FT   Macclesfield T.   2 - 1   Hartlepool U.
FT   Mansfield T.   1 - 1   Doncaster R.
FT   Milton Keynes Dons   0 - 2   Blackpool
FT   Rushden & Diamonds   1 - 2   Tamworth
FT   Tranmere R.   1 - 2   Peterborough U.
   December 3
FT   Bristol C.   4 - 3   Gillingham
FT   Salisbury City   1 - 1   Nottingham F.

Enjoy life today, yesterday is gone, and tomorrow may never come!!!!

Život je kratak, umetnost duga, prilika brza, pokušaj opasan, odluka teška.     Hipokrat, grčki lekar, otac medicine (460–377. p. n. e.)

Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!

KK: Liverpul - Arsenal 9. januara

Odložena utakmica četvrtfinala Karling kupa između Liverpula i Arsenala igra će se na Enfildu 9. januara 2007, saopštila je Fudbalska asocijacija Engleske.

Meč je trebalo da bide odigran u utorak, ali je odložen zbog veoma jake magle u Liverpulu.

Odlaganje je stvorilo velike probleme i za FA i za klubove, zbog izuzetno ztgusnutog rasporeda u predstojećim nedeljama – zajključno sa 2. januarom klubovi će odigrati po četiri ligaške utakmice, a samo četiri dana kasnije sastaju se u okviru trećeg kola FA kupa, takođe na Enfildu.

Ispostavilo se da je najraniji relativno slobodan termin bio 9. januar, kada je trebalo da bude odigrana prva polufinalna utakmica Karling kupa.

U polufinale Karling kupa plasirao se Vikom Vonderers (Liga Dva), šokantnom pobedom nad Čarltonom. U sredu igraju se mečevi Njukasl - Čelsi i Totenhem - Sautend.

Izvor: B92-Sport
"Ponekad mi se čini da je najupadljivija odlika liberalizma, koja ga odvaja kako od konzervativizma tako i od socijalizma, stanovište da moralna uverenja u vezi sa ponašanjem koje se neposredno ne upliće u zaštićeno polje drugih osoba ne opravdavaju prinudu."

Friedrich Hayek
Pogledaj profil WWW GTalk Skype Twitter Facebook

Opera 9.10
Njukasl - Čelsi 0:1 (0:0)
Drogba 79'

Totenhem - Sautend 1:0 posle produžetaka(0:0)
Defo 115'

Poruke 10766
Mozilla Firefox 1.5.0.9
Liga kup Engleske: Vajkomb dočekuje Čelsi!

Četvrtoligaška ekipa Vajkomb Vonderersa u subotu je dobila nagradu za sve podvige koje je načinila u dosadašnjem toku Liga kupa Engleske.

U prvoj utakmici polufinala zakazanoj za 9. ili 10. januar, Vajkomb će ugostiti šampionski tim Čelsija, a revanš meč biće odigran dve nedelje kasnije.

Senzacionalni Vonderersi zasad su došli glave premijerligašima Fulamu i Čarltonu, pa ostaje da se vidi kako će se suprotstaviti trećem, daleko kvalitetnijem timu iz Londona. Oni su se 2001. godine plasirali u polufinale FA kupa.

Drugi polufinalni par voljom žreba će formirati Totenhem i pobednik odloženog okršaja Liverpula, sedmostrukog osvajača Liga kupa, sa Arsenalom. Taj meč trebalo je da bude odigran u utorak, 19. decembra, ali se kao nepremostiva prepreka isprečila - magla.

Domaćin finalne utakmice, zakazane za 25. februar, i ove sezone će biti Milenijum stadion u Kardifu.

FA KUP: "Tobdžije" razorile Enfild

Zidine Enfilda nisu uspele da izdrže kanonadu topova sa londonskog Hajberija! Arsenal je u meču treće runde FA kupa kao gost pobedio Liverpul sa 3:1 i raspršio snove Rafaela Beniteza o odbrani trofeja osvojenog prošle godine trijumfom nad Vest Hemom.

Junak večeri bio je češki reprezentativac Tomaš Rosicki, koji je mrežu domaćeg tim zatresao u 37. i 45. minutu. Kada je Dirk Kajt u 72. minutu prepolovio zaostatak svog tima činilo se da još ima nade za "crvene". Ona je, medjutim, umrla u 84. minutu. Kada je Tjeri Anri postigao treći gol za Arsenal i "overio" pobedu.

Treće kolo engleskog FA kupa donelo je i dva iznenadjenja, a od daljeg takmičenja morala su da se oproste dva premijerligaša Čarlton i Šefild junajted.

Čarlton je kao gost poražen od nekadašnjeg dvostrukog šampiona Evrope, a sada trećeligaša, Notingem Foresta sa 2:0. Strelci za "šumare" bili su Agogo u 28. i Holt u 31. minutu.

Još veće iznenadjenje priredio je trećeligaš Svonsi, koji je kao gost deklasirao člana elitne družine Šefild junajted sa 3:0. Dvostruki strelac za ekipu iz Velsa bio je Batler, a u listu strelaca upisao se i Briton sa "bele tačke".

Aktuelni šampion Čelsi, kojem ne cvetaju ruže u prvenstvu, sav svoj bes iskalio je na Meklsfildu, koji je sa Stamford Bridža ispraćen sa šest lopti u mreži (6:1).
Trostruki strelac za "plavce" bio je Frenk Lampard, a po jedan pogodak postigli su Mikel, Rajt Filips i Karvaljo. Jedini gol za goste, koji su od 51. minuta igrali bez "pocrvenelog" Lija, bio je Marfi.

"Davljenik" Vest Hem takodje je iskoristio priliku da u FA kupu naplati sve promašaje iz prvenstva, pa je na Apton Parku "stradao" Brajton (3:0). Sva tri pogotka domaći su postigli u drugom poluvremenu, a strelci su bili Nobl, Kol i Malins.

Larson i Ole za pobedu Junajteda

Mančester Junajted i Blekburn Rovers plasirali su se u četvrto kolo FA kupa, dok će dva meča biti ponovljena zbog nerešenih rezultata.

Klubovi iz Čempionšipa ostali su neporaženi u utakmicama sa premijerligašima – Šefild Venzdi je sa Mančester Sitijem igrao 1:1, a Kardif i Totenhem završili su meč bez golova.

U dva duela klubova iz najvišeg ranga Junajted je golom Olea Solšera u 91. minutu izbacio Aston Vilu (2:1), dok je Blekburn na nedalekom gostovanju Evertonu ostvario ubedljiv trijumf od 4:1.

Meč dana igran je na Old Trafordu, gde je domaćin predstavio svoje zimsko pojačanje Henrika Larsona. Henke je bio u startnoj postavi, a solidni nastup krunisao je atraktivnim pogotkom početkom drugog poluvremena.

Vodeći tim lige, u čijem sastavu zbog povreda nisu bili Vidić i Saha, igrao je daleko bolje, ali su gosti stvarali sjajne prilike i uspeli da izjednače golom Milana Baroša.

Baroš je meč počeo na klupi, baš kao i Solšer. Kada je Norvežaninu ukazana prilika, on je umeo da je iskoristi. Njegov deveti gol u sezoni došao je posle dobre kontre Junajteda na ulasku u nadoknadu vremena, a za njega je jednako zaslužan Gabor Kiraj, koji je intervenisao nespretno. Dve ekipe su u decembru igrale na Vila Parku u okviru Premijer lige, a ponovo se sastaju već u subotu.

Na Gudisonu Blekburn je do poluvremena imao tri gola prednosti, posle sjajne igre Mortena Gamst Pedersena. Norvežanin je asistirao za prvi i postigao drugi gol protiv nemoćnih "Karamela". U nastavku je Endi Džonson konačno pogodio mrežu (iz penala), ali je Beni MekKarti u nadoknadi vremena postavio konačnih 4:1.

Kardif je nastavio seriju loših ofanzivnih predstava, koja ih je sa vrha Čempionšipa u novembru spustila do sredine tabele u januaru. Ipak, njihova upornost prekinula je niz od devet Totenhemovih pobeda u kup-takmičenjima ove godine (Kup UEFA i Karling kup), a najbolju šansu na Ninijan Parku imao je Majkl Čopra.

Na Hilzborou briljirao je golman "Sova" Mark Krosli (donja slika), a drama je počekla u poslednjih četvrt sata. Najpre je Mika Ričards srušen u šesnaestercu Venzdija, a penal je iskoristio Samaras. Samo minut kasnije Stiven MekLin je uspeo da izjednači, a u finišu domaći tim je propustio nekoliko sjajnih prilika za pobedu.

Mančester Junajted - Aston Vila 2:1 (0:0)
Larson 55', Solskjer 90' - Baroš 74'

Everton - Blekburn 1:4 (0:3)
Džonson 69'(pen) - Derbišajr 5', Pedersen 21', Galager 38', MekKarti 90'

Šefild Vendzdej - Mančester Siti 1:1 (0:0)

Fulam ili Lester - Stouk

Utakmice se igraju od 26. do 28. januara.

Opera 9.02
Engleski Liga kup ulazi u završnicu

U utorak i sredu biće odigrana dva susreta engleskog Liga kupa. U zaostaloj utakmici četvrtfinala, Liverpul je domaćin Arsenalu i pokušaće da se osveti za subotnji poraz u FA kupu. Pobednik ovog susreta će se u polufinalu sastati sa Totenhemom.

Priliku da se prvi domogne finala ima Čelsi. Šampion Engleske gostuje četvrtoligašu Vikombu i očekuje se da stvori više nego dovoljnu razliku pred revanš na Stamford Bridžu.