Tema: Fudbal: Italia Calcio Serie A 2008/2009  (Pročitano 45847 puta)

Poruke 22144
Opera 9.63
Nokia 6260 Slide
SERIJA A: Trokorak Intera, vaskrs Ređine

Lacio nije pobedio Inter ni u 15 uzastopnoj utakmici (ako se računa i Kup). Tim Žozea Murinja je golovima Zlatana Ibrahimovića i Salija Muntarija ostvario 23. prvenstvenu pobedu.

"Neroazuri" su načinili još jedan trokorak ka novoj titulu prvaka Italije. Posle tri meča bez pobede, osvojili su ceo plen i pobegli gradskom rivalu, drugoplasiranom Milanu čak deset bodova, doduše, uz utakmicu više.

Odolevali su gosti iz Rima do 58. minuta, a onda ih je načeo Ibrahimović. To je bio početak kraja nadanja igrača Lacija da mogu da načine iznenađenje. Muntari im je u 70. minutu zapečatio sudbinu.

Donedavno prežaljena Ređina ponovo je u igri za opstanak u Seriji A.

Posle 18 utakmica bez pobede, "fenjeraš" iz Ređo Kalabrije je bio otpisan, a onda je savladao Atalantu u gostima (1:0), remizirao sa Juventusom (2:2) iako je vodio dva puta, a sada su izabranici Nevija Orlandija slavili u Bolonji - 2:1.

Tako su se izjednačili sa pretposlednjim Lećeom, sa 27 bodova, dva manje od Bolonje. Prvi tim u "sigurnoj zoni" je Torino, koji nije nedostižan, jer ima 30 bodova.

A Leće i Torino u nedelju imaju teška gostovanja, Juventusu i Fiorentini.

Bolonja se u prošlom kolu trgla, pobedila je Đenovu (2:0) posle pet uzastopnih poraza, a sada je doživela novi šok.

Brienca je u finišu prvog poluvremena iskoristio neuspelu ofsajd zamku domaće odbrane i šokirao navijače na Renato D'Alari - 0:1. Tek što su se akteri meča vratili sa odmora, isto je učinio i Bareto, prelepim golom sa 25 metara.

Igrači Bolonje nisu imali ni sreće. Celo drugo poluvreme su napadali i dva puta pogodili okvir gola, a počasni pogodak je stigao prekasno, u 87. minutu. Moras je iz neposredne blizine zakucao loptu u gostujuću mrežu - 1:2.

Fudbaler Ređine Kosta neće po lepom pamtiti meč u Bolonji. Posle naizgled bezazlenog vazdušnog duela sa protivničkim igračem, pao je na zemlju u besvesnom stanju. Posle lekarske intervencije se probudio, pa je odnešen sa terena.

Đenova - Sampdorija 20.30

TABELA: Inter /+1/ 77, Milan 67, Juventus 65, Fiorentina 58, Đenova 57, Roma 52, Palermo 49, Kaljari 49, Lacio /+1/ 47, Udineze 45, Atalanta 44, Napoli 42, Sampdorija 41, Katanija 40, Sijena 37, Kjevo 31, Torino 30, Bolonja /+1/ 29, Leće 27, Ređina /+1/ 27.

Izvor: MTS-Mondo

Pogledaj profil Skype Twitter Facebook

Moderator

Opera 9.63
Milan lako, Juve ponovo bez pobede

Fudbaleri Milana pobedili su u gostima Kataniju 2:0 u 34. kolu Serije A i vratili se na sedam poena zaostatka za liderom, gradskim rivalom Interom.

Juventus ni na petom uzastopnom meču nije stigao do pobede jer je Leće u poslednjem minutu stiglo do izjednačenja (2:2). To je iskoristila Fiorentina i minimalnom pobedom nad Torinom približila se 'staroj dami' na pet bodova zaostatka. Najubedljiviju pobedu u kolu zabeležio je Palermo koji je na Siciliji deklasirao Kaljari sa 5:1.

Roma je ponovo loše odigrala na svom terenu igravši bez golova sa Kjevom koje je došlo do veoma bitnog boda u borbi za opstanak, jer nakon poraza Torina od Fiorentine ima pet bodova više od 'bikova', a čak šest od Bolonje koja je najbliža sigurnoj zoni.

Sijena je savladala Napoli 2:1 i takođe se udaljila od zone ispadanja, a ubedljivu pobedu na svom stadionu ostvarilo je i Udineze koje je sa 3:0 udaljilo Atlantu, direktnog rivala, od borbe za Kup UEFA.
FoNet

Leć je već u 11. minutu došlo do prednosti u Torinu, a strelac je bio Konan. Juventus je do gola, ali i preokreta stigao tek u drugom poluveremunu preko veterana Pavela Nedveda koji je bio precizan u 54. i 67. minutu. Ipak, pobedu Juventusu ukrao je Kastiljo u poslednjem minutu utakmice.

Milan je golovima Inzagija u 27. i Kake u 56. minutu stigao do petog vezanog trijumfa i sada beži četiri boda trećeplasiranom Juventusu. Fiorentina se tokom celog meča mučila sa Torinom koje se bori za opstanak ali je ipak uspela da stigne do pobede. Jedini gol za 'violu' postigao je Vargas u 57. minutu.

U petak su pobede zabeležili Inter i Ređina, a u poslednjem meču kola u nedelju uveče igra se đenovski derbi između Đenoe i Sampdorije.

Inter za 'skudeto', drama na dnu

Fudbaleri Intera imaće priliku da pobedom nad Sijenom u 36. kolu italijanske Serije A obezbede titulu prvaka.

Đenoa, Fiorentina i Palermo bore se za četvrto mesto i plasman u Ligu šampiona. 'Viola' dočekuje Sampdoriju, a Đenoa igra sa Kjevom na svom terenu, a Palermo je domaćin Laciju. Uzbudljivo je i na dnu tabele, gde se sastaju Bolonja i Leče, dva tima koja su u zoni ispadanja. Poslednjeplasirana Ređina igra sa Kaljarijem, a Torino, koji je mesto 'iznad 'crte', gostuje Napoliju.

U subotu se igraju samo dva meča – Roma i Katanija sastaju se na Olimpiku, a Milan gostuje Udinezeu.

Rimljani žele da trijumfom dođu nadomak šestom mesta i plasmana u UEFA kup (UEFA Europa League od sledeće sezone).

"Uprkos lošoj sezoni, moramo da povratimo volju i da damo sve od sebe. Ostale su na tri teška meča – Katanija, Torino i Milan. Moramo što pre da se vratimo u pobednički ritam i obezbedimo plasman u UEFA kup", izjavio je kapiten 'vučice' Frančesko Toti.

Roma u poslednja tri kola nema pobedu, ali možda je Katanija idealan protivnik jer za Sicilijance meč nema rezultatskog značaja – 15. su na tabeli sa 40 bodova, ne brinu za opstanak, a ne mogu ni u Evropu.

Udineze nije uspeo da održi fenomenalnu formu sa početka sezone, pao je na tabeli, ali sada je ponovo u usponu i vezao je pet pobeda.

"U subotu moramo da odigramo sjajan meč i pokušamo da pobedimo. Sve zavisi od nas, moramo da imamo vere i da ostanemo koncentrisani za preostala tri meča do kraja. Daćemo maksimum, sve je moguće", kaže napadač 'zebri' Kristijan Zapata, čiji se tim nalazi na osmom mestu sa 51 bodom.

Torino gostuje u Napulju, a poražen je na poslednja četiri gostovanja uz gol-razliku 1:9. 'Bikovi' imaju 31 bod i nalaze se samo jedno mesto iznad zone ispadanja.

Bolonja, koja j 18. sa 30 bodova, i Leče, koje je 19. sa 29 bodova, u međusobnom meču odlučiće ko u poslednje dve runde ulazi sa realnijim izgledima za opstanak.

Luković u Udinezeu do 2014. godine

Reprezentativac Srbije Aleksandar Luković produžio je ugovor sa italijanskim Udinezeom do 2014. godine.

Levi bek, koji je došao u Italiju pre 3 godine iz Crvene zvezde, ove sezone je odigrao 22 meča u Seriji A (5 puta u startnoj postavi), dok je ostatak propustio zbog povrede. U prethodnih nekoliko mečeva ulazio je u igru sa klupe u drugom poluvremenu.

"Imamo izuzetno dobru ekipu i dobro smo sarađivali tokom prethodnih nekoliko godina. Ako ostanemo na okupu, uz dosta vrednog rada, mislim da možemo dodatno da napredujemo", izjavio je srpski fudbaler.

Odličnom serijom od 6 uzastopnih pobeda, uključujući i onu nad Milanom prošle subote u Udinama, fudbaleri Udinezea popeli su se na 8. mesto na tabeli Serije A, uz 3 boda manje od Rome, tima koji zauzima 6. mesto, poslednje koje vodi u Evropu.

U pretposlednjem kolu Serije A, Udineze u nedelju gostuje Sampdoriji.

Izvor: B92

Poruke 10671
Zastava Novi Beograd
Mozilla Firefox 2.0.0.20
Roma pokvarila oproštaj Maldinija, Leće u Seriji B

Pretposlednje kolo italijanske Serije A donelo je samo jedan odgovor na brojna pitanja koja ostaju otvorena do poslednjih 90 minuta ove sezone. Leće se posle remija sa Fiorentinom, koja je do izjednačenja došla u 90. minutu, pridružio Ređini na putu u Seriju B.

Poslednji putnik u niži rang takmičenja biće poznat posle utakmica poslednjeg kola, a u konkurenciji su ostali Bolonja i Torino. Kijevo je osvojio bod protiv Bolonje i sačuvao status u eliti, dok je Torino došao u nezavidnu poziciju pošto je pred svojim navijačima poražen od Đenove.

Kada je u pitanju borba za pozicije iz šampiona Intera, koji je danas poražen od Kaljarija i tu će sve biti poznato tek nakon poslednjeg kola. Juventus je prekinuo seriju mečeva bez pobede trijumfom u Sijeni i izjednačio se po broju bodova sa drugoplasiranim Milanom.

"Rosoneri" su na San Siru poraženi od Rome, koja pokvarila završetak 25-godišnje karijere Paola Maldinija, ali i osvojila tri boda koja joj garantuju izlazak na evropsku scenu.

U poslednjem kolu najinteresantniji duel biće odigran u Firenci između Fiorentine i Milana, Juventus dočekuje Lacio, dok u borbi za opstanak Bolonja dočekuje Kataniju, a Torino je gost Rome.

Igrano ranije: Lacio - Ređina 1:0

Tabela: Inter 81, Milan 71, Juventus 71, Fiorentina 68, Đenova 65, Roma 60 ... Bolonja 34, Torino 34, Leće 30, Ređina 30.

Izvor: Sportska Centrala

Moderator

Opera 9.64
Kvarežma i Krespo u Đenovi?

Predsednik fudbalskog kluba Đenova Enriko Preciozi objavio je u utorak da će fudbaleri Intera Rikardo Kvarežma i Hernan Krespo preći u redove te ekipe.

Pošto Dijego Milito i Tijago Mota odlaze u suprotnom smeru, čelnici Đenove su odlučili da ih zamene sa Portugalcem i Argentincem, pred nastup ekipe sledeće sezone u Evropskoj ligi. Kvarežma će u klub doći kao fudbaler u dvojnom vlasništvu Intera i Đenove, dok će Krespo potpisati ugovor kao slobodan igrač kada mu istekne ugovor sa ‘neroazurima’ u junu.

"Postoji dogovoroko Kvarežme. Otkupićemo polovinu njegovog ugovora za 10 miliona evra", rekao je Preciozi.

Đenova pokušava da trajno angažuje još jednog napadača Intera Roberta Akvafresku, ali se veruje da će on odmah biti pozajmljen kada Đenova realizuje taj transfer.

Izvor: B92

Ucesnik diskusija

Poruke 50

Pozdrav svima na forumu , a posebno onima koji vole Talijanski nogomet.
Jedan moj prijatelj tek je otvorio stranicu posvećenu upravo Serie A i B (prijelazni rok, analize momčadi, prvenstvo i sl...), poznaje talijansku ligu kao svoj džep Smile
Stranica je tek otvorena, ali prvi tekstovi idu već danas.Evo par odlomaka:

Inter - Novi-stari šampion Italije je već počeo pojačavati svoje redove za narednu sezonu. Novi igrači Intera su Diego Milito, te Thiago Motta, obadvojica došla iz Genoe. Paraf na vjernost Interu je stavio i Marko Arnautović, Austrijanac sa Srpskim korijenima. Postoje još mnoge špekulacije o mogućim pojačanjima, no o njima narednih dana. Luis Figo se sutra oprašta od dresa Intera, te od aktivnog igranja nogometa.

Milan - Poslije odlaska Ancellotija u Chelsea novi trener je Leonardo, ex-igrač "rossonera". Gazda Berlusconi je po svaku cijenu htio da na klupi sjedi netko od bivših igrača Milana. Spominjali su se i Van Basten, kao i Rijkaard, međutim izbor je pao na Leonarda, kojemu će asistirati također bivši igrači Milana Fillipo Galli te Mauro Tassotti. Što se tiče igračkog kadra...
Više na:
*****
« Poslednja izmena: 31. Maj 2009, 16:02:24 od Enis - Mafija »

Poruke 50
Juče su odigrane utakmice zadnjeg, 42. kola Serie B. Evo rezultata:

U Bergamu, Albinoleffe-Ancona 3:4 ( 1:0- Francesco Ruopolo 25 min, 2:0 - Giuseppe Pericp 28 min, 2:1 - Roberto Colacone 58 min, 3:1 - Cisse 68 min, 3:2 - Stefano Mastronunzio 70 min, 3:3 - Andrea De Falco 72 min, 3:4 ' Salvatore Rizzato 90 min. ) Ovom pobjedom Ancona se spasila od direktnog ispadanja u Serie C, koja se od ove sezone zove Lega Pro.
U Ascoliu, Ascoli-Livorno 2:3 ( 1:0 - Luca Belingheri 47 min, 1:1 - Alessandro Diamanti 55 min, 2:1 - Andrea Soncin 67 min, 2:2 - Frandesco Tavano 79 min, 2:3 - Francesco Tavano 90 min. ) Livorno ovom pobjedom osigurao 3. mjesto na tablici, i prednost domaćeg terena u Play-Offu koji starta idućeg vikenda.
U Avellinu, Avellino-Empoli 0:1 Luca Saudatti 75 min.
Ostali rezultati i prikaz ekipa koje idu u viši odnosno niži rang na:

******
« Poslednja izmena: 31. Maj 2009, 16:02:50 od Enis - Mafija »

Moderator

Opera 9.64
Necemo da reklamiramo...

Torino ispao u Seriju B

Fudbaleri Bolonje pobedili su Kataniju 3:1 (2:0) u poslednjem kolu Serije A izborivši opstanak u Kalču.

Svoju šansu za opstanak u ovom kolu je tražio Torino, ali su 'bikovi' izgubili u Rimu od Rome 3:2 i preselili se u Seriju B. Derbi poslednjeg kola odigran je u Firenci gde su 'ljubičasti' izgubili od Milana 2:0 u poslednjem profesionalnom meču Paola Maldinija. Najubedljiviju pobedu zabeležio je Udineze protiv Kaljarija (6:2), a izuzetno efikasano kolo (42 gola) obeležio je i duel Inter i Atalante (4:3).

Đenoa je na svom terenu bila ubedljiva protiv poslednjeplasiranog Lećea (4:1), Juventus je slavio protiv Lacio sa 2:0, a do pobede je došao i Napoli protiv Kjeva (3:0). Nerešeno je bilo u Palermu gde je gostovala Sampdorija (2:2) i u Ređini gde je igrala Sijena (1:1).

Bolonja je opstanak u ligi obezbedila ubedljivim trijumfom protiv Katanije. Već polovinom prvog poluvremena domaći su vodili 2:0, a strelci su bili Minjacini u petom i Terci u 26. minutu. Marimoto je u petom minutu nastavka smanjio na 2:1, ali je najbolji strelac Bolonje Marko Di Vajo u 68. minutu rešio pitajne pobednika i sudbine svog tima.

Torinu je u Rimu bila potrebna pobeda, a 'bikovi' su već posle devet minuta igre imali prednost. Vailati je postigao gol koji je dao nadu u opstanak navijačima tog kluba. Međutim, u 35. minutu prvog dela Menez je izjednačio na 1:1. Posle pola sata igre u drugom delu Vučinić, koji je u 27. minutu zamenio Perotu, postigao je i drugi gol za 'vučicu' i preokrenuo rezultatl. Desetak minuta kasnije bilo je jasno da će Torino napustiti Seriju A jer je Frančeskini napravio penal i dobio crveni karton, a Toti je bio siguran sa 'kreča'. Konačan rezultat postavio je bivši fudbaler Intera Nikola Ventola dva minuta pre kraja meča.

Poslednju utakmicu u karijeri, kapiten Milana Paolo Maldini odigrao je u Firenci gde su mu njegovi saigrači podarili pobedu za oproštaj. Kaka je u 55. minutu 'načeo' Fiorentinu, a posao je završio Brazilac Pato u 76. minutu.

Najbolji strelac Serije A za sezonu 2008/2009 je centarfor šampiona Zlatan Ibrahimović sa 25 golova. Švedski reprezentativac je protiv Atalante na 'Đuzepe Meaci' postigao dva gola i prestigao Marka Di Vaja iz Bolonje i budućeg saigrača Dijega Milita. Ibrakadabra je u veoma turbulentnom meču golove postigao u 12. i 81. minutu. Inter je poveo već u šestom minutu preko Muntarija, izjednačio je Doni u desetom, a 120 sekundi kasnije Ibrahimović je doneo novu prednost 'neroazurima'. Ipak, Atalanta svega deset minuta kasnije ponovo izjednačava preko Cigarinija. U drugom delu gosti dolaze do preokreta drugim golom Donija koji je bio precizan u 53. minutu. Deset minuta pre kraja šampion preko Kambijasa (80) i Ibrahimovića (81) dolazi do novog preokreta i sezonu završava pobedom.

Đenoa je bila ubedljiva protiv Leća, a poslednjeplasiranu ekipu u sezoni 'otvorio' je Boško Janković u 22. minutu. Izjednačio je Tiriboki deset minuta kasnije ali su Kriskito jednim, i novi napadač Intera Milito sa dva gola, doneli siguran trijumf Đenovljanima u drugom poluvremenu.

Inter, Juventus i Milan su izborili direktan plasman u LŠ, a Fiorentina će igrati kvalifikacije za najelitnije evropsko klupsko takmičenje. U Evropa Ligu su se plasirali Đenoa i Roma kao peti i šesti tim lige, te Lacio kao osvajač Kupa. U seriju B ispali su Torino, Ređina i Leće.