Tema: Fudbal: Kup UEFA 2008/2009  (Pročitano 39177 puta)

Zodijak Aries
Poruke 2169
Zastava Prokuplje
Mozilla desktopsmiley_1_2
ala ce da prsti u sredu i cetvrtak samo tako.mislim da je ovo najjneizvesnija sezona kup uefa od kad pratim,ima barem 5-6 favorita za titulu.bice krvavo sirom evrope Smile

Moderator
Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
UEFA: Inzagi i Dijego za remi pred San Siro

Prvi meč derbija osmine finala Kupa UEFA završen je bez pobednika na prepunom Vezerštadionu u Bremenu - 1:1. Ko će dalje, Milan ili Verder, biće poznato za sedam dana na San Siru...

Prvi su na severu Nemačke u vođstvo došli Italijani. Da i dalje ume da postiže golove, Pipo Inzagi je najavio je u nedelju derbiju sa Interom, kada mu je prelep gol levicom opravdano poništen zbog ofsajda, a protiv Verdera je potvrdio istom nogom iz regularne situacije.

Inzagijevom golu iz neposredne blizine Tima Vizea prethodila je greška levog beka Verdera Klemensa Frica, koji je loše ispucao jednu loptu, praktično na nogu Matijea Flaminija, a Francuz odmah uputio centaršut ka jedinom isturenom fudbaleru u postavi Karla Anćelotija.

Fudbal je uz malo sreće stigao do Inzagija, a kada se to i dogodilo, postojao je samo jedan epilog - gol u mreži Verdera.

Anćeloti je u meču osmine finala Kupu UEFA na teren izveo gotovo kompletan drugi tim. Od startera tu su bili samo Andrea Pirlo, Klarens Sedorf, Masimo Ambrosini i Đanluka Zambrota, ali su rosoneri i u tom sastavu imali pobedu u rukama do finiša meča, kada je proradio Dijegol.

Dijego Ribas Kunja odgovorio je Inzagiju golom levom nogom, po zemlji u 83. minutu. Jednu dugu loptu, Portugalac Hugo Almeida spustio je glavom prema Brazilcu, koji je sebi dao for, a onda pogodio Didin donji desni ugao za izjednačenje, posle kojeg je moglo da dođe i do potpunog preokreta.

U 90. minutu, veteran Đuzepe Favali "očistio" je pred svojim golom centaršut Dijega tako što je pogodio sopstvenu stativu, a odbitak u mrežu nije uspeo da sprovede Klaudijo Pizaro.

Na ostalim terenima bilo je nekoliko iznenađenja, od kojih je najveće ono u Pireju, gde je francuski Sent Etjen pregazio Olimpijakos - 1:3.

Tim koji se bori za opstanak u Francuskoj, ućutkao je Karaiskakis stadion već posle prvih 45 minuta, kada je vodio sa 2:0 golovima Ilana i Dernisa. Nadu crveno-belima doneo je kapiten tog tima, Srbin Predrag Đorđević iz penala (64), ali je sve palo u vodu u nadoknadi vremena kada je pogodio i Gomis.

Hamburg je već u četvrtfinalu, jer je u Holandiji pobedio NEC sa ubedljivih 3:0.

Nokia N 73
iznenadili su me porazi Olimpijakosa u sred Grcke , veliki poraz Standarda i poraz Samdorije kod kuce .... ostalo i nisu neka iznenadjenja ...

Ispali Milan, Fjorentina, Totenhem
Svi Partizanovi rivali iz grupe lige UEFA već su završili takmičenje, a timovi iz najjačih liga veoma loše su prošli u 1/16 finala.

Revanši su posebno neugodni bili za Italijane. Milan je kod kuće igrao sa Verderom 2:2, i ispao zbog gola manje u gostima. Ajaks je posle pobede u Firenci igrao kod kuće sa Fjorentinom 1:1, dok je Sampdorija u drugom meču ponovo poražena od Metalista iz Harkova. Standard iz Liježa ni u revanšu nije pobedio Bragu, dok je Štutgart i kod kuće izgubio od Zenita.

Klubovi iz bivšeg SSSR-a su igrali odlično, uprkos tome što im sezona počinje tek u marti, ostvarivši tokom dana 4 pobede (još se čeka rasplet u duelu Valensija – Dinamo Kijev). Šahtjor je lako došao do remija na Vajt Hart Lejnu, dok je moskovski CSKA ubedljivo pobedio Aston Vilu.

Tako će u završnih 16 čast Premijer lige braniti samo Mančester Siti, iz Serije A ostao je samo Udineze, a od rezultata Valensije zavisi da li će iko iz Primere uopšte nastaviti takmičenje, pošto je Olborg i u La Korunji deklasirao Deportivo.

Galatasaraj je ostvario dramatičnu pobedu nad Bordoom od 4:3, dok je marsejski Olimpik penalima bio bolji od Tventea, pošto su oba meča završena minimalnim pobedama gostiju.

Pari Sen Žermen i Hamburger još jednom su obezbedili sigurne pobede, pa će Nemci i Francuzi biti najbrojnije nacije uz one sa istoka.

Među 16 preostalih klubova biće zastupljeni klubovi iz 10 ili 11 liga.

Sledi dopuna...

Tvente – Olimpik Marsej 0:1 – penalima 6:7 (1:0)
Standard Lijež – Braga 1:1 (0:3)
Mančester Siti – FC Kopenhagen 2:1 (2:2)

Nokia N 73
Kakvi mechevi ... CSKA, HSV, Werder i Galatasaraj po meni glavni favoriti ...  Smile

Hamburg – Galatasaraj

Prve utakmice se igraju 12.marta dok su revanši sedam dana kasnije.

Poruke 2560
Nokia N 73
HSV , City , Bremen , PSZ , i CSKA su po meni glavnoi favoriti ... ali ovde se nikad ne zna ... uwek osvoji neko od koga se to ne ocekuje ..  Smile tako da svi sem Brage i Metalista mogu se necemu nadati  Smile

Moderator

Opera 9.63
KUP UEFA: Nemilosrdni domaćini

Čak šest domaćina pobedilo je u prvim utakmicama osmine finala Kupa UEFA, samo su Galatasaraj u Hamburgu i Braga u Parizu izborili remije.

Miloš Krasić (CSKA) je bio bolji od Igora Duljaja (Šahtjor), a Miloš Ninković (Dinamo Kijev) od Milana Obradovića i Marka Devića (Metalist).

Miralem Sulejmani nije mogao da pomogne Ajaksu da izbegne poraz u Marseju (gosti od 41. minuta bez isključenog Van der Vila), kao ni Mateja Kežman, koji je u igru ušao u 68. minutu, Pari Sen Žermenu da slomi otpor Brage.

CSKA je u Moskvi savladao Šahtjor golom Brazilca Vagnera Lava iz penala u 50. minutu. Zasluge za pogodak podjednako pripadaju i Krasiću, nad kim je Rac načinio prekršaj za najstrožu kaznu.

U jedinom duelu ekipa iz iste zemlje, Dinamo iz Kijeva je, takođe minimalnim rezultatom, pobedio Metalist iz Harkova. Gol odluke je postigao Hrvat Ognjen Vukojević.

Da Sent Etjen nije "mačji kašalj" i da nije slučajno stigao do osmine finala Kupa UEFA potvrdilo se i u Bremenu. Verder je ipak pobedio, golom Nalda u 20. minutu. U nastavku je uspeo da sačuva tu prednost.

Mančester siti je takođe sačuvao kapital stečen u prvih 45 minuta (2:0) i konačno stao na put zahuktalom danskom Alborgu.

Udineze je do istovetnog uspeha protiv Zenita stigao u finišu utakmice. Domaćin je na "Friuliju" od početka više želeo pobedu i to je počeo da naplaćuje u 85. minutu. Tada je Kvaljarela postigao vodeći gol, a u poslednjim trenucima je Di Natale iz penala zapečatio sudbinu aktuelnog vlasnika trofeja (tada je isključen Širokov).

Hamburger i Galatasaraj su remizirali - 1:1. Gosti su došli u vođstvo u 32. minutu preko Akmana posle kontranapada, a izjednačenje je doneo Jensen nedugo po povratku iz svlačionica.

Nemački tim je od 52. minuta imao igrača više, tada je isključen Emre Ašik zbog grubog starta na Petriću, ali tu prednost nije materijalizovao.

/Kvaljarela 85, Di Natale pen 90/

Revanši su na programu 18. i 19. marta, a žreb za četvrtfinale i polufinale Kupa UEFA, kao i za Ligu šampiona, biće obavljen 20. marta u Nionu.

KUP UEFA: Marsej i Verder u četvrtfinalu

Verder Bremen i Olimpik Marsej prvi su četvrtfinalisti Kupa UEFA. To u sredu uveče, posle revanš mečeva osmine finala, nisu postali Ajaks i Sent Etjen.

Verder je, posle 1:0 u Bremenu, vrlo brzo rešio sve brige u revanšu. Već u 27. minutu bilo je 0:2, što je praktično značilo da je Sent Etjenu za prolaz dalje bila potrebna pobeda od 4:2.

Do kraja, zeleni su stigli samo do remija i to golom Graksa u nadoknadi vremena, tako da će u četvrfinale otići tim, koji je u Kup UEFA dospeo kao učesnik Lige šampiona (treći u grupnoj fazi). U šesnaestini finala Kupa UEFA, Verder je izbacio Milan.

Sada momci iz Bremena čekaju žreb u Nionu (petak, 13.00), kada će saznati ime narednog protivnika, a to bi mogao da bude još jedan francuski tim, Olimpik iz Marseja.

U duelu dva bivša prvaka Evrope, u Amsterdam Areni, igrali su se produžeci, a u njima su se bolje snašli gosti sa juga Francuske.

U prvom meču, na Velodromu, bilo je 2:1, a revanš je počeo dobro po Ajaks. Golom Enoha u 33. minutu, tim za koji je od prvog minuta igrao naš reprezentativac Miralem Sulejmani, došao je do željenog rezultata, ali je vođstvo stiglo prerano.

Samo tri minuta kasnije, poravnao je Mamadu Nijang i Ajaks je morao da krene iz početka.

Na 2:1 u 74. minutu povisio je Sulejmani, glavom iz neposredne blizine, tako da je rezultat bio "nerešen". Otišlo se u produžetke, a tamo je Marsej pronašao put do mreže i četvrfinala na neverovatan način.

Slobodnjak sa 25 metara izveo je Holanđanin Budjevin Zenden, lopta se od živog zida odbila visoko i vratila u kazneni prostor Ajaksa, a onda je počeo glavomet Francuza, posle kojeg se lopta našla u mreži. Prvo je najviši u skoku bio Taivo, pa Samasa, koji je pronašao usamljenog Tajrona Mirsa, a ovaj zakucao glavom loptu u mrežu Ajaksa - 2:2, a igrao se 109. minut.

To je značilo da je holandski velikan imao 11 minuta da postigne dva gola, ali je za to vreme uspeo samo da postigne isključenje i to Silve, koji je laktom udario driblera Marseja Hatema Ben Arfu, a ovaj se prvo zbunjeno uhvatio za vrat, pogledao levo, desno i onda pao kao da ga je pogodio grom... Komično.