Počni novu temu Nova anketa Odgovor Štampaj Dodaj temu u favorite Pogledajte svoje poruke u temi
Tema: Fudbal: Nemačka Bundes liga 2009/2010  (Pročitano 29207 puta)

Windows XP
Browser
Mozilla Firefox 3.5.2
Verder slavio u Berlinu

Fudbaleri Verdera ubedljivo su savladali Hertu u meču 4. kola Bundeslige. Nakon relativno nezanimljivog prvog poluvremena, "zeleni" iz Bremena su u nastavku prikazali bolju igru i došli do tri boda. Gojko Kačar i Nemanja Pejčinović su odigrali svih 90 minuta za poraženi tim.

Hamburger je prema očekivanjima bez većih problema izašao na kraj sa Kelnom i tako se probio na deobu prvog mesta sa Bajerom iz Leverkuzena koji takođe ima 10 bodova, dok su "jarčevi" poslednji sa jednim bodom.

Bajern ubedljiv u Dortmundu

U subotu je odigrano sedam mečeva 5. kola Bundeslige.

Pravu katastrofu naneo je minhenski Bajern Borusiji u Dortmundu za koju je ceo meč odigrao Neven Subotić. Pucali su Bavarci iz svih oružja pa je na kraju Vajdenfeler morao čak pet puta da vadi loptu iz mreže. Po tri boda sa gostovanja nose i lider šampionata Bajer iz Leverkuzena koji je slavio u Volfzburgu protiv aktuelnog šampiona i Ajntraht koji je bez većih problema savladao ekupu Frajburga. Nikola Petković je ušao u poslednjem minutu u igru za ekipu iz Frankfurta

Nirnberg je ranim golom Klugea savladao Borusiju iz Menhegladbaha, dok je Hofenhajm ubedljivo savladao Bohum sa 3:0. Nemanja Pejčinović je odigrao ceo meč za Hertu koja je poražena u Majncu za koji je Srđan Baljak odigrao samo prvo poluvreme. Zbog povrede zadobijene u dresu reprezentacije Srbije Gojko Kačar nije bio u sastavu Berlinaca.

Zdravko Kuzmanović je debitovao porazom u dresu Štutgarta u Bundesligi. Reprezentativac Srbije je u igru ušao u 69. minutu, poslednjeg subotnjeg meča 5. kola Bundeslige u kojem je njegov Štutgart gostovao HSV-u, ali ni to nije pomoglo "švabama" da izbegnu poraz u Hamburgu.

Ivanšic 79' (pen), Banke 85' - Niku 50'

Nirnberg - Borusija Menhengladbah 1:0 (1:0)

17:30h Keln - Šalke

Tabela: Hamburger 13 bodova, Bajer Leverkuzen 13, Ajntraht 9, Bajern 8, Hofenhajm 8, Majnc 8...

BL: Pobeda Šalkea, remi Verdera

Fudbaleri Šalkea pobedili su Keln 2:1, a Verder i Hanover remizirali su bez golova u nedeljnim utakmicama 5. kola nemačke Bundeslige.

Gosti su u Klenu došli u vođstvo preko Džefersona Farfana, izjednačio je Lukaš Podolski, a trijumf Šalkeu doneo je Levan Kobijašvili u 46. minutu. Keln ima samo jedan bod iz pet kola, Šalke 10, Verder je sakupio osam, a Hanover pet.

Već na samom startu, posle gužve u šesnaestercu Kelna, Asamoa je vratio loptu pred gol rivala, a Farfan je glavom poslao iza leđa golmana Mondragona. Samo četiri minua kasnije Podolski je na asistenciju Čihija postigao prvi gol po povratku iz Bajerna.

Početkom drugog dela igre Farfan je dodao do Kobijašvilija, a Gruzijac je preciznim udarcem doneo tri boda svom timu.

Verder je bio bolji od Hanovera, ali nije uspeo da slomi otpor gostiju. Najbolje prilike imali su Mertesaker, čiju je loptu sa gol-linije izbacio Čerundolo, kao i Borovski i Pisaro.

Gvardiola želi Tonija

Šampion Evrope Barselona želi da u januaru u svoje redove dovede fudbalera Bajerna Luku Tonija.

Iako je u klub ovog leta stigao Zlatan Ibrahimović koji se odlično uklopio u novu sredinu, Pep Gvardiola izgleda želi još jednog napadača. Ibrahimović je postigao golove na obe prvenstvene utakmice Barse ove sezone, ali Barsa nema adekvatnu zamenu za Šveđanina.

Upravo zbog toga, prema pisanju 'Tuttosporta', Katalonci žele da u januaru dovedu Luku Tonija. Italijan je trenutno u drugom planu kod Luja Van Gala u Bajernu, i sigurno bi oberučke prihvatio poziv Barselone.

Pep Gvardiola veruje da bi Luka Toni mogao da odigra sličnu ulogu kao Henrik Larson pre nekoliko sezona. Šveđanin je tada uglavnom ulazio sa klupe i donosio preokret na terenu.

Hofenhajm preokretom do pobede

Za iznenađenje u subotnjim utakmicama 6. kola nemačke Bundeslige pobrinula se ekipa Kelna koja je kao gost slavila protiv Štutgarta. "Švabe" su bile veliki favorit protiv poslednjeplasiranog tima koji je do ovog kola osvojio samo bod, ali su u potpunosti razočarale. Zdravko Kuzmanoić je bio starter, ali je zamenjen u 62. minutu. Bajern je trebao da uloži dosta truda ne bi li savladao ekipu Nirnberga, a jedan od junaka pobede ponovo je bio belgijski štoper van Bujten.

Najuzbudljivije je bez dileme bilo u Menhengladbahu gde je domaćin ekspresno stekao dva gola prednosti. Hofenhajm se do poluvremena vratio u život, a onda sa tri gola u poslednjih par miuta zabeležio ubedljivu pobedu. Uzbudljivo je bilo i u Bohumu gde je domaćin dva puta vodio protiv Majnca, ali su bodovi na kraju pripali gostima. Neven Subotić je odigrao ceo meč za dortmundsku Borusiju koja se iz Hanovera vraća sa bodom.

Azauah 7', Klimovic 45' - Ivanšic 44', Širle 52', 71'

Borusija Menhengladbah - Hofenhajm 2:4 (2:1)

Frajburg srušio Berlin

Fudbaleri Frajburga deklasirali su Hertu u Berlinu rezultatom 4:0, u šestom kolu Bundeslige.

Herta je posle petog poraza ove sezone poslednja u ligi. Preostala dva meča nedeljnog programa završena su bez pobednika – Bajer Leverkuzen je igrao sa Verderom bez golova, a Ajntraht i Frankfurt završili su sa po jednom loptom u protivničkoj mreži. HSV i Bajer i dalje vode u ligi sa po 14 bodova, tri ekipe imaju po 11 bodova.

Briljantnom pobedom koju je kreirao Ivica Banović, prvom u klupskoj istoriji na Olimpijskom stadionu u Berlinu, Frajburg je izašao iz zone ispadanja. Ako je pre povrede neko i sumnjao da je Gojko Kačar ključni igrač prestoničkog kluba, sada dileme nema.

Posle sjajne Banovićeve kontre na samom startu, gosti iz Badena povukli su se u defanzivnu postavku i čekali greške, kojih je bilo sasvim dovoljno. I u retkim situacijama kada bi lopta stigla do napadača, Vihnjarek i Ramos otkrili su jasno koliko plvao-belima nedostaje i drugi reprezentativac Srbije, do ovog leta prva zvezda kluba Marko Pantelić.

Frajburgovi strelci sjajno su sarađivali, razmenjujući asistencije, na koje nikakav odgovor nisu imali Fridrih, Pejčinović i drugovi. Ovo je najteži poraz Herte kod kuće u poslednje tri i po godine i prvi put da su na dnu tabele posle punih pet i po. Herta je poslednji put lošije ušla u sezonu još 1997.

Derbi kola neočekivano se završio bez golova, a Leverkuzen je propustio da preuzme vodeće mesto u ligi, posle remija Hamburga u Frankfurtu dva sata ranije. Najbolji na terenu BajArene bili su golmani Tim Vize i Rene Adler.

Adler je u prvom poluvremenu tri puta blistao protiv Marina, pa opet Marina, i konačno Hanta, na drugoj strani je Vize zaustavio Krosa i Barnetu. U drugom delu nije bilo toliko interesantno, a najbolju priliku je imao Štefan Kisling, osam minuta pre kraja. Da jepogodio, postao bi novi rekorder Bundeslige, sa šest golova na šest uzastopnih mečeva.

Tako je priliku da i remijem zadrži čelo tabele iskoristio Hamburg. HSV je u Frankfurtu, pred više od 51 hiljade gledalaca, poveo već u osmom minutu golom Ze Roberta, prvim golom glavom posle sedam godina. Ekipa Brunja Labadije bila je pod pritiskom posle debakla u Beču (0:3) na startu Evropa Lige.

Rezultat je ostao nepromenjen do 32. minuta, zahvaljujući odličnom Oki Nikolovu na golu Ajntrahta, a zatim je posle odlične akcije napadačkog reda hesenski klub izjednačio volejom Rusa.

Pobednika nije bilo, Hamburg ostaje na vrhu, za jedan gol u odnosu na Leverkuzen, Ajntraht i Mihael Skibe mogu biti presrećni, jer su i dalje bez poraza u ligi, iako su sada na šestom mestu.

Dnevne aktivnosti zaokružila je odluka čelnika Bohuma da zbog nezadovoljstva navijača otpuste Švajcarca Marsela Kolera. U saopštenju klub se zahvalio Koleru zbog toga što je ključno doprineo da klub veže četiri sezone u Bundesligi, prvi put od osamdesetih. Frank Hajneman i Dariuš Voš vodiće ekipu u kupu protiv Šalkea.

Otpustili trenera preko Interneta!

Fudbalski klub Bohum otpustio je dosadasnjeg trenera Marsela Kolera preko Interneta!

Koler je za otkaz saznao na zvanicnom sajtu kluba, samo nekoliko sati posle poraza ekipe od Majnca rezultatom 3:2 u 6. kolu Bundeslige.

"Ovim putem obavestavamo javnost i navijace da Marsel Koler vise nije nas trener. Doslo je do razlaza usled losih rezultata ekipe na startu sezone", stoji na sajtu Bohuma.

Kao kandidati za novog trenera ovog kluba spominju se Majk Biskens, Mirko Slomka i Klaus Augentaler. Do daljnjeg ekipu ce voditi dosadasnji pomocnik Darijus Vos.

Bohum se nalazi na 17. mestu Bundeslige, sa samo cetiri boda iz sest utakmica.