić odradio je 81 minutu u dresu Schalkea odigravši ključno dodavanje za izjednačujući gol Halila Altintopa u domaćem remiju njegova sastava protiv Hannovera (1:1). Turčinu je Rakitić za gol asistirao u 40. minuti.

Joe Šimunić odigrao je svih devedeset minuta u domaćoj pobjedi njegove Herthe nad Karlsruheom (3:1), dok je Ivan Klasnić odradio 51. minutu u Werderovoj domaćoj pobjedi (2:0) nad Energiejem iz Cottbusa (Cvitanović i Radeljić 90 minuta, Rivić 68).

Trener domaćih Thomas Schaaf u 51. je minuti izveo dvostruku izmjenu napadača. Umjesto Klasnića i Sanoga, koji su počeli utakmicu, ušli su Rosenberg i Almeida. Upravo su ta dva igrača zabili za pobjedu Werdera do kraja utakmice.

Najuvjerljiviju pobjedu kola ostvario je Stuttgart dobivši Eintracht na Gottlieb Daimler stadionu 4-1. Dvostruki strijelac za domaće bio je Yildiray Bastürk.

Hertha – Karlsruhe 3:1 (Kačar 25, Pantelić 31, Skačel 87 / Kapllani 53)

Schalke – Hannover 1:1 (Altintop 40 / Bruggink Smile

Hansa – HSV 1:3 (Olić 18, 51, Van der Vaart 27 / Mathijsen 76-ag)

Werder – Energie 2:0 (Rosenberg 67, Almeida 79)

Arminia – Bochum 2:0 (Mijatović 70, Kamper 90)

Stuttgart – Eintracht 4:1 (Bastürk 3, 18, Gomez 6, Cacau 47 / Amanatidis 63)

Nedjelja:

Wolfsburg – Bayern

Duisburg – Bayer Leverkusen

Moderator

Opera 9.26
Bod u Volfsburgu Bajernu dovoljan za titulu

Tri kola pre kraja prvenstva fudbaleri minhenskog Bajerna osigurali su titulu prvaka Nemačke pošto su na gostovanju odigrali nerešeno s Volfsburgom. Bavarcima je u ovom meču bio potreban minimum bod za konačno slavlje jer sada imaju nedostižnih 10 poena prednosti u odnosu na drugoplasirani Verder.

Bajernu je ovo 21. titula prvaka Nemačke u klupskoj istoriji, a zanimljivo je da su Bavarci do vrednog boda došli u meču protiv kluba koji vodi njihov bivši trener Feliks Magat. Pod vođstvom Magata Bavarci su trijumfovali u Bundes ligi 2005. i 2006. godine.

U drugom meču nedeljnog programa 31. kola, fudbaleri Duizburga su na domaćem terenu pobedili Bajer iz Leverkuzena, sa poslednjeg se popeli na 16. mesto i sačuvali šanse za opstanak u Bundes ligi.

Sjajni Rakitić zabio i dva puta asistirao

U TREĆOJ utakmici nakon povratka od ozljede Ivan Rakitić je bio sjajan. U 32. kolu Bundeslige Schalke je pobijedio u Bochumu 3:0, a Rakitić je bio strijelac i dvostruki asistent.

Schalke je trenutačno u utrci za drugim mjestom Bundeslige, a da u njoj ostanu i nakon gostovanja u Bochumu potrudio se najviše hrvatski reprezentativac.

Nakon što je na početku isprobao dva puta udarac iz daljine, u 34. minuti je asistirao Asamoahu za vodstvo gostiju iz Gelsenkirchena. U 67. minuti je i sam bio strijelac nakon što je Altintop prošao lijevom stranom, odigrao povratno za Rakitića, koji je sa desetak metara pogodio mrežu Bochuma.

Rakitić je sačuvao još nešto od svog repertoara za kraj - u 85. minuti je još jednom bio asistent za pogodak Bordona.

Borussija je u Dortmundu, bez Petrića, pobijedila Stuttgart 3:2. Robert Kovač je odigrao cijelu utakmicu za domaćine kojima je bodove donio Švicarac Frei s dva pogotka (od 1:1 do 3:1). Za goste je, pak, Mario Gomez bio dvostruki strijelac.

Još jedan hrvatski nogometaš se u utorak upisao u strijelce. Stiven Rivić je postigao pogodak za Energie na gostovanju kod Karlsruhea što je bilo dovoljno za 1:1. Taj bod će Energieu biti prilično važan u borbi za opstanak.

Za Energie je cijelu utakmicu odigrao i Mario Cvitanović, koji je dobio žuti karton, a posljednje tri minute je odigrao i Ivan Radeljić.

Bundesliga, 32. kolo:

Bochum - Schalke 0:3 (Asamoah 34, Rakitić 67, Bordon 85)
Borussia - Stuttgart 3:2 (Tinga 35, Frei 59, 79 / Gomez 55, 83)
Karlsruhe - Energie 1:1 (Buck 65 / Rivić 60)
Hannover - Hansa 3:0 (Balitsch 19, Rosenthal 47, 87)

« Poslednja izmena: 06. Maj 2008, 22:30:49 od Enis - Mafija »

GoNe WiTh ThE WiNd

Poruke 11180
Zastava Makedonija
HTC Desire HD
BUNDES: Panta strelac, Verderu derbi

Marko Pantelić opet je pogodio. Srpski internacionalac postigao je 13. prvenstveni gol ove sezone, a njegova Herta slavila je u 32. kolu na gostovanju u Leverkuzenu 2:1.

Derbi kola odigran je u Hamburgu, gde je Verder minimalnom pobedom dve runde pre kraja Bundeslige obezbedio barem kvalifikacije za Ligu šampiona. Jedini gol na susretu postigao je Hugo Almeida u petom minutu drugog poluvremena, kada je topovskim udarcem sa 18 metara poslao loptu pod prečku nemoćnog Rosta.

Nedugo zatim isključen je Frank Bauman, a zatim u finišu i Jurica Vranješ, medjutim, do kraja utakmice Hamburg nije uspeo da materijalizuje brojčanu prednost, čime je ostao bez bodova, ali i prilike da se kroz kvalifikacije domogne elitnog kontinentalnog takmičenja.

U svečarskoj atmosferi na "Alijanc Areni" Bajern je ugostio Arminiju i slavio sa 2:0. Šampion je poveo nakon akcije Ronija i Riberija, da bi u drugom delu preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca Podolski postavio konačan rezultat.

Volfsburg je u Frakfurtu pobedio domaći Ajntraht sa 3:2, dok je u derbiju začelja Nirnberg savladao Duizburg sa 2:0.

REZULTATI 32. KOLA:
Hamburg - Verder 0:1
(Almeida 49')

Bajer Leverkuzen - Herta 1:2
(Sinkjevič 89' - Pantelić 26', Čahed 68'pen)

Bajern - Arminija 2:0 (1:0)
(Riberi 26', Podolski 47')

Ajntraht - Volfzburg 2:3 (1:2)
(Amanatidis 22'pen, Vajsenberger 62' - Grafite 4', Šefer 29', Džeko 79')

Bohum - Šalke 0:3

Tabela: Bajern 70, Verder 60, Ssalke 58, Hamburg 51, Sstutgart 51, Leverkuzen 48, Volfsburg 48, Hanover 46, Karlsrue 43, Ajntraht 43, Herta 41, Dortmund 39, Bohum 38, Kotbus 33, Arminija 32, Nirnberg 31, Duizburg 29, Hanza 27.

Izvor: MTS-Mondo

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)