Tema: Fudbal: Lav kup Srbije 2009/10  (Pročitano 34779 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Poseta Bajdena odlaže finale Kupa

Kako saznaje B92, u subotu će Fudbalski savez Srbije odlučiti o terminu odigravanja finalne utakmice Lav kupa Srbije Partizan – Sevojno.

Utakmica je prvobitno trebalo da bude odigrana 20. maja, ali će najverovatnije biti odložena zbog posete Džozefa Bajdena, potpredsednika SAD-a. Iz Partizana je stigao predlog da se meč pomeri za jedan dan, bilo 19. ili 21. maja.

Već dugo je praksa da se tokom posete visokih zvaničnika Sjedinjenih Država ne organizuju nikakva masovna okupljanja u zemlji-domaćinu.

Vlada Srbije podigla je mere obezbeđenja na najviši nivo zbog posete Bajdena, a ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić ponudio je pomoć američkom obezbeđenju. Bajden će, osim Beograda, posetiti Sarajevo i Prištinu.

Izvor: B92

Finale Lav kupa Srbije u četvrtak

Kao što smo ranije javili, finale fudbalskog Lav kupa Srbije neće biti odigrano u sredu i to zbog posete potpredsednika SAD Džozefa Bajdena Beogradu, koja je zakazana za isti dan.

Fudbalski savez Srbije"Na osnovu preporuke Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srbije, a usled izmene režima saobraćaja u Beogradu i povećanih mera bezbednosti, članovi Takmičarske komisije Fudbalskog saveza Srbije, uz saglasnost čelnika naše organizacije i predstavnika oba kluba učesnika finala, na danas održanom sastanku u Beogradu doneli su odluku o promeni dana odigravanja finalnog susreta Lav kupa Srbije. Umesto u sredu, 20. maja, meč između Partizana i Sevojna biće odigran u četvrtak, 21. maja.

Finalni meč biće odigran na stadionu Partizana. Meč će početi u 20.15 sati, uz direktan prenos na kanalu Radio-televizije Srbije.

Sastanku održanom na stadionu Partizana prisustvovali su i predstavnici Zajednice klubova Jelen Superlige. Tom prilikom je donesena odluka o promeni termina zaostale utakmice 31. kola Jelen Superlige između OFK Beograda i Javor Habitfarma. Meč, koji je ranije bio zakazan za sredu 20. maja, iz istih razloga je pomeren za četvrtak, 21. maj, sa početkom u 17.00 sati", navodi se u saopštenju naše kuće fudbala.

Ulaznice za finale Lav kupa u prodaji od ponedeljka

Lav Kup SrbijeFK Partizan je saopštio da prodaja ulaznica za finalni meč Lav kupa Srbije između Partizana i Sevojna počinje u ponedeljak 18. maja na blagajnama stadiona Partizana. Cena ulaznica je 200 dinara za južnu i severnu tribinu, odnosno 400 dinara za zapadnu i istočnu. Ulaznice će se prodavati svakog dana od 10 do 18 časova.

Propusnice za ovu utakmicu neće važiti, dok se ulaznice za ložu neće naći u prodaji. Meč između Partizana i Sevojna se igra u četvrtak sa početkom u 20:15 časova na stadionu u Humskoj.

Izvor: Sportska Centrala

Partizan odbranio Kup!

Fudbaleri Partizana pobedili su Sevojno 3:0 (0:0) u finalu Lav Kupa Srbije i prvi put u istoriji 'crno-belih' odbranili duplu krunu.

Partizan je 60 minuta pokušavao da probije bunker Sevojna, a do gola konačno stiže preko Đorđevića iz slobodnog udarca. Posle toga Sevojno je zaigralo ofanzivnije što su 'crno-beli' iskoristili i u finišu postigli još dva gola. Prvo je u 84. minutu Stevanović povećao na 2:0, a konačan rezultat postavio je Petrović u 90. minutu igre. Ovo je Partizanu 11. trofej u Kupu u istoriji.

Od početka utakmice Partizan je kontrolisao loptu ali je zbog čvrste igre Sevojna u poslednjoj liniji imao malo prostora u napadu pa su se akcije uglavnom završavale ispred šesnaesterca. Prvu ozbiljniju prilika Partizan je imao u 11. minutu, ali je šut Moreire sa dvadesetak metara završio pored gola.

Deset minuta kasnije 'crno-beli' su pokušali z prekida. Tomić je izveo korner, Vašington bio najviši u skoku, dobro šutirao, ali je Nikolić bio siguran i zaustavio šut Brazilca. Posle dvadesetak minuta neaktivne igre Partizan u 42. minutu ponovo pokušava sa distance. Ovaj put šutirao je Tomić ali pored gola.

Na poluvremenu utakmice trener Partizana Slaviša Jokanović je napravio izmenu pa je umesto Vašingtona ušao Bogunović.

'Crno-beli' i drugo poluvreme otvaraju prilikom iz prekida. Đorđević je u 48. minutu izveo slobodan udarac iskosa sa leve strane ali je lopta otišla iznad prečke gola Sevojna.

Najbolju šansu Partizan je stvorio u 58. minutu. Bogunović je sjajno odigrao sa Tomićem i na sredini terena, došao do šesnaesterca gostiju, poslao loptu na drugu stranu do Dijare, ali je najbolji strelac Partizna promašio sjajnu priliku za vođstvo.

Partizan je nakon 15 minuta totalne opsade goal Sevojna konačno poveo i to iz prekida, iz kog je najviše i pokušavao. Kapiten 'crno-belih' Nenad Đorđević je ponovo izveo slobodan udarac ali je ovaj put bio precizniji nego u 48. minutu i konačno savladao Nikolića.

Gol Đorđevića naterao je fudbalere Sevojna da prekinu sa bunker igrom što su igrači Partizana iskoristili i stvorili još nekiliko dobrih šansi. Najbolju je propustio Bogunović u 68. minutu kada je odlični Nikolić sjajno intervenisao i skrenuo loptu u korner.

Nekoliko minuta kasnije Sevojno je ulaskom ofanzivnih igrača pokušalo da potpuno promeni koncepciju igre i ugrozi gol srpskog šampiona.

Međutim, Bulatović je u 79. minutu igre dobio drugi žuti karton pa su gosti do kraja igrali sa igračem manje. I pored toga Sevojno je uspelo da stvori jednu sjajnu priliku. Posle centaršuta sa desne strane i nespretne reakcije Partizanove odbrane Vukojičić je očajno šutirao i poslao loptu daleko iza gola Božovića.

Već u sledećem napadu Partizan dolazi do dve sjajne šanse koje su propustili Dijara (stativa) i Moreira (odbrana Nikolića), ali su iz narednog kornera stigli do drugog gola. Posle centaršuta lopta je u šesnaestercu pogodila Đorđevića u ruku (sudija Milorad Mažić ništa nije svirao), odbila se od stativu, a Stevanović je ubacio u gol za 2:0.

I poslednji, treći gol Partizan postiže posle prekida. Tomić je ponovo centrirao i sa leve strane ubacio loptu iz slobodnog udarca, a Petrović iz prvog kontakta sa loptom glavom savladao Nikolića.

Tim iz Sevojna je svakako napravio istorijski uspeh plasmanom u finale i eliminacijom Crvene zvezde, Napretka, Borca i Hajduka u prethodnim rundama, a sledeće sezone će nastupati u novoformiranoj Evropa Ligi koja će zameniti Kup UEFA.

Partizan je titulom u Kupu nagrađen od FSS i sponzora takmičenja kompanije Karlsberg sa 81 hiljadom evra, dok je poraženo Sevojno inkasiralo 61 hiljadu.

Stadion 'Partizana' u Beogradu; Gledalaca: 13.500; Sudije: Mažić, Radojčić, Živković. Strelci: Đorđević 61', Stevanović 86', Petrović 90'
Žuti kartoni: Fejsa, Djordjević. Crveni karton: Bulatović.

Partizan: Božović, Stevanović, Obradović, Đorđević, Gavrančić, Fejsa, Tomić, Moreira, Ljajić (Vujović 70’), Vašington (Bogunović 46’), Diara (Petrović 90’).