Tema: Fudbal: ''Jelen'' Superliga Srbije 2008/2009  (Pročitano 56256 puta)

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Partizan na tri boda od titule

U poslednjoj utakmici 27. kola Jelen Superlige Srbije Partizan je u Čačku savladao domaći Borac sa 2:0 (0:0).

Strelci za 'crno-bele' bili su Adem Ljajić u 68. i Lamine Dijara u 76. minutu utakmice. Partizan je devetom uzastopnom pobedom došao na tri boda od osvajanja 21. titule prvaka i već bi u nedelju protiv OFK Beograda na svom terenu mogao zvanično da odbrani titulu. Aktuelni šampion je zadržao ubedljivu prednost nad drugoplasiranom Vojvodinom koja iznosi 16 bodova. Treća je Zvezda sa 20 bodova zaostatka.

Partizan je poveo u 68. minutu kada je Adem Ljajić, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu, preciznim udarcem sa 20-ak metara savladao golmana Borca Branka Grahovca.

Drugi gol postigao je Lamin Dijara u 76. minutu, kada je posle duplog pasa sa Moreirom ušao sa desne strane u šesnaesterac i iz blizine pogodio mrežu 17. put u sezoni.

Fudbaleri Partizana meč su završili sa deset igrača, nakon što je Srđa Knežević zbog oštrog starta u 87. minutu dobio drugi žuti karton.

Na utakmici u Čačku golman Partizana Mladen Božović ušao je u klupsku istoriju. Golmanu ’crno-belih’ je u 67 minutu utakmice izbio na prvo mesto liste najboljih čuvara mreže kluba iz Humske kada je reč o dužini nesavladanosti. Crnogorski reprezentativac je u prvenstvenom meču protiv Borca deveti put uzastopno sačuvao svoju mrežu koja sada miruje već 864 minuta, pa je oborio rekord Ivice Kralja iz sezone 1997/98.

Podgoričanin je pored klupskog oborio i lični rekord iz vremena kada je igrao za ekipu Budućnosti, i nije bio savladan 795 minuta.

Tokom većeg dela prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika za gol, "crno-beli" su imali blagu terensku inicijativu, a domaći su pokušavali iz kontranapada.

Najbolju priliku u prvom poluvremenu Partizan je imao u 33. minutu kada je, posle asistencije Moreire, Dijara izašao sam ispred golmana Grahovca. Senegalac se dugo nameštao za šut, što je čuvar mreže domaćih iskoristio i uspešno odbranio.

Nakon toga ekipe su zaigrale angažovanije, Borac je u 40. minutu imao dobru priliku kada je Boban Stojanović šutirao sa desne strane, ali je golman Partizana iz drugog puta uspeo da uhvati loptu. U poslednjim minutima prvog poluvremena prilike za goste su propustili Ivan Obradović i Moreira.

Ekipe su u drugom poluvremenu zaigrale borbenije, što je dovelo do koškanja između Bobana Dmitrovića i Dijare, ali je sudija Vlado Glođović uspeo da smiri situaciju, ali ne i da pokaže Dijari žuti karton koji je možda i zaslužio.

Fudbaler Borca Marko Mugoša imao je odličnu priliku u 63. minutu, kada je prošao po desnoj strani, ali je golman Partizana ponovo uspešno intervenisao.

Nakon toga Partizan je još jednom zapretio, Nemanja Tomić je dodao do Dijare, ali je napadač sa pet metara šutirao preko gola.

Fudbaleri Borca su od primljenog gola krenuli sa borbenijom igrom, izveli su nekoliko kornera, a u 72. minutu tražili su jedanaesterac, kada je posle kornera lopta u ruku pogodila Ljubomira Fejsu, ali sudija je dosudio novi korner.

Do kraja meča ekipe nisu imale ozbiljnije prilike za gol.

Partizan je na današnjoj utakmici igrao bez kapitena Nenada Đorđevića, Ivana Stevanovića i Antonela Žuke, a priliku su dobili Marko Jovanović, Radosav Petrović, Rajko Brežančić i u završnici Brazilac Vašington da Silva.

Izvor: B92

Moderator
Svedok stvaranja istorije

Ne radi za novac, neka novac radi za tebe!

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
SL: Partizan šampion, Sepuja čuva Čuku

Vojvodina i Javor odigrali su meč 28. kola Jelen Superlige bez golova. Time su se Ivanjičani približili trećeplasiranoj Crveni zvezdi na bod, a tom remiju najviše su se obradovali crno-beli, koji su tako i teoretski odbranili titulu.

Partizan ima 15 bodova više od drugoplasirane Vojvodine i bolji međusobni skor. Fudbaleri i stručni štab crno-belih saznali su vesti iz Novog Sada tokom treninga na kome su se spremali za nedeljni meč sa OFK Beogradom, u koji će ući u slavljeničkom raspoloženju.

Javor je poslednjih desetak minuta duela na "Karađorđu" igrao sa igračem više pošto je isključen vezista domaćina, Vladimir Vukajlović.

Sa desetoricom je utakmicu završio i Hajduk na Banovom brdu. Crveni karton je u 48. minutu dobio Aleksandar Davidov, a Čukarički je iskoristio prednost, pobedio i preskočio OFK Beograd na tabeli.

Oba gola za "brđane" postigao je napadač iz Ugande, Eugen Sepuja, koji se tako, otkako je zimus došao iz Vojvodine, već sedam puta upisivao u strelce.

On je prvo u 66. minutu petom sproveo loptu u mrežu posle šuta Miloša Bosančića, a u poslednjim trenucima utakmice je overio pobedu.

Čukarički je bio bolji rival i u prvom poluvremenu. Već u petom minutu zatresla se mreža gostiju posle "slobodnjaka" Bosančića, ali je gol poništen. Nedugo zatim, domaćini su tražili od sudije Mihajlovića da dosudi penal, ali je on pokazao da se igra nastavi...

Slađi deo kolača podeljenog u Banatskom Dvoru pripao je "građevinarima" - 0:0. Banat je propustio priliku da se pobedom ozbiljnije uključi u borbu za opstanak.

Preostale tri utakmice 28. kola na programu su u nedelju, a kamere RTS-a biće pod Bagdalom.

Partizan - OFK Beograd 18.30

TABELA: Partizan /-1/ 65, Vojvodina 50, Crvena zvezda /-1/ 45, Javor 44, Borac /-1/ 33, Hajduk 34, Rad 32, Jagodina /-1/ 31, Čukarički 30, Napredak /-1/ 30, OFK Beograd /-1/ 28, /-1/ Banat 26.

Pobede Zvezde i Napretka

Fudbaleri Crvene zvezde i Napretka ostvarili su pobede u 28. kolu Jelen Superlige.

Zvezda je pred 7500 navijača pobedila na svom terenu ekipu Borca rezultatom 2:0, golovima Klea i Milijaša. Napredak je u lokalnom derbiju savladao Jagodinu 1:0, a jedini strelac bio je Jovanović.

Zvezda se pobedom primakla na dva boda Vojvodini u borbi za drugo mesto, a Borac ostaje šesti zahvaljujući gol-razlici. Napredak je po broju bodova dostigao Čačane, a Jagodina je sada deveta.

Od 18.30 na stadionu u Humskoj fudbaleri Partizana igraju meč sa OFK Beogradom, u kojem će proslaviti 21. titulu šampiona.

Partizan proslavio titulu uz rekord

Fudbaleri Partizana pobedili su OFK Beograd na svom terenu 4:1, u poslednjoj utakmici 28. kola Jelen Superlige Srbije.

Ekipa Slaviše Jokanovića je tako na najbolji način proslavila osvajanje 21. titule u istoriji kluba. "Crno-beli" su već u subotu matematički obezbedili trofej nakon remija bez golova Vojvodine i Javora. Na ovom meču golman Partizana Mladen Božović oborio je rekord nesavladivosti u srpskom fudbalu, pošto 916 minuta nije primio gol.

Prethodni rekorder bio je nekadašnji golman Obilića Nenad Lukić koji je u sezoni 1998/99 svoju mrežu sačuvao 903 minuta. Golove za Partizan postigli su Ljajić u 35, Vašington u 71. i 80, i Dijara u poslednjem minutu utakmice. Strelac gola za OFK Beograd bio je Ignjovski u 53. minutu. Na teren se, posle mesec i po dana pauze zbog povrede, vratio ljubimac navijača, Brazilac Žuka.

"Crno-beli" fudbaleri izašli su na teren u majicama na kojima je pisalo "21", koliko titula je Partizan osvojio do sada. Pre početka meča, kapiten domaćina Nenad Đorđević dobio je cveće od igrača OFK Beograda, kao čestitku za osvojenu titulu.

OFK Beograd je ostao na pretposlednjem mestu, sa dva boda manje od Banata i dva više od Čukaričkog.

Izvor: B92

Poruke 29583
Mozilla Firefox 3.0.10
Сепуја опет дао гол  Smile

Два гола  Smile
« Poslednja izmena: 02. Maj 2009, 18:44:36 od trstra »

Jagodina otpustila Milovanovića

Upravni odbor fudbalskog kluba Jagodina otpustio je u subotu uveče trenera Nenada Milovanovića.

Jagodinci su u subotu pred svojom publikom poraženi od direktnog konkurenta za opstanak u ligi Čukaričkog rezultatom 2:1. Novi šef stručnog štaba biće određen u naredna četiri dana, potvrđeno je u klubu. Milovanović je na klupu Jagodine došao 24. decembra prošle godine, kada je zamenio Miljojka Gošića, koji je Jagodince prvi put u istoriji uveo u Superligu Srbije.

Dosadašnji trener je imao ugovor na godinu dana, sa mogućnošću produžetka saradnje.

Jagodina četiri kola pre kraja zauzima deseto mesto, sa četiri boda više od poslednjeg Banata. Iz lige ispada samo jedna ekipa.

Voša: Grkajac nije bio u protokolu!

Fudbalski klub Vojvodina uložio je zvaničnu žalbu zbog toga što je u ekipi Borca nastupao fudbaler koji nije bio u protokolu.

Borac je u meču 29. kola Jelen Superlige na stadionu kraj Morave pobedio Novosađane rezultatom 1:0. Međutim, u 66. minutu meča umesto Miloša Stojčeva u igru je ušao fudbaler Borca Igor Grkajac, koji nije bio prijavljen u protokolu. Odluku o konačnom rezultatu te utakmice doneće nadležni organi Zajednice superligaša.

Ukoliko se tvrdnje Novosađana da je rukovodstvo Borca načinilo grešku pokažu tačnim (a internet verzija protokola sa utakmice ne prikazuje klupu za rezerve), Borac bi lako mogao da ostane bez bodova.

Poraz Vojvodine u Čačku smanjio je prednost Novosađana u odnosu na trećeplasiranu Crvenu zvezdu na samo jedna bod, ali bi u slučaju pobede za zelenim stolom razlika porasla na četiri boda.

Izvor: B92

Гледао сам преглед кола, и ту се баш поменула ова ситуација са тим Гркајцем...

Проблем је ипак био до администрације, а тренер Борца је показао папир на коме се јасно види да је Гркајац био регистрован за утакмицу... Тако да нема шансе да Војводини дају бодове...

Moderator

Opera 9.63
Pobeda Napretka na Banjici

Fudbaleri Napretka savladali su Rad na gostovanju sa 1:0 u utakmici 29. kola Jelen Super lige.

Strelac jedinog pogotka na utakmici bio je Danijel Gašić u 69. minutu. Ekipa iz Kruševca se ovom pobedom probila na šestu poziciju sa 36 bodova, isto koliko ima i petoplasirani Borac, ali Čačani imaju bolju gol-razliku. U poslednjem meču 29. kola, Partizan posle prvog poluvremena vodi u Kuli protiv Hajduka sa 1:0, pogotkom Adema Ljajića u drugom minutu.