Tema: Fudbal: Italia Calcio Serie A 2007/2008  (Pročitano 47774 puta)

Internet Explorer 6.0
Nokia 6300
CALCIO SERIE A - samo na TV AVALA - od 25.08.2007.
svake subote od 20:30 i nedelje od 15:00 i 20:30

Gledaoci TV AVALA ce od 25.08.2007, svake subote i nedelje moci da prate uzivo utakmice Italijanske Kalčo lige. Mozda do sada najzanimljivije prvenstvo. Povratnik Juventus zeli da vrati ugled koji je godinam imao, Napoli sa fanaticnih 80.000 navijaca na stadionu Sao Paolo, jedan od najvatrenijih gradskih derbija na svetu Đenova - Sampdoria, sve ovo garantuje dobar fudbal koga su se sigurno uželeli mnogo poštovaoci Italijanskog fudbala.

Ovog vikenda na TV Avala:

Subota u 20.30 Juventus - Liverno
Nedelja u 15.00 Inter - Udineze i Đenova-Milan kombinovani prenos
One Jerry Edwards, There is only one Jerry Edwards...

Remi Lacija i Torina na startu

Fudbaleri Lacija i Torina igrali su nerešeno - 2:2, u prvoj utakmici nove sezone u Seriji A. U meču obeleženom preokretima, Torino je na Olimpiku poveo golom Alesandra Rosine u 34. minutu.

Rimljani su do preokreta stigli početkom drugog poluvremena, a golove za "nebesko plave" postigli su Goran Pandev u 56. i Tomaso Roki u 61. minutu susreta. Ipak, Torino je do zasluženog boda stigao golom Tomasa Vialatija u 68. minutu meča.

Potencijalni reprezentativac Srbije, Aleksandar Kolarov, zamenjen je u 32. minutu zbog povrede.

U drugoj utakmici prve runde italijanskog "kalča" u subotu sastaju se povratnik u najjači rang Juventus i Livorno.

Izvor: B92-Sport

U drugo mecu

Juventus 5 - 1 Livorno  Smile
28'   [1 - 0]   D. Trezeguet
71'   [2 - 0]   V. Iaquinta (pen.)
85'   [3 - 0]   V. Iaquinta
86'   [4 - 0]   D. Trezeguet
90'   [5 - 1]   D. Trezeguet

Pobednik, pre svega.

Napomena: Moje privatne poruke, icq, msn, yim, google talk i mail ne sluze za pruzanje tehnicke podrske ili odgovaranje na pitanja korisnika. Za sva pitanja postoji adekvatan deo foruma. Pronadjite ga! Takve privatne poruke cu jednostavno ignorisati!
Preporuke za clanove: Procitajte najcesce postavljana pitanja!

Prvak posrnuo u otvaranju, sigurna pobjeda Milana

Odigrano je još sedam susreta prvog kola Serie A koji su uz sigurne pobjede Milana i Fiorentine ponudili i neočekivano posrtanje aktualnog prvaka Intera koji je remizirao sa Udineseom, klubom koji je i protekle sezone osvajačima scudetta zadao glavobolje. Dva nova prvoligaša Genoa i Napoli pretrpjeli su svoje prve poraze u prvoj ligi...

Novopečeni prvoligaš Genoa kod kuće je dočekala Milan, aktualnog europskog prvaka čiji ljudi za ovu sezonu najavljuju i pokušaj lova na scudetto. Crveno - crni nisu imali previše milosti prema Genoi te su im poželjeli dobrodošlicu u prvu ligu sa tri pogotka u njihovoj mreži.
Milan je vratima Genoe ozbiljnije zaprijetio u 17. minuti. Gilardino je tukao glavom, a taj je udarac završio pokraj gola. Crveno - crni su poveli u 21. minuti susreta. Pirlo je odlično dodao za Ambrosinija koji je glavom loptu poslao u lijevi donji kut domaćeg vratara Rubinha. Domaćini su najviše prijetili preko raspoloženog Papa Waiga koji je prvo u 33. minuti gađao iznad vratnice, a dvije minute kasnije njegov je odličan udarac uspio obraniti Dida.
U 44. minuti odlična akcija Milana urodila je drugim pogotkom u mreži Genoe. Oddo je krenuo sam naprijed i poslao loptu do Seedorfa, a Nizozemac je pronašao Kaku koji je s lakoćom svladao Rubinha za 2:0. U 46. minuti vratar domaćina je napravio prekršaj na Gilardinu, sudac je dosudio najstrožu kaznu, a Kaka je rutinski loptu poslao u lijevi gornji kut Rubinha za Milanovih 3:0 na kraju prvog poluvremena.
Drugo poluvrijeme donijelo je pad u igri gostiju kojima je vodstvo od 3:0 očito bilo dovoljno pa se vidjelo malo pravih prilika na terenu. Jedino je u posljednjoj minuti susreta vratima domaćina probao zaprijetiti Gourcouff, ali je njegov udarac s lakoćom obranio Rubinho. Milan se tako ovom pobjedom pridružio Juventusu na vrhu tablice. Ivan Jurić odigrao je svih 90 minuta u dresu domaće momčadi.
Čini se kako je Udinese doista "crna mačka" za Inter. Nakon što je prošle sezone upravo ovaj klub prekinuo Interov pobjednički niz od 17 uzastopnih pobjeda, ništa manje razočaranja nisu donijeli navijačima Intera i u otvaranju ove sezone. Inter je imao utakmicu u nogama cijelo vrijeme da bi u posljednjim trenucima susreta nepažnja u domaćoj obrani donijela vrijedan bod gostima.
Inter je od početka krenuo silovito, već u trećoj minuti susreta Figo je napravio pomutnju u obrani gostiju, ali je njegov udarac završio iznad vratnice. Domaćinima nije trebalo dugo da povedu, u devetoj minuti je Ibrahimović osvojio dosta prostora i probio po desnoj strani gdje je odlično dodao za Stankovića koji je precizno svladao Chimentija za vodstvo crno - plavih od 1:0.
Semafor je pokazivao taj rezultat kroz cijelo prvo i većinu drugog poluvremena i kada se činilo da će aktualni prvak upisati svoju prvu ovosezonsku pobjedu, u drugoj minuti sudačke nadoknade stigao je šok za domaćine. Igrači Udinesea su izveli udarac iz kuta, lopta je nes(p)retno pronašla Cordobu koji je svladao vlastitog vratara Tolda i donio vrijedan bod Udineseu.
Fiorentina je kod kuće upisala pobjedu i bez Luce Tonija, na stadionu u Firenzi "pao" je Empoli. Nakon lošeg prvog poluvremena, "otvorilo" se Firentincima koji su sa tri pogotka napunili mrežu gostiju. U 56. minuti Montolivo je spretno pobjegao obrani gostiju i probio po lijevoj strani gdje je pronašao Pazzinija koji je zatresao mrežu Ballija za vodstvo viola od 1:0.
Osam minuta kasnije raspoloženi Mutu je povećao vodstvo Fiorentine na 2:0. Rumunj je prvo pogrešno dodao loptu Pazziniju, a zatim se sam ispravio i pogodio desni gornji kut nemoćnog Ballija. Domaćini su se tada sasvim razigrali i bilo je pitanje vremena kad će postići i treći pogodak na kojeg nije trebalo dugo čekati. U 70. minuti mrežu Ballija zatresao je i Montolivo. Gosti su u 92. minuti uspjeli smanjiti rezultat na 3:1, Vannucchi je dobro dodao za Saudatija koji je bez poteškoća svladao Freya i postigao počasni pogodak za Empoli.
Parma i Catania su u susretu prepunom pogodaka na kraju podijelili bodove, baš kao Lazio i Torino u jučerašnjem susretu. Domaćini su loše otvorili utakmicu, a kasnije su bili u prilici ostvariti i pobjedu, što se ipak nije dogodilo. Gosti su u vodstvo došli već u 12. minuti, Morimoto je obranu Parme uhvatio "na spavanju" i svladao Buccija za vodstvo Catanije od 1:0. Nakon hladnog tuša u samom otvaranju, domaćini su krenuli po izjednačenje. U 28. minuti dijagonala Igora Budana je pronašla Pisanua koji je u maniri brazilskih čarobnjaka loptu prvo primio na prsa, a zatim je silovito poslao u desni gornji kut Bizzarrija koji tu ništa nije mogao napraviti.
Preokret u susretu se dogodio u 41. minuti, a drugi pogodak za Parmu postigao je Rossi. Domaćini su imali samo minutu za proslavljanje vodstva kada im je stiglo smirenje u obliku pogotka gostiju za kojeg je zaslužan Baiocco uz asistenciju raspoloženog Japanca Morimota. Susret je tako i završen, a Igor Budan je odigrao 69 minuta u dresu Parme.
Ni prva utakmica Napolija u prvoj ligi nije prošla ništa bolje od one u Genoi. Nogometaši Napolija su kod kuće dočekali Cagliari od kojeg su poraženi rezultatom 2:0. Prvo poluvrijeme je završilo bez pogodaka, a gosti su u vodstvo došli u 49. minuti susreta kada je nakon dodavanja Foggije mrežu domaćina zatresao Matri. Deset minuta nakon toga Foggia je pao u prostoru Napolija, sudac je pokazao na bijelu točku, a sam Foggia je presudio Napoliju za konačnih 2:0 i pobjedu Cagliarija.
Sampdoria je također dobro otvorila novu sezonu. Dok momci iz Genove očekuju četvrtak i dvoboj protiv Hajduka u kupu UEFA, uspješno su odradili svoju prvu prepreku u domaćem prvenstvu i sa 2:1 u gostima svladali Sienu. Gosti su u vodstvo došli u 34. minuti susreta, Bellucci je iz daljine silovito opalio po lopti koja se našla iza leđa nemoćnog Sieninog vratara Manningera. Siena se probudila tek sredinom drugog poluvremena kada je uspjela stići do izjednačujućeg pogotka kojeg je postigao Corvia u 67. minuti susreta. Pet minuta prije kraja u strijelce se upisao Montella, koji se spretno oslobodio obrambenih igrača Siene i nakon asistencije Volpija zatresao mrežu Manningera za konačnu pobjedu Sampdorije i još jedan razlog za optimizam blucerchiata uoči susreta s Hajdukom.
Reggina je kod kuće dočekala Atalantu s kojom je podijelila bodove u utakmici bez previše pravih prilika i s igrom koja se većinom odvijala po sredini terena. Mreža se po prvi put zatresla tek u 77. minuti susreta, dijagonala Modesta je dobro pronašla Amorusa koji je nadskočio gostujućeg braniča Bellinija i glavom svladao Coppolu za vodstvo Reggine od 1:0. Veselje domaćina nije potrajalo niti deset minuta, u 85. minuti Doni je svladao Campagnola za konačnih 1:1 i podjelu bodova između ova dva kluba.
Posljednji susret ovog kola donio je dvoboj između Palerma i Rome koji je završio pobjedom vukova od 2:0. Borbena igra Rome od samog početka urodila je pogotkom već u trećoj minuti susreta. Taddei je svojim udarcem sa ruba šesnaesterca izbacio domaćeg vratara Fontanu iz igre, a na tu loptu je stigao Mexes i pospremio je u mrežu za vodstvo Rome od 1:0. Palermo je veliku priliku za izjednačenje propustio u 11. minuti, Miccoli je dodao za Capuana koji je glavom tukao prema vratima već svladanog Donija, ali je taj udarac završio pokraj gola.
U 27. minuti odličan solo prodor prema vratima Palerma imao je Aquilani čiji je siloviti udarac završio u desnom gornjem kutu vratara Fontane, koji je tu loptu mogao samo otpratiti u gol, a Roma je povela s 2:0. Deset minuta kasnije Vučinić je prebacio loptu preko Fontane, a branič Palerma Rinaudo je akrobatskim pokretom izbacio loptu sa gol crte i spriječio povećanje vodstva gostiju. Minutu nakon toga ponovno je zaprijetila Roma, Totti je izveo slobodan udarac sa nekih 20 metara udaljenosti, spasio je Fontana.
Drugo poluvrijeme je bilo ispunjeno pokušajima domaćina da naprave preokret. U 48. minuti nakon dodavanja Zaccarda nije bio precizan Bresciano, a osam minuta kasnije Cavani je probao iz daljine svladati Donija, ali bez uspjeha. Domaćini su opet zaprijetili u 74. minuti, nakon izvedenog udarca iz kuta Rinaudo je glavom loptu poslao iznad vratnice, a samo minutu nakon toga Cavani se našao sam ispred Donija koji je uspio rukama izbiti njegov udarac. Unatoč silnim pokušajima, rezultat iz prvog poluvremena je ostao nepromijenjen te se Roma tako pridružila Juventusu, Milanu i Fiorentini i upisala prvu ovosezonsku pobjedu.

Izvor: SportNet

Poruke 6645
Nokia E65
Tim nedelje

Doni (Roma): The Giallorossi can definitely count on the Brazilian goalkeeper who has come a long way since his arrival in the Italian Serie A league.

Nesta (Milan): Great performance by the central defender who was practically perfect. Donadoni will surely miss him against France.

Zapata (Udinese): If Inter failed to score a second goal against the Friulani, it was mostly due to Zapata’s brilliant defending. How come none of the big teams were after him this summer?

Mexes (Roma): With a Mexes like this, who needs Chivu? Defends well and scores often. Spalletti has no problems in defence.

Panucci (Roma): Despite the age, he still performing at his best and few can argue his qualities in the defensive phase. Maybe he can prove useful against France.

Rosina (Torino): What a goal to kick-off the new Serie A season! That is the reason why they call him ‘Rosinaldo’.

Kaka` (Milan): Started the season which will lead him to the Golden Ball award with a brace. He has become a true leader of the team and can bring more silverware to the Rossoneri.

Aquilani  (Roma): Great start to the season for what can become one of Europe’s best midfielders if he keeps up the good work.

Iaquinta (Juventus): Came in as a substitute in the last half hour and helped the Bianconeri score 4 goals, including his own persona brace.

Trezeguet (Juventus): No wonder the Bianconeri wanted to hold on to him at all cost this past summer. A goal machine who will prove vital for the Old Lady’s return to Serie A.

Morimoto (Catania): The 19-year-old has been compared to Ronaldo in Japan and after Sunday’s goal, few will doubt his qualities. He also set up Baiocco for Catania’s second goal.

Dva Zlatanova gola za pobedu Intera

Dva gola Zlatana Ibrahimovića donela su pobedu Interu nad Empolijem za prvu pobedu aktuelnog prvaka "Kalča" u novoj sezoni. Šveđanin je postigao po gol u svakom poluvremenu, ali do pobede “crno-plavi“ morali su da strepe do poslednjeg minuta. Empoli je igrao vrlo dobro u drugom poluvremenu i po svemu viđenom zaslužio je da postigne bar jedan gol, ali ovoga puta nisu imali sreće u završnici.

Posle dva poraza u novoj sezoni, prvi nad Fjorentinom 3:1, Empoli je na samom dnu tabele. Trener Luiđi Kanji ipak može da bude zadovoljan igrom koju je njegov tim prikazao i da se nada boljim danima za klub i u "Seriji A" i u Evropi.

Prvi gol Ibrahimović je postigao u 14 minutu, posle akcije Majkona. U nastaku meča ređale se se šanse Davida Suaza, Estebana Kambijasa i opet Suaza. Empoli je najbolje šanse imao preko „rezerviste“ Nikole Pocija, koji je zamenio Luku Saudatija, i Davide Mora. Promašaje je kaznio Ibrahimović, koji je odlično pratio kombinaciju Cezara i Luiša Figa.

Upozorenje:ova tema je zaključana!
Samo administratori i moderatori mogu odgovoriti.