Tema: Fudbal: Lav Kup Srbije 2007/2008  (Pročitano 12442 puta)

Poruke 13
Mozilla Firefox 2.0.0.13
Benq
Партизан у финалу

Црвена звезда – Партизан 2:3 (0:2). – Стрелци: Бурзановић и Јестровић за домаћинa, а Дијара (2) и Јоветић за „црно-беле”. – Судија Спасић поништио гол Звезди

Дерби „вечитих ривала” у полуфиналу фудбалског Купа Србије припао је „црно-белима”, који су после скоро седам година у нашем најмасовнијем такмичењу поразили најљућег противника. У првом полувремену гости су били убедљиво бољи, али у наставку сусрета умало да поклекну пред силним налетима „црвено-белих”. Ипак, захваљујући двоструком стрелцу Сенегалцу Дијари и поготово јунаку утакмице Јоветићу, успели су да остваре победу: Црвена звезда – Партизан 2:3 (0:2).

По веома пријатном времену за игру публика је могла да ужива у фантастичној фудбалској представи и отвореној борби наша два највећа клуба. Смењивали су се периоди игре у којима је био доминантан један ривал, а на крају су се радовали навијачи и фудбалери Партизана. Звездине „делије” су сјајним бодрењем практично „подигли играче”, који су смогли снаге да се „врате у меч”. Ипак, десетак минута пре краја сусрета попустила им је концентрација, што је искористио Јоветић. Међутим, у 69. минуту изузетно лоши судија Нинослав Спасић из Сурдулице је поништио регуларан гол Звезде, јер Милијаш није био у офсајду, што је битно утицало на крајњи епилог.

Почетак утакмице обележен је обострано опрезном игром, а потом су уследили фуриозних десет минута „црно-белих” и вођство са два гола разлике. Гости су повели у 13. минуту поготком повратника Дијаре, након изванредне асистенције веома расположеног Јоветића. Црногорски репрезентативац је показао зашто су га прогласили за једног од најперспективнијих европских играча, јер је потезом фудбалског велемајстора фантастично упослио Дијару, а овај је волеј ударцем искоса са леве стране послао лопту под пречку.

Само три минута касније поново је у центру пажње био Јоветић. Сјајно је започео акцију, коју је наставио Малетић, а када се очекивало да ће Мореира удвостручити предност гостујућег тима, са гол-линије лопту је у поље избацио Звездин млади штопер Томовић. У 20. минуту поново се истакао Томовић, пошто је зауставио Малетића у силовитом продору.

Дијара је поново био ефикасан у 22. минуту, када је после додавања левог бека Обрадовића са око двадесетак метара упутио прецизан шут по земљи и лопта је поред Ранђеловићевих руку завршила левом углу гола. Стекао се утисак, да је искусни голман могао боље да реагује.

Домаћи тим се консолидовао тек после пола сата игре, када је престао бојкот најватренијих Звездиних навијача, који су на северној трибини до тада мирно седели, у знак протеста због недавног убиства једног навијача приликом уговорене туче у Новом Саду. Када је „север” загрмео, фудбалерима Звезде као да је враћено самопоуздање. Ипак, до краја првог полувремена нису озбиљније припретили.

У наставку сусрета сасвим друга слика на „Маракани”. Домаћин је кренуо на све или ништа и такав приступ се убрзо показао као једини могућ, а већ у 54. минуту „црвено-бели” су смањили предност.

Радост навијачима Звезде прво је донео Бурзановић, који је био и стрелац на недавном првенственом дербију на стадиону Партизана. После центаршута Милијаша, Кастиљо је лопту спустио главом, а Бурзановић је са 6–7 метара у пуном налету затресао мрежу гостију. Тај погодак дао је крила нашем најтрофејнијем клубу, а игра се потпуно развила и уследила је отворена борба.

У 67. минуту велика иницијатива Звезде довела је до изједнаћчења, а стрелац је био добро постављени Јестровић. Претходно је Милијаш погодио пречку, у шеснаестерцу гостију створила се велика гужва, Тричковски се добро снашао и упослио Јестровића, који је са ивице петерца рутински послао лопту у мрежу. На стадиону је дошло до великог одушевљења присталица домаћег тима, а фудбалери Звезде су покушали да начине потпуни преокрет. Само два минута после изједначења, главни арбитар Спасић је уважио сигнализацију помоћника Милисављевића из Београда да је Милијаш био у офсајду и поништио, како се доцније на основу ТВ снимка установило, регуларан гол Звезде.

Из готово безизлазне ситуације госте је вратио најбољи актер јучерашњег драматичног дербија Стеван Јоветић. Он је у 79. минуту постигао победоносан гол за „црно-беле” и тако поставио коначан резултат. Веома смушена одбрана „црвено-белих” поново је лоше реаговала десетак минута пре краја сусрета, када је Дијара пронашао усамљеног Јоветића, а овај погодио мрежу и донео велику радост Партизану.

Стадион Црвене звезде. Гледалаца: 18.000. Судија: Спасић (Сурдулица). Стрелци: 0:1 Дијара (13), 0:2 Дијара (22), 1:2 Бурзановић (54), 2:2 Јестровић (67), 2:3 Јоветић (79). Жути картони: Миловановић, Гај (Црвена звезда), Јовановић, Еднилсон, Ђорђевић (Партизан).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Ранђеловић 6, Нинков 6, Анђелковић 7, Томовић 6,5, Гај 6,5, Кастиљо 7,5, Милијаш 7, Миловановић 7, Бурзановић 7,5 (од 83. Мисдонгард –), Тричковски 7 (од 80. Блажић –) , Јестровић 7.

ПАРТИЗАН: Божовић 7, Јовановић 6,5, Обрадовић 6,5, Ђорђевић 6,5, Кнежевић 7, Еднилсон 6,5, Лазић 6,5 (од 85. Тошић –), Мореира 7, Малетић 7,5, Јоветић 8, Дијара 8 (од 90. Чадиковски –).

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Стеван Јоветић (Партизан).

Izvor: Politika

Kakva nepravda!!!!!!!!!!!!! Smile

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.13;
Određene cene karata za finale Lav kupa

Finale Lav kupa Srbije igraće se 7. maja na stadionu Partizana sa početkom u 18:00h, a ne u 20:15h kako je prethodno najavljeno.

Danas je i zvanično potvrđeno da su se, u skladu sa propisima Kupa, klubovi-finalisti i organizator (FSS) dogovorili o novom mestu odigravanja finalne utakmice. Podsetimo, prvobitno je bilo određeno da se završni meč za trofej odigra na stadionu Crvene zvezde.

Istovremeno, određene su i cene ulaznica, pa će karte za južnu i severnu tribinu stadiona u Humskoj koštati svega 150 dinara, ulaz na "istok" će koštati 300, a na "zapad" 400 dinara.

Izvor: Sportska Centrala

Mozilla Firefox 2.0.0.14;
U Humskoj traže mesto za trofej

Veličina kluba, trenutni rejting, kvalitet igrača, domaći teren, put do završnice - sve je na strani Partizana u sutrašnjoj (18 časova) finalnoj utakmici Lav kupa Srbije protiv Zemuna. Da li će se u vitrinama crno-belih naći već viđen trofej ili će drugoligaš iz Gornje varoši staviti šlag i jagodu na najveći uspeh u istoriji, videće se nakon meča u Humskoj, koji bi po nekima trebalo da bude duel mačke i miša, ali je istorija mnogo puta do sada pokazala da su se u ovakvim susretima u stvari sreli David i Golijat.

Slaviša Jokanović, šef stručnog štaba Partizana, ne ostavlja dilemu kada je u pitanju način na koji će njegova ekipa ući u duel za prvi trofej u sezoni.
- Ako neko misli da smo već pobedili, onda bi bilo idealno da nam preda pehar kako ne bismo ni igrali meč. Ja bih onda mogao da se spakujem i odem u posetu porodici. Svi znamo da smo jači od Zemuna, ali jači ne pobeđuje uvek, zar ne? Za mnoge igrače iz Gornje varoši biće to najznačajnija utakmica u karijeri, a mi moramo da učinimo sve da sprečimo eventualno iznenađenje.

Njegov kolega na suprotnoj strani biće Slobodan Kustudić, trener koji je već jednom izgubio finale Kupa od Partizana, kao šef stručnog štaba subotičkog Spartaka.
- U situaciji smo da igramo u sredu, a mislimo na vikend, kada igramo sa Novim Sadom. Borimo se za goli život u Prvoj ligi Srbije, nažalost, to nam je preokupacija, umesto da uživamo u ovakvom jednom spektaklu. Partizan vodi moj veliki prijatelj, predsednik Karadžić, na klupi je perspektivni trener Jokanović i molimo boga da ih ne krene baš protiv nas. S druge strane, moji igrači imaju priliku da se predstave širokom auditorijumu i da iskažu sav svoj talenat.
Na koji način ćete se suprotstaviti favoritu na papiru?
- Imamo problem jer nam neće igrati kapiten Vujošević zbog žutih kartona, ali imamo tri, četiri napadača koji mogu da napadnu Partizan. Kup je specifično takmičenje, igra se samo jedna utakmica i to daje dodatnu draž. Dešavalo se da favorit ne pobedi, nadamo se da bi tako nešto moglo da se desi i sutra u Humskoj - kaže Kustudić.
Ulaznice za finale Kupa u prodaji su od danas, cena za severnu i južnu tribinu je 150 dinara, za istočnu tribinu 300 dinara, a za zapadnu tribinu 400 dinara. Zemun je za svoje verne navijače „taurunum bojse“, koji spremaju specijalnu koreografiju, tražio hiljadu ulaznica za severnu tribinu, 400 ulaznica za prijatelje kluba, sponzore i veterane, odnosno 20 ulaznica za specijalnu ložu. Prihod od finalnog meča Lav kupa Partizan i Zemun podeliće na jednake delove. Pobedniku sledi nagrada od 60.000 evra (ukupno 81.000 evra za ovogodišnji ciklus), dok će poraženi morati da se zadovolji upola manjom sumom - 30.000 evra (ukupno 51.000 evra).

Krstić na centru

Dragan Krstić deliće pravdu u finalu Lav kupa. Pomagaće mu Igor Radojčić i Nikola Tomičić, a četvrti sudija je Miodrag Gogić.

Izvor: Blic

Партизан победник Купа Србије

У финалу Лав купа Србије: Партизан – Земун 3:0 (2:0). – Сенегалац Ламин Дијара троструки стрелац (12, 41. и 90. минут). – „Црно-бели” освојили 10. трофеј пред око 15.000 гледалаца

У амбијенту који доликује озбиљном фудбалском свету финале нашег најмасовнијег фудбалског такмичења, у коме су се састали вишеструки освајач овог трофеја Партизан и Земун коме је ово било прво, самим тим и историјско финале, припало је „црно-белима”. Партизан је главни посао завршио још у првом полувремену, када је са два дивна поготка у 12. и 41. минуту Сенегалац Дијара обезбедио тријумф свом тиму.

Победом у финалу Партизан је освојио свој први трофеј у овој сезони поновивши успех у Купу Србије од пре седам година. Пехар и медаље победничком тиму уручио је Милутин Шошкић, легендарни ас Партизана, апошто су гледаоци имали прилику да добром фудбалу, уз фер и коректно навијање, што је пробудило наде да ће се фудбалски куп у пуном сјају вратити на нашу фудбалску сцену.

Прво полувреме донело је доста узбуђења, посебно на половини терена Земуна где се углавном у највећем делу одвијала игра у којој је Партизан диктирао и дизао темпо онолико колико му је било потребно да мирно оде на одмор.

Партизан се као што се и очекивало ауторитативно поставио у односу на свог противника па је разлика од само два гола могла мирне душе да буде и утростручена.

Иако је голман Земуна Јовшић у првом полувремену два пута вадио лопту из мреже, може се слободно рећи да је поред двоструког стрелца Дијаре био централна фигура првог полувремена. Ређале су се Партизанове прилике као на траци. Серију је отворио Јоветић, да би у 6. минуту „фијукнула” десница Бразилца Жуке. Те две прилике биле су заправо увод у Партизаново вођство. Играо се 12. минут, када је Португалац Мореира кренуо у незадрживи продор иако су га чак тројица Земунових играча покушала да спрече, али је Мореира попут тајфуна прошао кроз Земунов средњи ред, затим подигао поглед и онда мајсторски упослио Сенегалца Дијару, који прво прави пар корака а затим маниром искусног стрелца шаље лопту у гол.

Није Земун помишљао да се повуче иако је у финале ушао као потпуни аутсајдер, па су симпатије највећег дела публике веома често биле на страни младог тима из Горње вароши.

У другом делу првог полувремена Партизан је створио још неколико сјајних прилика, пре свих Јоветић и Дијара, али је Немања Јовшић успешно бранио своју мрежу. Ипак, био је немоћан у 41. минуту када је Дијара после успешне акције Мореире и Лазића са неких дванаестак метара поново затресао његову мрежу.

Очекивало се да ће Партизан високо поразити тим из Земуна који је захваљујући одбранама голмана Јовшића извукао „живу главу” из Хумске. Оно што је Јовшић одбранио Јоветићу заслужује све похвале па би стручни људи из Партизана могли озбиљно да поразмисле и да голмана Јовшића врате у Партизан.

Играчи Земуна, чини се, пружили су максимум, мада се код појединаца осетила и трема и ово је био њихов крајњи домет. А Партизановим навијачима остаје да жале што њихови љубимци нису завршили ову утакмицу са туцетом голова.

Стеван Јоветић је у само два минута у 66. и 68. пропустио три идеалне прилике, али оно што није успело њему успело је Сенегалцу Дијари, који је у последњим тренуцима утакмице постигао свој први хет-трик за Партизан. Стјепановић је са десне стране сјајно центрирао да би Дијара у свом стилу главом приморао одличног Јовшића да и трећи пут вади лопту из мреже.

Тријумф у Купу могао би да да нова крила играчима у црно-белим дресовима, јер пред њима је још један циљ – освајање титуле државног првака, а Партизан је на добром путу да тај циљ оствари и тиме ову сезону заврши са дуплом круном.

Стадион Партизана. Гледалаца: око 15.000. Судија: Драган Крстић (Београд). Стрелци: Дијара у 12, 41. и 90. минуту. Жути картони: Рнић (Партизан), Ивановић и Срећо (Земун).

ПАРТИЗАН: Божовић 7, Малетић 6,5, Обрадовић 7, Ђорђевић 7, Рнић 7, Жука 7 (од 59. Митровић 6,5), Мореира 7,5 (од 74. Стјепановић –), Лазић 7, Тошић 6,5, Дијара 8,5, Јоветић 6 (од 87. Петковић –).

ЗЕМУН: Јовшић 8, Цвејић 6,5 (од 74. Милшић –), Ивановић 6 (од 58. Вранић 6), Јовановић 6, Митровић 5, Јандрић 6,5, Мијаиловић 6 (од 58. Лекић 6), Тодоров 6, Живановић 6, Срећо 7, Златковић 6,5.

ИГРАЧ УТАКМИЦЕ: Ламин Дијара (Партизан).

Кустудић: Разлика у класи

– Партизан је био бољи и заслужено је освојио трофеј, казао тренер Земуна. – Јокановић задовољан. – Јоветић: Нема времена за славље

Славиша Јокановић је ушао у историју српског фудбала пошто је и као играч и сада као тренер освојио национални Куп. Због тога за овог тренера почетника тријумф над Земуном представља један од најсрећнијих дана у његовој тренерској каријери. Ипак, Јокановић је смиреним тоном као што то обично и чини говорио после победе над Земуном.

– Мислим да смо на крају заслужено освојили вредан трофеј али на томе не смемо стати. Морамо да наставимо борбу која нас очекује до краја шампионата јер једноставно желимо да освојимо дуплу круну. Честитам мојим играчима на победи а гостима на фер и коректној игри.

Тренер Земуна Слободан Кустудић је казао:

– Очигледна је разлика у класи између наша два тима. Партизан је заслужено победио а нама овај меч без обзира на пораз мора да остане у лепом сећању. Земун је први пут играо финале националног Купа.

Троструки стрелац Дијара је деловао веома исцрпљено после меча.

– Хвала Богу да смо победили и да смо освојили први трофеј. Окрећемо се новим обавезама, идемо даље ка титули првака.

Капитен Јоветић је у финалу пропустио неколико идеалних шанси.

– Био је ово добар меч у коме смо ми заслужено однели победу. Захвалио бих се нашим навијачима а Земуну желим сву срећу у њиховој борби за опстанак у Првој лиги. Немамо времена за славље јер нас већ у суботу очекује Банат.

-----------------------------------------------------------

Томић пресрећан

Млади спортски директор Партизана Иван Томић није крио узбуђење због освојеног Купа. Окупљеним новинарима Томић је рекао:

– Финале је било веома узбудљиво. Пресрећан сам због победе, хвала навијачима на дивној подршци а играчима на изванредној игри. Играли смо онолико колико је било потребно за наше прво славље, али нећемо стати на томе јер желимо да освојимо дуплу круну, казао је Томић.

Jovšić i Dijara najbolji

Golman Zemuna Nemanja Jovšić proglašen je za najboljeg igrača Lav Kupa Srbije, takmičenja u kojem je njegov tim poražen u finalu od ekipe Partizana (3:0). Pored Jovšića, priznanje je dobio napadač Partizana Lamin Dijara koji je sa pet golova bio najbolji strelac, dok je sudija finalnog meča Dragan Krstić proglašen za najboljeg arbitra.

"Ne dešava se često da golman dobije trofej za najboljeg igrača i time mi je ovo priznanje draže. Ulazak Zemuna u finale je bio istorijski uspeh ovog kluba. Mnogi su bili iznenađeni time, ali mi, igrači smo verovali u sebe", izjavio je Jovšić.

Zemun je čak tri utakmice do finala morao da rešava izvođenjem penala i svaki put Jovšić je uspevao da odbrani barem po jedan protivnički šut sa bele tačke.

Senegalski internacionalac u Partizanu Lamin Dijara rekao je da je veoma srećan zbog priznanja, ali je istakao da mu je najvažnije osvajanje titule sa "crno-belima".

"Ponosan sam što sam uspeo da osvojim trofej za najboljeg strelca, ali biću još srećniji ako sledećeg vikenda Partizan stigne do titule šampiona", kazao je Dijara.

Sudija Dragan Krstić je priznanje za najboljeg arbitra okarakterisao kao "krunu" svoje karijere.

"Sve sudije su maštale o tome ko će deliti pravdu u finalu. Ja sam imao sreću da budem učesnik te utakmice i ovo je kruna u karijeri jednog sudije", naveo je Krstić.

Jovšiću, Dijari i Krstiću nagrade je uručio generalni direktor kompanije Karlsberg Srbija Aleksandar Radosavljević. On je istakao da je ta kompanija izuzetno zadovoljna saradnjom sa Fudbalskim savezom i organizacijom najmasovnijeg klupskog takmičenja.

"Ove sezone bilo je posebno zanimljivo to što je u finalu igrao jedan drugoligaš. Uspeli smo da 'podignemo' ovo takmičenje, a verujem da će sledeće sezone Lav kup Srbije biti još bolji i uzbudljiviji", rekao je Radosavljević, čija je kompanija obezbedila nagradni fond od 250.000 evra za sve klubove učesnike kupa.

Izvor: B92-Sport